#راه_حقیقت

پناهندگی در کلیسا؛ تخطی از قوانین آلمان

سازمانهای مسیحی، هرچه بیشتر متقاضایان پناهندگی در معرض خطر اخراج را، زیر نام “پناهندگی در کلیسا” می پذیرند. در این اواخر شمار این‌گونه پناهجویان افزایش یافته و وزیر داخله آلمان خواستار گفتگو در این مورد شده است.

به گزارش «محبت نیوز» در دهه ۱۹۹۰، به ویژه از زمان تشدید قانون پناهندگی در سال ۱۹۹۳، میزان “پناهندگی در کلیسا” در آلمان افزایش مشابهی داشته است.
به نوشته دویچه وله آلمان، پناه جستن در کلیسا حتی در قرن چهارم میلادی وجود داشته است، اما با ایجاد نظام ها و دولت های مبتنی بر قانون، این گونه پناهندگی اهمیت خود را از دست داده و در قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی در بسیاری از کشورها از بین رفت و قوانین جدیدی که در کلیساها در سال ۱۹۸۳ صادر گردیدند، “پناهندگی در کلیسا” دیگر به گونه رسمی وجود ندارد.
امروزه در جمهوری آلمان فدرال، هرکسی که یک فرد را در کلیسا پناه بدهد، از قوانین معتبر تخطی می‌کند. مقامات می‌توانند به طور قانونی پناهندگان را از کلیساها بیرون کنند. با این وجود کلیساها در آلمان به “پناهندگی در کلیسا” به عنوان “کمک در راه برقراری صلح و حفظ ارزش‌های اساسی جامعه” اشاره می‌کنند.
اسقف های کاتولیک، در اعلامیه ای که در آگست ۲۰۱۵ منتشر کردند، “پناهندگی در کلیسا” را آخرین امکان عنوان کرده و هشدار دادند که در رابطه با این “امکان ارزشمند” باید دقت و توجه زیاد صورت گیرد. “پناه دادن در کلیسا” در این سند، “یک شکل نافرمانی مدنی و عاری از خشونت” خوانده شده بود.
اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی در سال ۲۰۱۵ در مورد یک شکل جدید همکاری در قبال “پناهندگی در کلیسا” با کلیساها موفقت کرد.

به اساس این توافق نمایندگان کلیساها باید امکان آن را داشته باشند که در موارد انفرادی دوسیه پناهجو را بار دیگر از سوی اداره فدرال مورد بررسی قرار بدهند، و بهتر خواهد بود که این کار قبل از آن صورت بگیرد که یک فرد به عنوان پناهنده در کلیسا پذیرفته شود.
وزیر داخله آلمان خواستار گفتگو است
توماس دیمیزیر وزیر داخله آلمان فدرال موضوع “پناهندگی در کلیسا” را قابل بحث می‌داند. او در مصاحبه با “فونکه” گفته است که میزان اینگونه پناهندگی “بیشتر از حد انتظار” بالا رفته است. دیمیزیر گفته است که اداره های فدرال و ایالتی باید در این رابطه با کلیسا‌ها صحبت کنند.
دیمزیر تأکید کرده است که این یک موضوع حساس است. او افزوده است: «کلیسا می تواند مهربان باشد، اما دولت باید مبتنی بر عدالت باشد.»
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

Loading...

محققان اسپانیایی دست‌نوشته‌هایی مربوط به ۲۴۰ سال پیش در مجسمه مسیح کشف کردند

دومحقق اسپانیایی هنگام مرمت مجسمه‌ای از عیسی مسیح در روستایی در شمال مادرید، دست‌نوشته‌هایی مربوط به قرن هجدهم میلادی را در لگن مجسمه یافتند. در نوشته‌ها زندگی مردم آن دوران شرح داده شده است.

به نقل از دویچه وله، گما رامیرس و آنگلا کومبا، دو محقق اسپانیایی می‌خواستند در شمال مادرید، در دهکده “سوتیا دلا ریبرا” با ۵۰۰ نفر جمعیت یک مجسمه قدیمی عیسی مسیح را مرمت کنند. آنها در جریان کار متوجه شدند که درون مجسمه محفظه‌ای خالی قرار دارد.

این دو در بررسی‌‌های بعدی متوجه شدند که درون لگن مجسمه یادداشت‌هایی لوله شده‌اند.

گما رامیرس و آنگلا کومبا، تعریف می‌کنند که ابتدا فکر ‌کردند موشی در درون مجسمه هست و از ترس فریاد کشیدند، اما بعد پی بردند که داخل مجسمه، دو برگه دست‌نویس مربوط به سال ۱۷۷۷ میلادی وجود دارد.
در تحقیق‌های بعدی مشخص شد که نویسنده این اسناد خواکیم مینگس، یکی از روحانیان کلیسای جامعی در نزدیکی همین روستا بوده است. اِفرن آرویو، محقق تاریخ‌شناس بر این نظر است که امضا و تاریخ این دست‌نویس‌ها سندی هستند بر صحیح بودن این اطلاعات.
این محقق تاریخ‌شناس می‌گوید: «در این نوشته‌ها موقعیت اجتماعی آن زمان توضیح داده شده و این که چه بیماری‌هایی در آن زمان موجود بوده‌اند و در مجموع وضعیت زندگی مردمان در این منطقه چگونه بوده است.» اِفرن آرویو، محقق تاریخ‌شناس می‌گوید در این نوشته‌ها “به طور مثال آمده است که مدارس و دانشگاه‌ها به طور دقیق کجا قرار داشتند و وضعیت اقتصادی مردم چگونه بود.»
اسناد درون مجسمه عیسی مسیح توجه بسیاری از تاریخ دانان را به خود جلب کرده و مردم اسپانیا نیز بسیار در باره آن سخن می‌گویند.
اِفرن آرویو بر این نظر است که خواکیم مینگس، نویسنده این یادداشت‌ها امیدوار بوده که روزی نوشته‌هایش به دست نسل‌های آینده بیفتد و اکنون این اسناد “پس از گذشت ۲۴۰ سال به دست ما رسیده است.” قرار است این اسناد جذاب به موزه منتقل و نگهداری شوند. گما رامیرس و آنگلا کومبا، دو محقق اسپانیایی اما می‌خواهند یک کپی از این اسناد را بار دیگر در باسن مجسمه تعمیر شده جای دهند و آن را به راه اندازند.

این دو فکر می کنند که نسل‌های آینده شاید بار دیگر متوجه این نوشته‌ها شوند.آنها نمی‌دانند که آیا نسل‌های آینده این اسناد را درون مجسمه عیسی مسیح خواهند یافت یا نه، آنها اما می‌گویند در صورت آشکار شدن، این اسناد مردم این منطقه را بار دیگر به شدت متعجب خواهد ساخت
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

2💬

ماینده مجلس ایران: محرومیت از تحصیل به دلیل اعتقادات مذهبی غیر قانونی است

محمود صادقی تایید کرده است که در ایران برخی از جوانان به دلیل اعتقادات مذهبی از تحصیل محروم می شوند. او اعمال محرومیت تحصیلی علیه اقلیت های مذهبی را غیرقانونی و مخالف حقوق شهروندی عنوان کرده است.  نماینده مردم تهران و دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها با اعلام این مطلب تاکید نمود که اعمال محرومیت تحصیلی علیه اقلیت های مذهبی غیرقانونی و مخالف حقوق شهروندی است.

به نقل از در صحن، بهائیان شاخص ترین اقلیت دینی در ایران هستند که از تحصیل محروم می شوند. محمود صادقی نماینده تهران که در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس سخن می گفته بر این نکته تاکید کرده که حق آموزش یک حق بشری است و همه آحاد ملت حق دسترسی به آموزش دارند. اصل ۳۰ قانون اساسی نیز این امر را متعلق به همه ملت می داند.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: تمام ایرانیان صرف نظر از جنسیت، نژاد، مذهب و زبان باید از حق آموزش برخودار باشند و هیچ کس را نباید به خاطر داشتن مذهبی دیگر ولو مذاهبی که جز سه مذهب یگانه نیستند، محروم کنیم بلکه باید آموزش ببینند.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تاکید کرد: آن چه که امروز در آموزش عالی اعمال می شود و دانشجویان به خاطر مذهب دیگر از تحصیل محروم می شود غیر قانونی است.

اطلاعاتی از تعداد جوانانی که به دلیل اعتقادات مذهبی از تحصیل محروم می شوند در دست نیست. محروم کردن دانشجویان از تحصیل از موارد نقض حقوق بشر در ایران است که سالهاست تکرار می شود.
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

Loading...

🍃🌸💕🍃🌸💕🍃🌸💕
🌸🍃🌸💕🍃🌸💕
💕🌸 🍃💕
🌸
💕
درسهایی از زندگی یوحنای رسول

محبوب بودن پرقدرت ترین انگیزش ها در دنیاست. توانایی دوست داشتن در ما اغلب با تجربه عشق شکل می گیرد. ما معمولا دیگران را همان طوری دوست داریم که آنها ما را دوست دارند. بعضی از بزرگترین گفته ها درباره طبیعت پرمحبت خدا را مردی نوشت که محبت خدا را بطریقی منحصر به فرد تجربه کرد. یوحنا خود را «شاگرد محبوب عیسی» (یوحنا 20:21) نامید و به این ترتیب، نوع رابطه اش را با پسر خدا بیان کرد. اگر چه محبت عیسی بوضوع در تمام اناجیل بیان شده، اما در انجیل یوحنا موضوع اصلی را تشکیل می دهد.
از آنجا که تجربه ای که یوحنا از محبت عیسی داشت، بسیار قوی و شخصی بود، او نسبت به آن دسته از سخنان و اعمال عیسی حساس بود که نشان می داد چطور کسی که محبت است، دیگران را محبت می کند.
عیسی یوحنا را بطور کامل می شناخت و او را بطور کامل محبت کرد. عیسی به یوحنا و برادرش یعقوب نام مستعار« پسران رعد» را داد. روزی این دو برادر از عیسی خواستند تا اجازه دهد از خدا درخواست کنند بر دهکده ای که عیسی و شاگردانش را نپذیرفته بودند از آسمان آتش بفرستد ( لوقا 54:9). شاید عیسی بعد از این واقعه، این نام را بر روی آنها گذاشت. در این انجیل و نامه های یوحنا ما خدای بزرگ محبت را می بینیم، در حالی که در صفحات کتاب مکاشفه تندر عدالت خدا نمودار می شود.

عیسی با هر یک از ما روبرو می شود، همانطور که با یوحنا روبرو شد. تا وقتی که ما نخواهیم با این حقیقت روبرو شویم که او ما را بطور کامل می شناسد، نمیتوانیم به عمق محبت او پی ببریم. در غیر اینصورت ما دچار این فریب میشویم که خدا ما را آن طور که وانمود می کنیم دوست دارد، نه همچون گناهکار، یعنی چیزی که واقعا هستیم.
شناخت محبت خدا محرک بزرگی برای عوض شدن است.
محبت او در قبال تلاشهای ما به ما داده نمی شود، محبت او ما را آزاد می کند تا واقعا زندگی کنیم.آیا شما این محبت را پذیرفته اید؟
💕. #rahe_haghighat. #راه_حقیقت
🌸 🍃💕
💕🌸
🌸🍃🌸💕🍃🌸💕
🍃🌸💕🍃🌸💕🍃🌸💕

0💬

قدیمی ترین انجیل لاتین کامل، پس از ۱۳۰۲ سال به بریتانیا برگردانده می شود

قدیمی ترین نسخه انجیل جهان به زبان لاتین که در عهد آنگلو ساکسون ها از انگلستان خارج شده بود، حالا پس از ۱۳۰۲ سال به این کشور بازمی گردد.

یکی از آثار ارزشمند عهد آنگلو ساکسون، که قدیمی‌ترین انجیل موجود در جهان به زبان لاتین است به موطن اصلی خود بازمی‌گردد. این انجیل بزرگ و زیبا، توسط راهب‌ها در سال ۷۱۶ میلادی ساخته شده و پس از تکمیل به عنوان هدیه به پاپ گرگوری دوم تقدیم شده بود.
به نقل از گاردین، کتابخانه ملی بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که این انجیل قدیمی را از کتابخانه فلورانس قرض گرفته و برای نمایشگاه آثار تاریخی، هنر، ادبیات و فرهنگ آنگلو ساکسون‌ها که در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد کرد، آن را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

کلیر بریای، رئیس بخش دست‌نوشته‌های مربوط به قرون وسطی این کتابخانه در این باره گفت: «این انجیل از نخستین نسخه‌های کامل موجود به زبان لاتین است و در طول ۱۳۰۲ سال گذشته هیچ‌وقت در انگلستان نبوده است و فقط برای این نمایشگاه به خانه اولیه‌اش بازگردانده می‌شود که بسیار هیجان‌انگیز است. یک بار از نزدیک این نسخه انجیل را دیده‌ام. باورکردنی نیست. با اینکه پیش‌تر مطالب زیادی درباره این انجیل خوانده و عکس‌های زیادی دیده بودم، اما دیدن اثر از نزدیک تجربه متفاوتی است. دست‌نوشته زیبا، شگفت‌انگیز و به شدت تأثیرگزاری است.» بخشی از ابهت این اثر، از اندازه آن نشأت می‌گیرد. این نسخه، نیم متر ارتفاع و وزنی بیش از ۳۴ کیلوگرم دارد و از پوست بیش از هزار حیوان برای حفاظت از نوشته‌های آن استفاده شده است. این انجیل یکی از سه نسخه‌ای است که دستور ساخت آن توسط اسقف اعظم، کولفریث داده شده؛ اما یکی از این نسخه‌ها گم شده و دیگری کامل نیست و فقط بخش‌هایی از تا به امروز سالم مانده است.
#rahe_haghighat

#راه_حقیقت

0💬

Loading...

قدیمی‌ترین انجیل جهان در تبریز پشتوانه پول ایران آذربایجان شرقی - "انجیل رسولان" به عنوان قدیمی ترین انجیل جهان و گنجینه ی ارزشمند کتابخانه ی مرکزی تبریز، روزگاری به عنوان پشتوانه پول ملی به شمار می‌رفت.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، کتاب نفیس و فاخر "انجیل رسولان" قدیمی ترین نسخه خطی موجود کتاب مقدس مسیحیان است که در بخش نسخ خطی کتابخانه مرکزی تبریز نگهداری می شود.

قدمت این انجیل متعلق به ۱۲۰۰ سال قبل بوده و در ۱۲۰ صفحه بر روى پوست ماهى نوشته شده است.

این کتاب به دلیل ارزش مادی و معنوی غیرقابل وصف خود، زمانی به عنوان یکی از پشتوانه های پول ملی ایران به شمار می رفت!

انجیل یاد شده به زبان سریانی قدیم (آشوری) بر روی پوست ماهی نوشته شده و خط به کار رفته در آن از خط های نیمه زنده دنیا به حساب می آید.

تاریخ و نحوه ی ورود این کتاب به ایران معلوم نیست اما 80 سال پیش آخرین مالک آن قصد داشت این کتاب ارزشمند را در خارج از ایران بفروشد.

دولت وقت با اطلاع از این موضوع مانع این کار می شود و کتاب را تحویل انجمن ایالتی آذربایجان می دهد و بعد از آن در اختیار کتابخانه ملی تبریز قرار می گیرد.

گفتنی است این کتاب حدود 800 سال قبل توسط داوید بن ملک شاه در روستای موش آباد از توابع آذربایجان غربی مرمت شده است.

این کتاب نفیس اخیراً به ثبت ملی رسیده است.

بر اساس گفته ی کارشناسان نسخ خطی کتابخانه ی مرکزی تبریز، در ابتدا تصور مى شد این کتاب همان کتاب مقدس (شامل انجیل، تورات، زبور، نامه هاى سلیمان و...) است اما کارشناسان اروپایى که به خط سریانى قدیم آشنا هستند پس از تحقیق و رمزگشایى کتاب تأیید کردند که کتاب مذکور یکى از معتبرترین و قدیمى ترین اناجیل جهان و نزدیک به انجیل اصیل است.

منوچره جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی در خصوص انجیل رسولان و مشتریان بین المللی آن می گوید: نمایندگان واتیکان بارها پیشنهاد خرید این انجیل را به کتابخانه ی تبریز ارائه کرده اند.
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

قدیمی‌ترین انجیل جهان در تبریز پشتوانه پول ایران  آذربایجان شرقی - "انجیل رسولان" به عنوان قدیمی ترین انجیل جهان و گنجینه ی ارزشمند کتابخانه ی مرکزی تبریز، روزگاری به عنوان پشتوانه پول ملی به شمار می‌رفت.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، کتاب نفیس و فاخر "انجیل رسولان" قدیمی ترین نسخه خطی موجود کتاب مقدس مسیحیان است که در بخش نسخ خطی کتابخانه مرکزی تبریز نگهداری می شود.

قدمت این انجیل متعلق به ۱۲۰۰ سال قبل بوده و در ۱۲۰ صفحه بر روى پوست ماهى نوشته شده است.

این کتاب به دلیل ارزش مادی و معنوی غیرقابل وصف خود، زمانی به عنوان یکی از پشتوانه های پول ملی ایران به شمار می رفت!

انجیل یاد شده به زبان سریانی قدیم (آشوری) بر روی پوست ماهی نوشته شده و خط به کار رفته در آن از خط های نیمه زنده دنیا به حساب می آید.

تاریخ و نحوه ی ورود این کتاب به ایران معلوم نیست اما 80 سال پیش آخرین مالک آن قصد داشت این کتاب ارزشمند را در خارج از ایران بفروشد.

دولت وقت با اطلاع از این موضوع مانع این کار می شود و کتاب را تحویل انجمن ایالتی آذربایجان می دهد و بعد از آن در اختیار کتابخانه ملی تبریز قرار می گیرد.

گفتنی است این کتاب حدود 800 سال قبل توسط داوید بن ملک شاه در روستای موش آباد از توابع آذربایجان غربی مرمت شده است.

این کتاب نفیس اخیراً به ثبت ملی رسیده است.

بر اساس گفته ی کارشناسان نسخ خطی کتابخانه ی مرکزی تبریز، در ابتدا تصور مى شد این کتاب همان کتاب مقدس (شامل انجیل، تورات، زبور، نامه هاى سلیمان و...) است اما کارشناسان اروپایى که به خط سریانى قدیم آشنا هستند پس از تحقیق و رمزگشایى کتاب تأیید کردند که کتاب مذکور یکى از معتبرترین و قدیمى ترین اناجیل جهان و نزدیک به انجیل اصیل است.

منوچره جعفری، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی در خصوص انجیل رسولان و مشتریان بین المللی آن می گوید: نمایندگان واتیکان بارها پیشنهاد خرید این انجیل را به کتابخانه ی تبریز ارائه کرده اند.
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

عبدالرحمن ۱۳ سال بیشتر نداشت، اما با همین سن کمش نیروی داعش شده بود.

چند روزی بود که توسط رزمندگان #فاطمیون اسیر شده بود.

در این چند روز،چندتا ازبچه ها جیره لباسشان را به او داده بودند.کنارش هم تعدادی کلوچه و تنقلات بود که بچه ها برایش گرفته بودند.

بچه ها زبان او را نمی‌دانستند،ولی با توجه به سن کمش بااو مهربان تر ازباقی اسرا بودند.

محبت بچه ها و آنچه که از واقعیت #فاطمیون دید،
باعث شد تصمیم بگیرد با داعش بجنگد،داعشی که با دروغ دوستانش را کافر و بی نماز به او معرفی کرده بود.

شب تقاضای آب کرد و گفت می‌خواهم غسل #شهادت کنم.
صبح روز اربعین مانند دیگران نماز صبح خواند و همراه بچه‌ها به عملیات رفت.

می‌گفتند پرچم #فاطمیون را به دوش گرفته بود و یک لحظه هم زمین نمی‌گذاشت.

عبدالرحمن که دیگر از بچه ها خواسته بود #علی_اصغر صدایش کنند، در روز اربعین شربت #شهادت را نوشید و به آرزویش رسید.

وقتی این ماجرا رو‌خوندم نمیتونستم جلوی اشکهامو بگیرم
آدم رو یاد حر ریاحی روزعاشورا میندازه که چجوری یک شبه ره صدساله رو رفتن با از خودگذشتگی و ایثار
واسه دفاع از دین از جونشون مایه گذاشتن

#لشگر_فاطمیون
#مدافعان_حرم
#فاطمیون_افغانستان
#شیعیان_حضرت_امام_علی_ع
#رستگاری_در_دمشق
#این_راه_ادامه_دارد
#راه_حق
#راه_حقیقت
#شیعه_بودن_افتخارمه_آقا .
.
.
(سیدعباس حسینی)

2💬

Loading...

قرنتیان یک
باب 15
ایه 57.امّا شکر خدا را که به واسطۀ خداوند ما عیسی مسیح به ما پیروزی می‌بخشد.
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت
#new_testament
#عهد_جدید

0💬

انجیل متی باب ۵
این ۶ : خوشا به حال گرسنگان

و تشنگان عدالت،‏ زیرا آنان سیر خواهند شد.
#راه_حقیقت
#عهد_جدید
#rahe_haghighat
#new_testament

0💬

Loading...

آزادی موقت دیگرنوکیش مسیحی «عبدالعلی پورمند» به قید وثیقه از زندان دزفول

پس از آزادی نوکیش مسیحی محمدعلی ترابی ، خبر دریافتی حاکی است عبدالعلی پورمند دیگر بازداشتی مسیحی در شهر دزفول هم از زندان به قید وثیقه آزاد شد.

روز شنبه چهارم آذر ماه ۱۳۹۶ «عبدالعلی پورمند» نوکیش مسیحی با تامین وثیقه ‎ ۲۰۰ میلیون تومانی بطور موقت از زندان دزفول آزاد شد.
عبدالعلی پورمند معروف به «الیاس» از خادمین کلیسای خانگی «پیام آرامش» دزفول است که روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ توسط نیروهای اطلاعات بازداشت شد و پرونده او برای رسیدگی به اهواز فرستاده شد.
پورمند سه روز پس از آزادی «محمدعلی ترابی» دیگر نوکیش مسیحی از زندان آزاد شد که هر دوی آنها به طور جداگانه ‎ ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه سپردند تا به طور موقت آزاد شوند.

این دو نوکیشان مسیحی تحت اجبار مسوولان زندان مجبور به امضاء دو برگه سفید شدند که احتمال می‏رود هدف مقام‎های امنیتی از این کار پرونده سازی و یا گرفتن اعتراف اجباری و یا توبه نامه از آنها بوده است.

عبدالعلی پورمند حدود یک ماه پس از بازداشت در تماس تلفنی که با خانواده خود داشت خبر داد که بارها بند او را در زندان تغییر دادند و یک بار هم به اجبار او را وادار کرده‎اند که نماز بخواند، اما وی از انجام آن خودداری کرده است.
گرفتن اجباری توبه نامه و یا وادار کردن زندانی مسیحی به نماز خواندن دو نمونه از تازه‎ترین فشارها از سوی نهادهای امنیتی برای آزار و اذیت روحی زندانیان عقیدتی است.

در ایران اعضا و یا مسئولان کلیساهای خانگی عمدتن با اتهاماتی چون “اقدام علیه امنیت ملی از طریق راه اندازی کلیساهای خانگی” مواجه می‌شوند. «اقدام علیه امنیت ملی» اتهامی که به عنوان پوششی شبه قانونی علیه فعالیت‌های عقیدتی استفاده می‌شود.
حکومت جمهوری اسلامی سیاست منع تغییر دین مسلمان زادگان از طریق شرکت در “کلیسای رسمی” را در سال ۲۰۱۲ اتخاذ کرد. از این‌رو نوکیشان مسیحی مجبور به تجمع در گروه‌های غیر رسمی مانند “کلیسای خانگی” شده‌اند. این تجمعات از سوی حکومت مذهبی ایران غیرقانونی قلمداد شده و غالبن مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار می‌گیرند.
متاسفانه در سه دهه گذشته موضوع دستگیری شهروندان موسوم به نوکیشان مسیحی که تغییر دین داده و به مسیحیت می گروند ،بدفعات اتفاق افتاده و بسیاری از این شهروندان مسیحی حبس های کم و بیش طولانی یا کوتاه مدت را در زندان های ایران گذرانده اند.
در چند ماه اخیر تعداد قابل توجهی از نوکیشان مسیحی با احکام سنگین زندان مواجه شده‌اند.
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

نوکیش مسیحی «محمدعلی ترابی» به قید وثیقه، به طور موقت آزاد شد

گرفتن اجباری توبه نامه و یا وادار کردن زندانی مسیحی به نماز خواندن دو نمونه از تازه‎ترین فشارها از سوی نهادهای امنیتی برای آزار و اذیت روحی زندانیان عقیدتی است.

روز چهارشنبه اول آذر ماه ۱۳۹۶ «محمدعلی ترابی» نوکیش مسیحی با تامین قرار وثیقه ‎ ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان دزفول آزاد شد.
محمد علی ترابی، ۳۹ ساله که با نام «داوود» در بین ایمانداران مسیحی و دوستان شناخته می‌شود و از خادمین کلیسای «پیام آرامش» می‌باشد سه‏‌شنبه ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۶ در محل کارش در منطقه «قلعه سید» دزفول بازداشت و به اهواز منتقل شده بود.
عبدالعلی پورمند معروف به «الیاس» نیز که از خادمین کلیسای خانگی «پیام آرامش» دزفول است ۹ روز پس از ترابی، پنجشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ بازداشت شد که همچنان در زندان دزفول است و وضعیت او مشخص نیست.
شایان ذکر است در مراحل بازجویی این دو نوکیش مسیحی دو مسئله مهم اتفاق افتاد.
حدود یک هفته قبل از آزادی محمدعلی ترابی، مشخص شد که آنها تحت اجبار مسوولان زندان مجبور به امضاء دو برگه سفید شدند که احتمال می‏رود هدف مقام‎های امنیتی از این کار پرونده سازی و یا گرفتن اعتراف اجباری و یا توبه نامه از آنها بود.

همچنین عبدالعلی پورمند حدود یک ماه پس از بازداشت در تماس تلفنی که با خانواده خود داشته گفته بارها بند او را در زندان تغییر دادند و یک بار هم به اجبار او را وادار کرده‎اند که نماز بخواند، اما وی از انجام آن خودداری کرده است.
گرفتن اجباری توبه نامه و یا وادار کردن زندانی مسیحی به نماز خواندن دو نمونه از تازه‎ترین فشارها از سوی نهادهای امنیتی برای آزار و اذیت روحی زندانیان عقیدتی است.
گفتنی است که گرفتن امضا بر روی برگه سفید از نظر قانونی تخلف است و هر آنچه روی آن نوشته شود قابل قبول نیست و نوعی اعتراف‌گیری اجباری یا فشار برای توبه است.
نوکیشان مسیحی در ایران به اتهام تبلیغ علیه نظام و یا تهدید امنیت ملی بازداشت می‏شوند، اگر این اتهامات به معنای واقعی اصالت داشت چه لزومی به توبه گرفتن یا فشار برای بازگشتن به دین اسلام بود؟
#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

1💬

Loading...

مسئولان امنیتی نوکیشان مسیحی زندانی را مجبور به امضاء برگه های سفید کردند!

امضاء اجباری برگه‎های سفید، روشی است که مسوولان امنیتی از آن برای اعتراف‎گیری و یا گرفتن توبه نامه از زندانیان استفاده می‎کنند.

آخرین گزارش‌ها از وضعیت «محمدعلی ترابی» و «عبدالعلی پورمند» دو نوکیش مسیحی بازداشتی در دزفول حاکی از آن است که دادستان این شهر از پذیرفتن سند و قرار وثیقه برای آنها خودداری کرده و به خانواده این افراد اعلام شده که به احتمال زیاد دادگاه آنها تا روز چهارشنبه اول آذر سالجاری در اهواز برگزار خواهد شد.
از طرفی پرونده‎های این دو نوکیش مسیحی در دادگاه اهواز به شعبه یک کیفری ارسال شده که به طور معمول پرونده‌های مربوط به «ارتداد» در آنها بررسی می‎شود.

اما گزارش‎های تکمیلی حکایت از آن دارد که در روزهای گذشته ترابی و پورمند تحت اجبار مسوولان زندان دو برگه سفید را امضاء کردند.

احتمال دارد هدف مقام‎های امنیتی پرونده سازی و گرفتن اعتراف اجباری و یا راهی برای گرفتن توبه نامه از آنها باشد.

محمد علی ترابی، ۳۹ ساله که با نام «داوود» در بین ایمانداران مسیحی و دوستان شناخته می‌شود و از خادمین کلیسای پیام آرامش می‌باشد سه‏‌شنبه ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۶ در محل کارش در منطقه «قلعه سید» دزفول بازداشت و به اهواز منتقل شده بود.
عبدالعلی پورمند معروف به «الیاس» نیز که از خادمین کلیسای خانگی «پیام آرامش» دزفول است پنجشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

3💬

رای دادگاه تجدید نظر نوکیش مسیحی«ناصر نورد گل‌تپه» همچنان نامشخص است

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب با چراغ سبز سپاه همچنان با صدور احکام سنگین فشار بر نوکیشان مسیحی را ادامه می‎دهد. از اوایل سال جاری بیش از ۱۹ مسیحی با احکام درازمدت زندان از طرف دادگاه انقلاب اسلامی ایران روبرو شده‌اند. اتهامات این افراد که بیشتر آنها به ۱۰ سال زندان محکوم شده‌اند «اقدام علیه امنیت ملی» است؛ اتهامی که به عنوان پوششی شبه قانونی علیه فعالیت‌های عقیدتی استفاده می‌شود.

به نقل از تارنمای ماده ۱۸ که در زمینه دفاع از حقوق مسیحیان ایران فعالیت دارد در مورد وضعیت پرونده نوکیش مسیحی، «ناصر نورد گل‌تپه» گفته شده که این زندانی منتظر رای نهایی دادگاه تجدید نظر است.
پرونده او روز یکشنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۱ آبان ۱۳۹۶) در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران، به ریاست قاضی «حسن بابایی» رسیدگی شد و در حکم اولیه دادگاه ۱۰ سال زندان برای او صادر شده بود.
بازداشت ناصر نورد گل‌تپه، مربوط به چهارم تیر ماه ۱۳۹۵ است که به همراه سه شهروند تابع کشور آذربایجان در یک جلسه خصوصی بازداشت شدند. الدر قربانوف، ‌یوسف فرهادوف و بهرام نسیبوف از اعضای کلیسایی به نام «کلمهٔ حیات» در باکو بودند.

این چهار مسیحی دو ماه در زندان انفرادی بازجویی شدند و سرانجام به «اجتماع و تبانی در فعالیت‌های تبشیری» متهم شدند.
پس از گذشت چهار ماه زندان با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به طور موقت از زندان آزاد شدند و سه شهروند آذربایجان قید وثیقه‎های خود را زدند و به کشورشان بازگشتند.
دادگاه این متهمین دوم خرداد ۱۳۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست ماشاءالله احمدزاده برگزار شد و متهمین را به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم نمود. در این دادگاه نوکیش مسیحی، ناصر نورد و وکلای چهار مسیحی متهم حضور داشتند.
گزارش پرونده آنها توسط اطلاعات سپاه تکمیل شده بود و اتهامات مربوطه به اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و راه‌اندازی کلیسای خانگی عنوان شده بود.
احتمال دارد دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه بدوی در مورد این نوکیش مسیحی را تایید کند چون در ماه‌های گذشته شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برای تحت فشار قراردادند زندانیان عقیدتی احکام سنگینی را صادر کرده است و مشهور است هر حکمی سپاه بخواهد از این شعبه می‎گیرند.
#rahe_haghighat

#راه_حقیقت

3💬

.
.
اگر دِلت را بخرد...
حتی اگر یهودی یا مسیحی باشی یک روزی حرفایش را روبرویت می آورد و تو مسلمان میشوی و آخر شهادت را هدیه میکند برایت ...
این است عاشقی ...
.
فقط کافی ست تو بخواهی ...و دِلت بخواهد ...تا قرار بگیری در مسیری که تهش تو هستی و او...
..
.
#ما_را_ در _این_ مسیر _قرار_ بده ... #سالروز #شهادت_ قهرمانِ... #بصیرت،شهید #راه_حقیقت
#ادواردو_آنیلی ...
#شهیدی _که_ امام_ خمینی"ره" بر_ پیشانیش_ بوسه_ زد...
#مطالعه کنید در مورد این شهید ...
.
#مردان واقعی ...
.

#عکس .فضاسازی_ نمایشگاه_ دانشجویی ،محرم_ ۹۶...

2💬

Anniversary of the testimony of #Eduardo_Anili

سالروز #شهادت #ادواردو_آنیلی
ذكرى شهادة إدواردو أنيلي

The Championship's martyrdom # Courage # Insight,
Martyr #The way to the truth, #Eduardo_Analy

#Imam_Khomeini kissed his forehead

سالروز شهادت قهرمانِ #شجاعت و #بصیرت،
شهید #راه_حقیقت، اِدواردو_آنیِلّی 👈شهیدی که امام خمینی بر پیشانیش بوسه زد…

استشهاد البطولة # الشجاعة # البصيرة،
الشهيد # الطريق إلى الحقيقة، #إدواردو_أنيلي
Eduardo_Analy

قبل #الإمام_الخميني جبهته

3💬

وضعیت نامشخص ‘محمدعلی ترابی’ و ‘عبدالعلی پورمند’ نوکیشان مسیحی زندانی

مسوولان امنیتی و قضایی در استان خوزستان با بلاتکلیف و معلق نگه داشتن پرونده نوکیشان مسیحی که به تازگی در دزفول بازداشت شده اند، در پی وارد آوردن فشار بر روی آنها و خانواده‏ایشان هستند
✓ گزارش‎ها حاکی از آن است که مقام‎های قضایی جمهوری اسلامی در اهواز و دزفول با بلاتکلیف گذاشتن پرونده «محمدعلی ترابی» و «عبدالعلی پورمند» سعی در وارد کردن فشار روحی به این نوکیشان مسیحی زندانی و خانواده‎های آنان دارند.
در روزهای اخیر از طرف مسوولان قضایی با خانواده‎ی “محمدعلی ترابی” که روز سه‎‌شنبه ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۶ در دزفول بازداشت و به اهواز منتقل شد تماس گرفتند و عنوان کردند که با قرار وثیقه‌‏ی او موافقت شده است. اما پس از مراجعه آنها به زندان دزفول اعلام می‎شود که با وثیقه موافقت نشده و باید به اتهامات امنیتی این زندانی هم رسیدگی شود و تا مادامی که وضعیت او مشخص نشود نمی‎توانند وثیقه را قبول کنند.
خانواده ترابی سپس به دادستانی دزفول مراجعه کرده‎اند که آنجا نیز به آنها گفته شده پرونده متهم برگشت خورده و به اهواز ارسال شده است و به این شکل بستگان او را در رفت و آمدهای بی ‏نتیجه قرار داده‎اند و معطل‏شان کرده‎اند.

از طرفی “عبدالعلی پورمند” معروف به «الیاس» از خادمین کلیسای خانگی «پیام آرامش» دزفول که پنجشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اهواز منتقل شد نیز در بلاتکلیفی به سر می‏برد.

الیاس در تماس تلفنی که با خانواده خود داشته گفته بارها بند او را در زندان تغییر دادند و یک بار هم به اجبار او را وادار کرده‎اند که نماز بخواند، اما وی از انجام آن خودداری کرده است.

همچنین اجازه گرفتن وکیل هم به او داده نشده است.
پیش از این هم معلق نگه داشتن پرونده‎های قضایی نوکیشان مسیحی دربند برای آزار و اذیت روحی آنها سابقه داشته است، از جمله ابراهیم فیروزی، مریم نقاش زرگران، هادی عسگری و امین افشارنادری که ماه‎ها در زندان به سر برده اند اما وضعیت آنان نامشخص بود.

#rahe_haghighat
#راه_حقیقت

0💬

برادران و خواهران ایماندار لطفاً برای هموطنانمان در کرمانشاه در دعا باشیم در نام عیسی مسیح ...
تا خداوند به انها صبر و ارامش عطا کند... ای پدر آسمانی خودت پناه هموطنان ما باش در این شب‌های سرد و غمگین و دل انها را با نام یگانه فرزندت التیام ببخش و روشن کن . آمین...
#کرمانشاه
#تسلیت
#زلزله
#راه_حقیقت
#kermanshah
#earthquake
#condolences
#rahe_haghighat

0💬