#ازدواج_اسلامی

.
و گاهی یک نگاه معنا و مفهومی بیش از بیان دارد... آنچه را که با نگاه میشود فهمید با بیان ممکن نیست...
.
نظر شما چیه؟

#ازدواج_اسلامی
#عشق
#محبت
#دوستت_دارم
#islamic_couple
#love
#kidness
#i_love_you

0💬

Loading...
Loading...

🌸دیروز یعنی 24اسفند ماه سال 1396روز بی نظیری برای من بود.
خداروشکر توفیق حاصل شد و خطبه عقدمان از لسان مبارک حضرت امام خامنه‌ای جاری شد. 🌸در واقع اسفند امسال و پارسال بسیار خوش یُمن بود و چندین اتفاق خیلی خوب برایم در این دو اسفند حاصل شد. 🌸لطف خداوند و عنایت ویژه حضرت فاطمه زهرا(س) باعث وقوع این اتفاقات مهم ، بزرگ و ارزشمند شد. 🌸همانطور که بزرگواران مطلع اند حضرت آقا عاقد مهریه های بالاتر از چهارده عدد سکه نمی باشند.فلذا از همان ابتدا تصمیم به اطاعت از توصیه حضرت ماه نمودم .
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 ⁉️ چرا اصرار بر ۱۴ سکه؟ 🌻 رهبرانقلاب: اینکه می‌بینید ما گفتیم ۱۴ سکه بیشتر را عقد نمی‌کنیم، نه برای این است که چهارده سکه بیشتر اشکالی در ازدواج ایجاد می‌کند. خیر. 💰 چهارده هزار سکه هم باشد، ازدواج اشکالی ندارد. فرقی ندارد. 💠 برای این است که آن جنبه‌ی معنوی ازدواج، غلبه پیدا کند بر جنبه‌ی مادّی. اگر تشریفات را کم کردید، جنبه‌ی معنوی تقویت خواهد شد. ۱۳۷۲/۱۰/۲۶ 🌸 مهریّه هر چه کمتر باشد، به طبیعت ازدواج نزدیکتر است، چون طبیعت ازدواج معامله که نیست، اجاره دادن که نیست، زندگی دو انسان است. این ارتباطی به مسائل مالی ندارد. 🌟 ولی شارع مقدّس یک مهریّه‌ای را معین کرده که باید یک چیزی باشد. امّا نباید سنگین باشد. بایستی عادی باشد جوری باشد که همه بتوانند انجام دهند. ۱۳۷۴/۵/۱۸ ✅ پ.ن:
باید متذکر بشوم متأسفانه اکثر افراد حزب اللهی و انقلابی هم دچار سبک زندگی غلط غربی شده و این هشت سنت غلط اشاره شده توسط مقام معظم رهبری را مرتکب شده و در عین حال اسم خود را ولایتمدار می گذارند.
#مهریه
#چهارده_سکه
#مهریه_کم
#امام_خامنه‌ای
#ازدواج_آسان
#ازدواج_اسلامی

57💬

Loading...

اگر واقعا فرهنگ درست ازدواج جا بیوفته گناه از جامعه ی ما دور میشه البته باید هم فرهنگ سازی بشه هم مسئولین از خواب غفلت بیدار بشن
#مهر_مهدوی
#ازدواج_اسلامی

0💬

Loading...
Loading...

شخصی می گفت:
وقتی تصمیم گرفتیم بچه دار شویم، به همسرم گفتم بیا این دعا را از این به بعد زیاد بخوانیم.دعایی که خودم دوران تجرد زیاد در قنوت هایم میخواندم و حالا از نتیجه اش راضی بودم. "ربنا هب لنا من ازواجنا و ذریاتنا قرة اعین واجعلنا للمتقین اماما (آیه 74 سوره فرقان)"
بعد مدتی در قنوت و غیر قنوت آیه را خواندن، یک روز همسرم گفت: از وقتی این آیه رو میخونم علاقه م بهت بیشتر شده. درسته که ما این آیه رو به نیت بچه خوندیم ولی فکر میکنم چون توش ازواج هم داره ناخودآگاه رو روابطمون هم اثر گذاشته!
.
.
.
ترجمه روان آیه اینه: "که خدایا همسر و فرزندانی به من بده که نور چشمم باشند." یکی از مفسران در معنای «قرة اعین» میگفت، وقتی کسی را آنقدر دوست داشته باشی که با دیدنش اشک شوق در چشمت جمع شود، عرب به این می گوید: قرة عین!
منبع:همسر بهشتی

برای تمام کسانی که دوستشون دارید به انتشار بذارید تا مجردا متاهل بشن متاهل هام زندگی زناشویی شون مستحکم تر بشه.

#ازدواج_اسلامی

1💬

Loading...

کدام یک فاجعه بار تر است مادرانی که حتی ۱ خط سواد مادرانه ندارند و بچه هایی پر از خشم و کینه ... بچه هایی بدون حرمت نفس ...بدون اعتماد به نفس و ... وارد جامعه میکنند تا کماکان جهان سوم باقی بمانیم . مادرانی که خودشان را زندگی نکرده اند و هیچ لذتی از زندگی نبرده اند .
آقای عباسی فرمودند ما کاری میکنیم دختران هر چه سریعتر ازدواج کنند . متاسفم برای جامعه ای که جامعه شناسش آقای عباسی است .
متاسفم برای جامعه ای که یک مرد برای زنان تصمیم میگیرد .
متاسفم برای زنانی که حتی ذره ای برای خود و هم جنس خود ارزش قائل نیستند و زیر بار چنین سخنانی میروند .

به هیچ کس هیچ ربطی ندارد که هر کدام از ما چه تصمیمی برای زندگیمان میگیریم . تشکیل خانواده یا موققیت . به شما ربطی ندارد

#زن #فمنیست #برابری_جنسیتی #دختر #ازدواج_سنتی #ازدواج_اسلامی #ازدواج_اجباری

9💬

روزِ برویم با هم بسازیم!

قبا و عبا را که پوشیدم، رفتم سمت آینه تا عمامه را بردارم و برم وسایلی که بانو سفارش داده بود رو بخرم.

برگه خرید را برداشتم و بی سر و صدا خودم زیرش اضافه کردم: هدیه... . تا فراموش نکنم که قراره واسه خانومم هدیه بخرم.

راستش با شهریه و زندگی طلبگی، هیچ وقت نتونستیم واسه هم هدیه‌های بزرگ بخریم اما همیشه با همین هدیه‌های کوچیک، خاطره‌ها و شیرینی‌های بزرگی ساختیم.

امروز، فرصت خوبیه تا غرور و تکبرمون را ذبح کنیم و اگر گوشه‌ای از زندگی را خراب کردیم، با یه هدیه کوچیک، عذرخواهی کنیم و برویم با هم بسازیم!
.
✔️ میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها، روز مادر و روز زن را به همه بانوان و مادران گرامی تبریک عرض می‌کنیم.
این روز را بویژه به مادران و همسران گرانقدر شهدا تبریک عرض می‌کنم.

عکس از حجت‌الاسلام روحانی مشهدی @mohamadhasan.rohani

متن از خودم :) @mostafaev
با الهام از تصویر، برداشت آزاد

#سبک_زنذگی_طلبکی

#عاشقانه_طلبه_گرام

#همسرانه_طلبه_گرام

#روحانی #روحانیت #روحانیون #طلاب #طلبه #طلبگی #عاشقانه #سبک_زندگی #زندگی_دینی #همسرانه #همسر_روحانی #ازدواج #زندگی_دینی #ازدواج_اسلامی #همسر
#everydayiran #iran #iranian #clergyman #muslim #islamic

26💬