#جبهه_ملی

Loading...

🔴 صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد! 🔰#دراويش و صوفي‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و رياضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبنديه، چشتيه، سهرورديه، رفاعيه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهيه، ذهبيه، گناباديه، خاكساريه، اويسيه شاه مقصوديه، نوربخشيه) انشقاق یافتند. هيچ يك از فرقه هاي تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تاييد #تشيع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد. 🔰از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است. 🔰اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼️ 🔰اعتقادات فرقه گنابادیه:
👈اجتماع در #خانقاه و دشمنی با #مسجد! (مسجد را خانه ضرار میدانند!)؛
👈 اعتقاد به #قطب در حد خدا و #سجده کردن به او!
👈 #وحدت_وجود و ادعای الوهیت و ربوبیت: آنها بر این باورند حتی کسانیکه بت و جن و گاو و آلات تناسلی را میپرستند، در واقع پرستش خدا میکنند!
👈جدایی طریقت و شریعت: بی مبالاتی به نماز و خمس و زکات و غسل و حجاب و..؛ 👈نفی مذهب و یکسان دانستن همه ادیان (اعم از الهی و غیرالهی)؛ 👈نفی انتظار فرج و قبول نداشتن حضرت #مهدی(عج)؛ +ادعای جانشینی امام زمان (نیابت خاصه)!
👈 اعتقاد به جدایی دین از #سیاست؛ 👈شارب ( #سبیل بلند) گ

0💬

Loading...

روایتی از تاریخ ملی‌گرایی تشکیلاتی و متحزب در خلال بازخوانی تاریخ هفتادوسه ساله #جبهه_ملی و #حزب_ملت_ایران (فیلم را ورق بزنید)

به #جبهه_ملی بپیوندید

0💬

#روایتی از تاریخ ملی‌گرایی تشکیلاتی و متحزب در خلال بازخوانی تاریخ هفتادوسه ساله #جبهه_ملی و #حزب_ملت_ایران (فیلم را ورق بزنید)
@amadnews.official #آمدنیوز

101💬

دکتر حسین موسویان، عضو هیئت اجرایی جبهه ملی ایران:
پاسخ منفی نشانه آن است که حرفهایشان واقعیت ندارد
دکتر حسین موسویان درباره اینکه آیا جلوگیری از برگزاری جلسه جبهه ملی توسط وزارت اطلاعات را می توان نوعی پاسخ دولت حسن روحانی به درخواست این تشکل برای برگذاری تجمع اعتراضی در تهران محسوب کرد؟
می گوید: #ایران #باخترامروز #جبهه_ملی #حسن_روحانی http://bakhtare-emruz.com/148-2/

0💬

Loading...

.
مرحوم مهندس مهدی بازرگان:
تمام حرف ما این است که اگر به فرض یک حکومت دینی از همه جهت تمام و کمال به دست مؤمنین مخلص ناب تشکیل شد آنچه نباید این حکومت و دولت دست به آن بزند و دخالتی بنماید دین و ایمان و اخلاق مردم است.
#حکومت_اسلامی
#حکومت_غیراخلاقی
#مهندس_بازرگان
#نخست_وزیر_موقت
#یاردیرین_دکترمصدق
#دکترمصدق
#جبهه_ملی

0💬

.
تنها کسی که بهش میشه گفت مرد یه نفره ...
شادروان دکتر شاپور بختیار
#دیکتاتور #شاپور_بختیار #جبهه_ملی
#سوسیالیسم #دموکراسی #لیبرالیسم

1💬

Loading...

#وزارت_اطلاعات مانع تشکیل جلسه #جبهه_ملی شد.
لینک خبر در کامنت یک @amadnews.official #آمدنیوز

83💬

چرا گفتمان براندازی از جبهه ملی حمایت نمی کند؟

گفتمان براندازی نمی تواند از گروه های سیاسی غیر برانداز حمایت کند. به عنوان مثال موضع جبهه ملی برای ما براندازان مشخص نیست. هیچ مانیفست مشخصی جبهه ملی ها منتشر نکرده اند که ما بدانیم مطالبات امروز آنها چیست. 
جبهه ملی با توجه به کنش و واکنش هایی که تا به حال داشته است بیشتر نزدیک به گرایش فکری اصلاح طلبان است. براندازی مورد مطالبه جبهه ملی نبوده و نیست. 
مضافا این که بخش هایی از رهبری جبهه ملی را من متهم می کنم به مشارکت در جنایت سازمان یافته با سکوت در برابر جنایت سازمان یافته. 
رهبران جبهه ملی فرزندانی دارند که هر چند گناه فرزندان با پدران نیست اما مواردی وجود دارد که لازم است نسبت جبهه ملی با این موارد - جنایات سازمان یافته - مشخص شود چون در سطح رهبران این جبهه این موارد مطرح است.

من تا امروز جبهه ملی را نزدیک به گرایش اصلاح طلبان می دانم و این جبهه را بخشی از پیاده نظام اصلاح طلبان می بینم که با به مخاطره افتادن گفتمان اصلاح طلبی و حذف این گفتمان آنها پایگاه های اقتصادی خود را که عموما از رانت نزدیکی به اسلام سیاسی به فراهم آمده است از دست می دهند. به همین دلیل امروز آنها از دیگران - براندازان - توقع دارند که از آنها برای برگزاری جلسات و گردهم آیی حمایت کنند. 
گفتمان براندازی نمی تواند از جبهه ملی حمایت کند چون این دو گفتمان در برابر هم هستند. جبهه ملی بخشی از حاکمیت است. بخشی از اپوزیسیون نیست. 
ممکن است جبهه ملی مطالباتی دارد که خلاف آنچه من می گویم را نشان بدهد ... خوشحال می شوم که این مطالبات را بتوانم به صورت مکتوب ببینم. 
اگر جبهه ملی ایران می خواهد مورد حمایت گفتمان براندازی قرار گیرد لازم است مطالبه براندازی را مطرح کند. یعنی این جبهه لازم است در امتداد بدنه مردمی جنبش براندازی حرکت کند و مطالبات مردمی جنبش براندازی را تقاضا کند و با جنبش براندازی همصدا شود. 
فعالیت سیاسی برای نشست و جلسات و ... این جبهه می تواند در یک ایران آزاد و سکولار در قالب یک حزب با نام جبهه ملی مورد حمایت سایر گروه های سیاسی هم قرار گیرد. 
امروز هیچ دلیلی وجود ندارد که گفتمان براندازی از گفتمان جبهه ملی که در تقابل با گفتمان براندازی است حمایت کند. 
جبهه ملی عقبه جریان اصلاحات است.

#سیدحسین_موسویان
#جبهه_ملی
#رهبران_جبهه_ملی
#اصلاحات
#براندازم
#جنبش_اعتراضی
#صداوسیما
#گفتمان
#بابک_اسماعیلی

0💬

وزارت اطلاعات از تشکیل جلسه ی بیست و هفتم بهمن ماه شورای مرکزی جبهه ملی ایران جلوگیری کرد
به گزارش روابط عمومی جبهه ملی ایران؛ طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری، وزارت اطلاعات آقای پرفسور مسرت عضو و نایب رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران را احضار نموده و جهت میزبانی جلسه شورا به ایشان اخطار داده است. #ایران #باخترامروز #بیانیه #جبهه_ملی http://bakhtare-emruz.com/244/

0💬

Loading...

‫⁧‫#صادق_قطب_زاده‬⁩ از اعضای ⁧‫#جبهه_ملی‬⁩ به عنوان مترجم ⁧‫#خمینی‬⁩ است.توجه کنید که ترجمه ⁧‫#هیچ‬⁩ را چه میگوید:ایشان الان نظری نمی دهند و پرسشی را پاسخ نمی دهند!جایزه ایشان برای خدمات ارزنده اما ⁧‫#اعدام‬⁩ در سال ۶۱ به جرم توطئه علیه ⁧‫#جمهوری_اسلامی‬⁩ بود. ⁧‫#جبهه_ملی‬⁩ الان هوادار ⁧‫#اصلاحات‬⁩ است!‬

3💬

تنها یک سند از هزاران سند
هنری پرکت، افسر مسئول امور سیاسی و نظامی سفارت آمریکا در تهران در سال‌های ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۶ [۱۳۵۱ تا ۱۳۵۵] و مسئول میز ایران در وزارت امور خارجهٔ ایالات متحده در سال‌های پرالتهاب ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ [۱۳۵۷ تا ۱۳۵۹] ضمن گفتگویی تفصیلی با چارلز استوارت کندی گفت: «متعاقباً اواخر ماه اوت، شاید بیست و پنجم، توی تالار سینمایی در بندرعباس [گوینده اشتباه می‌کند. منظور آبادان است. م.] آتش‌سوزی شد و فکر کنم ۷۰۰ نفر کشته شدند چون درها قفل شده بودند. فاجعهٔ هولناکی بود. آدم‌های شاه تقصیر را انداختند به گردن روحانیون. در جریان راهپیمایی‌های ماه قبلش، روحانی‌ها اغلب به تالارهای سینما حمله کرده بودند که فیلم‌های غربی گناه‌آلود نشان می‌دهند. این بود که ساواک در جامعه جو انداخت که این قضیه هم کار روحانی‌ها است. در ایران هیچ‌کس این ادعا را باور نکرد. همه اعتقاد داشتند حکومت این کار را کرده و تقصیرش را انداخته به گردن روحانی‌ها. همین سطح بی‌اعتمادی مردم به حکومت را نشان می‌داد. هیچ‌کس در هیچ زمینه‌ای حرف حکومت را باور نمی‌کرد. ما در آن برهه گزارش خیلی کوتاهی ــ در حد چند جمله ــ از سی‌آی‌ای گرفتیم که از قول یکی از رابط‌های سی‌آی‌ای در ساواک می‌گفت ساواک مقصر است.
«Interview with Henry Precht / مصاحبه گر: Kennedy, Charles Stuart». بازبینی‌شده در 12-02-2015.

7💬

به رغم مدعیانی که منع عشق کنند
جمال چهره تو حجت موجه ماست

در شب عشاق به همراه دوست خوبم #آتنا_فرقدانی به سراغ مردی رفتیم که به "عشق" آبرو می دهد , عشق به وطن, به خاک , به مردم و میهن در رفتار و کلام و عملش موج می زند و تاریخ صادقانه معاصر را می توان در او به وضوح یافت .
#کوروش_زعیم 78ساله فرزند #ایران , خیابان انسانیت , کوی ادب , در خانواده ای تربیت یافت که سالها میزبان ملی گرایانی چون #مصدق و دکتر #فاطمی بوده است , عموی پدر کوروش (سید حسن زعیم ) هم دوره #دکتر_مصدق و همفکر و همراه او بود , مادرش با #دکتر_فاطمی تخته نرد بازی می کند و کوروش در مکتب آنها درس عاشقی و میهن پرستی را مشق می کند .28 مرداد 32 را در چهارده سالگی تجربه می کند و در همان سال اولین کتابش را نوشت و سال بعد اولین ترجمه را به کتابت رساند . "جوجه ها به پرواز در می آیند" رمانی با مضمون عاشقی است که کوروش نوجوان را به جامعه آن روزگار می شناساند و تا به امروز بیش از 30 عنوان کتاب از او چاپ و انتشار یافته است .
کوروش زعیم با مدرک مهندسی سازه را از آمریکا فارغ التحصیل می شود, همزمان فعالیت های سیاسی و اقتصادی خود را سامان میدهد , ده ها اختراع و ابتکار در آمریکا و اروپا و ژاپن به ثبت می رساند و در رسانه ها و تلوزیون معرفی می شود
کوروش یه ایران بر می گردد , او عضو فعال شورای مرکزی "#جبهه_ملی " است , مقالات و نوشته ها و تحلیل های او آنچنان سر و صدائی به پا کرده است که حکومت #شاه , وابستگان و والاگوهر ها در می یابند که این وطن پرست ناب برای آنها دردسر ساز می شود, بنابراین راحتش نمی گذارند
زعیم بعنوان فردی خلاق , میهن پرست , مردم دوست و متخصصی متعهد به دنیا معرفی شده است . به طور مداوم از کشورهای مختلف دنیا از او برای ساخت , راه اندازی و اصلاح ساختار صنایع و ... راهنمائی و مشاوره میخواهند , کاردار بازرگانی سفارت #روسیه به سراغش می آید که دهها طرح و اختراع ثبت شده در روسیه را مطالعه و چند مورد را برای صادرات به اروپا و آمریکا انتخاب کند , ایرلند او را دعوت می کند تا پس از بررسی و بازدید از صنایع آنها , مشاوره و پیشنهاداتی در جهت رفع بحران به آنها ارائه نماید , راهکارهای رایگان و عملی زعیم چنان تحولی در صنایع ایرلند ایجاد می کند که در زمان ریاست جمهوری #هاشمی_رفسنجانی که سفیر ایرلند به ایران می آید , تقاضای دیدار با کوروش زعیم را می نماید , اما حفاظت اطلاعات ریاست جمهوری به او اجازه ورود نمی دهد !.....ادامه در پست

5💬

Loading...

‍ همزمان با ابلاغ حکم #عزل_مصدق #شاه کشور را به مقصد بغداد ترک می‌کند. در حالیکه ظاهرا توطئه علیه دولت خنثی شده است دکتر #حسین_فاطمی وزیرخارجه در میتینگ #جبهه_ملی سخنرانی کرده و فریاد “مرگ بر شاه” سر م&j;دهد. ۱۶ آگوست 🌐تارنما : https://iranshahrik.com/

#کانال_ایرانشناسی 👇🏻👇🏻
https://telegram.me/joinchat/CDtMATwUgTxHVTep7STHiQ

0💬


‌‌درگذشت سردار وطن پرست و نامه معروف‌

‌دریادار دکتر احمد مدنی ، فرمانده نیروی دریایی ارتش و استاندار خوزستان در 23 بهمن 1384 پس از یک بیماری نسبتاً طولانی بر اثر ابتلا به سرطان، در آمریکا درگذشت.
مرگ او در غربت و گمنامی تمام بود.وی در اولین انتخابات ریاست جمهوری نفر دوم شد. او در مدت استانداری خوزستان بارها با تجزیه طلبان مبارزه کرد و در راه حفظ تمامیت خاک کشور و جلوگیری از جدایی جنوب تلاش بسیار کرد. وی از مدتها قبل از نسبت به نقشه های صدام برای حمله هشدار داد ولی شنیده نشد.
متاسفانه این مرد بزرگ با توجه به اطلاعاتی که از اسناد مکشوفه در سفارت آمریکا در تهران بدست آمد، از سوی دانشجویان خط امام به جاسوسی و ارتباط با آمریکا متهم شد!!! اتهامی که آن روزها جناح حاکم برای از صحنه بدر کردن رقبا با انتشار گزینشی و حتی دروغ اسناد به هر کسی میزد لذا او در سال 1359 برای همیشه از کشور خارج شد و به آمریکا مهاجرت کرد. وی سالها دبیر کلی جبهه ملی ایران در خارج از کشور را بر عهده داشت.
مدتی بعد از خروج از ایران مدنی یک نامه معروف به آیت الله خمینی نوشت که بخش‌های کوچکی از آن نامه در اینجا ذکر می‌شود:
(( این انقلابی که نخست گیتی را به شگفتی واداشت و به دل‌های نا امید محرومان جهان نوید پیروزی و بهروزی داد و دنیایی از افتخار را برای ملت ایران فراهم نمود، حالا بر اثر کج روی‌ها، آن چنان پژمرده و چرکین شده که مایه سرافکندگی ملت گردیده است. افسوس و صد افسوس، که پرتو انقلابمان خوش درخشید ولی دولت مستعجلی بود. چراغی که بدست ملت روشن شد، اینک بدست عواملتان خاموش گردیده است. بنائی را که خودتان برافراشتید و به همت شما شکل و زیور گرفت اینک بدست خویش، اسباب فرو ریختنش را فراهم کرده‌اید. آیا به شما می‌گویند که وضع مملکت چگونه است و ملت چه می‌کشد و کشور به چه ویرانه‌ای تبدیل شده و چه تفرقه و هرج و مرجی بر مردم حکومت می‌کند؟ این ملت کشته نداد و شکنجه و زندان را تحمل ننمود و سپس انقلاب نکرد که از چاله در آید و به چاه فروافتد. این ملت انقلاب نکرد و دگرگونی پدید نیاورد که از چنگال چپاول گران و یغمابرانی چند رهائی یابد و به چنگال چپاول گران و یغما برانی حریص تر گرفتار آید. این ملت انقلاب نکردو دگرگونی پدید نیاورد که از گزند آدم کشانی خونریز و سنگدل وارهد و به گزند آدم کشانی خونریزتر و سنگدل تر مبتلی شود!!
#تاریخ #تاریخی #درگذشت #دکتر_احمد_مدنی #احمد_مدنی #جبهه_ملی #جبهه_ملی_ایران #انقلاب #ایران

27💬

"عجب، ما آزادی خواستیم بدیم و اینا آزادی رو نمی خوان!!! ... ولی باور کنید مثل این که کوه دماوندی که رو دوشم بود، برش داشته بودن. بال داشتم دیگه تقریبا"

من بمیرم واس این همه تنهایی و غربتت مرد که هیچکس درکت نکرد و یاری رسانت نشد!

#بختیار #شاپور_بختیار #دکتر_بختیار #شاپوربختیار #نهضت_ملی #نهضت_مقاومت_ملی #جبهه_ملی #محمدمصدق #دکتر_مصدق #محمد_مصدق #دکتر_فاطمی #حسین_فاطمی #دکتر_صدیقی #غلامحسین_صدیقی #دموکراسی #سوسیال_دموکراسی #آزادی #ایران #تاریخ #تاریخی #پهلوی #مشروطه #مشروطیت

0💬

صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد!
🔰#دراويش و صوفي‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و رياضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبنديه، چشتيه، سهرورديه، رفاعيه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهيه، ذهبيه، گناباديه، خاكساريه، اويسيه شاه مقصوديه، نوربخشيه) انشقاق یافتند. هيچ يك از فرقه هاي تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تاييد #تشيع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد.
🔰از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است.
🔰اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼️
#ادامه_در_پست_بعد

2💬

🔴 صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد! 🔰#دراويش و صوفي‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و رياضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبنديه، چشتيه، سهرورديه، رفاعيه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهيه، ذهبيه، گناباديه، خاكساريه، اويسيه شاه مقصوديه، نوربخشيه) انشقاق یافتند. هيچ يك از فرقه هاي تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تاييد #تشيع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد. 🔰از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است. 🔰اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼️ 🔰اعتقادات فرقه گنابادیه:
👈اجتماع در #خانقاه و دشمنی با #مسجد! (مسجد را خانه ضرار میدانند!)؛
👈 اعتقاد به #قطب در حد خدا و #سجده کردن به او!
👈 #وحدت_وجود و ادعای الوهیت و ربوبیت: آنها بر این باورند حتی کسانیکه بت و جن و گاو و آلات تناسلی را میپرستند، در واقع پرستش خدا میکنند!
👈جدایی طریقت و شریعت: بی مبالاتی به نماز و خمس و زکات و غسل و حجاب و..؛ 👈نفی مذهب و یکسان دانستن همه ادیان (اعم از الهی و غیرالهی)؛ 👈نفی انتظار فرج و قبول نداشتن حضرت #مهدی(عج)؛ +ادعای جانشینی امام زمان (نیابت خاصه)!
👈 اعتقاد به جدایی دین از 👇👇👇👇

1💬

#مصلحی:
🔹کسانی که در ناآرامی‌های اخیر پای کار بودند، پول زیادی گرفته بودند
🔹کار به جایی رسیده که #جبهه_ملی که امام آن را مرتد خواند، درخواست راهپیمایی کرده است.

0💬

👓👓👓 قربت الی الله
این پست را به اشتراگ بگذارید

بصیرت یعنی 👓
پند گرفتن از گذشته مثل دعوای دراویش نعمتی و حیدری در دزفول
مثل توجه به زمان ملی شدن نفت دسیسه های انگلیس و وتبلیغات ضد ملی شدن نفت با عوامفریبی در ایلات بختیاری بوسیله جاسوسی که بشکل دراویش درامده بود
مثل توجه به کشته شدن امیر کبیر بدست میرزا اقاسی از دراویش
مثل دست داشتن دراویش در کودتای نوژه همدان
به راستی چرا مسئولین بی کفایت امنیتی زحمات سربازان گمنام را به باد میدهند
ایا واقعا نمیدانند نمی فهمند یا عمدا چشم پوشی میکنند
صوفی ها بعد از انقلاب مهره های خودرا در مناصب کلیدی قرار داده اند شرکت نفت شرکت گاز قوه قضاییه اماکن تجاری شرکتهای فعال وپروژه های سنگین و - - - - - -
چه باید کرد
مدعیان بصیرت
دلسوزان انقلاب
پیروان شهدا
رزمنده گان
بسیجیان شما مردمید
پس ای مردم همه تلاش اینست ایران ازجامعه بین اللمللی طرد شود و ارزشها کم رنگ جلوه نماید
از امروز تا ۲۲ بهمن اماده باش وروز ۲۲ بهمن شرکت گسترده در راه پیمایی جواب مصاحبه اخیر دکتر روحانی دراویش انگلیسی وحسینی ملعون فراموش نشود

2💬

صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد!
#دراويش و صوفي‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و رياضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبنديه، چشتيه، سهرورديه، رفاعيه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهيه، ذهبيه، گناباديه، خاكساريه، اويسيه شاه مقصوديه، نوربخشيه) انشقاق یافتند. هيچ يك از فرقه هاي تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تاييد #تشيع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد.
از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است.
اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼️
اعتقادات فرقه گنابادیه:
اجتماع در #خانقاه و دشمنی با #مسجد! (مسجد را خانه ضرار میدانند!)؛ اعتقاد به #قطب در حد خدا و #سجده کردن به او!
#وحدت_وجود و ادعای الوهیت و ربوبیت: آنها بر این باورند حتی کسانیکه بت و جن و گاو و آلات تناسلی را میپرستند، در واقع پرستش خدا میکنند!
جدایی طریقت و شریعت: بی مبالاتی به نماز و خمس و زکات و غسل و حجاب و..؛ نفی مذهب و یکسان دانستن همه ادیان (اعم از الهی و غیرالهی)؛ نفی انتظار فرج و قبول نداشتن حضرت #مهدی(عج)؛ +ادعای جانشینی امام زمان (نیابت خاصه)! اعتقاد به جدایی دین از #سیاست؛
شارب ( #سبیل بلند) گذاشتن؛

9💬

🔴 صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد! 🔰#دراويش و صوفي‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و رياضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبنديه، چشتيه، سهرورديه، رفاعيه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهيه، ذهبيه، گناباديه، خاكساريه، اويسيه شاه مقصوديه، نوربخشيه) انشقاق یافتند. هيچ يك از فرقه هاي تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تاييد #تشيع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد. 🔰از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است. 🔰اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼️ 🔰اعتقادات فرقه گنابادیه:
👈اجتماع در #خانقاه و دشمنی با #مسجد! (مسجد را خانه ضرار میدانند!)؛
👈 اعتقاد به #قطب در حد خدا و #سجده کردن به او!
👈 #وحدت_وجود و ادعای الوهیت و ربوبیت: آنها بر این باورند حتی کسانیکه بت و جن و گاو و آلات تناسلی را میپرستند، در واقع پرستش خدا میکنند!
👈جدایی طریقت و شریعت: بی مبالاتی به نماز و خمس و زکات و غسل و حجاب و..؛ 👈نفی مذهب و یکسان دانستن همه ادیان (اعم از الهی و غیرالهی)؛ 👈نفی انتظار فرج و قبول نداشتن حضرت #مهدی(عج)؛ +ادعای جانشینی امام زمان (نیابت خاصه)!
👈 اعتقاد به جدایی دین از #سیاست؛ 👈شارب ( #سبیل بلند) گ

4💬

🔴 ترکیبی از #تصوف و #باستانگرایی.. ورژن جدید #تروریسم در ایران

3💬

🔴 صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد! 🔰#دراويش و صوفي‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و رياضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبنديه، چشتيه، سهرورديه، رفاعيه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهيه، ذهبيه، گناباديه، خاكساريه، اويسيه شاه مقصوديه، نوربخشيه) انشقاق یافتند. هيچ يك از فرقه هاي تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تاييد #تشيع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد. 🔰از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است. 🔰اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼️ 🔰اعتقادات فرقه گنابادیه:
👈اجتماع در #خانقاه و دشمنی با #مسجد! (مسجد را خانه ضرار میدانند!)؛
👈 اعتقاد به #قطب در حد خدا و #سجده کردن به او!
👈 #وحدت_وجود و ادعای الوهیت و ربوبیت: آنها بر این باورند حتی کسانیکه بت و جن و گاو و آلات تناسلی را میپرستند، در واقع پرستش خدا میکنند!
👈جدایی طریقت و شریعت: بی مبالاتی به نماز و خمس و زکات و غسل و حجاب و..؛ 👈نفی مذهب و یکسان دانستن همه ادیان (اعم از الهی و غیرالهی)؛ 👈نفی انتظار فرج و قبول نداشتن حضرت #مهدی(عج)؛ +ادعای جانشینی امام زمان (نیابت خاصه)!
👈 اعتقاد به جدایی دین از #سیاست؛ 👈شارب ( #سبیل بلند)

5💬

🔴 صوفیه، فرقه نعمت اللهیه، انشعاب گنابادیه! ریستارت! و آتش زدن مساجد!
🔰#دراويش و صوفي‌ها از قرن دوم ه.ق با افراط در #زهد و رياضت‌های طاقت فرسا به سبک مرتاضان هندی و بودایی و راهبان مسیحی و.. پایه #تصوف را در جامعه اسلامی گذاشتند. (از لحاظ لغوی: صوف یعنی #پشم و صوفیه یعنی پشمینه پوش) صوفیه در طول سالها به فرقه های متعدد #سنی (قادریه، نقشبنديه، چشتيه، سهرورديه، رفاعيه) و منسوب به #شیعه (نعمت اللهيه، ذهبيه، گناباديه، خاكساريه، اويسيه شاه مقصوديه، نوربخشيه) انشقاق یافتند. هيچ يك از فرقه هاي تصوف بدلیل بدعتها و انحرافات متعدد در دین، مورد تاييد #تشيع نیستند و احادیث متعددی از امام صادق(ع)، امام رضا(ع) در رد و انکار صوفیه و فساد عقیده آنها و حتی بدتر بودن آنان از کفّار وجود دارد. 🔰از معروفترین فرقه های دراویش در ایران کنونی، سلسله #نعمت_اللهی منسوب به #شاه_نعمت_الله_ولی، از عرفای قرن هشتم است. صوفی اصالتا سوری که بعدها به ایران (کرمان-ماهان) می آید و در همانجا میمیرد. شاه نعمت الله ولی با یکی از قصاید خود درباره #پیشگویی اوضاع ایران و جهان معروف است؛ قصایدی که به مرور زمان دستخوش تغییر و تحریفات زیادی شده است. 🔰اقطاب نعمت اللهیه در اوایل دوره قاجار از هند به ایران آمدند و #میرزاآغاسی عامل تابلودار #انگلستان و مسئول قتل قائم مقام فراهانی از شیوخ این فرقه بود. سلسله شاه نعمت الله همچون دیگر سلسله های تصوّف بخاطر اختلاف عقیدتی یا قدرت طلبی و ریاست خواهی دچار انشعابات گوناگون شده است. کوثریه، شمسیه، انجمن اخوت، نوربخشیه و بالاخره #گنابادیه، این انشعابات هستند. سلسله گنابادیه از زمان تأسیس تاکنون هفت قطب داشته که قطب (سرکرده) فعلی آن، #نورعلی_تابنده (مجذوب علیشاه) است. وی از اعضای #جبهه_ملی است و پس از انقلاب، مسئولیتهایی چون معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر سازمان حج و زیارت و معاون وزارت دادگستری داشته است‼️ 🔰اعتقادات فرقه گنابادیه:
👈اجتماع در #خانقاه و دشمنی با #مسجد! (مسجد را خانه ضرار میدانند!)؛
👈 اعتقاد به #قطب در حد خدا و #سجده کردن به او!
👈 #وحدت_وجود و ادعای الوهیت و ربوبیت: آنها بر این باورند حتی کسانیکه بت و جن و گاو و آلات تناسلی را میپرستند، در واقع پرستش خدا میکنند!
👈جدایی طریقت و شریعت: بی مبالاتی به نماز و خمس و زکات و غسل و حجاب و..؛ 👈نفی مذهب و یکسان دانستن همه ادیان (اعم از الهی و غیرالهی)؛ 👈نفی انتظار فرج و قبول نداشتن حضرت #مهدی(عج)؛ +ادعای جانشینی امام زمان (نیابت خاصه)!
👈ادامه در پست بعدی

12💬