#راه_حقیقت

بنیامین نتانیاهو : ✓مسیحیان بی‎شماری تحت سلطه ایران رنج می‌برند

نخست وزیر اسراییل در سخنانی که برگرفته از گزارش‌ رسانه‎ها و نهادهای مدافع حقوق بشر در مورد وضعیت مسیحیان در ایران بود، به اینکه حسن روحانی به دروغ وعده بهبود وضعیت اقلیت‎ها را داده بود انتقاد کرد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل در سخنرانی خود در همایش رسانه‌های مسیحی، ایران را به نقض حقوق مسیحیان متهم کرد.

این همایش در موزه اورشلیم برگزار شد. نخست وزیر اسراییل به صراحت گفته بعضی از رهبران جهانی برای مماشات با ایران این سرکوب را نادیده می‎گیرند.

او در بخش دیگری از سخنرانی خود  عنوان کرد: «امروز درخواست ساده‎ای از رسانه‌های حاضر در این اتاق دارم. این هفته را به تشریح وضعیت بحرانی مسیحیان بی‌شماری اختصاص دهید که تحت سلطه ایران رنج می‌برند». نتانیاهو با اشاره به وضعیت دشوار اقلیت مسیحی در ایران افزود: «ایران تهدیدی برای همه دنیاست، اما امروز می‌خواهم درباره دشمنی ایران علیه مسیحیان صحبت کنم. “مسیحیان بی‌رحمانه در جمهوری اسلامی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. کشیش‌ها بدون هیچ دلیلی زندانی می‎شوند، هیچ دلیلی به جز اینکه رهبر روحانی مسیحیان هستند. مسیحیان شلاق می خورند. باورتان می‌شود؟ مسیحیان به خاطر نوشیدن شراب در حین ( مراسم عشا ربانی) شلاق می‎خورند». او همچنین تاکید کرد: «مسیحیان فقط به خاطر عمل کردن به اعتقادات دینی خود وحشیانه مورد شکنجه قرار می‎گیرند.

برخی از رهبران جهانی برای مماشات با ایران این سرکوب را نادیده می‌گیرند، اما من یکی از آن‌ها نیستم. معتقدم رفتار یک کشور نسبت به اقلیت‎های مذهبی نشانه خوبی از رفتار آن کشور نسبت به شهروندان خود و کشورهای همسایه‌اش می‎باشد». او از رسانه‎ها خواست از رهبران شجاع مسیحی گزارش دهند که به خاطر انجام فرایض دینی خود زندانی می‌شوند و با خانواده‌های معلمانی ملاقات کنید که به خاطر مسیحی شدن سال‌ها زندانی‌اند.

همچنین درخواست کرد دروغ‌های رییس جمهوری ایران حسن روحانی که در سال ۲۰۱۳ وعده داد که همه ادیان در ایران عدالت را احساس می‎کنند نمایان شود در حالی که مسیحیان بسیاری تحت وحشت دائمی زندگی می‎کنند». این برای نخستین بار است که یکی از مقام‌های بلند پایه کشورهای خاورمیانه به این صراحت در مورد حقوق مسیحیان ایران صحبت می‌کند و از رسانه‌ها و جوامع بین‎المللی می‌خواهد تا در مورد آن افشاگری کنند.

#rahe_haghighat #راه_حقیقت

1💬

ببینید چقدر شکسته شده....
نامه سرگشاده سهیل عربی به مناسبت پایان اعتصاب غذا /
خبرگزاری هرانا – سهیل عربی، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین اخیرا به حدود دو ماه اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان داده است. او در روزهای گذشته به بند ۳۵۰ زندان اوین که محل شناخته شده نگهداری زندانی سیاسی است منتقل شد. آقای عربی به مناسب این جابجایی و پایان اعتصاب غذای خود نامه ای نوشته است که در ادامه میخوانید.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سهیل عربی، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین که از مردادماه سال جاری اعتصاب غذای خود را در اعتراض به آزار و اذیت خانواده و پرونده سازی های دستگاه امنیتی و همینطور جلوگیری از آزادی به موقع خود آغاز کرده بود مدتی پیش پس از ۵۲ روز اعتصاب با وعده مساعد مسئولین به این اعتراض پایان داد.

آقای عربی در اواخر هفته گذشته به بند ۳۵۰ زندان اوین که محل نگهداری زندانیان عقیدتی است منتقل شد. این انتقال و اجرای اصل تفکیک جرایم با استقبال آقای عربی روبرو شد.

این زندانی عقیدتی به همین مناسبت با نگارش نامه ای سرگشاد به مناسبت پایان اعتصاب غذای اعتراضی خود و همینطور استقبال از اجرای اصل تفکیک جرایم واکنش نشان داده است.

در این گزارش همچنین جدیدترین تصاویر سهیل عربی منتشر می شود که به وضوح نشان دهنده تاثیر اعتصاب غذای طولانی او در مقایسه با شرایط پیش از اعتصاب است. 💌متن کامل نامه سهیل عربی:

ما تا رسیدن به بی مرگی امید هر روز مرده ایم

به خانه (بند ۳۵۰ اوین) باز گشتم

موقتا اعتصاب غذایم را شکستم،پیروز شدیم ،موقتا اعتصاب غذایم را شکستم.

سلام مادر ،بازگشت به بند ۳۵۰ آنقدر مرا خوشحال کرد که حتی آزاد شدن از زندان هم برایم اینقدر خوش آیند نبود.

دیگر نگران نباش به خاطر تو و به این دلیل که هیچ چیز به جز اشکهای تو مرا نمی تواند بشکند پس از مشورت با اساتید و دوستانم عبد الفتاح سلطانی ،اسماعیل عبدی و آرش صادقی عزیز موقتا به اعتصاب غذایم پایان دادم.

شادم و شاد باش ! باور کن هیچ جای دنیا را به اندازه اینجا و آدمهایش دوست ندارم .

من بی لنز ناب زیستن نتوانم

بی قلم کشید بار تن نتوانم

خرسند از آنم که بازجو گوید

هشت سال دیگه حبس بکش و من می توانم

من نمی توانم در جامعه ای زندگی کنم که افرادش در برابر ظلم و جنایت سکوت می کنند.

نه زندگی کرده ایم که از مرگ بترسیم

و نه آزادمان گذاشتند که از زندانهایشان هراسی داشته باشیم.
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

ادامه در کامنت اول

2💬

♥️✝♥️✝♥️✝ آیا در نجاتِ مسیح شفا هم هست؟

اشعیاء 53: 5، که در 1پطرس 2: 24 هم در مورد آن آمده، یک آیۀ کلیدی دربارۀ شفاست، اما اکثرا اشتباه فهمیده شده و اشتباه به آن عمل کرده شده است. "امّا به‌خاطر گناهان ما، او مجروح شد و به‌خاطر شرارتهای ما، او مضروب گردید. و به‌خاطر دردی که او متحمّل شد، شفا یافتیم و به‌خاطر ضربه‌هایی که او تحمّل کرد، سالم شدیم." کلمة شفا یافتیم می تواند هم شفای روحانی و هم شفای جسمانی باشد. بهر حال متن اشعیاء 53 و 1 پطرس 2 این را واضح می نماید که منظور شفای روحانیست. "مسیح شخصاً بار گناهان ما را بر دوش گرفته و آنها را بر صلیب برد تا ما هم نسبت به گناه بمیریم و برای نیكی مطلق زیست كنیم، زیرا به سبب زخمهای اوست كه شما شفا یافته‌اید." (1 پطرس 2: 24). این آیه درباره گناه و عدالت صحبت می کند، نه بیماری. بنابراین شفا یافتن در هر دو آیه بمعنی بخشیده شدن و نجات یافتن است و نه شفای جسمانی.

کتاب مقدس بطور مشخص شفای جسمانی را به شفای روحانی ربط نمی دهد. گاهی مردم با ایمان آوردن به مسیح شفای جسمانی هم دریافت می کنند، ولی این همیشه اتفاق نمی افتد. گاهی اراده خداست که شفا بیابیم و گاهی نیست.
یوحنای رسول به ما دیدی صحیح از این مطلب می دهد: "اطمینان ما در حضور خدا این است كه اگر از او چیزی بخواهیم كه مطابق ارادهٔ او باشد، به ما گوش خواهد داد. ما می‌دانیم كه هرچه بخواهیم او به ما گوش می‌دهد. پس این را هم باید بدانیم كه آنچه از او بطلبیم به ما عطا خواهد فرمود." (1 یوحنا 5: 14-15). خدا هنوز معجزات انجام می دهد. خدا هنوز مردم را شفا می بخشد. بیماری، درد و مرض، و مرگ هنوز واقعیتهای زندگی در این دنیا هستند.
تا وقتیکه خداوندمان باز نگشته است، تمام کسانیکه امروز زنده اند روزی خواهند مرد و بیشتر آنها (همراه مسیحیان) بعلت اشکال جسمانی (بیماری و یا تصادف)از این دنیا می روند. اراده خدا همیشه برای شفای جسمانی ما نیست.

در نهایت، شفای جسمانی ما در بهشت برایمان مهیا شده و در انتظار ماست. در بهشت، دیگر دردی نیست، مرضی نیست، رنجی نیست و مرگی نیست (مکاشفه 21). همه ما نیاز داریم که کمتر مشغول شرایط جسمانی خود و بیشتر متوجه شرایط روحانیمان باشیم (رومیان 12: 1-2). آنوقت می توانیم تمرکز قلبمان را بر روی بهشت بگذاریم که در آنجا دیگر مجبور نیستیم با مسائل و مشکلات جسمانی در گیر شویم.
#rahe_haghighat
#new_testament
#راه_حقیقت
ادامه در کامنت اول 👇

1💬

زن پناهجوی ایرانی که از نروژ دیپورت شده و در ایران شلاق خورده بود به نروژ بازگشت!

زن پناهجوی ایرانی که از نروژ دیپورت شده و در ایران شلاق خورده بود به نروژ بازگشت!

چندى پيش در اين پيج ويدئويى منتشر شد كه در آن ويدئو ديده مى شد كه يك خانم ايرانى بنام ليلا بيات كه از نروژ به ايران منتقل شده بود توسط نيروهاى امنيتى ايران مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

داستان از اين قرار بود كه سازمان مهاجرت نروژ ادعای لیلا بيات را در مورد مجازات شلاق در ایران قبول نداشت و به همین خاطر رای به بازگشت او به ایران داده بود.

اما پس از بازگشت لیلا بيات، وى مورد مجازات شلاق قرار گرفت و بدن زخمى او در اين پيج منتشر شد.

پس از این موضوع وکیل لیلا بيات تلاشهایش برای بازگردان او به نروژ را شدت بخشید و سفارت نروژ در ایران در این زمینه همکاری هاى لازم را انجام داد و سپس سازمان مهاجرت تصمیم به بازگردادن لیلا بيات به نروژ را گرفت.

او هم اكنون در كشور نروژ بسر مى برد.

#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

2💬

“پناهجوی مسیحی نما” به دلیل آزار جنسی دختر سوئدی در کلیسا گناهکار شناخته شد!

این پناهجوی افغان در سال ۲۰۱۴ میلادی به دنبال گرویدن به مسیحیت به سوئد پناهنده شد، اما درخواست پناهندگی وی یکسال بعد رد شد. با این حال و از آنجا که او گذرنامه‌ای نداشت به افغانستان بازگردانده نشد.

دادگاهی در سوئد یک پناهجوی ۱۹ ساله افغان را به جرم آزار جنسی یک دختر ۱۴ ساله در کلیسای مسیحیان گناهکار شناخت و او را به یک زندان تعلیقی و پراخت جریمۀ ۷ هزار کرونی (معادل ۷۳۰ یورو) محکوم کرد.

به گفته یورونیوز، عارف مرادی به بهانه ماساژ دادن بدن یک دختر نوجوان، «مکررا» سینه و باسن او را لمس کرده بود. این اتفاق در ماه نوامبر ۲۰۱۶ در مراسم تثبیت ایمان (baptism confirmation) در شهر سودرشوپینگ واقع در جنوب شرقی سوئد رخ داد. مرادی در آن هنگام سرگروه بود.

صدور حکم مجازات توسط دادگاه سوئد واکنش‌های مخالفان و موافقان را برانگیخته است. در عرض چند ساعت پس از صدور حکم، عارف مرادی و ده‌ها نفر از حامیانش در شبکه‌های مجازی دختر نوجوان را به «دروغگویی» متهم کرده و خواستار «تنبیه» وی شدند.

به گفته قربانی آزار جنسی، این پناهجوی افغان از او و دوست دیگرش خواسته بود که در صورت تمایلشان آنها را ماساژ دهد. با وجود این که هر دو دختر پیشنهاد وی را رد کرده بودند، اما او همچنان به ماساژ شانه‌های آنان ادامه داد و در حین ماساژ تعمدن به نقاطی از بدن یکی از آنها را دست زد. ادعاهای این دختر به دادگاه منجر به محکومیت متهم شد.

این پناهجوی افغان در سال ۲۰۱۴ میلادی به دنبال گرویدن به مسیحیت به سوئد پناهنده شد، اما درخواست پناهندگی وی یکسال بعد رد شد. با این حال و از آنجا که او گذرنامه‌ای نداشت به افغانستان بازگردانده نشد.

سال گذشته بعد از معاینه دندانپزشکی مشخص شد که برخلاف ادعای عارف مرادی وی ۱۷ ساله نیست بلکه ۱۸ ساله است و فردی بالغ به شمار می‌رود و به همین دلیل هم مشمول قوانین قضایی بزرگسالان است.

عارف مرادی در یک پست فیسبوکی اعلام کرد که ادعای قربانی نادرست است و هدف وی از این کار مخدوش کردن شخصیت وی بوده است. این پست او واکنش‌های بسیاری را در حمایت و یا مخالفت با وی در پی داشته است.

#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

بازداشت و احضار تعدادی از “نوکیشان مسیحی” در دزفول

فشار “وزارت اطلاعات” به “نوکیشان مسیحی” خوزستان افزایش پیدا کرده و موجی از بازداشت‌ها، بازجویی‌ها و احضارها به راه افتاده است.

به گزارش «محبت نیوز» به نقل از منابع آگاه، “محمدعلی ترابی” ۳۹ ساله و از نوکیشان مسیحی استان خوزستان ظهر سه‏ شنبه ۱۸ مهر ماه در محل کارش در منطقه «قلعه سید» شهرستان دزفول توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده و خانواده او اطلاعی از وضعیت نامبرده ندارند.
گزارش‌های رسیده به “محبت نیوز” حاکی از آن است که همزمان دو شهروند نوکیش مسیحی دیگر نیز در این شهر بازداشت شدند که پس از بازجویی به طور موقت آزاد شدند.
همچنین یکی دیگر از نوکیشان مسیحی نیز در این شهر توسط نیروهای امنیتی احضار شده است که حکایت از تشدید فشارها بر نوکیشان مسیحی در استان خوزستان در روزهای اخیر دارد.
ارگان بازداشت کننده محمد علی ترابی، اداره اطلاعات دزفول بوده است که ساعت ۱۱ صبح وی را در محل کارش که یک جوشکاری در همان منطقه قلعه سید بوده بازداشت می‎کنند و وی را به منزل‏ش منتقل نموده و بعد از تفتیش و کشف تعدادی کتاب مقدس و جزوات مسیحی نامبرده را به محلی نامعلوم منتقل می‌کنند.

ظهر همان روز از طرف اطلاعات با خانواده آقای ترابی تماس گرفته می‎شود و به آنها اعلام می‌کنند که به طور موقت بازداشت شده، اما گفته شده او یک هفته دیگر آزاد می‎شود.
“محمد علی ترابی” مسوول و خادم کلیسای «پیام آرامش» دزفول بوده است.
بازداشت مسیحیان در استان خوزستان در سال‌های گذشته در چند مقطع شدت یافته است.
امین خاکی، حسین بارون زاده (دنیل)، محمد بهرامی و رحمان (ضیاء) شهروندان نوکیش مسیحی اهل اهواز در سال ۹۳ بازداشت شدند و چند ماه زندان بودند تا اینکه به قید وثیقه به طور موقت آزاد شدند، اما تیرماه سال ۱۳۹۵ جهت اجرای حکم یک‌سال حبس تعزیری به زندان مرکزی اهواز احضار شدند.
دی ماه سال ۱۳۹۰ نیز جمعی از مسیحیان از جمله «کشیش فرهاد سبک روح» شبان و همسرش خانم «شهناز» به همراه دو تن از خادمان کلیسا به نام‌های «داود علیجانی» (دیوید) و «ناصر ضامن دزفولی» نیز بازداشت شدند.
موج دیگر بازداشتی‌ها در استان خوزستان مربوط به دی و بهمن سال ۱۳۸۹ بود که تعداد زیادی از کلیساهای خانگی شناسایی شد و چندین نفر از نوکیشان مسیحی در اهواز، اندیمشک و دزفول احضار و تعدادی از آنها پس از بازجویی طولانی بازداشت شدند.
منابع مطلع خبر از احضار ۲۰ نفر داده بودند و تعداد بازداشت شد نفر از آنها ماه‌ها در حبس ماندند.
#rahe_haghighat #راه_حقیقت 👈. 👇

6💬

کلیسا چیست؟

خیلی از مردم امروزه کلیسا را یک ساختمان می دانند. این معنی کتاب مقدسی کلیسا نیست.
لغت "کلیسا" از لغت یونانی اِکلِزیا گرفته شده است که معنی آن " اجتماع" یا "مجزا شدگان" است.
ریشه معنی "کلیسا" از ساختمان نیست، بلکه از مردم است. عجیب است که وقتی از مردم می پرسید به چه کلیسایی می روند، معمولا یک ساختمان را معرفی می کنند . رومیان 16 : 5 می گوید: "کلیسا را که در خانه ایشان است.......سلام برسانید." پولس رسول به کلیسایی اشاره می کند که در خانه آنهاست – نه به ساختمان کلیسا، بلکه به بدن ایمانداران.

کلیسا بدن مسیح است، که سر آن خود اوست. افسسیان 1 : 22-23 می گوید، " و خدا همه چیز را زیر پاهای او نهاد و او را سر همه چیز به کلیسا داد که بدن اوست یعنی پری او که همه را در همه پر می سازد." از روز پنطیکاست تا روزی که مسیح برگردد بدن مسیح از ایمانداران به عیسی مسیح تشکیل می شود (اعمال باب 2). بدن مسیح از دو دید تشکیل شده است: کلیسای جهانی از کسانی تشکیل شده است که با عیسی مسیح رابطه شخصی دارند. " زیرا که جمیع ما به یک روح در یک بدن تعمید یافتیم خواه یهود خواه یونانی خواه غلام خواه آزاد و همه از یک روح نوشانیده شدیم" (1 قرنتیان 12 : 13). این آیه می گوید هر کس که ایماندار است. قسمتی ازبدن مسیح است... خلاصه، کلیسا یک ساختمان و یا یک فرقه نیست. براساس کتاب مقدس، کلیسا بدن مسیح است – همه کسانی که ایمانشان را برای نجات روی عیسی مسیح گذاشته اند (یوحنا 3 : 16 ، 1 قرنتیان 12 : 13). کلیساهای محلی اجتماع اعضای کلیسای جهانی هستند. کلیسای محلی جایی است که اعضای کلیسای جهانی کاملا می توانند اصول اول قرنتیان باب 12 را پیاده کنند که تشویق، تعلیم، و بنای یکدیگر در شناخت فیض خداوند عیسی مسیح است.

#rahe_haghighat 👈. #راه_حقیقت

0💬

کلیسای ارامنه گریگوری مربوط به دوره قاجار است و در بوشهر، محله شنبدی واقع شده و این اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۵۱۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

کلیسای گئورگ مقدس در سال ۱۸۱۹ میلادی برابر با ۱۲۳۵ هجری قمری بوسیله خانواده آوادیان، از خانواده های سرشناس ارمنی ساکن بوشهر، و با کمک سایر مسیحیان ساکن این شهر از جمله انگلیسیهای ساکن بوشهر در زمینی نسبتا وسیع در محله شنبدي این شهر ساخته شد. کلیسا در زمینی مستطیل شکل واقع شده و ساختمان اصلی آن پلانی شبیه به یک چلیپا دارد. در دو طرف بنای کلیسا حیاطهایی قرار دارند که برای دفن مردگان اختصاص داده شده بود.

این کلیسا از زمان تاسیس تا سال ۱۹۴۸ فعال بود تا آنکه به دنبال فوت ملکومیان، ارمنی سرشناس بوشهری، ارمنی صاحب نفوذ دیگری در بوشهر وجود نداشته و در نتیجه تمام اموال و اشیاء کلیسا به کلیسای وانک اصفهان منتقل گردید. در سال ۱۹۷۴ و به دنبال استقرار چند خانواده ارمنی دیگر در بوشهر هیات ارامنه کلیسا را تعمیر و با فرستادن اشیاء مورد نیاز مجددا فعال نمود ولی با گذشت چند سال باز هم فعالیت کلیسا متوقف گردید.

بنای کلیسا به صورت قرینه در عرض طراحی شده و از بالا به صورت صلیب دیده میشود. این بنا شامل تالار اجتماعات، محراب، اتاقهایی در دو طرف محراب و دو راهرو در دو طرف تالار میباشد. کلیسا فاقد برج ناقوس بوده و دو ناقوس فلزی آن به صورت عرضی بر فراز راهروی شمالی کلیسا قرار داشتند. تالار اجتماعات بنا در گذشته بزرگتر بوده و تا میان خیابان انقلاب فعلی ادامه داشته است که در سال ۱۳۴۰ با طرح این خیابان جهت ایجاد محور شمالی – جنوبی در بافت قدیم به طرف دریا، بخشی از آن تخریب گردیده و قسمتی از حیاط مشرف به خیابان هم به مجتمع تجاری تبدیل شد.

تالار اجتماعات کلیسا بزرگترین بخش آن میباشد که حدود دوازده متر طول و هشت متر عرض دارد. سقف این تالار بوسیله پلهای چوبی به طول ۸ متر با چندلهای فرعی که با تخته های طولی به هم متصل شده اند پوشش داده شده است. هفت ستون چوبی که قسمت فوقانی آنها به شکل زیبایی با چوب تزئین شده است به استحکام سقف کمک میکنند. مهمترین و شکیل ترین قسمت کلیسا محراب آن است که بوسیله پله هایی که به صورت قرینه در دو طرف آن قرار دارند به تالار متصل میگردد. این بخش از یک مربع تشکیل شده است که سه ضلع آن طاقنما بوده و از سمت غرب (جنوب غربی) به تالار باز میباشد. قسمت فوقانی بوسیله گوشه سازی به هشت ضلعی و سپس دایره تبدیل شده و پوشش محراب به صورت گنبد بر روی آن قرار میگیرد.
#rahe_haghighat #راه_حقیقت
ادامه 👇

5💬

مسیح ، صورتِ خدای نادیده است
کولسیان ۱۵:۱
#rahe_haghighat
#new_testament
#راه_حقیقت
#عهد_جدید

4💬

ایران پناهجوی دیپورت شده را به هلند دیپورت کرد

مطلع شدیم یکی از هموطنان پناهجو که این هفته به زور با هواپیمای ک ال ام و بدون مدرک به ایران دیپورت شده بود، با همان هواپیما به هلند برگردانده شده است. با آرزوی موفقیت برای ایشان، صمیمانه از برگشت و آزادی او خوشحالیم

#rahe_haghighat #راه_حقیقت

2💬

کلیسای چوبی اورنس (Urnes stavkyrkje) یک کلیسا در روستای اورنس، سون او فیوردانه، نروژاست.
این کلیسا که در قرن ۱۲ میلادی ساخته مصالح آن تماماً از چوب و الوار می‌باشد و در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

#rahe_haghighat #راه_حقیقت

0💬

مسیحی شدن صدها عرب مسلمان در فنلاند و تاسیس کلیسای جدید برای آنان

صدها مسلمان در فنلاند به مسیحیت گرویده اند که اکثریت آنها پناهجویان عراقی هستند.

در هلسینکی حتی کلیسای جدیدی برای مسیحیان عرب تاسیس شده است.

بسیاری از این نوکیشان مسیحی نارضایتی یا سرخوردگی از دین اسلام را دلیل تحول خود عنوان نموده و می گویند بسیاری از پاسخ های خود را در مسیحیت یافته اند.

رامز انصارا، کشیش مسئول رسیدگی به امور مسیحیان عرب در هلسینکی می گوید، اکثریت آنها امیدوار دریافت جواب مثبت برای درخواست پناهندگی خود هستند.
این کشیش فنلاندی می افزاید مجازات مسلمانی که به مسحیت بگرود در وطنش اعدام است و به این دلیل اگر صمیمانه به مسیحیت گرویده باشد ، سازمان مهاجرت درخواست پناهندگی وی را قبول می کند. این مساله در حالی مطرح می شود که طی ماه های گذشته مسئولان کمپ پناهجویی «اسپو» در کشور فنلاند برگه هایی را بین پناهجویان در این کمپ توزیع کرده اند، با این مضمون که تغییر دین و روی آوردن پناهجویان به مسیحیت الزامن به پذیرش درخواست پناهندگی آنان منجر نمیشود.
#rahe_haghighat

#راه_حقیقت

1💬

ا کلیسای باشکوه و تاریخی “جامع کانتربری” آشنا شوید

این کلیسا یکی از عجیب ترین و پر بازدیدترین مکان های دنیا می باشد .

در نظر اول در نمای این کلیسا طاق باشکوهی را می بینید که به سبک فرانسوی گوتیک (Gothic) در سال ۱۰۷۰ توسط ویلیام آو سنس (William of Sens) طراحی شد.

کانتربری اولین کلیسای به سبک گوتیک در انگلستان محسوب می شود. این ساختمان برای منعکس کردن مقام روحانی در حال رشد کلیسای کانتربری به عنوان مرکز اصلی مسیحیت توسط اولین اسقف اعظم لان فرانس (Lanfranc) برروی ویرانه های کلیسای جامع آنگلو ساکسون (Anglo-Saxon) ساخته شد.

این مکان چند بار مورد بازسازی قرار گرفت و فضای آن بزرگتر شد. این پیشرفت باعث شد که کلیسای جامع کانتربری به یکی از استثنایی ترین نمونه های موجود در میان سبک های مختلف معماری قرون وسطی تبدیل گردد.

مهمترین لحظه ی تاریخی این کلیسا به سال ۱۱۷۰ باز می گردد، زمانی که اسقف اعظم توماس بکت (Thomas Becket) در آن به قتل رسید.

در سال ۱۲۲۰ پیکر توماس بکت به مقبره ی جدیدی در ترینیتی چاپل (Trinity Chapel) منتقل شد و تا زمانی که هنری هشتم آن را نابود نکرده بود، یکی از پر مخاطب ترین مکانهای مسیحیان انگلستان به شمار می رفت.

جفری چاکر (Geoffrey Chaucer)، که تصور می رود اولین شاعر بزرگ انگلیسی باشد، در بین سال های (۱۴۰۰-۱۳۴۵) در قصه های کانتربری، داستان گروهی از زائران که برای بازدید مقبره بکت از لندن عازم شده اند را همراه با شوخی و بذله گویی بیان می کند. اکنون این کلیسا یکی از عجیب ترین و پر بازدیدترین مکان های دنیا می باشد .
#راه_حقیقت
#rahe_haghighat

0💬

سهیل عربی، زندانی سیاسی: در یک‌قدمی مرگ هستم
سهیل عربی، زندانی سیاسی که به اعتصاب غذای خشک دست زده است در نامه‌ای اعلام کرده که در یک قدمی مرگ قرار دارد. نامه سهیل عربی "وصیت‌نامه" او خطاب به همسر و دختر کوچک‌اش است.
وبسایت "کلمه" و برخی دیگر از وبسایت‌های فارسی‌زبان روز شنبه (۸ مهر/ ۳۰ سپتامبر) متن نامه سهیل عربی، زندانی سیاسی را منتشر کرده‌ا‌ند که در بند ۳۵۰ اوین زندانی است.
این زندانی سیاسی از بیش از یک ماه پیش دست به اعتصاب غذا زده است. از اول مهر ماه او این اعتصاب غذای خود را کامل کرده (خشک) و اکنون پس از گذشته هشت روز جان این زندانی عقیدی در خطر است.

سهیل عربی در "وصیت‌نامه" خود نوشته است: «اکنون در یک‌قدمی مرگ هستم... به خواسته‌های قانونی‌ام توجهی نکردید. دست‌کم آخرین خواسته‌ام را که برای پس از مرگ است انجام دهید: من را در بند ۳۵۰ زندان اوین، اتاق یک، دفن کنید.»
این زندانی سیاسی در نامه خود به همسر و دخترش نوشته است: «بدرود زندگی. نسترنم باور کن هر آنچه را لازم بود انجام دادم که باز گردم و زندگی‌مان را از نو بسازیم اما… به روژانا بگو پدر به جرم اندیشیدن و روشنگری جان سپرد. عاشق‌تان بودم. اکنون که وصیت‌نامه می‌نویسم و ثروتی برای بخشیدن ندارم، از رویتان شرمسارم. مرا ببخشید که تنهایتان می‌گذارم. ۱۳۸۸ روز محبوس بودن، به خصوص این ۸ روز آخر که [اعتصاب غذای خشک] کردم، بسیار دشوار بود.»
حرفه‌ سهیل عربی عکاسی بود. در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک فعال بوده و مطالبی را در نقد دولت محمود احمدی‌نژاد منتشر کرده بود. وبسایت "کلمه" نوشته است، او از جمله قربانیان پروژه اطلاعات سپاه برای برخورد با شهروندان فعال در فیس‌بوک بوده است.
سهیل عربی آذرماه سال ۱۳۹۲ توسط سپاه پاسداران بازداشت شده و در بند ۲ الف تحت فشار و شکنجه قرار گرفت. او ابتدا به اتهام "سب‌النبی و توهین به مقدسات" به اعدام محکوم شد. اما در تیرماه ۱۳۹۴ یکی از شعبات دیوان عالی کشور حکم اعدام او را نقض کرد.
در همین زمینه:
دادگاه دیگری در رسیدگی دوباره به پرونده سهیل عربی، اتهام "سب النبی" را حذف و او را به هفت سال‌ و نیم زندان و دو سال ممنوع‌الخروجی پس از آزادی محکوم کرد.
سهیل عربی در نامه خود محاکمه و زندانی‌شدنش را ناحق می‌داند. او نوشته است: «دیگر تحمل این همه ظلم را ندارم؛ از این تنها جنگیدن و فریاد زدن خسته شدم. هیچ‌کس نیست که من را یاری دهد تا فریادی بر سر ظالمان شویم. سهیلی که ر قفس باشد و نتواند کار کند با یک مرده تفاوتی ندارد. #راه_حقیقت #rahe_haghighat ادامه در کامنت اول

2💬

اطلاعاتی از کتاب مقدس:

کتاب مقدس از دو بخش عهد قدیم و عهد جدید
تشکیل شده که شامل ۶۶ کتاب می‌باشد که تقریبا در طی ۱۶۰۰ سال و توسط حدود چهل نویسنده و به سه زبان متفاوت و در سه کشور متفاوت به نگارش درآمده است. تعداد ۳۹ کتاب از این مجموعه متعلق به عهد قدیم و ۲۷ کتاب مربوط به عهد جدید است که در کل دارای ۱۱۸۹ فصل و ۳۱۱۰۲ آیه هستند.
آيا می دانيد ؟
مجموعه کتابهای عهد جدید بطور معمول در اغلب کتاب مقدس مسیحیان، پس از عهد قدیم قرار گرفته است. اسم عهد جدید از پیمان و میثاق جدیدی اقتباس شده که مابین خدا و انسان و بر اساس مرگ و قیام عیسی مسیح برقرار گردیده است. عهد جدید شامل تاریخچه و وقایع تاریخی زندگی و خدمت مسیح، رشد و تاثیرات کلیسای اولیه، و رسالات آموزنده به کلیساهای اولیه است.

آيا می دانيد ؟
کتاب مقدس شامل سبکهای ادبی مختلف از قبیل اشعار، روایات، داستان، تاریخ، شریعت، قوانین، نبوت، ضرب المثل، وتمثیل است. در این راستا می‌توان این کتابها را به چند گروه متمایز تقسیم بندی کرد: ✝ مجموعه کتابهای عهد قدیم:
۱- پنتاتوک یا تورات:

پنج کتاب نخست عهد عتیق ”پنتاتوک“ یا تورات نامیده میشود که به معنی ”کتب پنجگانه“ یا ”اسفار پنجگانه“ است.
این پنج کتاب به ترتیب عبارتند از: پیدایش، خروج، لاویان، اعداد، و تثنیه.

۲- کتابهای تاریخی:

این گروه شامل دوازده کتاب می‌باشد که در برگیرنده روایات تاریخی هستند.
این دوازده کتاب به ترتیب عبارتند از:
یوشع، داوران، روت، اول سموئیل، دوم سموئیل، اول پادشاهان، دوم پادشاهان، اول تواریخ، دوم تواریخ، عزرا، نحمیا، و استر. ۳- ادبیات حکیمانه و منظوم:

این گروه نیز در برگیرنده پنج کتاب بعدی می‌باشد.
این پنج کتاب به ترتیب عبارتند از:
ایوب، مزامیر، امثال، جامعه، و غزل غزلها. ۴- انبیای بزرگ:

این کتابها در گروه کتابهای نبوتی قرار گرفته است و شامل کتاب انبیایی می‌گردد که از نظر حجم کاری در رتبه بالاتری قرار می‌گیرند و شامل پنج کتاب می‌گردد.
این پنج کتاب به ترتیب عبارتند از:
اشعیا، ارمیا، مراثی ارمیا، حزقیال، و دانیال. ۵- انبیای کوچک:

این کتابها نیز در گروه کتابهای نبوتی جای گرفته و شامل کتاب انبیایی می‌گردد که از نظر حجم کاری در رتبه پایین تری نسبت به انبیای بزرگ قرار می‌گیرند و شامل دوازده کتاب می‌گردد.
این دوازده کتاب به ترتیب عبارتند از:
هوشع، یوئیل، عاموس، عوبدیا، یونس، میکاه، ناحوم، حبقوق، صفنیا، حجی، زکریا، و ملاکی.

ادامه در کامنت اول #rahe_haghighat
#old_testament
#new_testament
#راه_حقیقت
#عهد_قدیم
#عهد_جدید

1💬

سهیل عربی (زاده ۳۰ مرداد ۱۳۶۴) وبلاگ نویس ایرانی است که به اتهام اهانت به مقدسات اسلامی به اعدام محکوم شده بود. وی مدیریت هشت صفحه در شبکه اجتماعی فیس بوک را بر عهده داشته است. وی متأهل و دارای یک فرزند است.
⚫دستگیری
عربی در آبان ۱۳۹۲ به همراه همسرش توسط قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران دستگیر گردید. همسرش پس از چند ساعت آزاد شد اما وی برای مدت دو ماه در سلول انفرادی نگهداری می‌شد و سپس به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل گردید.
⚫اتهامات
اتهامات وی سب‌النبی و اهانت به امامان شیعه و همچنین سید علی خامنه‌ای و احمد جنتی و غلامعلی حداد عادل است. در پی این اتهامات عربی به اعدام محکوم گردید و حکم وی در روز ۴ آذر ۱۳۹۳ دردیوان عالی کشور به تأیید رسید.
در حالی که رسانه‌های حکومتی، به سهیل اتهام تجاوز به «عنف» می‌زنند، سایت سحام نیوز متن دادنامه «سهیل عربی» را برای نخستین بار منتشر می‌کند و اعلام می‌کند مطابق نص صریح حکم دادگاه، اعدام سهیل عربی نه به خاطر تجاوز به عنف، بلکه به خاطر اتهام دیگری که «سب النبی» خوانده شده، می‌باشد. ⚫موارد نقض حقوق بشر در پرونده سهیل
آذر ماه ۱۳۹۳، سازمان حقوق بشری «عدالت برای ایران» طی یک گزارش تفصیلی به ارائه موارد نقض حقوق بشر در پرونده سهیل عربی پرداخته است. بر اساس این گزارش؛

نقض اصل منع بازداشت خودسرانه با دستگیری بدون ارائه حکمنقض اصل ممنوعیت شکنجه با اخذ اقرار تحت فشار روحی و تهدیدنقض اصول دادرسی منصفانه به دلیل عدم دسترسی به مشاوره حقوقی و محرومیت از ملاقات با وکلانقض حق آزادی بیان و حق حیات به دلیل حکم اعدام به دلیل پست‌های فیس‌بوکینقض حقوق شهروندی با ممانعت از تماس و ملاقات با خانواده از جمله این موارد می‌باشد. ⚫محکومیت

سهیل عربی، در دادگاه تجدید نظر، به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی و نجات از حکم اعدام محکوم شد. او می‌بایست ضمن گذراندن هفت سال ونیم زندان، برای حذف مجازات اعدام و اثبات ندامت خود، باید ۱۳ جلد کتاب در حوزه دین شناسی، مذهب شناسی و رفع شبهات دینی بخواند. در مرحله دوم باید از هر کتاب ۵ تا ۱۰ صفحه خلاصه تهیه کند. او همچنین در تماس با مؤسسه «در راه حق» و پژوهشکده امام خمینی باید پاسخ شبهات خود را بگیرد و پرسش و پاسخ‌ها را به صورت مکتوب به دادگاه ارائه کند. او همچنین باید مقاله‌ای با موضوع دین یا مذهب شناسی تهیه و برای نوشتن آن به ۵ تا ۱۰ کتاب رجوع کند. او باید طی دو سال و هر سه ماه یک بار گزارش تحقیقات خود را به دادگاه ارائه کند تا پس از ابراز پشیمانی از حکم اعدام نجات یابد. #راه_حقیقت

4💬

توی کلاس دینی وقتی ۱۱ سالم بود معلم میگفت‌‌ :

نباید ” مشروب ” بخوری !

من اصلا نمیدونستم مشروب چیه !

معلم دینی یادم داد !!! میگفت نباید با ” دخترا ” بازی کنی !

نباید به بدنشون ” نگاه ” کنی !

من اصلا توی بازی با دخترا متوجه بدنشون نبودم!

معلم دینی یادم داد !!! معلممون میگفت …

نباید بدون عقد شرعی ” هـمـبـسـتر ” بشی !

من از حرفهاش چیزی نمی فهمیدم !

نمی دونستم چی میگه!

معلم دینی یادم داد !!! میگفت اگه خواهر داری …

نذار بدون روسری بره جلو ” نامحرم” !

من نمی خواستم به خواهرم ” زور ” بگم!

معلم دینی یادم داد !!! میگفت زنها ” نصف ” مردها ارث میبرن !

من نمی خواستم به زنها جور دیگه نگاه کنم !

نمی خواستم ” حقشون ” رو بخورم!

معلم دینی یادم داد !!! سرکلاس دینی همیشه حرف از ” دوری ” از زنها !

و حرف ” بهشت و حوری و شهوت ” بود!

ما جدا افتادیم از ” جنس مخالف ” !

ولی همیشه راجع بهشون با ما حرف زدند!

همیشه تکرار کردند !!! « یه جور عقده شد » …! تکرار ، تکرار ، تکرار و …!!! ذهن هایی که فقط پر شده بود از ” شهوت ” !

بدونِ هیچ خاطره ای!
ما گرفتار افکاری همیشگی بودیم !

بدونِ هیچ راهی برای شناخت!

ما از جنس مخالف ” جدا ” بودیم!
واسه همینه الان بلد نیستیم …

رفتار با جنس مخالف رو!

واسه همینه تا یه زن میبینیم ذهن مون،

رفتارمون جوریه که خودتون میدونید!
معلم دینی از جنس مخالف برای ما …

ذهنیت ” انسانی ” نساخت !

ذهنیت ” ابزاری ” ساخت !!! یه روز گفت از رو آیات قرآن بخون …

خوندم ولی نفهمیدم !!! اون وادارم کرد کاری انجام بدم که نمیفهمم!

من نمی فهمیدم معنی کلمه ها رو !

فقط میخوندم، بعد گفت حفظ کن !

حفظ کردم همون چیزی که نمی فهمیدم رو!

بعد توی جشن ۲۲ بهمن …

همون آیات رو همخوانی کردیم!

به ما جایزه دادند !

بخاطر چیزی که نفهمیده بودیم !!!… ولی حفظ کرده بودیم!
معلم دینی به ما یاد داد …

هر چیز که اطرافمون؛ خوبه ! «نعمت خداست»! هر چیزی که بده ! «حکمت خداست»! ما این وسط یه مشت علافیم !!!… که کاری از دستمون ساخته نیست …!!! معلم دینی بود که یاد داد …

قبل انجام کار بگو «بسم الله الرحمن الرحیم» !

ولی یاد نداد قبلش باید ” فکر ” کنیم!
معلم دینی بود که یاد داد ” تقیه ” کنیم !

یعنی میزان ” تقوای” شما بسته به ” شرایط ” تعیین میشه !

یعنی اگه صلاح بود که ” دروغ ” بگید ! اشکالی نداره !

یا اگه صلاح بود یه نفر رو ” بفروشید ” ! اشکال نداره !

یا اگه صلاح بود ” منت کشی ” کنید ! اشکال نداره #راه_حقیقت #rahe_haghighat

2💬