#اسلامگرا

عدنان مندریس

#عدنان_مندریس اولین #نخست_وزیر #ترکیه است که با رای مردم به قدرت رسید. وی میان سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ میلادی بر منصب نخست وزیری باقی ماند.

او که موسس #حزب_دمکرات_ترکیه است توانست اصلاحات اقتصادی بسیاری را در ترکیه ساماندهی کند و بسیاری از قوانین #سکولار باقی مانده از دوران آتاتورک ـ از جمله منع #اذان به زبان #عربی ـ را لغو نمود. با وجود آنکه مندریس #اسلامگرا نبود، اما سیاست‌های وی باعث خشم نظامیان #لائیک و سرانجام کودتای آنان شد.

عدنان مندریس و دو تن از وزرای وی پس از #کودتا در یک دادگاه صوری به اتهام تلاش برای سرنگونی نظام لائیک و تاسیس یک #حکومت_دینی به #اعدام محکوم شدند. این حکم فردای آن روز به تاریخ ۱۷ سپتامبر ۱۹۶۰ میلادی اجرا شد. این نخستین کودتای نظامیان لائیک در ترکیه به شمار می‌رود اما این کودتاها پس از آن نیز بارها اتفاق افتاد

1💬


۵۶ سال پیش در چنین روزی (۱۷ سپتامبر ۱۹۶۱) اتفاق افتاد:

اعدام عدنان مندریس، اولین نخست وزیر منتخب ترکیه در پی کودتای نظامیان لائیک. درباره‌ی عدنان مندریس قبلا نوشته‌ایم. لطفا بخوانید:

عدنان مندریس

#عدنان_مندریس اولین #نخست_وزیر #ترکیه است که با رای مردم به قدرت رسید. وی میان سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ میلادی بر منصب نخست وزیری باقی ماند.

او که موسس #حزب_دمکرات_ترکیه است توانست اصلاحات اقتصادی بسیاری را در ترکیه ساماندهی کند و بسیاری از قوانین #سکولار باقی مانده از دوران آتاتورک ـ از جمله منع #اذان به زبان #عربی ـ را لغو نمود. با وجود آنکه مندریس #اسلامگرا نبود، اما سیاست‌های وی باعث خشم نظامیان #لائیک و سرانجام کودتای آنان شد.

عدنان مندریس و دو تن از وزرای وی پس از #کودتا در یک دادگاه صوری به اتهام تلاش برای سرنگونی نظام لائیک و تاسیس یک #حکومت_دینی به #اعدام محکوم شدند. این حکم فردای آن روز به تاریخ ۱۷ سپتامبر ۱۹۶۰ میلادی اجرا شد. این نخستین کودتای نظامیان لائیک در ترکیه به شمار می‌رود اما این کودتاها پس از آن نیز بارها اتفاق افتاد.

از جمله کارهای عدنان مندریس، بازگرداندن اذان در ترکیه به زبان عربی بود. اذان به مدت ۱۸ سال (از سال ۱۹۳۲ تا ۱۹۵۰) در ترکیه به زبان ترکی ادا می‌شد.

جالب است بدانید یکی از منتقدان تصمیم #عدنان_مندریس در بازگرداندن اذان به عربی شاعری به نام «اورهان والی» بود که در مجله «یبراک» نسبت به بازگشت «ارتجاعیون» هشدار داده و خطر آنان را به ارتش گوشزد کرده بود. خود اورهان تنها یک هفته بعد بر اثر مستی در حفره‌ای افتاد و مرد، اما این سوال را بی‌پاسخ گذاشت که کدام‌یک ارتجاع است و برای تمدن خطرناک؛ اذانِ عربی یا مستی و لایعقلی؟!

[منبع: ترک پرس]

#برگهایی_از_تاریخ
#شحصیتها #معاصران #سیاستمداران
#تاریخ_معاصر

t.me/barghaye_tarikh
instagram.com/Barghaye.tarikh

2💬

#برجهای#دوقلوی#نیویورک #القاعده#طالبان#جنایتکاران #متعصب#اسلامگرا# ۱۱#سپتامبر
#سیاه#shahbazzz
فردا سالگرد ۱۱سپتامبر سال۲۰۰۱ هست سالیکه دنیا عوض شد در این روز تعدادی جنایتکار دیوانه و متعصب اسلامگرای کور که از اسلام فقط کشتن را بلد بودن با هدایت سرویس های اطلاعاتی فاجعه سپتامبر سیاه را در نیویورک رقم زدن فردا روزی استکه دولتهای غربی دور تازه ای از خشونت علیه مردم بیگناه را به نام مبارزه با تروریسم آغاز کردن فردا روزی هست که انسانیت مرد

0💬

امروز روزي است كه خورشيد #ايران براي هميشه #غروب كرد .....مردي كه براي ايران زاده شد و براي ايرانش جان داد و چشم از جهان فرو بست..... #شاه ايران در چنين روزي براي هميشه از ميان ما ايرانيان پركشيد ....آرزوي اين مرد بزرگ سعادتمندي كشورش ومردمش بود اوهمانند يك #كوروش بود اما هيچ وقت ندانست ملتش كوروشي نيستند.......او همانند #بابك_خرمدين بود كه نه از اجنبي بلكه ازخودي شمشير خورد........او مردي بود كه ميگفت همگي به #ايران بي انديشيد.........چون ازخاك ايران زاده شده بود و قرار بود در همين خاك هم روزي #آرامش بگيرد اما #امت #اسلامگرا باخيانت به او" فرزند ايران را از ايران راندند ويك ناپدري هندي زاده را جايگزينش كردند...........................ننگ ابدي بريكايك شورشيان پنجاه و هفت ننگ بر شما باد كه اهريمن را سی و نه سال است جايگزين #شاهان پاك سرشت و ميهن دوست ايران زمين كرديد.........................روح يكايك جانباختگان ارتش شاهنشاهي شاد باد و ياد اين دلاوران تا ابد شاد....سوگند به نام شاهنشاه كه بزودي انتقام خون يكايك جانباختگان ارتش شاهنشاهي را از اسلامگرايان پنجاه و هفت خواهيم گرفت. جاويد شاه و يكايك ايرانيان راستين

107💬

باستان گرایانِ #هیتلر پرست و #فرقه #خائن، #منحرف و ضد #پادشاهی #پان‌_ایرانیست (که رهبرشان #محسن_پزشک_پور پلید در ملاقات با #خمینی دجال، #انقلاب_اسلامی را هدیه #اهورامزدا خوانده بود) که می‌گویند فقط باید به #ایران_باستان مراجعه کرد و آن را بکار گرفت روی دیگر سکهٔ #اسلامگرا یانند. هر این دو گروه؛ #سنت ستیز، #تجدد ستیز و در خفا خواهان #جمهوری #فاشیستی هستند
#خامنه_ای #خامنئی #خامنه_اي #روحانی #موسوی #کروبی #سلیمانی #قاسم_سلیمانی #داعش #سوریه #بشار_اسد #بشار_اسد #اسد #بشار
ا
⭕️ به #تلگرام ما بپیوندید 👇
TELEGRAM.ME/SHAHSHIE

15💬

گروه مسلح اسلامگرا در برلین «زنان منحرف و مردان زن نما» را تهدید می‌کند

به گزارش تاگ اشپیگل، گروهی مسلح از اسلامگرایان چچنی‌ها به زنان و مردان در آلمان حمله کرده‌اند.

ویدیویی در میان چچنی‌ها دست به دست می‌شود که در آن مردی با صورت پوشانده شده اسلحه‌ای را به سمت دوربین نشانه رفته و رو به دوربین تهدید می‌کند: «السلام علیکم، برادران و خواهران مسلمان. شما می‌دانید. من هم می‌دانم. زنان چچنی و مردان چچنی که شبیه زنان هستند کارهایی انجام می‌دهند که زبان از توصیف آن قاصر است. اگر فرصت دست بدهد برای تنبیه آنها اقدام خواهیم کرد». «آن‌هایی که اخلاق کشور خود را از دست داده‌اند، آن‌هایی که با مردان غیرچچنی رابطه برقرار می‌کنند و ازدواج می‌کنند، زنان چچنی که راه اشتباه را انتخاب کرده و آن دسته از چچنی‌ها که به خودشان مرد میگویند - اگر کوچکترین فرصتی بدست بیاوریم درستشان می‌کنیم.» این گروه افراد فوق را شدیدا تهدید کرده‌اند: «ما به خیابان‌ها می‌آییم. بعدا نگویید که به شما اخطار ندادیم و نمی‌دانستید. سلام خدا بر ما و خدا ما را به راه راست رهنمون شود.» حداقل یک زن جوان و یک مرد در هفته گذشته توسط این گروه ضرب و شتم شده‌اند. دو زن دیگر نیز تهدید شده‌اند.

گفته می‌شود حدود ۱۰۰ نفر با این گروه مرتبط هستند.

آخرین آمارها جامعه چچن در آلمان را سیزده هزار نفر برآورد کرده است.

شبکه آنلاین روسی مدوزا نیز این ویدیو را گزارش کرده است.

منابع:
https://goo.gl/aHXjRb (آلمانی)
https://goo.gl/eienpb

عکس: AFP
با #شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی همراه شوید:
🏳️‍🌈 https://t.me/Iran6Rang
🏳️‍🌈 https://www.facebook.com/6rang.Iran
🏳️‍🌈 https://www.instagram.com/6rangiran
🏳️‍🌈 https://www.youtube.com/user/6rangIran
🏳️‍🌈 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org
#شش_رنگ #چچن #پناهجویان #آلمان #برلین #اسلامگرا #همجنسگرا #اخلاق #گی #لزبین #همجنسگرایان

5💬


تصوری ایدئولوژیک درباره اسلام‌شناسی در غرب ‌

از بلایای تفکرات احیاگری اسلامی و سلفی و سید قطبی،در چند دهه اخیر،تبلیغ اسلام هویت‌اندیشی بوده که این دیانت را از چارچوب یک نظام معرفتی به نظامی صرفاً هویتی تقلیل داده است.این نوع نگاه تقلیلی،ناشی از خوف بر خلوص هویت و برآمده از بحران های اجتماعی و سیاسی است.از پیامدهای ‌آن هم بدبینی مطلق است به "دیگری" و احتکار معرفت دینی در آنچه تنها این هویت‌اندیشان آن را خالص می‌پندارند و هر آنچه بیرون از آن است را نادرست می‌شمارند.این دیدگاه متأسفانه در دو سه دهه اخیر،وارد بخشی از جامعه مذهبی شیعه هم شده،گرچه در اصل اثر پختِ اسلام‌گرایان سنی و سلفی است.یکی از نتایج چنین رویکردی این است که گمان می‌رود درباره‌ی اسلام،فقط باید مسلمانان سخن بگویند و اگر دیگران درباره اسلام و تاریخ و فرهنگ و فقه و شریعتش حرفی بزنند،آن را توطئه‌ای علیه اصالت هویتی مسلمانان می‌دانند. ‌

اسلام،دیانتی تاریخی و تمدنی و جهانی است.بخشی است از تاریخ جهانی و مانند هر دیانت و فرهنگ و تمدن دیگری،مورد علاقه تاریخ‌دانان و متخصصان ادیان و تمدن‌هاست برای بررسی همه جانبه آن.اسلام‌شناسی حتی اگر در آغاز در سنت شرق‌شناسی پیوندی با پدیده استعمار داشته،اما همان زمان هم پاسخی بوده است به حس کنجکاوی برای شناخت و بررسی نسبت جایگاه آن با تاریخ دیگر ادیان و تمدن‌ها.اسلام سیاسی و بنیادگرایی دینی،ده‌ها سال است که با شعارهای هویتی خود هرگونه شرق‌شناسی و اسلام‌شناسی را به عنوان دسیسه‌های غربیان علیه جهان اسلام قلمداد می‌کند.صدها کتاب هم در این موضوع نوشته شده و روز به روز هم این دیدگاه در نوشته‌های نویسندگان این گرایشات بیشتر دیده می‌شود و روبه رشد است.خوب.این یعنی اسلام را به عنوان یک نظام معرفتی و تاریخی،که می‌تواند مورد اندیشه‌ورزی هر اندیشه‌ورز و متخصص و عالمی باشد،تبدیل کنیم به نظامی فروبسته بر هویت‌اندیشی خائف بر خویش که اجازه نمی‌دهد دیگران درباره آن بیاندیشند و در فهم مشترک ما از آن سهیم شوند و مشارکت کنند.فارغ از درستی و یا نادرستی نتایج پژوهش‌های متخصصان غربی درباره اسلام و فقه و کلام و از این دست،فراموش نکنیم که این پژوهش‌ها بخشی است از آنچه دنیای علم و معرفت را برای انسان معاصر می‌سازد.انسان معاصر در عرصه منابع معرفتی،تک‌بعدی نیست و اگر ایمان در جهان معاصر همچنان ممکن است و قابل دفاع،باید هندسه خود را با معرفت‌های جدید و از آن جمله دانش تاریخ همسان کند. ‌
. ‌

(ادامه مطلب،کامنت اول⬇) ‌

دکتر حسن انصاری،از نوشته‌های فیس بوکی.

2💬

#نقل_قول .
این حرف که غرب با اسلام هیچ مشکلی ندارد و مشکلش فقط با تندروهای اسلامگراست را 14 قرن تاریخ که بر عکس آن است رد می کند .
🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
#تورکمن_صحرا #تورکمن #اسلام #دین #غرب #اسلامگرا #اهل_سنت
#turkmen_ygit #türkmilletininbaşısağolsun #islam #sunni

0💬

::::
علی‌ علیزاده (تحلیلگر مقیم بریتانیا که در تصویر میبینیم)، در مطلبی علت حمایتش از حزب‌الله (چه بخاطر جهان و چه ایران) رو توضیح میده:
حزب‌الله از منظر جهانی:

دولتهای غربی ميگويند حزب الله لبنان گروهی تروریستی است. دروغ ميگويند. آنها همان دولتهايي هستند كه براي منافعشان زماني از #طالبان و #القاعده و #داعش و #جندالله به صورت علني يا مخفي دفاع كرده‌اند.
حزب الله از درخشان ترین نیروهای آزادیبخش ملی جهان سوم در تاریخ معاصر است. هم رديف مبارزان استقلال #الجزاير و ويت كنگها. در این جای جهان که رهبران عرب یکی یکی مقابل امتداد #استعمار غربی در منطقه یعنی #اسراییل شکست خوردند یا تسلیم شدند، حزب الله تنها نیرویی است که در هفتاد سال گذشته اسراییل را عقب راند و زمینهای مردم بومی را برای آنها بازپس گرفت. شکستی که مانع از زیاده‌خواهی و توسعه‌طلبی‌های ذاتی اسراییل نه تنها در لبنان که در کل منطقه شد. حزب الله تنها نیرویی است که پس از عقب راندن اسراییل به پشت مرزها در سال ۲۰۰۰، در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ برای دومین بار مجهزترین ارتش خاورمیانه با زرادخانه اتمیش که از پشتیبانی مطلق اطلاعاتی و تکنولوژیک آمریکا هم برخوردار است را تحقیر و صلح را برای دوره‌ای طولانی به اسراییل تحمیل کرد.

مواضع مترقی‌خواهانه و باز فرهنگی حزب‌الله لبنان و همینطور تعهدش به #دموکراسی داخلی #لبنان (با همه ظلمی که قانون اساسی این کشور در مورد #شیعیان روا داشته) و همزيستي روادارانه‌اش با #مسیحیان و #سنی ها این نیرو را از همه گروه‌های دیگر #اسلامگرا مجزا و آن را الگويی براي حركتهاي رهايي بخش و #استعمارستيز ميكند.
.
در سالهای اخیر #رسانه ‌های دولتهای #غربی و رقبای منطقه این باور کاذب را به افکار عمومی تلقین کرده‌اند که حکومت ایران تنها به دلايل #ايدئولوژيك بودجه مردمش را در لبنان خرج حزب الله میکند. قطع حمايت از حزب الله جزو شرايط #دولت_آمريكا براي توقف فشارهاي امنيتي و #تحريم_های_اقتصادی بوده است. مقامات ایران از توضیح غيرايدئولوژيك چرایی رابطه با حزب الله طفره رفته‌اند و منتقدان با استفاده از اين خلا و سكوت به دروغ فرياد زده اند چراغی كه به منزل رواست به مسجد حرام است.

حزب‌الله از منظر ایرانی: پست بعدی👈

4💬

کتاب «من با خدا رقصیدم» نوشته «سیاوش اوستا (حسن عباسی)» «من با خدا رقصیدم» تازه‌ترین اثر سیاوش اوستا مجموعه ای‌ از هفت اثر ایشان شامل از میترا تا محمد، دینداری و خردگرایی، قرآن سروده‌ای به سبک پارسی‌، خدا را در خواب دیدم زار زار گریه می کرد، آئین میترا، هویت ملی‌، استعمار نوین و تروریسم می‏ باشد.

آنچه معجزه حضرت محمد خوانده شد کتاب و کلام او بود! یعنی کلامی که بیست سال پس از مرگش گردآوری گشته و قرآن (کتاب خواندنی) نامیده شد. می دانیم که خردمندان برای پذیرفتن دانش و علم نوین نیازمند دلیل و برهان هستند، اما توده های مردم، پژوهش و دانایی بسیار ندارند. پس توده مردم از هر پیامبری نیازمند معجزه است و حتی وقتی که پیامبر هم نیست بیاد او به برکت گورستان او در قرنها پس از او در پی معجزه و شفا جستن از گورها و نامهاست!
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب “قرآن سروده ای به سبک پارسی” نوشته “سیاوش اوستا” (حسن عباسی)

پژوهشی نوین از سروده های پیامبر اسلام که پس از وفاتش گردآوری و قرآن نامیده شد

آنچه معجزه حضرت محمد خوانده شد کتاب و کلام او بود! یعنی کلامی که بیست سال پس از مرگش گردآوری گشته و قرآن (کتاب خواندنی) نامیده شد. می دانیم که خردمندان برای پذیرفتن دانش و علم نوین نیازمند دلیل و برهان هستند، اما توده های مردم، پژوهش و دانایی بسیار ندارند. پس توده مردم از هر پیامبری نیازمند معجزه است و حتی وقتی که پیامبر هم نیست بیاد او به برکت گورستان او در قرنها پس از او در پی معجزه و شفا جستن از گورها و نامهاست!
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب «بی‌ بی‌ شهرزاد» نوشته «شیوا ارسطویی» با بازخوانی «فریده ابلاغیان» «پدرمن یک زن است، یک زن نقاش. یک شب یک زن نقاش، مادرم را نقاشی کرد. یک شب دیگر، نقاشی را گرفت بغلش و خوابید. رنگ‌ها با هم قاطی شد. گفت بشو! شدم. بس که می‌دانم. چیزهایی که هیچ کس نمی‌داند. من دخترم. می‌دانم که پسر به دنیا نمی‌آیم. آخر من از نواده‌های بی‌بی شهرزاد هستم. بی‌بی همه ما را زن آرزو کرد. خدا آرزوی او را شنید و ما را آفرید. نام تمام اجداد من، حتی اگر به نام‌های دیگر صداشان زنده باشند، شهرزاد است. حتی مادر من، مریم، که از شهرزاد بودن چیز زیادی سرش نمی‌شد, وقتی من را آبستن می‌شد نامش شهرزاد بود…» این داستان که به شیوه نو نوشته شده است، روایت همه شهرزادها است و نویسنده مسایل و معضلات زنان را بررسی می‌کند. شهرزاد مظهر زنانگی است. همه غم‌ها، رنج‌ها و… که در طول تاریخ بر زنان تحمیل شده‌است، نسل به نسل به تمام زنان منتقل شده‌است. در رگ تمام زنان داستان خون شهرزاد جریان دارد.
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

2💬

کتاب «پس از هزار و چهارصد سال» نوشته «دکتر شجاع الدین شفا»

آنچه هر ایرانی هزاره سوم میباید درباره واقعیت های چهارده قرن تاریخ اسلامی کشورش بداند.

در آشفته بازار سرگشتگی ها و راه گم کردگی های کنونی جامعه ایرانی و در گرماگرم دگرگونی اجتماعی و فرهنگی سرنوشت سازی که امروزه این جامعه از سر میگذراند تا از ورای آن راه فردای خود را بجوید، جامعه ایرانی بویژه نسل جوان آن، بیش از هر زمان دیگر مشتاق دستیابی به آگاهی هایی است که اگر برای جوامعی دیگر در بخش پیشرفته جهان امروز، هم شناخته شده اند و هم به آسانی قابل دسترسیند، در دنیای دربسته اسلامی آنهم در دربسته ترین بخش آن، برای او همچنان ناشناخته نگاه داشته شده اند و بر پایه چنین آگاهی ها این نسل جوان خواستار دریافت پاسخ هایی روشن به پرسش هایی است که اگر هم اجازه گرفتن آنها بدو داده نمی شود، ولی همچنان وجود دارند و همچنان در انتظار دریافت پاسخ هایی هستند که میباید دیر یا زود، بدانها داده شود.
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب «۳۷ روز پس از ۳۷ سال» نوشتهٔ «شاپور بختیار»

روز ۱۶ دی‌ ماه ۱۳۵۷ دکتر شاپور بختیار ، همرزم و ادامه دهنده‌ی راه مصدق ، در سخت‌ترین شرایط ، دولت خود را تشکیل داد و تا ۲۲ بهمن ماه به مدت ۳۷ روز مردانه کوشش کرد تا کشتی طوفان زده ایران را به سر منزل مقصود برساند و حکومت قانون را ، که آرمان همیشگی‌ اش بود ، جانشین بی‌ قانونی‌ و هرج و مرج سازد . ولی‌ بر اثر یک توطئه عظیم داخلی‌ به کمک قدرت‌های خارجی‌ ، جنبش آزادی خواهانه مردم ایران ،که به تشکیل یک کابینه ملی انجامیده بود ، به بی‌راهه کشیده شد . تلاش دکتر بختیار ناموفق ماند و او مجبور شد که در سنگر تازه‌ای به مبارزهٔ بیست و پنج ساله خود برای آزادی و استقلال ایران ادامه دهد .

رادیو ایران ، به مناسبت این سالگرد – هم به عنوان کمک به تاریخ و هم به امید افروختن چراغ حوادث گذشته فرا راه آینده – به یک بررسی‌ تحلیلی از وقایع این دوره سی‌ و هفت روزه و اتفاقاتی که منجر به فتنهٔ خمینی شد ، دست زد .

از آنجا که در این گفتگو ، وقایع قبل از تشکیل کابینه و اتفاقات و برخورد‌های دوره ۳۷ روزه و همچنین رئوس برنامهٔ دولت بختیار ، مورد بحث قرار گرفته و گوشه‌های تاریکی‌ از حوادث پشت پرده را روشن می‌سازد ، ما متن مصاحبه‌های مربوط به این دوره را ، که از روی نوار ضبط صوت پیاده کرده ایم ، به نظر هم میهنان می رسانیم / انتشارت رادیو ایران
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

2💬

کتاب “در پیکار اهریمن” نوشته “دکتر شجاع الدین شفا“

مبارزه هزار ساله فرهنگ ایران با مکتب دکانداران دین

این کتاب به منظور ادای یک احترام عمیق ملی به فرهنگ ایرانی تدوین شده است و انتشار آن درود صمیمانه ای است به این فرهنگ دیرپای سرافراز و تسلیم ناپذیر که سه هزار سال است در نشیب و فرازهای یک تاریخ پرکشاکش، نیرومندترین عامل بقای ملی و ضامن همیشگی استمرار هویت ایرانی ما بوده و هست. این فرهنگ بارها و بارها هویت ملی ما را در برابر ضربات کمرشکن بیگانگان و در برابر استیلای فرهنگهای غیر ایرانی پای برجا نگاه داشت. فرهنگ کهن مغرور و سرکش ایران، در برابر ضربات بی امان دکانداران دین برجای ماند و قرنی بعد از قرن ادعانامه خود را علیه کارگزاران ریا قطورتر کرد. کتاب حاضر به منظور آشنایی بیشتر فرزندان جوان ایران با همین ارزش های غرور انگیز فرهنگ ملی تدوین شده است که شامل برگزیده هایی از اشعار قریب به 150 سخنور گذشته ایران از فردوسی در قرن چهارم هجری تا پورداوود در پایان قرن چهاردهم، برگزیده اشعار سنتی و اشعار نو از 70 سخنور معاصر و برگزیده ای از داستان های کوتاه یا صفحاتی از رمان های نویسنگان نیم قرن اخیر ایران است.
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب حقوق بشر، قانون بیضه و بمب اتمی نوشته دکتر شجاع الدین شفا

ارزش شرعی یک زن ایرانی اثنی عشری، ولو جوان و دانشگاه دیده و پزشک یا مهندس یا حقوقدان یا هنرمند، در همه حال نصف ارزش بیضه مرد ایرانی اثنی عشری است. خواه این بیضه، بیضه چروکیده یک آیت الله هشتاد ساله باشد، خواه بیضه پر جوش و خروش یک بسیجی چماقدار، خواه سوپر بیضه پرزیدنت محمود احمدی نژاد...
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب «اسرار هزار ساله» نوشتهٔ «علی‌ اکبر حکمی زاده»

چنانچه می‌دانیم پیشوایان دینی ما آنچه تا کنون گفته اند و نوشته اند تنها به قضی رفته اند و دیگران هم یا جرات نداشته اند در برابر سخنی بگویند و یا اطلاع و اگر هم گاهی یک‌ نفر دلسوز و با اطلاع پیدا شده و خواسته سخنی  بگوید از هر راه توانسته اند صدای او را خفه کرده اند و حال آنکه اگر کسی‌ راستی‌ به‌خود اطمینان دارد نه تنها از پیدا شدن حریف با کی‌ ندارد بلکه خود در پی‌ آن است .اینک من می‌گویم این چیزی را که شما دین نام نهاده اید‌ ۹۵ درصدش گمراهی است و برای اثباتش حاضرم.

این جزوه در واقع شرح و تفصیلی است که حکمی زاده دربارهٔ ۱۳ پرسشی نوشته است که در آغاز سال ۱۳۲۲ برای روحانیون و اهل اطلاع فرستاده و پاسخ خواسته است اما پاسخی نیامده و انجمن تبلیغات اسلامی هم که ۳۱ اردیبهشت ۱۳۲۲ نوشته که پاسخ می دهیم ، همچنان خاموش مانده است ، پس حکمی زاده بر آن شده است که آن پرسش‌های سیزده گانه را با کمی‌ تغییر همراه با توضیحاتی در جزوه‌ای منتشر کند .
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب «در آستین مرقع» نوشته زنده یاد «علی‌ اکبر سعیدی سیرجانی»

کتاب «در آستین مرقع»، مجموعه‌ای از مقالات و نوشته‌های ادبی‌، اجتماعی و تاریخی‌ زنده یاد «علی‌ اکبر سعیدی سیرجانی» است که در سال‌های گذشته و قبل از اینکه به دست ماموران جمهوری اسلامی به قتل برسد، در نشریات مختلفی‌ چون یغما، خواندنی‌ها و نگین به چاپ رسیده است .

عناوین برخی‌ از مقالات عبارتند از: از همین جا بخوانید، باطل در خیال، فرهنگ فارسی، واژه نامک، کپی‌ رایت، هرت و ماروت، پیر ما، کرمان دل عالم است، نیمیم ز ترکستان، نوشدارو و یادی از استاد.
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب «آشوب یادها» نوشته زنده یاد «علی‌ اکبر سعیدی سیرجانی» ..شبی جمله ی عجیبی گفت که سالها ذهن مرا به به خود مشغول داشت .گفت:» استعمار با ما عرب ها و شما ایرانی ها معامله ی کاملا متناقض دارد.همه ی جد و جهدش مصروف این است که ما عرب ها را سیر نگه دارد و شما ایرانی ها را گرسنه ،تا خطری از جانب هیچ یک متوجه منافع او نشود . عرب ها اگر گرسنه بمانند علیه اربابان خود طغیان می کنند ،سر و صدا را می اندازند ، آشوب و بلوا به پا می کنند و با شعارهای الخبز،الخبز(به معنی نان) به حرکت در می آیند و مایه ی خطر می شوند و برای جلوگیری از تحقق این وضع ،استعمارگران به هر قیمتی که هست شکم بی هنر پیچ پیچ ما عرب ها را سیر نگه می دارند در حالی که شما ایرانی ها اگر فکرتان از تلاش نان و گوشت فراغت یابد به ازادی فکر میکنید و در معقولات دخالت می کنید و مایه ی دردسر و منبع خطر می شوید و به همین دلیل محکومید به گرسنگی خوردن و دست به دهان بودن و نقشه ی تامین قوت فردا کشیدن .
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب «شیخ ریا» نوشته «علی‌ اکبر سعیدی سیرجانی»

علی اکبر سعيدی سيرجانی، اديب، پژوهشگر و نويسنده ايرانی در تاريخ بيست آذر ماه هزار و سيصد و ده در سيرجان متولد شد. ماه های آخر زندگانی جسمی او در اسارت جمهوری اسلامی گذشت. بی هيچ تماسی با دنيای آزاد. او در ۲۴اسفند ماه هزار و سيصد و هفتاد و دو، ساعت ۹ بامداد از خانه خارج شد. غروب پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۷۲ دستگيری او بدست جمهوری اسلامی در روزنامه ها درج گشت.
با وجود ادعای کمال خرازی سخنگوی وقتِ جمهوری اسلامی در مقابل مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر ديدار سيرجانی با خانواده آنها تا زمان وفات وی در زندان موفق به ملاقات وی نشدند. وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در ۴ آذر ماه ۱۳۷۳ مرگ او را در روزنامه های رسمی اعلام نمود. درست همان زمانی که جهان آزاد آخرين مهلت برای نشان دادن سعيدی سيرجانی توسط جمهوری اسلامی اعلام کرده بود.
مطابق اعترافات اميرفرشاد ابراهيمی و شواهد آشکار، سعيدی سيرجانی در تاريخی ميان نيمه تير ماه ۱۳۷۳ تا آذر ماه همان سال به دست عوامل وقتِ وزارتِ اطلاعات جمهوری اسلامی به قتل رسيد.

وای اگر دهان ملایی

گشت صادر به فتنه فتوایي

که : فلان کافر است و دشمن دین

واجب الرجم گشته لعین

دم علم کرده هایهوی کنند

سنگسارش ز چار سوی کنند

بی‌ محابا چنان بر او تازند

کز‌ جهانش نشان براندازند

کف چو از خون بی‌ گنه شویند

آنگه این سگ چه کرده می‌گویند
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب » از شیخ صنعان تا مرگ در زندان » ((سعیدی سیرجانی را از یاد نبریم)) از شیخ صنعان تا مرگ در زندان یادواره قتل سعیدی سیرجانی

۱.نامه‌های اعتراض آمیز او به جمهوری اسلامی ،۲.چند مقاله دربارهٔ آثار سعیدی ،۳.مقاله هایی دربارهٔ زندگی‌ و مرگ سعیدی، ۴.نقل اتهامات و مطالب دیگری که دربارهٔ سعیدی در مطبوعات رسمی‌ جمهوری اسلامی ایران انتشار یافته، ۵. اعتراضات بین المللی  به بازداشت و تجاوز به حقوق سعیدی سیرجانی که منجر به مرگ او گردید.
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

کتاب «حق حیات» نوشتهٔ «عماد الدین باقی‌» اعدام یکی‌ از نمادها و بلکه از نمادین‌ترین رفتارهای بشری است . اعدام را می‌توان نوعی خودکشی‌ بشری دانست که چون در قامت دیگرکشی ظاهر می شود ،انسان‌ها کشتن خویش را نمی نگرند .اعدام جزو یکی‌ از شومترین اخترات بشری است که اکنون بود و نبود آن و میزان و چگونگی‌ ‌اش به شاخص و ترازوی برای سنجش میزان رشد و تکامل روحی‌ و اخلاقی‌ انسانیدت تبدیل شده است . در آغاز هزارهٔ سوم هستیم و تا امروز از ۱۹۸ کشور کوچک و بزرگ جهان ۱۲۹ کشور حکم اعدام را لغو کرده و هنوز در ۶۹ کشور این مجازات برقرار است . کشور ایران که به خاطر پیشینه درخشان فرهنگی‌ و مذهبی‌ و تاریخ باستانی که الواح و فرامین افتخار آمیز حقوق بشری کوروش را در خود دارد می‌توانست پیشگام و پیشتاز باشد ، اما متأسفانه جزو کشور هایی است که هنوز این مجازات را اجرا می‌کند و در میان آنها نیز جزو ۴ کشوری است که در صدر جدول بیشترین اعدام‌ها قرار دارد .
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

1💬

سرگذشت حوادث و اوضاع تاریخی ایران در دو قرن اول اسلام «دو قرن سکوت»، درباره سرگذشت تاریخ ایران و حوادث سیاسی و اجتماعی ایران در دو سده نخست آغازین اسلام پس از حمله و سلطه تازیان مسلمان به ایران است و به خفقان و سکوت حاکم بر ایران در آن دو قرن اشاره دارد. در تمام مدت این دو قرن، ایران در زیر سلطه تازیان مسلمان بود و چنان در استیلای اعراب مسلمان قرار داشت که مردم ایران حتی خط و زبان خود را فراموش کردند. دوستان دقت فرمایید نسخه اصلی این کتاب بسیار کم است. و بیشتر نسخه تحریف شده در دسترس عموم میباشد
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

1💬

کتاب«لبخند چشمان تاریک» نوشتهٔ «فریده ابلاغیان»

این کتاب بین زندگی‌ شش زن و مرد نابیناست كه یا از زمان زاده شدن نابینا بوده اند و یا به سبب رویدادهای ناگوار بینایی خود را از دست داده اند . اینان و دیگر انسان هایی که به هر سبب دست روزگار توانخواهشان کرده است در فرهنگ رشد نیافتهٔ کشور هایی مانند ایران ما بسیار به ناروا مورد آزار ، بی‌ احترامی ، زورگویی ، توهین و نابرابری از هر نوع قرار می گیرند . بخشی از این رفتار‌های ناروا به خاطره نداشتن دانش وآگاهی‌ از چگونگی‌ زندگی‌ و موجودیت این انسان هاست و نا آگاهانی که توانخواهی را عیب می‌دانند نمیتوانند رفتار شایسته‌ای با این مردم داشته باشند . برای ایجاد دگرگونی در تفکر افراد و برخورد‌های فکری و رفتاری آنان با توانخواهان ، به کار آگاه گرانه بسیار نیاز است ، و هدف من از نوشتن این کتاب همین بوده و هست . باشد که چنین شود… / فریده ابلاغیان
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

0💬

صدور حکم خرید کتاب به جای حبس توسط قاضی گنبدی

قاضی خوش ذوق گنبدی در طرحی ابتکاری برخی از مجرمان جرایم سبک را با استفاده از ظرفیت قانون مجازات اسلامی در راستای توسعه فرهنگ مطالعه و نیز ترویج اقدامات فرهنگی،به خرید کتاب به جای تحمل حبس محکوم می کند. (دمش گرم)
#کتاب#کتاب_خوب #کتابخانه #کتابداری#نوشته#کتاب_ممنوع #کتاب #صادق_هدایت#اگاهی#ازادی#ابادی#سیاست #سیاسی#سیایون#ایران#ایرانی #اسلام#دین#اتئیست#فرهنگ#خرد#خردگرایی_عقلگرایی_انسانگرایی #ممنوع#ممنوعه #ممنوعیت #داستان#اسلام#فرهنگ #فرهنگي#شاهین_نجفی#شر#اسلامگرا#اسلامستیزی

2💬