#جبهه_ملی

رضاشاه بد کرد دانشجو بورسیه کرد فرستاد خارج از کشور درس بخونن برگردن به کشور خدمت کنند .اونوقت یه مشت نمک نشناس در اومدند و شدن جبهه ملی و نهضت آزادی و حزب توده .بلای جان پهلوی
خوب به آخر ویدیو دقت کنید.
#جبهه_ملی
#نهضت_آزادی_بازرگان_طالقانی_فروهر_سحابی_صدرحاجسیدجوادی_ابراهیم_یزدی
#حزب_توده
#درود_بر_رضا_شاه_بزرگ
#درود_بر_خاندان_ایران_ساز_پهلوی
#درود_بر_رضا_شاه_بزرگ_پدر_ایران_نوین

2💬

دموکراسی در جنبه اخلاقی و اجتماعی آن یعنی اینکه مردم به یکدیگر احترام گذاشته و برای سایرین حق اظهار نظر و آزادی قائل باشند.

#دموکراسی
#اخلاق
#مهندس_مهدی_بازرگان
#آزادی
#جبهه_ملی
#نهضت_آزادی

0💬

.
.
.
#مقاله
خلاصه

#لایحه_قصاص و حکم #ارتداد #جبهه_ملی
.
.

از جمله مهمترین وقایع اوایل دهه شصت، قانونی بنام لایحه قصاص و حکم ارتداد جبهه ملی به اتهام مخالفت با این لایحه است. بسیاری از شاخصترین حقوقدانان کشور از ابتدا در دو نوبت کتبا با این لایحه مخالفت کرده بودند.
به دلیل همزمانی این دو امر با آغاز سیطره خفقان بر فضای مطبوعات و احزاب، برکناری ابوالحسن بنی صدر نخستین رئیس جمهور و ورود سازمان مجاهدین خلق ایران به فاز مسلحانه مقابله با جمهوری اسلامی، این دو مسئله تحت الشعاع وقایع حاد سیاسی سه گانه قرار گرفت و تا کنون مورد تحقیق قرار نگرفته است.
این پرونده دو جنبه دارد: جنبه حقوقی فقهی و جنبه سیاسی.
جمهوری اسلامی نظام دادگستری قبل از انقلاب را از اساس واژگون کرد و نظام جدیدی مبتنی با تلقی فوق از فقاهت را جایگزین آن کرد. لایحه قصاص پیش قراول چنین تحول بزرگی بود.
سخنرانی ۲۵ خرداد ۱۳۶۰ آقای خمینی فضا را به کلی عوض کرد. در آن روز جبهه ملی علیه سیاستهای استبدادی نظام جمهوری اسلامی اعلام راهپیمایی کرده بود.
.
آقای خمینی در سخنرانی آن روز خود دو فعل ضداخلاقی مرتکب شد. .

یکی تحریف اهداف راهپیمایی جبهه ملی و پیراهن عثمان کردن عبارت «لایحه غیرانسانی قصاص» به عنوان هدف اصلی آن راه پیمایی (که کاملا خلاف واقع بود). فعل ضداخلاقی دیگر آن روز آقای خمینی حکم به نامسلمانی محمد مصدق بود. این حکم هم کاملا خلاف موازین شرعی صادر شد و یقینا خطا بود.
در حقیقت آن زمان راه و روش مصدق مهمترین رقیب جمهوری اسلامی آقای خمینی بود. آقای خمینی دنبال موقعیتی بود که راه مصدق را ملکوک کرده از صحنه سیاسی ایران برای همیشه حذف کند. .
.
بازخوانی پرونده لایحه قصاص و حکم ارتداد جبهه ملی پس از سی و شش سال ضرورت فراوان دارد، چرا که آن لایحه چند سال بعد عنوان «قانون مجازات اسلامی» به خود گرفت و بعد از سه نوبت ویرایش در حال حاضر قانون جاری کشور است.
طرفه آنکه بعد از سی و شش سال قانون حدود و قصاص و دیات همچنان مصوب کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی بوده و «آزمایشی» اجرا می شود! .
.

یعنی جمهوری اسلامی سی و شش سال به شکل آزمایشی اعدام، نقص عضو، شلاق، زندان و مصادره اموال را بر شهروندان متهم اجرا کرده است
.
قانون مجازات اسلامی «عصاره جمهوری اسلامی» است و تحلیل انتقادی آن «نقد جمهوری اسلامی». .
.
.
.
🔴لینک دانلود کامل مقاله🔴 📝👇
.
.
http://kadivar.com/?p=16159 .
.

#دیکتاتوتری#خامنه_ای#دجال#لعن#تبری#لعن_علنی#دجالیه#التطبیر#خاءنه_ای#پت_و_مت#خمینی#رهبری#وهابی#شیعه#سنی#عوام_عمامه_بسر#وحید_خراسانی#سیستان

1💬

از مرگ هیچکس شاد نباید شد
اما...
.
نبندی زان میان طرفی کمروار
اگر خود را ببینی در میانه
حافظ
((هنگامی که در مجلس اول اسلامی اعتبارنامه‌ی زنده‌یاد خسرو قشقایی در کمسیون اعتبارنامه ها، به استناد اتهامات واهی مشابهی رد شده‌بود، ابراهیم یزدی که رییس یا دست‌کم سخنگوی آن کمسیون بود آن تصمیم را با بوق و کرنا به روزنامه‌نگاران اعلام‌کرد.))
از مرگ هیچ‌کس نباید شادمان شد. هر روز نوبت کسی است و آن که از مرگ دیگری شادی می‌کند سرنوشت محتوم خود را از یاد برده‌است. ابراهیم یزدی هم به پایان زندگی خود رسید. درباره‌ی او گفتنی بسیار است. من دوران کوتاهی، در اولین سالهای تأسیس جبهه ملی ایران در اروپا و در آمریکا، نام او را به عنوان یکی از فعالان جبهه ملی آمریکا، بخصوص از زنده‌یاد خسرو شاکری زند شنیده بودم که خود نیز به‌هنگام تحصیل در آن کشور از فعالان همان سازمان بود. بعد ها، زمانی که اسلامی های خارج از کشور، که ما نمی‌دانستیم در انجمن های اسلامی‌شان هم فعالیتی نیمه مخفی داشتند، زیر نام جبهه ملی سوم علیه جبهه ملی به توطئه پرداختند نام او را جزو گروهی که در فعالیت اخیر شرکت داشتند و شامل کسانی چون قطب‌زاده، بنی صدر و حسن حبیبی ناز می شد، یافتم. این سابقه‌ی امر بود. البته او و برادر زنده‌یادم یکدیگر را می‌شناختند اما من و او آشنایی حضوری نیافته‌بودیم و یکدیگر را تنها از دور می‌شناختیم.

هنگامی که در مجلس اول اسلامی اعتبارنامه‌ی زنده‌یاد خسرو قشقایی در کمسیون اعتبارنامه ها، به استناد اتهامات واهی مشابهی رد شده‌بود، ابراهیم یزدی که رییس یا دست‌کم سخنگوی آن کمسیون بود آن تصمیم را با بوق و کرنا به روزنامه‌نگاران اعلام‌کرد.

او از این فرصت استفاده‌کرد تا در این میان یک تسویه حساب شخصی نیز به‌عمل‌آورد. زیرا در میان اسنادی که درباره‌ی مرحوم خسرو قشقایی به روزنامه‌نگاران داده بود اسناد دیگری را هم، به این بهانه که مربوط به همان مجموعه بوده، پخش‌کرده‌بود که به ادعای او مربوط به براداران شاکری (زند) بوده‌است. این اسناد که حاوی گزارش هایی از مأموران ساواک بوده بنا به ادعای او مربوط به فعالیت های آن دو برادر هم «کمونیست» و هم «عضو سی آی ای» بوده است که با خسرو خان قشقایی در تماس بوده‌اند. قضیه از این قرار بوده که در محفل خصوصی خسروخان قشقایی در مونیخ که غالباً در یک چلوکبابی ایرانی آن شهر برقرار‌می‌شده مأمورینی از ساواک هم رخنه‌داشته‌اند. کار این مأموران گزارش های راست و دروغ درباره‌ی گفت‌و‌گوهای آن محفل بوده‌است.
#قشقایی #شیراز #ایران #آذربابجان
#مصدق #ابراهیم_یزدی
#جبهه_ملی

25💬

مردی که مخالف استبداد دینی بود و حال حرفی از این که وی در جبهه ملی دوم کنار بازرگان ایستاد و نهضت ازادی رو راه انداخت و از حجاب اجباری دوری جست و مهم تر#شورایی_کردن_رهبری رو وقتی دونست احزاب وقتی ضعیفند و دولت ها زوردار باید مردم رو به صحنه کشید .اینو تجربه اون مجاهد میگفت.او به استناد به قران میگفت مشورت با مردم شاید اوایل منتج به کارهای اشتباه بشه ولی یادگیری دموکراسی بهتر از برگشت#استبداد_دینی هست و مردم رو رشد میده.پس بیدرنگ به شورایی شدن رای داد.جالبه حرفی از این وجه ابوذر زمان گفته نمیشه اما ما فقط خیابون یا تصویر اولین نماز جمعه رو به امامت ایشون مدام داریم.روح مجاهد کبیر شاد#آیت_اله_طالقانی_#جبهه_ملی#مصدق#خامنه_ای#دموکراسی#استبداد_دینی#زندان#حصر#انقلاب#بازرگان

7💬

چهره ی پر از ریای سیاست ما در حال حاضر نیاز به شخصیتی مثل ایت الله طالقانی دارد ... شخصیتی که راهش را زود خاموش کردند...
19 شهریور سالروز وفات اقای طالقانی
#ایت_الله_طالقانی #نهضت_آزادی #جبهه_ملی #ایران #انقلاب

2💬

.
اگر قدر آزادی را ندانید، کسی پیدا می شود که با وعده ی نان و مسکن فریبتان می دهد.

یادش گرامی
#طالقانی #درگذشت #۱۹شهریور #فوت #انقلاب #تاریخ #هشدار #پیش_بینی #جمهوری_اسلامی #واقعیت #جبهه_ملی #نهضت_آزادی #آزادی #فقر #تهران #ایران #سیاست #سیاسی #فقر_فرهنگی #بیچارگی

4💬

🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷
امروز ۱۹ شهریور سالروز درگذشت سید محمود علایی طالقانی معروف به آیت‌الله طالقانی، روحانی شیعه ایرانی، نواندیش دینی، فعال سیاسی و اجتماعی، عضو #جبهه_ملی دوم و یکی از مؤسسین #نهضت_آزادی است #طالقانی #ایت_الله_طالقانی
روحت شاد یادت گرامی

0💬

امر به معروف، نهی از منکر، تحلیل طیبات، تحریم خبائث، برداشتن اصرها و غل ها. اصر یعنی چه؟
یعنی بار سنگین، باری که محکم بسته شده است، آن تحمیلات فکری و اندیشه ای و عقیده ای که دنیای شرک و کفر بر افکار و اندیشه های مردم تحمیل کرده بود. آن نظام طبقاتی که بر توده مردم تحمیل و بسته شده بود، آن غل هایی که دست و پای فکر و حرکت مردم را بسته بود.
این پیامبر آمد همه آنها را بردارد، این غل ها را بگشاید. این ها هدف این پیامبر بود. یعنی آزاد کردن مردم، آزاد کردن از تحمیلات طبقاتی، آزاد کردن از اندیشه های شرکی که تحمیل شده، آزاد کردن از احکام و قوانینی که به سود یک گروه و یک طبقه بر دیگران تحمیل شده.

این رسالت پیامبر شما بودند، در مقابل فرهنگ تحمیلی، در برابر اقتصاد تحمیلی، در برابر قوانین تحمیلی، در برابر محدودیت های پلیسی که گاهی به اسم دین بر مردم تحمیل می شد که از همه خطرناکتر یعنی آنچه را که احبار و رهبان و همکاری آنها با طبقات ممتاز بر مردم تحمیل کرده بودند به نام دین؛
این خطرناکترین تحمیلات است، یعنی آنچه که از خدا نیست، از جانب حق نیست، آنها را به اسم خدا به دست و پای مردم ببندند و مردم را از حکومت حیاتی باز دارند، حق اعتراض به کسی ندهند، حق انتقاد ندهند، حق فعالیت آزاد به مردم و مسلمان ها و مردم آزاده دنیا ندهند. این همان اصراست، این همان اغلال است.

پ ن : قسمتی از آخرین خطبه آیت الله طالقانی. شانزدهم شهریور

#طالقانی
#انقلاب
#نهضت_آزادی
#جبهه_ملی

2💬

امروز ۱۹ شهریور سالروز درگذشت سید محمود علایی #طالقانی معروف به آیت‌الله طالقانی، روحانی شیعه ایرانی، نواندیش دینی، فعال سیاسی و اجتماعی، عضو #جبهه_ملی دوم و یکی از مؤسسین #نهضت_آزادی است

0💬

نوزدهم شهریور سالگرد درگذشت بزرگ مرد ایران زمین آیت الله سید محمود طالقانی گرامی باد
سید محمود علایی طالقانی معروف به آیت‌الله طالقانی متولد ۱۳ اسفند ۱۲۸۹ در گلیرد طالقان – وفات ۱۹ شهریور ۱۳۵۸ در تهران روحانی شیعه ایرانی، نو اندیش دینی، فعال سیاسی و اجتماعی، عضو جبهه ملی دوم و یکی از مؤسسین نهضت آزادی ایران بود.
آیت الله طالقانی: ما مسلمان ها به اسم اسلام همدیگر را می کوبیم و یک عده از باجگیران هم همه را میخواهند به اسم اسلام به جان هم بیندازند
#آیت_الله_طالقانی
#ایران
#نهضت_آزادی_ایران
#جبهه_ملی
#روشنفکر
#طالقان
#اصلاحات
#طالقانی
#انقلاب

2💬

يكي از معدود #انقلابيون واقع بين،كه همواره نگران آينده ي #انقلاب و چگونگي به ثمر رسيدن #آرمانها ي ان به شيوه ي درست و در حيطه ي #تساهل و #تسامح بود،سید محمود علایی #طالقانی معروف به #آیت‌الله_طالقانی متولد ۱۳ اسفند ۱۲۸۹ گلیرد، طالقان – وفات ۱۹ #شهریور ۱۳۵۸ #تهران) است.
نوزدهم شهريور سي و هشتمين سالگرد وفات اوست.كسي كه شايد اگر چند سال بيشتر مي زيست،نه تنها هيچ خياباني به اسمش نبود،بلكه بايد با احتياط نامش را مي آورديم.طالقاني #روحاني #شیعه #ایرانی، #نو_اندیش #دینی، #فعال_سیاسی و #اجتماعی، عضو #جبهه_ملی دوم و یکی از مؤسسین #نهضت_آزادی_ایران بود.برخي از سخنان او همين الان هم منبع ميباشد از جمله عدم لزوم #حجاب_اجباري و اشتباه بودن تفكيك قهري جنسيت.

5💬

#مقاله
خلاصه

#لایحه_قصاص و حکم #ارتداد #جبهه_ملی

از جمله مهمترین وقایع اوایل دهه شصت، قانونی بنام لایحه قصاص و حکم ارتداد جبهه ملی به اتهام مخالفت با این لایحه است. بسیاری از شاخصترین حقوقدانان کشور از ابتدا در دو نوبت کتبا با این لایحه مخالفت کرده بودند.
این پرونده دو جنبه دارد: جنبه حقوقی فقهی و جنبه سیاسی.
از جنبه اول لایحه قصاص نخستین کوشش برای اسلامی کردن قوانین جمهوری اسلامی بوده است. اسلامی کردن با تحول حقوقی آن هم حقوق کیفری مقدم بر تحولات فرهنگی اجتماعی اقتصادی آغاز می شود.
جمهوری اسلامی نظام دادگستری قبل از انقلاب را از اساس واژگون کرد و نظام جدیدی مبتنی با تلقی فوق از فقاهت را جایگزین آن کرد. لایحه قصاص پیش قراول چنین تحول بزرگی بود.
آقای خمینی در سخنرانی ۲۵ خرداد ۱۳۶۰ خود دو فعل ضداخلاقی مرتکب شد. در آن روز جبهه ملی علیه سیاستهای استبدادی نظام جمهوری اسلامی اعلام راهپیمایی کرده بود.

یکی تحریف اهداف راهپیمایی جبهه ملی و پیراهن عثمان کردن عبارت «لایحه غیرانسانی قصاص» به عنوان هدف اصلی آن راه پیمایی.
حکم ارتداد جبهه ملی هم خلاف بیّن موازین شرع بود. چرا که منتقدان لایحه قصاص منتقد یک لایحه بشری بودند نه حکم الهی قصاص.
فعل ضداخلاقی دیگر آن روز آقای خمینی حکم به نامسلمانی محمد مصدق بود.
آقای خمینی دنبال موقعیتی بود که راه مصدق را از صحنه سیاسی ایران برای همیشه حذف کند.
بعد از سی و شش سال قانون حدود و قصاص و دیات همچنان مصوب کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی بوده و «آزمایشی» اجرا می شود!
یعنی جمهوری اسلامی سی و شش سال به شکل آزمایشی اعدام، نقص عضو، شلاق، زندان و مصادره اموال را بر شهروندان متهم اجرا کرده است و این قانون تا کنون امکان بحث و بررسی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی نیافته است.
قانون مجازات اسلامی «عصاره جمهوری اسلامی» است و تحلیل انتقادی آن «نقد جمهوری اسلامی». بعلاوه تحلیل انتقادی لایحه قصاص نقد اندیشه این همانی فقه و حقوق، این همانی حکم شرعی و قانون، دائمی پنداشتن احکام کیفری متخذ از کتاب و سنت، و کارایی اجتهاد سنتی در فروع فقهی است.
از زاویه دیگر این تحقیق تحلیل انتقادی اندیشه بنیادی حکومت دینی و ولایت فقیه از یک سو و روش و منش نخستین رهبر آن از منظر فقهی، اخلاقی و حقوقی است.
بنای اولیه، «یک مقاله» تحقیقی بود. حاصل کار «یک کتاب» است که در ویرایش نخست در قالب «سلسله مقالات» بتدریج منتشر خواهد شد. —---—
متن کامل و فایل صوتی در لینک های زیر قابل دریافت است:
http://kadivar.com/?p=16159
https://t.me/Mohsen_Kadivar_Official

5💬

#فدائیان_اسلام

حال که بگونه ای مختصراز تاسیس و برنامه های اخوان المسلمین آگاه شدیم لازم است به نحوه ارتباط این شبکه مخوف با فدائیان اسلام که در امر جنایت فرزند راستین این ارتجاعیون وحشی هستند آشنا شویم . در فاصله سالهای1941 و 1942اخوان المسلمین تشکیل شاخه جاسوسی خصوصی خود را شروع میکند بنام ( #دستگاه_سری ) معروف شد . این سازمان خیلی سریع بصورت یک شاخه گسترده تروریستی ، جاسوسی و شبه نظامیکار خود را آغاز نمود . تشکیلات محرمانه هدفش انجام عملیات خلاف قانون بود. بنیاد فکر و انگیزه ایجاد چنین شبکه وحشتناک تروریستی از #تفکر_اسلامی به نام ( #جهاد ) یا #جنگ_مقدس بود 👈 جهاد در اسلام به مفهوم جنگ مذهبی در مقابله با کفار است ولی در نظام فکری ساخته شده از سوی دولت انگلستان به کلی معنای خود را از دست داده و معنای جدیدی به اسم ( مقابله با مخالفان حکومت اسلامی ) پیدا کرده تا ابزاری باشد در دست انگلستان که مخالفان مسلمان خودرا هم بتواند ترور کند . )

یکی از سازمانهاییکه مورد هجوم قرار گرفته بود( حزب #کمونیست مصر ) بود که خیلی آرام تحت سلطه و نفوذ< اس – آ >قرار گرفته این امر نمونه و الگویی ایجاد کرد که سالهای بعد ارتباط و مشارکت و همدستی حزبهای کمونیست جهان عرب ،( #ایــــران#ترکیه با #اخوان_المسلمین امکان پذیر گردید . هماهنگی و ارتباط نزدیک شبکه های راست و چپ از ابداعات انستیتوی ( تاوی استاک ) و دانشگاه ( ساسکس ) انگلستان است . از نتایج برجسته این سیاست برقراری یک حکومت به اصطلاح کمونیستی درعدن ( یمن جنوبی ) و ایجاد #حزب_توده در ایران و #حزب_کمونیست در #عراق است . 👈👈انگلستان با این نقشه توانسته بود با وجود ضعف نظامی و اقتصادی منافع حیاتی استعماری خودرا در جهان حفظ کند . 👈👈از آنجا که پایه و ریشه افکار آخوندی بر ستون #دروغ و #جعلیات استوار شده بایستی به نوشته های بسیاری رجوع نمود تا ریشه و بن اصلی رادریافت. یکی از این جنایت پیشه گان که درباره فدائیان اسلام و اخوان المسلمین اعترافات عدیده ای نموده است آخوندی بنام ( سید هادی خسرو شاهی )  در جریان #نهضت_ملی_ایران که رهبری جناح مذهبی نیرومند آن با #آیت_الله_کاشانی بود

همانگونه که گفتم گفتار این اراذل و اوباش همه بر پایه دروغ استوار است. رستاخیز ملی28 مرداد ماه 32 را نهضت ملی به رهبری آخوند کاشانی و یک حرکت اسلامی میداند . اینجا بایستی #جبهه_ملی ، #ملی_مذهبیون که پرچم وامصدق ایشان هنوز برافراشته است باید پاسخ این آخوند رذل را بدهند چون از نظر تاریخ هردو #خائن هستند .

2💬

مراسم نکوداشت مرحوم دکتر ابراهیم یزدی دبیرکل فقید نهضت آزادی ایران
دوشنبه 13 شهریور 1396، ساعت 16:30 تا 18:30- مسجد جامع شهرک غرب
#وداع_با_ابراهیم_یزدی
#دکتر_ابراهیم_یزدی
#جبهه_ملی
#نهضت_آزادی
#ایران
#دولت_موقت
#مهندس_بازرگان
#وزیر_خارجه
#تسلیت
#اصلاحات
#نخست_وزیر
#حسینیه_ارشاد
#بهشت_زهرا
#یادبود
#مسجد_جامع_شهرک_غرب

1💬

مراسم تشییع پیکر دکتر ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت آزادی ایران روز پنجشنبه نهم شهریور ماه از محل حسینیه ارشاد تهران با حضور عده زیادی از مردم و شخصیت های سیاسی تا قطعه دو بهشت زهرا برگزار شد
تعدادی از چهره‌های سیاسی حاضر در مراسم تشییع پیکر دکتر ابراهیم یزدی :
عبدالله نوری، مرتضی الویری، محمدرضا خاتمی، مصطفی تاجزاده، سیدمحمود دعایی، صادق زیباکلام، محمد توسلی، محسن میردامادی، ابوالفضل قدیانی، نسرین ستوده، بهاره هدایت، حمیدرضا جلائی‌پور، عبدالله مومنی، آذر منصوری، محمد كيانوش راد، احمد زیدآبادی، محسن آرمین، محمد سلامتیان، محسن امین‌زاده، حبیب‌الله پیمان، فریده غیرت، هاشم صباغیان، زهرا مجردی، مینو مرتاضی لنگرودی، فیروزه صابر، ولی‌الله شجاع‌پوریان، عماد بهاور، حسین مظفری‌نژاد، غلامعباس توسلی، امیر خرم، سعید شریعتی، محمدجواد مظفر، هادی خانیکی، زهرا نژادبهرام، حجت نظری و علی اعطا
#وداع_با_ابراهیم_یزدی
#دکتر_ابراهیم_یزدی
#جبهه_ملی
#نهضت_آزادی
#ایران
#دولت_موقت
#مهندس_بازرگان
#وزیر_خارجه
#تسلیت
#اصلاحات
#نخست_وزیر
#حسینیه_ارشاد
#بهشت_زهرا

0💬

#شبانه
یاد بعضی نفرات، روشنم می‌کند
---
عکس را موسی هاشم زاده عزیز، پیش‌ترها، وقتی که حالش و حالمان خوب بود، برداشت
---
#ابراهیم_یزدی #مرگ #نهضت_آزادی #جبهه_ملی

0💬

.
«ما باید توجه کل جهان را به ملت ایران جلب کنیم، ملتی که از تاریخ پرشکوه گذشته اش آگاه است، هیچ توهین و تحقیری را تحمل نخواهد کرد.»
.
دکتر محمد مصدق، نطق رادیویی خطاب به ملت، نهم شهریور ۱۳۳۰
.
#ایران
#جبهه_ملی
#مصدق

0💬

برنامه تشییع پیکر شادروان دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل فقید نهضت آزادی
فردا پنجشنبه ۹ شهریور ، ۹ صبح در حسینیه ارشاد
پس از تشییع مراسم خاکسپاری در قطعه ۲ بهشت زهرا
#وداع_با_ابراهیم_یزدی
#دکتر_ابراهیم_یزدی
#جبهه_ملی
#نهضت_آزادی
#ایران
#دولت_موقت
#مهندس_بازرگان
#وزیر_خارجه
#تسلیت
#اصلاحات
#نخست_وزیر

0💬

بری از خطا نبود، نقدهای شدیدی به نهضت آزادی یزدی و ابراهیم یزدی وارد بود، اما در برهه ای از زمان کوشش هایش برای ملت ایران در جهت آرمان های ملی #مصدق انکار نشدنی است.
یکی از وزنه های وزین دیپلماسی ایران و انقلاب۵۷ درگذشت.
روانش شاد
#دکتر_ابراهیم_یزدی
#نهضت_خداپرستان_سوسیالیست
#جبهه_ملی_ایران
#جبهه_ملی
#نهضت_آزادی
#نهضت_آزادی_ایران
#دکتر_یزدی
#ابراهیم_یزدی

0💬

.
''هموطنان عزیز، یک اصل ثابت و تغییرناپذیر برای حکومتی که به افکار عمومی تکیه دارد این است که هروقت با مشکلی روبرو می‌شود به منبع قدرت و سرچشمه ی لایزال نیروی ملت متوجه می‌گردد و موجبِ نهضت بزرگ و عظیم ملی را در جریان حوادث و تحولات اوضاع می گذارد.
محتاج به گفتن من نیست بلکه دنیا نیز آگاه است که رستاخیز بی سابقه و جنبش پرافتخار اخیر ایران را هیچکس جز ملت شالوده گذاری نکرده و این دست توانای ملت است که با تمام بی اسبابی و اقدام‌های تخریبی یک‌صد و پنجاه ساله ی اجنبی و شبیخونی که حریف کهنه کار بر خزائن مادی و معنوی کشور ما زده است، قوای اهریمنی استعمار را درهم شکسته و طومار غارتگری های نیم قرنی او را برای ابد درهم پیچیده است.'' .
.
#مصدق #استقلال #آزادی #کودتا #پهلوی #جبهه_ملی #انقلاب #خمینی #تاریخ #تاریخ_ایران #دموکراسی #مشروطه #روشنفکری

0💬

#ابراهیم_یزدی را کمی بهتر بشناسیم
💠 روحش شاد ولی او در کنار خدمات دوران #انقلاب، بمرور از انقلاب زاویه گرفت:
📌 عضو #جبهه_ملی (لا دین) بود و بعد به #نهضت_آزادی (معتقد به فرهنگ سیاسی - اجتماعی غرب) پیوست و بعد از مرحوم بازرگان رئیس آن شد.
📌 اولین مذاکره مخفی با #آمریکا ییها را در الجزایر پایه گذاشت که خشم امام راحل را در پی داشت.
📌 در پی نجات هویدا از اعدام بود و موفق نشد.
📌 انتخابات اخیر #مجلس را تحریم نمود.
📌 از #فتنه_88 بشدت حمایت کرد.
💠 هرچند بظاهر رئیس نهضت آزادی بود ولی جریان حاکم بر حزب توسط معاون سیاسی او (توسلی) مدیریت میشد و او نقش منفعلی داشت.
💠 خط #اصلاحات فعلی ذره ای با خط نهضت آزادی تفاوت ندارد. هردو معتقدند اسلام مربوط به 1400 سال قبل است و آنچه غرب میگوید قابل التقاط با فرهنگ ناب #اسلام است. منافقین و فرقان فرزندان منحوس این حزب هستند.
.
.
.
💢لینک کانال تلگرام قرارگاه  telegram.me/haserr
.
کانال ویژه افراد انقلابی ،بابصیرت و ویژه جوانان خط رهبری:
https://t.me/joinchat/AAAAAEG0TuZGs2f7VG5mfA
.
.
شما هم برای نجات ایران،انقلاب و اسلام به ما بپیوندید :
#قرارگاه_رصد_عسر
#قرارگاه_سایبری_سیاسی_رصد_عسر
#عسر_یعنی_عملکرد_سیاسی_روحانی
#رصد_عسر_یا_حسر_سابق
#حسر_یعنی_حذف_سیاسی_روحانی

4💬

به مناسبت درگذشت ابراهیم یزدی، فیلمی کمتر دیده شده از سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت را با شما به اشتراک می گذاریم.
در این ویدئوی کوتاه، دیدار وزیر امورخارجه کویت با ابراهیم یزدی در روز هفتم تیرماه سال۱۳۵۸ نشان داده می شود. در آن زمان ابراهیم یزدی وزیر امورخارجه ایران بود.
اما نکته جالب توجه، حضور تعدادی مرسدس بنز۶۰۰ پولمن در بخش پایانی فیلم است. قبلا هم اشاره کرده بودیم که در دوران پیش از انقلاب اسلامی، تعداد زیادی مرسدس بنز۶۰۰ از انواع گوناگون وارد ایران شد تا در مراسم مختلف خصوصا جشن های۲۵۰۰ ساله مورد استفاده قرار گیرد. در این میان تعدادی از این خودروهای تشریفاتی در دوران پس از انقلاب هم مورد استفاده نهادها و سران کشورمان بود تا میانه دهه شصت که دیگر استفاده از آن ها کلا منسوخ شد. امروزه۲۱ دستگاه از کل این مرسدس ها در موزه خودروهای تاریخی و بقیه در موزه سعدآباد، تعدادی از ارگان ها و چند نمونه انگشت شمار نیز در دست مالکین شخصی است.
برای اطلاعات و تصاویر بیشتر به وبسایت ما سر بزنید.
www.classicopedia.ir
#benz #mercedesbenz #mercedes #pullman #mercedesbenz600 #sclass #sklasse #luxury #german #classiccar #classic #بنز #مرسدس_بنز #مرسدس #کلاسیکوپدیا #ابراهیم_یزدی #یزدی #انقلاب #جبهه_ملی #دولت_موقت #نوستالژی #نوستالژیک

6💬