#راه_حقیقت

مسیح نخستین کسی است که پس از مرگ زنده گردید تا تنها او در همه چیز مقام اول را داشته باشد.
کولُسیان ۱:۱۸
#rahe_haghighat 👈
#new_testament
#راه_حقیقت #عهد_جدید

1💬

Loading...

نامه اول پطرس /باب پنج
ایات ۶و۷
6پس خویشتن را زیرِ دست نیرومند خدا فروتن سازید تا در زمان مناسب سرافرازتان سازد. 7همۀ نگرانیهای خود را به او بسپارید زیرا او به فکر شما هست.
#rahe_haghighat
#new_testament
#راه_حقیقت #عهد_جدید

3💬

چشمان خود را بر قهرمان و مظهر کامل ایمان یعنی عیسی بدوزیم که به‌خاطر آن خوشی که پیشِ رو داشت صلیب را تحمل کرد و ننگ آن را ناچیز شمرد و اکنون بر جانب راست تخت خدا نشسته است

عبرانیان ۱۲: ۲

#rahe_haghighat 👈. #new_testament #راه_حقیقت #عهد_جدید

2💬

Loading...
Loading...

جان نیوتن یک کاپیتان دریایی در قرن ۱۷ در بریتانیا بود.
شغل او بردن برده ها از آفریقا به انگلستان بود. او بیش از ۲۰ هزار برده را با خود به اروپا آورد. اما پس از آنکه قلبش را به عیسی مسیح داد این کار را رها کرد و به خدمت خداوند پرداخت و جانهای زیادی از طریق وی از بردگی گناه نجات پیدا کردند.
او در خاطراتش می نویسد که گاهی صدای آه و ناله و فریاد برده ها را در ذهنم می شنوم و ادامه می دهد...
من آن كسی كه می خواستم نشدم.
من آن كسی كه بايد باشم نيستم.
من آن كسی كه در آينده بايد باشم ممكن است نشوم.
اما خوب مي دانم "ديگر آن انسان قديم نيستم". پ.ن: کلام خداوند می گوید:
"پس اگر کسی در مسیح باشد، خلقت تازه‌ای است؛ چیزهای کهنه درگذشت، اینک همه چیز تازه شده است." (دوم قرنتیان ۱۷:۵)
صدای گذشته من و شما نیز مثل گذشته جان نیوتن به گوشمان می خورد اما مهم آن است که دیگر آن انسان قدیم نیستیم، ما دیگر برده نیستیم!

#rahe_haghighat #راه_حقیقت 👈

0💬

✓قرنتیان اول فصل یک آیه ده

لکن ای برادران از شما استدعا دارم به نام خداوند ما
عیسی مسیح که همه یک سخن گویید و شقاق در میان شما نباشد،
بلکه در یک فکر و یک رای کامل شوید.
#rahe_haghighat #new_testament
#راه_حقیقت #عهد_جدید

0💬

خوشا به حال کسانی که ملکوت آسمان از آنِ ایشان است.
خوشا به حال کسانی که دیگران را از چشم خدا میبینند.

خوشا به حال کسانی که به خداوند توکل دارند .
خوشا به حال کسانی که از حقشان گذشته ، چشم از خودبرداشته و به دیگران فکر میکنند.

خوشا به حال کسانی که در سرزنش ها ، آرام و در بدرفتاری ها شکیبا هستند و در زمان رانده شدن حق خود را به دیگران واگذار می کنند .
" پادشاهی و ملکوت خداوند پارسایی، سلامتی و شادی در روح خداوند است."
رومیان ۱۴ آیه ۱۷

#rahe_haghighat #new_testament 👈 #راه_حقیقت #عهد_جدید

2💬

Loading...

گناه چیست؟! گناه در واقع نافرمانی و سرپیچی از فرمان های خداوند و همچنین عدم انجام کار های خوب است.
گناه نشعت گرفته از کیست؟! گناه در واقع نشعت گرفته از شخصی به نام لوسیفر که از بزرگترین، زیباترین و قدرتمند ترین فرشتگان خداوند میباشد است، چرا که وی به مقام خود راضی نبود و حتی میخواست بالاتر از خداوند قرار گیرد که همین امر باعث سقوطش شد و این که از آن پس شیطان نامیده شد.

اولین گناه انسان چه بود؟! اولین گناه انسان استفاده از میوه درخت شناخت نیک و بد بود که خداوند آن را منع کرده بود، اما شیطان آدم و حوا را وسوسه کرده و آن ها از آن میوه خوردند.

چرا ما میتوانیم گناه کنیم؟! ما به این دلیل میتوانیم گناه کنیم چرا که خداوند به ما قدرت تفکر، اراده و تصمیم گیری و همچنین عقل و شعور داده و ما خود قادر به انتخاب مسیر خود هستیم.

چرا خداوند به ما قدرت اراده و تفکر داده است؟! خداوند به ما قدرت اراده و تفکر داد چرا که دوست داشت ما با اراده و انتخاب خود به پیروی از وی و احکام و فرمان هایش بپردازیم.

و اگر اینطور نبود و انسان قدرت تصمیم گیری و اراده نداشت چه فرقی میان اشرف مخلوقات، انسان، و یک ربات بود؟
از طرفی خداوند در کتاب پیدایش 1:26 تا 28 گفته انسان را شبیه به خود ساختیم و در واقع خداوند ما را شبیه به خود ساخت تا مدام با او در ارتباط و صمیمت و دوستی باشیم و ما را برای هدف عالی یعنی همکاری با خود آفرید.

ثمرات گناه چیست؟! کتاب اشعیا 59:1 تا 2
ای مردم فکر نکنید خداوند ضعیف شده و دیگر نمیتواند شما را نجات دهد،گوش او سنگین نیست، او دعا های شما را میشنود اما گناهانتان باعث شده او با شما قطع رابطه کند و دعا های شما را جواب ندهد.

بنابراین زمانی که ما میبینیم به قولی صدای دعایمان از سقف خانه یمان بالاتر نمیرود مشکل از خداوند یا دعا کردنمان نیست، مشکل از ماست و گناهان ما، چرا که گناهانمان باعث قطع ارتباط خداوند با ما میشود.

#rahe_haghighat #old_testament 👈. #راه_حقیقت #عهد_قدیم

1💬

به خداوند عیسی ایمان آور
که تو
و اهل خانه ات
نجات خواهیدیافت
اعمال ۱۶:۳۱

#rahe_haghighat #new_testament
#راه_حقیقت #عهد_جدید

0💬

Loading...

تخریب یک کلیسای تاریخی مربوط به اواخر قرن نوزدهم در آلمان

تخریب یک کلیسای تاریخی مربوط به اواخر قرن نوزدهم در آلمان به منظور توسعه یک معدن روباز زغال سنگ ، بار دیگر موضوع انرژی و کاهش انتشار گازهای آلاینده را در آلمان مورد توجه قرار داده است.
عملیات تخریب کلیسای ‘سنت لمبرتوس’ بنا شده در سال ۱۸۹۱ در شهر ‘ایمرات’ در ایالت ‘نوردراین وستفالن’ روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۷ دی انجام شد. همزمان با عملیات تخریب ، پلیس آلمان نیروهای بیشتری را در اطراف محل عملیات تخریب مستقر کرد. معترضان با تجمع در محل موجب شدند که کار تخریب چندین ساعت به تعویق افتد. بر روی پلاکاردهای فعالان گروه ‘صلح سبز’ نوشته شده بود: کسانی که فرهنگ را نابود میکنند ، مردم را نیز نابود میکنند.
موضوع تخریب این کلیسا از سال ۲۰۱۳ تا کنون مورد بحث و جدل بوده است. در آن سال دادگاه قانون اساسی آلمان اعلام کرد که علاقه عمومی زیادی به توسعه معدن رو باز زغال سنگ قهوه ای شرکت ‘آر دبلیو ای’ (RWE) در نزدیکی این کلیسا وجود دارد. از آن زمان تاکنون تمام روستائیان منطقه که حدود ۹۰۰ نفر بودند خانه های خود را ترک کردند .

تخریب این کلیسای ۱۲۶ ساله بار دیگر مساله استخراج زغال سنگ قهوه ای (brown coal) در آلمان را در مرکز توجهات قرارداده است زیرا درخواستها برای کاهش مصرف این سوخت ارزان اما آلاینده به منظور مقابله با انتشار گازهای آلاینده افزایش یافته است. شرکتهای تولید برق در آلمان میگویند که به ظرفیت تولید برق با زغال سنگ برای مواجهه با زمانهای اوج مصرف که تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی جوابگو نیست، نیاز دارند .
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

✓جفا بر مسیحیان در سال ۲۱۰۷ / ایران در فهرست ۱۰ کشور اول

رویکرد امنیتی، بازداشت‌های خودسرانه، احکام بلند مدت زندان، سرکوب و فشار بر کلیساهای خانگی ، آزار و اذیت مسیحیان فارسی زبان عمده ترین مواردی بوده که در سال ۲۰۱۷ همچنان شاهد آن بوده و ادامه پیدا کرده است. می‌دانیم که آزار و شکنجه مسیحیان مشکلی بزرگ در سراسر جهان است. اما چقدر مشکل؟ موسسه «درهای باز» (Open Doors) طبق معمول هر سال اسامی کشورهایی را که در آنها مسیحیان مورد جفا قرار می‎گیرند را اعلام کرد.
این لیست به ما کمک خواهد کرد تا بدانیم وضعیت آزار و شکنجه مسیحیان در گوشه و کنار دنیا در چه شرایطی قرار دارد.
در این گزارش برآورد شده از هر ۱۲ مسیحی یک نفر در دنیا مورد جفا قرار می‎گیرد. به طور کل ۲۱۵ میلیون مسیحی در سراسر دنیا تحت آزار و اذیت و جفا بسر می برند.
۱۰ کشور نخست این فهرست منتشره در سال ۲۰۱۸ که بیشتر میزان جفا بر مسیحیان در آن‎ها صورت می‎گیرد شامل کره شمالی، افغانستان، سومالی، سودان، پاکستان، اریتره، لیبی، عراق، یمن و جمهوری اسلامی ایران می‏شود.
این جدول نسبت به سال گذشته یک تغییر بزرگ داشت. و آن هم وضعیت کشور سوریه بود که سال گذشت در رتبه ششم فهرست قرار داشت، اما حالا به رتبه ۱۵ تغییر کرده است.
اصلی‎ترین عامل تهدید مسیحیان گروه دولت اسلامی (داعش) بود که امسال در سوریه ریشه‎کن شده است.
صرف نظر این‎ها همچنان بدترین مکان برای زندگی کره شمالی است که با نظام سیاسی کمونیستی اداره می‎شود و پس از آن کشورهایی هستند که گروه‎های افراط گرای اسلامی در آن حضور دارند.

در یک سال گذشته کشورهایی بودند که آزار و شکنجه مسیحیان در آنها کم شد. علاوه بر سوریه کشورهای کنیا و اتیوپی در این زمینه به پیشرفت‎هایی دست پیدا کردند و کشور تانزانیا از فهرست حذف شد. در همین حال، وضعیت در پاکستان وخیم شده است.
۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۷ دو افراط گرای اسلامی در یک نمایشگاه کریسمس به مسیحیان تیراندازی کردند و بعد کمربندهای انفجاری خود را منفجر کردند که ۹ مسیحی شده و ده‎ها تن دیگر زخمی شدند.

اما در خصوص رتبه دهم جمهوری اسلامی ایران در جفا بر مسیحیان می توان اینگونه نتیجه گرفت که قرار گرفتن ایران در رتبه دهم جدول نه به دلیل کاهش جفا بر مسیحیان ایرانی بلکه به علت افزایش خشونت ها و جفاها بر مسیحیان سایر کشورهای نامبرده در لیست نهایی موسسه «درهای باز» (Open Doors) می باشد و در کل می‎توان گفت همچنان آزار و اذیت مسیحیان در ایران در خط قرمز قرار دارد و سرکوب مسیحیان همچنان در حال افزایش است.

ادامه کامنت اول
#rahe_haghighat #راه_حقیقت

1💬

پس نگران فردا مباشید.
زیرا فردا نگرانی خود را خواهد داشت.
مشکلات امروز برای امروز کافی است! (متی باب 6 آیه ی 34)

#rahe_haghighat 👈 #new_testament #راه_حقیقت #عهد_جدید

1💬

Loading...

پدر آسمانی من سپاسگزارم که همیشه با ما هستی و وقتی دل خسته هستیم ما رو تقویت میکنی... شکر خداوندم که همیشه و در تنگی‌ها فورٲ یافت میشوى.

شکر که دل‌های شکسته رو التیام میدهی، پاهای سست شده رو قوت می‌بخشی و قول دادی فتیله نیم سوخته رو اجازه خاموش شدن نمیدهی... شکر که اشکهای فرزندانت رو می‌بینی و با دستان مهربانت پاک میکنی و دعاهايشان اجابت ميكنى.
شکر که برای ما نقشه‌های زیبا و منحصر به فرد داری... شکر که هدایتمان میکنی و دستمان در دستان پر مهر و امین توست... شکر خداوندم که در تعامل و گفتگوی مستقیم با تو هستیم و تو به ما مشورت میرسانی تا درست فکر کنیم و تصمیم بگیریم و زندگی کنیم... شکر پدر جان، شکر مسیح جان، شکر روح‌القدس عزیزم، شکر خداوندم شکر... پدر جانم در نام پرقدرت عیسی مسیح دعا میکنیم تمامی گناهان ما رو ببخش و بیامرز...، دعا میکنیم تمامی افکار و احساس و قلب و تمامی وجود ما رو با خون پاکت تقدیس کنی و ظرف وجودمان رو با حضورت درخشان کنی...، دعا میکنیم قلعه آتش روح‌القدس محافظت کنه از ما در برابر اين حوادث..
دعا میکنیم گام‌های ما رو در کلام و ایمانت استوار سازی خداوندم و بدانيم در هر شرايط تو با مايي...، دعا میکنیم دستان تو باشیم و نور و نمکت باشیم برای نابودی و فروپاشی قدرت تاریکی...، خداوندا خودمان رو در آغوش تو رها کرده‌ایم چون تمام باورمان، تمام ایمان و امید ما تو هستی چون خداوند و خالق و مالک مایی پس بلندمان کن و قوت و مسحی ویژه و به ما عطا کن، چنانکه نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده باشد... بنام پراقتدار عیسی مسیح آمین

#rahe_haghighat #راه_حقیقت

2💬

مزامیر باب ۱۳۹

13.زیرا باطن مرا تو آفریدی؛

تو مرا در رَحِم مادرم در هم تنیدی.

14.تو را سپاس می‌گویم، زیرا عجیب و مَهیب ساخته شده‌ام؛

اعمال تو شگفت‌انگیزند،

جان من این را نیک می‌داند.

15.استخوانبندی‌ام از تو پنهان نبود،

چون در نهان ساخته می‌شدم.

آنگاه که در ژرفای زمین تنیده می‌شدم،

16.دیدگانت کالبد شکل ناگرفتۀ مرا می‌دید.

همۀ روزهایی که برایم رقم زده شد

در کتاب تو ثبت گردید،

پیش از آنکه هیچ‌یک هنوز پدید آمده باشد.
#rahe_haghighat#عهد_قدیم
#old_testament ,#راه_حقیقت

0💬

موج، می‌آمد، چون کوه و به ساحل می‌خورد.

از دلِ تیرۀ امواج بلند آوا،
که غریقی را در خویش فرو می‌برد،
و غریوش را فرو می‌کُشت،
نعره‌ای خسته و خونین، بشریت را،
به کمک می‌طلبید:
ـ « آی آدم‌ها . . .
آی آدم‌ها . . .» ما شنیدیم و به یاری نشتابیدیم!
به خیالی که قضا،
به گمانی که قدر، بر سر آن خسته، گذاری بکُند!
«دستی از غیب برون آید و کاری بکُند»
هیچ‌یک حتی از جای نجنبیدیم!
آستین‌ها را بالا نزدیم
دست آن غرقه درامواج بلا را نگرفتیم،
تا از آن مهلکه ـ شاید ـ برهانیمش،
به کناری برسانیمش! . . .

موج، می‌آمد، چون کوه و به ساحل می‌ریخت.
با غریوی،
که به خاموشی می‌پیوست.
با غریقی که در آن ورطه، به کف‌ها، به هوا،
چنگ می‌زد، می‌آویخت . . .

ما نمی‌دانستیم
این که در چنبر گرداب گرفتار شده‌ست،
این نگون‌بخت که این‌گونه نگونسار شده‌ست،
این منم،
این تو،
آن همسایه،
آن انسان،
این مائیم.

ما،
همان جمع پراکنده،

همان تنها،
آن تنهاهاییم!

همه خاموش نشستیم و تماشا کردیم.
آن‌صدا، اما هرگز خاموش نشد.
ـ « . . . آی آدم‌ها . . .
«آی آدم‌ها . . .»
آن صدا، هرگز خاموش نخواهد شد،
آن صدا، در همه‌جا دائم، در پرواز است!
تا به دنیا دلی از هول ستم می‌لرزد،
خاطری آشفته‌ست!
دیده‌ای گریان است،

هر کجا دست نیاز بشری هست دراز؛
آن صدا درهمه آفاق طنین انداز است!

آه، اگر با دل و جان گوش کنیم،
آه، اگر وسوسه نان را یک لحظه فراموش کنیم،
«آی آدم‌ها» را
در همه‌جا می‌شنویم.

در پی آن‌همه خون،
که بر این خاک چکید،
ننگ‌مان باد این جان!
شرم‌مان باد این نان!
ما نشستیم و تماشا کردیم!

در شب تار جهان!
در گذرگاهی، تا این حد ظلمانی و توفانی!
در دل این‌همه آشوب و پریشانی!
این‌که از پای فرو می‌افتد،
این‌که بر دار نگونسار شده‌ست،
این که با مرگ در افتاده‌ست،
این هزاران و هزاران که فرو افتادند؛
این منم،
این تو،
آن همسایه،
آن انسان،
این ماییم!
ما،
همان جمع پراکنده، همان تنها،
آن تنهاهاییم!

این‌همه موج بلا در همه جا می‌بینیم،
«آی آدم‌ها» را می‌شنویم،
نیک می‌دانیم،
دستی از غیب نخواهد آمد
هیچ‌یک حتی یک‌بار نمی‌گوییم
با ستمکاری نادانی، این‌گونه مدارا نکنیم
آستین‌ها را بالا بزنیم
دست در دست هم از پهنۀ آفاق برانیمش!

مهربانی را،
دانایی را،
بر بلندای جهان،پلاسکو
بنشانیمش. . .! ـ « آی آدم‌ها . . .!
موج می آید.....
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت
#سانچی #ملوان #دریانوردان # #دریا #ایران #عزاداری #آتش #تسلیت #تکرار_پلاسکو #ایران_تسلیت

4💬

عهد جدید. کتاب فیلیپیان
باب یک آیه بیست و یک
زیرا مرا زیستن مسیح است، و مردن، سود. 
#rahe_haghighat #new_testament ,#راه_حقیقت #عهد_جدید

1💬

ای خداوند، عظمت و قدرت و جلال و پیروزی و شوکت از آنِ توست، زیرا هرآنچه در آسمان و زمین است متعلق به توست. ای خداوند، پادشاهی از آنِ توست، و تو بر همگان چون سَر متعال هستی.
۱تواریخ ۲۹: ۱۱

#rahe_haghighat #old_testament 👈
#راه_حقیقت #عهد_قدیم

3💬

لوقا باب یک آیه چهل و پنجم
خوشا به حال آن که ایمان آورْد، زیرا آنچه از جانب خداوند به او گفته شده است، به انجام خواهد رسید.»
#rahe_haghighat #new_testament
#راه_حقیقت #عهد_جدید

2💬

امّا من قدرت تو را خواهم سرایید، و بامدادان با صدای بلند، محبّت پایدار تو را خواهم سرایید.
زیرا سرپناه من هستی و در هنگام سختی‌ها، پناهگاه من بوده‌ای. (مزامیر باب 59 آیه ی 16)

#rahe_haghighat #old_testament 👈
#راه_حقیقت #عهد_قدیم

1💬