#ذهن

.
#سمفونی_آگاهی
افــرادی که دوره‌های عرفانی را گذراندند شاید سالیان سال دو بار در طی روز مراقبه می‌کردند، اینها ممکن است مدیتیتور خوبی باشند یعنی بتوانند یک الی دو ساعت در حالت لوتوس بنشینند و حتی بیشتر از من ساکن باشند، اما شاید نتوانند مدیتیشن را جزوی از زندگی‌شان قرار بدهند.
من به همین دلیل مدیتیشن‌های کوتاه‌مدت در طول روز را پیشنهاد می‌کنم. هر بار فقط به مدت چند ثانیه، آن‌هم لحظه‌ای که احســاسِ حضور می‌کنید، مدیتیشنِ کوتاه انجام دهید.

بنابراین توصیه می‌کنم کارهای خاصی که از روی عادتِ انجام‌دادن برای رسیدن به یک مقصودِ خاص انجام می‌دهید را تبدیل به مدیتیشن‌ِکوتاه کنید، یعنی کلِّ توجه را معطوفِ آن کنید تا خودِ این کارها تبدیل به هدف شوند.

به عنوان مثال:
هروقت که منتظـرِ چیزی هستید به جای منتظرماندن، از این فرصت به عنوان یک مدیتیشن‌ِکوتاه بهره ببرید.
«انتظار»، یک حالت ذهنی‌ست و به این معنی‌ست که شما لحظهٔ بعد را به این لحظه ترجیح می‌دهید و به این خاطر منتظرید، در غیــرِ این‌صورت منتظر نبودید و فقط در آنجا حضور داشتید. • مثــلاً: وقتی منتـظــرِ آسانسور هستید آن‌طور نباشید که انگار چیزی درونتان می‌خواهد جلو بیفتد و به لحظهٔ بعدی برسد اما نمی‌تواند زیرا آسانسور هنوز نرسیده است.

پس وقتی دکمـهٔ آسانسور را فشار می‌دهید، به جای «انتظار» فقط کاملاً آرام باشید و فقط «حضــور داشــته باشــید» و سعی نکنید به طور زمانِ روانی و دروناً از لحظهٔ‌حال خارج شـوید و به آسانسوری برسید که هنوز نرسیده است، فقط از لحظه استفاده کنید و حضور داشته باشید.
می‌توانید چند نَفَــسِ عمیق بکشید و به نفَس‌هایتان توجه کنید، و بعد به این نتیجه خواهید رسید که نمی‌توانید «فکــــر» کنید و فقط «نفَـس‌کشیدن» را حس می‌کنید.
فقط یکی از این دو امکان‌پذیر است یا باید فکر باشد، یا تنفس.
این یکی از کارهای مفید برای دور‌شدن از فکرهایی‌ست که آنها را لازمشان ندارید. بودا مدیتشین تنفسی را پیشنهاد کرده است که به معنیِ مشاهده و احساسِ تنفس خودتان است. •• پس تمرین‌ اینطور است:
وقتی جلوی درِ آسانسور هستید و دکمه را زدید، توجه‌تان را به «فکرکردن» معطوف نکنید، به «لحظه‌ٔحال» برگردید، چند نفَـسِ عمیق بکشید و از این لحظهٔ «منتظر‌نبودن» لذت ببرید.
- آسانسور یا صفِ فروشگاه‌ها یا هر صف، نوبت و انتظاری که موجب نارحتی در برخی از افراد می‌شود را به همین روش عمل کنید و آنها را تبدیل به تمرینِ مدیتیشنِ کوتاه کنید .

#مراقبه #meditation #اکهارت_تله #مدیتیشن #لحظه_حال #ذهن #هوشیاری #زندگی #آگاهى #خودشناسی #eckharttolle

0💬

.
#شرطی_شدگی

تا زماني كه #شخصيت ساختگی خود را #رها نكني، نمي تواني #فرديت خود را باز يابي، فرديت را #هستي به ما مي بخشد، شخصيت توسط #جامعه تحميل مي شود.
شخصيت، مناسب جامعه است.
جامعه نميتواند فرديت را تحمل كند، زيرا فرديت همچون گوسفند #تبعيت نمي كند، فرديت خاص شيران است. شير #تنها حركت مي كند.
گوسفند هميشه با گله زندگي ميكند، به اين اميد كه بودن با گله #امن تر است.
با جمع بودن، احساس حمايت و #امنيت بيشتر مي بخشد. اگر كسي به گله حمله كند، اين امكان هست كه بتوانيد خودتان را نجات دهيد . اما تنها؟ فقط شيران تنها حركت مي كنند.
همه ما شير به دنيا آمده ايم ، اما جامعه شما را شرطي مي كند و #ذهن شما را به صورت گوسفند برنامه ريزي مي كند . جامعه يك شخصيت به شما ميبخشد، شخصيتي امن، ملايم ، بسيار سازگار و بسيار #مطيع . جامعه #برده ميخواهد، نه انسانهاي متعهد به #آزادي. جامعه برده ميخواهد زيرا تمام صاحبان منافع ، اطاعت ميخواهند . 📕 #کتاب_ذن_تاروت

#اشو

1💬

دانشــــــــــــگاه پزشکی کـــــــــوردستان
زانکو کوردستان
#DrFarhad #ذهن بیدار

0💬

☀️☀️☀️
مى تونى سطح بالاترى از خودت رو پيدا كنى؟
.
قابليتى كه باعث رشد آدمهاى تشنه موفقيت ميشه اينه كه
هميشه ميگن "هنوز يك مرحله ديگه باقى مونده و من ميخوام به اون برسم"
.
افراد كمى هستند كه اين قابليت رو دارند
اكثرا وقتى به يك هدف مشخص مى رسن احساس راحتى مى كنند و متوقف ميشن
.

@hmnrdln
@hmnrdln
@hmnrdln
.
._________☀️☀️☀️
.
#آرامش #شادی #غم#متن #موفقیت #حس_خوب #عشق #سفر#ورزش#شاد #دوست #انرژی_مثبت #تكست #خدا #عكس
#هنر #زندگی #ذهن #عاشقانه #غذا #لباس #پول #رنگ #خنده #ثروت #خوشمزه#يه_حس_خوب #تهران #من #hmnrdln

3💬

تنها محدوديت ما محدوديت منطق،استدلال و پرورشو استفاده از قوه تصور و خياله. هيچ مرزى وجود نداره چهارچوبهارو بشكون و دنياتو گسترش بده،عمر كوتاهه حيفه اگه شگفتيهارو تجربه نكنى.
#موفقیت #زندگی #خدا #آرامش #ارامش #آرزو #انرژی_مثبت #انرژي_مثبت _مثبت #انرژي #روانشناسی #رسم #كار #ثروت #ايده #خلاقيت #منوتو #بهرادجهانمير #خوب #خوبی #فكر #ذهن #ذهن_ثروتمند #قدرت #ايمان #باور #تلاش #تلاش #سرعت#مصمم#هدف

0💬

هدفمند زندگي كن . انسان بي هدف مثل مسافر بي مقصد ميمونه .
اگر هدف نداشته باشي زندگي تو رو هرجا بخواد ميبره . راهت رو خودت انتخاب كن .

زمين خوردي ؟
احساس نا اميدي مي كني ؟
دوباره تلاش كن ...
قوي باش ... دوباره شروع كن نزار يأس بهت غلبه كنه ... فقط استارت اولش سخته . باور داشته باش كه ميتونی
تو فقط يكبار زندگي مي كني ...
بزار ده سال ديگه بخودت و پشتكارت افتخار كني

__________________________________
به وب سايت ما
http://energycapsule.ir
بپیوندید
لینک در بیو موجود است
خیلی دوستون داریم ❤️❤️❤️
———————————–
#energycapsule #energycapsules #کپسول_انرژی #انرژی #اامپراطوری #ثروت #موفقیت #انگیزه #بازاریابی # #مارکتینگ#هدف #پول #سرعت#مدیریت_زمان#گروه_کپسول_انرژی#موفق#پیشرفت#موفقیت#تفکر#ذهن#آرامش#رويا#زندگی#مصمم#يادگيري #فرصت#تلاش#كارآفريني #کتاب_صوتی #روانشناسى#كارآفرينان

13💬

"روح هميشه مي داند چطور خودش را التيام ببخشد.
چالش اصلی در ساكت كردن ذهن است."
#روح
#ذهن
#فكر

2💬

🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅
ادامه............
.
⚠️هشدار تفکر مثبت همیشه هم خوب نیست❗️ 🔴 تکنیک تقابل ذهنی (Mental Contrasting)
🔅
🔅استفاده از یک رویکرد ترکیبی بهترین حالت ممکن است که به آن «تقابل ذهنی» گفته می شود؛ یعنی رسیدن به اهداف با ترکیب تفکر مثبت و واقع گرایی. برای مثال یک آرزو کنید، سپس تصور کنید به آن خواسته دست پیدا کرده اید و غرق این حس خوب شوید. بعد از آن توقف کنید و به تصویرسازی موانع احتمالی بپردازید که بر سر راه تان به وجود خواهد آمد. استفاده از این تکنیک در نمونه مطالعات تحقیقی روی افراد نیز نتایج جالبی را نشان داد.
وقتی از افراد خواسته شد موانع موجود در راه رسیدن به آرزوی شان را تصویرسازی کنند، با این روش بسیاری از آرزوها که دور از واقعیت بود حذف شد و افراد دست از آرزو کردن یک خواسته غیرمنطقی و غیرعقلانی کشیدند.
در یک آزمایش دیگر از گروهی از ورزشکاران خواسته شد برای رسیدن به فرم ایده آل به «تقابل ذهنی» بپردازند. نتیجه نشان داد این گروه نسبت به گروهی که تنها به تصویرسازی مثبت پرداخته بودند . روی تمرینات خود نیز, بیشتر متمرکز شده بودند.

مثبت فکر کردن خوشایند است اما به آن معنا نیست که برای ما خوب است. برای رسیدن به هدف باید متعادل رفتار کرد: شروع با مثبت تعدیل با منفی .
📚 منبع: پروفسور گابریل اتینگن
برگرفته از سایت برترین ها، هفته نامه زندگی مثبت

#تفکر-مثبت#موفقیت#ذهن#تصویر-سازی#
🎭#اعظم#مستوفی فر#روانشناسی#🎭

1💬

پست جدید الناز جان:
#stickersmood #ذهنِ_آشفته_ى_من #🎭#🎨
نظرتون راجع به اين رنگِ مو واسه يك نقش متفاوت چيه دوستان؟؟🤔
#سراسر_شب_فيلمى_از_فرزاد_مؤتمن
پ.ن: به خاطر تاخیرم برای پست گذاشتن عذر می خوام عشقم 🙏
@elnazshakerdoost
@elnazshakerdoost
@elnazshakerdoost
@elnazshakerdoost
@elnazshakerdoost
#elnazshakerdoost
#النازشاکردوست
#بهترین
#actor
#eshgh
#iloveyou
#love
#النازشاکردوست_تک_سوپراستار_خانم_سینمای_ایران

0💬

.
عده زیادی از روانشناسان و فلاسفه نحوه تفکر هر فرد را محصول محیط یا طبیعت می دانند و معتقدند افراد هیچ نقشی در نحوه تفکرشان ندارند. این پیش فررض در بین مردم عادی هم دیده می شود. این جملات برای همه ما آشناست " دست خودم نبود" " اونقدر عصبی بودم که کنترل از دستم خارج شد" "من رو وادار کرد که کتکش بزنم" و ....
.

بنظر شما مردم برای تغییر تفکر ، محیط اطرافشان و در نتیجه سرنوشتشان چقدر آزادی عمل دارند؟ اگر این آزادی وجود دارد به چه عواملی بستگی دارد؟ .
.
✅ برای عضویت در تلگرام روی لینک بایو در صفحه اصلی کلیک کنید. برای مشارکت در این بحث دوستان خود را دعوت کنید.

#روانشناسی_و_فلسفه #روانشناسی #فلسفه #حکمت #رواندرمانی #ذهن #عزت_نفس #خودپذیری #شادزیستی #بهزیستی #سبک_زندگی #تغییر #کامیابی #خودشکوفایی #اخلاق #عقل #رفتار #خودشناسی #شناخت #معرفت #آزادی #اراده #جبر #اختیار

13💬

m.m.k:
➕فرد مثبت همیشه برنامه دارد.
➖فرد منفی همیشه بهانه دارد. ➕فرد مثبت همیشه خود جزئی از جوابهاست
➖فرد منفی همیشه خود بخشی از مشکلات است ➕فرد مثبت در کنار هر سنگی سبزه ای می بیند
➖فرد منفی در کنار هر سبزه ای سنگی می بیند ➕فرد مثبت برای هر مشکلی راهکاری می یابد
➖فرد منفی برای هر راهکاری مشکلی می بیند ➕فرد مثبت همیشه دوستی ها را زیاد می کند
➖فرد منفی دشمنی ها را زیاد می کند ➕فرد مثبت میگوید اجازه بده انجام پذیر است
➖فرد منفی میگوید نمی توانم انجام پذیر نیست ➕فرد مثبت همیشه با صبر مشکلات را حل می کند
➖فرد منفی همیشه با خشم مشکلات را زیاد می کند

منفی بافی و منفی گویی همیشه راحت تره اما مثبت بودن مفیدتر! مثبت باشیم
#تولد_دوباره#زندگی#شادی#امید#ارزو#خدا#توکل#هدف#ویژن #بادران#نتورک#آینده#موفق#پول#ثروت#دفتر_بادران_گرگان. #جاذبه#ذهن#سلامتی#بازنشستگی#استقلال_مالی #آرامش#کارآفرین #خانواده #تیم #مثبت #انگیزه #سپاس

0💬

زغال های #خاموش را کنار زغال های #روشن می‌گذارند تا روشن شود؛

زیرا همنشینی در خاموشی و روشنی #ذهن شما اثر دارد.

1💬

.
🔴بهترین راه برای کاهش #اضطراب٬ پیدا کردن منشأ و خلاص شدن از شرّ آن است. می‌توانید از افرادی که در شما اضطراب ایجاد می‌کنند دوری کنید یا اصلا بهشان «نه» بگویید.🔴 .
.
و اما چند راهكار ساده كنترل اضطراب
.
۱-#آگاهی‌تان را بالا ببرید
بهتر است برخی از عوامل رایج اضطراب و بی‌قراری را بشناسید: عرق‌کردن زیاد٬ #سرگیجه٬ تنش و درد عضلانی٬ #خستگی٬ بی‌خوابی٬ لرز٬ خشکی دهان٬ #سردرد.
.

۲- قابلیت ساده‌ی تنفس‌؛
#ذهن و #جسم نسبت به هم بازخورد دارند. مثلاً قاطعانه و محکم ایستادن به مردم #اعتماد به نفس می‌دهد. درباره‌ی اضطراب هم همین‌طور است: کنترل آگاهانه‌ی تنفس٬ پیام متقابلی به ذهن می‌فرستد. بنابراین هنگام اضطراب٬ که اغلب همراه با تنفس کوتاه و سریع است٬ سعی کنید آگاهانه آن را به تنفس توأم با آرامش تغییر دهید که آرام‌تر و عمیق‌تر است.
.

۳- از خالی کردن احساسات خودداری نکنید
بعضی از راه‌هایی که نسبت به اضطراب واکنش نشان می‌دهیم بر مبنای درک و شناخت غلطی‌ است که نسبت به عملکرد ذهن داریم. خالی کردن #احساسات می‌تواند #قدرت بیشتری به آنها بدهد٬ به جای آن‌که قدرتشان را کم کند یا از شدت‌شان بکاهد.
.

۴- تجدیدنظر درباره‌ی عادات #فکری
یکی از راه‌های مقابله با اضطراب این است که شیوه‌ی فکرتان را درباره‌ی عوامل اضطراب‌آور تغییر دهید. می‌توانید این کار را با شکل‌دهی دوباره‌ی افکار اضطراب‌آوری که دارید انجام دهید. مثلا ایراد یک سخنرانی پر از اضطراب است٬ اما از طرفی این کار این شانس را به شما می‌دهد تا تجربه‌ی خود را به دیگران نشان دهید.
.

۵- پذیرش آنچه قابل #تغییر نیست
گاهی اوقات یافتن جنبه‌ی مثبت یک موقعیت اضطراب‌آور سخت است. برخی موقعیت‌ها همانی هستند که نشان می‌دهند و #حماقت است اگر بخواهید به شکل دیگری درباره‌اش فکر کنید. در این جور مواقع بهتر است شرایط را بپذیرید به جای آن‌که با آن بجنگید.
..
#روانپزشك
#متخصص_اعصاب_و_روان
#دكتر_انصارى

کانال تلگرام: ✔🆔👉 T.me/DrSaeedAnsarii .

#متخصص_اعصاب_روان#روانپزشک#رواندرمان #اعصاب و روان#روانپزشک#دکتر_انصاری_متخصص_اعصاب_و_روان #روانپزشکی#مشاور_خوب#مشاور_خوب_تهران#مشاور_خوب_ونک#درمان_وسواس#آموزش_جنسی#افسردگی#دپرس#اضطراب#استرس

0💬

.
به پشت دستت نیگا کن .
خوب بهش دقت‌ کن ... به پوستش به رگهاش به به ناخونهات ...
.
حالا چشماتو ببند و این دستارو روی ماشینی که میخوای تصور کن...
به همین اندازه لذت بخشه! 💢ذهن ، تفاوت بین خیال و واقعیت رو درک نمیکنه... تا میتونیم به رویاهامون بال و پر بدیم و جلوشون رو نگیریم
.
.
#خیال #رویا #پول #بنز #فرمون_بنز #قرمز #ثروت #تفاوت #ذهن #واقعیت #money #luxury #rich # # میلیونر #میلیاردر #ثروتمند #پولدار #پولینجاس #poolinjas

1💬

نگران چیزهایی که مردم
پشت سرتان میگویند نباشید!
چراکه آنها همان افرادی هستند که
به جای حل مشکلات خود،
در جستجوی اشکالات زندگی شما هستند... #عمر #دنیا #پاییز #محبوب #عشق #محرم #ذهن #دل #یاد #یادگار #گذشته #خاطر #ثروتمند #زیبا #پیامبر #خزان_عمر #ایمان #اسفندیاری #مادر #برجام #جام #لذت #لذتبخش #مغز #حیات #رویا #نمایش #سینما

0💬

پول خوبه ولی بهتر از اون داشتن ذهن ثروتمنده
#پول#ذهن#ثروت
#money#mind

0💬

#Hafez_Bajoghli حافظ_باجغلي#

پ.ن: معمولا هنرمندان خودشان را پشت شخصيت خودشيفته ي خودشان پنهان و وانمود مي كنند كه از تعريف مردم بي نيازند، حتي گاهي نشان مي دهند كه از تعريف مردم بدشان مي آيد. در حالي كه به شدت نيازمندند. اگر تعريف و تمجيد مردم نبود، نه داستايفسكي، داستايفسكي مي شد و نه بتهون، بتهون! مگر چيزي بهتر از تعريف و تمجيد مردم در اين دنيا وجود دارد؟! بهترين لذت دنيا گرفتن "لايك" است! #داستايفسكي #روانپزشکی #روانشناسي #رواندرمانى #رواندرماني_تحليلي #روانكاوي #ذهن #داستان #ادبيات #ادبيات_روسي #كتاب #كتابخواني

11💬

هیج وقت نگین: 👇
⁉️ ای کاش می شد..
چون کاش گفتن #احساس #حسرت میده وارتعاش حسرت هم #منفیه وشما رو در شرایط حسرت قرار می ده در عوض بگین: 👇 ✔️اگر بشود...
زیرا اگر بشود #امید وشور وشوق رو به وجود میاره .
و#ذهن #ناخودآگاه رو به حرکت وادار میکنه
اگر بشود درآمدم زیاد شود..
اگر بشود همسری عالی بیابم..
اگر بشود..
@moshaverinhamrah4439

0💬

#Hafez_Bajoghli حافظ_باجغلي#

پ.ن: در طبابت خيلي وقت ها ناچاريم خبر بد به بيمار بدهيم. معمولا در اين جور مواقع تا بتوانيم روي قسمت هاي مثبت تاكيد مي كنيم. مثل اين كه: "با اين كه سرطان بدخيمي داري، اما خوشبختانه در مرحله ي ابتدايي تشخيص داده شده و هيچ گسترشي ندارد." يا "با اين كه بيماريت كشنده است، اما با درماني كه رويت انجام مي دهيم درد را به حداقل مي رسانيم و مي تواني اطمينان داشته باشي كه اذيت نمي شوي." يا " متاسفانه به علت ديابت كنترل نشده و عفونت شديدي كه داري، ناچاريم پايت را قطع كنيم؛ اما خوشبختانه از زير زانو اين كار را مي كنيم." همه ي اين جمله ها "تاحدي" از نگراني بيمار كم مي كند اما باز هم كافي نيست. بيمار در اين شرايط بيشتر نياز به يك همدردي واقعي دارد. پزشكان براي دادن خبر بد به بيمار مي توانند از اين جمله ي داستايفسكي استفاده كنند: " متاسفم كه نمي توانم چيز دلگرم كننده تري به تو بگويم." اين جمله خيلي تاثير دارد. بيمار در زمان نااميدي نياز به "خبر دروغ" و "اميدواري آبكي و دروغين" ندارد. او نياز دارد كه "تاسف" را در زنگ كلام پزشك و رفتارش ببيند. او در اين شرايط نياز به يك همدردي واقعي دارد. اگر در اين شرايط پزشك تحت تاثير قرار گرفت و چشمانش اشك آلود شد نبايد اشك هايش را از بيمارش دريغ كند. گاهي بهترين جمله كه مي توانيم به كسي بگوييم اين است: " متاسفم كه نمي توانم چيز دلگرم كننده تري به تو بگويم." فقط همين! و با درد كشيدنش همراه و شريك شويم. هرچند اين همراهي فقط محدود به همان چند دقيقه و همان جلسه باشد. #داستايفسكي #روانپزشکی #روانشناسي #رواندرماني #رواندرماني_تحليلي #روانكاوي #ذهن #داستان #ادبيات #كتاب #كتابخواني

3💬

از امروز یاد بگیر فرصت رو از دست ندی... چارلی چاپلین زمانی گفت “هیچ چیز در این دنیا ابدی نیست, حتی مشکلات ما.”
ممکن است به موقعیتی که مد نظرت بوده نرسیده باشی,
اما با برداشتن بهترین قدم بعدی ات به سمت جلو
دقیقا همان جایی که می خواهی می توانی باشی.
ما نمی توانیم گذشته را تغییر بدهیم; فقط می توانیم زمان حال را تغییر دهیم.
هیچگاه برای تبدیل شدن به آن چه که مد نظرت است دیر نیست.
به رشد خود ادامه بده, به آموختن ادامه بده,
و هر روز خودت را به روزتر کن.
__________________________________
به وب سايت ما
http://energycapsule.ir
بپیوندید
لینک در بیو موجود است
خیلی دوستون داریم ❤️❤️❤️
———————————–
#energycapsule #energycapsules #کپسول_انرژی #انرژی #اامپراطوری #ثروت #موفقیت #انگیزه #بازاریابی # #مارکتینگ#هدف #پول #سرعت#مدیریت_زمان#گروه_کپسول_انرژی#موفق#پیشرفت#موفقیت#تفکر#ذهن#آرامش#رويا#زندگی#مصمم#يادگيري #فرصت#تلاش#كارآفريني #کتاب_صوتی #روانشناسى#كارآفرينان

14💬