#روحانى

ايجاداشتغال براى جوانان،بهبودفضاى كسب وكار،پرداخت تسهيلات به كارآفرينان...
شما لطف كنيد كارگاه ماروبه تعطيلى نكشيد بقيه ش پيشكشتون
#روحانى مچكريم#اشتغالزايى#جوانان#بهبودفضاى كسب وكار#

1💬

يكشنبه؛
اكبر تركان مشاور رئيس جمهورى با اشاره به اينكه پرچم كشتى سانچى پانامايى است و جعبه سياه را به كشور صاحب پرچم مى برند، گفت:
مسئولان سازمان بنادر و دريانوردى ايران بايد باتفاق سازمان بنادر و دريانوردى پاناما اقدام به بازخوانى جعبه سياه كرده، منحنى هاى ثبت شده آن را پياده كنند، آنوقت مى توان درباره آخرين وقايع ثبت شده اظهار نظر كرد. مسائل فنى ناشى از اين حادثه خيلى مهم است. وقتى كشتى در حال غرق شدن است هيچ شناورى به آن نزديك نمى شود. چون در صورت غرق شدن همه شناورهايى كه در شعاع نزديك خودش هستند را با خود به زير آب مى كشد. در كشتى و هواپيما دو جعبه سياه وجود دارد كه يكى اطلاعات مسير و دريانوردى را ثبت مى كند و ديگرى مكالمات برج كنترل را. به يكى FDR مى گويند كه حاوى اطلاعات مسير پروازى، اطلاعات ناوبرى، اطلاعات سرعت، شتاب و دور موتورهاست و به ديگرى CDR مى گويند كه به معناى ضبط مكالمات درون برج است كه فرمانده، افسران مخابراتى و افسران موتوريست حضور دارند و ارتباط مستقيم با قسمت هاى فنى و موتور و ناوبرى كشتى ها برقرار است. با خواندن مجموع اينها مى توان سانحه را بررسى كرد.
اظهارنظر درخصوص اينكه آيا خدمه در همان دقايق اوليه سانحه جان باخته اند يا خير؟ سخت است چون نقطه اصابت دو كشتى با محلى كه آسايشگاه خدمه است، حدود 80متر فاصله دارد و اين نكته مهمى است كه اظهارنظر را سخت مى كند.
نكته ديگرى هم كه بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كه آيا گازهاى سولفوره كه ممكن است از نفت خام آزاد شده باشد، مى تواند باعث گازگرفتگى خدمه شده باشد؟ اين درحالى است كه دستگاه هاى مدرنى در كشتى هاست كه به محض متصاعد شدن گاز سولفوره، درها را مى بندد و محل اقامت خدمه را از ورود گاز مصون مى دارد. لذا نمى توان در مورد اينكه گاز سولفوره باعث مسموميت خدمه شده باشد هم اظهارنظر كرد.
نكته آخر اينكه در بررسى سوانح دريانوردى به دنبال مقصر نيستند بلكه به دنبال كشف علت سانحه هستند و گروه هايى كه سانحه را بررسى مى كنند، هدفشان مجازات خطاكار نيست بلكه هدفشان درس گرفتن از حادثه است تا باز هم تكرار نشود.
يكم بهمن ماه1396/هرجا

3💬

Loading...

شنبه؛
يادداشت:
محل اقامت خدمه از محل اصابت فاصله داشته ضمن اینکه قایق‌های پیشرفته‌ای هم در کشتی وجود داشته است. دو قایق نجات خوب که بدون نیاز به سیستم برقی بلافاصله با یک اهرم مکانیکی قابل آزادسازی است و خدمه می‌توانند خودشان را به این قایق‌ها برسانند.
نخستين نکته‌ای که باید به آن توجه کرد اینکه تغییر مسیر کشتی‌ها در زمان حرکت، مانوری نیست و باید با یک برنامه معینی باشند. مشابه تصادم بین کشتی‌ها در دنیا هست و این اتفاق محتمل ولی بسیار بسیار کم است.
در این میان سوالی مطرح است که آیا امکان خاموش کردن آتش و کمک‌رسانی بیشتری وجود داشته یا خیر؟ در این مورد اظهارنظر سخت است اما برخی از کارشناسان به من گفته‌اند که خاموش کنندگان آتش فکر می‌کردند اگر آتش را خاموش کنند، آلودگی ناشی از پخش شدن نفت روی سطح دریا تمام سواحل را آلوده می‌کند. برخی می‌گویند که مقامات محلی آنجا ترجیح می‌دادند که این معیانات گازی بسوزد تا اینکه در سواحل پخش شود! ولی چون نمی‌دانم که این سخن درست است یا خیر، می‌گویم که در خاموش کردن آتش جدیت کافی به عمل نیامده اما اطلاعات کافی برای بررسی هم در حال حاضر در اختیار ما نیست. اما چرا جعبه سیاه سانچی را به پاناما برده‌اند؟ پرچم کشتی سانچی، پانامایی است و جعبه سیاه را به کشور صاحب پرچم می برند.
بنابراين مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی ایران باید به اتفاق سازمان بنادر و دریانوردی پاناما اقدام به بازخوانی جعبه سیاه کرده، منحنی‌های ثبت شده آن را پیاده و آن‌وقت می‌توان درباره آخرین وقایع ثبت شده اظهارنظر کرد. مسائل فنی ناشی از این حادثه خیلی مهم است. وقتی کشتی در حال غرق شدن است هیچ شناوری به آن نزدیک نمی شود. چون در صورت غرق شدن همه شناورهایی که در شعاع نزدیک خودش هستند را با خود به زیر آب می‌کشد. در جعبه سیاه متغیرهای بسیار زیادی ثبت می‌شود، درست مثل هواپیما. در کشتی و هواپیما دو جعبه سیاه وجود دارد که یکی اطلاعات مسیر و دریانوردی را ثبت می‌کند و دیگری مکالمات برج کنترل را.
به یکی FDR می‌گویند که حاوی اطلاعات مسیر پروازی، اطلاعات ناوبری، اطلاعات سرعت، شتاب و دور موتورهاست و به دیگری CDR می‌گویند که به معنای ضبط مکالمات درون برج است که فرمانده، افسران مخابراتی و افسران موتوریست حضور دارند و ارتباط مستقیم با قسمت های فنی و موتور و ناوبری کشتی ها برقرار است. با خواندن مجموع اینها می توان سانحه را بررسی کرد.
>>>>ادامه مطلب در پست بعد>>>>

4💬

مراسم بزرگداشت #شهدای_نفتکش سانچی با حضور رییس محترم جمهوری

39💬

Loading...

حضور دکتر روحانی در مراسم بزرگداشت دریانوردان حادثه سانچی
@hrouhani_portrait

92💬

Loading...

سلام 🌹امروز يكشنبست ،يكشنبه اى آروم و زجر آور 😔كمترين و با ارزشترين حق ما نفس كشيدنه كه سخت شده خييييلى سخت 😷هوا به شدت آلودست ،همه جا خاااااك خاااااك ، هيچ كسى به فكر اين آلودگى نيست همه خوابن #ابتكار خوابه #نماينده هامون خوابن #دولت خوابه چرا واقعا!!!!! مگر غير از اينه كه همه ايرانى هستيم مگر غير از اينه كه ايرانى جماعت ذاتشون مهربون و صادقه!؟؟؟؟؟ خانم #ابتكار از مادر ب مادر برايت مينويسم فرزند من مريضه هوا آلودست كارى بكن تا فردا جلوى خدا سرافكنده نباشى ،اگر امروز بلايى سر فرزندان اين سرزمين [خوزستان] بياد ،مطمئن باش مطمئن بااااش اگر فرزندانتو بهشت برّين هم بفرستى كه زندگى كنن! باز هم نفس كم ميارن چون #آه من و مادران سرزمين سوزانم پشت سر خودت و فرزندانت خواهد بود 💔 هيچوقت فكر نميكردم روزى برسه بخوام كسى رو نفرين كنم ولى دلم #شكسته خيييلييييى هم شكسته اينو مادرى ميفهمه كه #فرزندش #هوايى براى #نفس كشيدن نداره😔😔😔😔😔😔😔😔😔 #هوا #آلودگى #ابتكار #مادر #😷 #خانم_ابتكار #هواى_پاک من_كجاست #هواى_پاكم_آرزوست #ابتكار #روحانى #رئيس_جمهور

2💬

حضور دکتر روحانی در مراسم بزرگداشت دریانوردان حادثه سانچی

46💬

😶😐😑🤔
عزيز برادرگريه و زارى براى چه، آخر مسجد و مهراب و بهشت كه زوركى نميشود.
#مارمولك#آخوند#روحانى#شيخ#روحاني
#ملا#روحانيت_پرچمدار_مبارزه#مسجد
#روحانيت_مبارز#بهشت#زوركى#كليپ

9💬

Loading...

ورق بزنيد
مهمترين وقايع امروز
@alitti.ir
#دلار#اهواز#هوا#ندارد#روحانى #كجايى

4💬

ميگن چند روزه #روحانى يه چشمش اشكه يه چشمش خون
#اهواز
#خوزستان
#ریزگردها
#چوپان_دروغگو
#اشک_تمساح

6💬

Loading...

مراسم بزرگداشت #شهدای_نفتکش سانچی با حضور جمعی از اعضای محترم هیات دولت

70💬

مراسم بزرگداشت #شهدای_نفتکش سانچی با حضور رییس محترم جمهوری

217💬

Loading...

*** ياسر ***
.
.
شير مادرت حلالت باشه مرد...
.
يعنى با ديدن اون مناظره روحم شاد شد...
.
هم بلاخره يكى زد تو برجك كدخدا پرستا و هم خدايى مستدل و منطقى فيتيله پيچش كرد و طرف مقابل لال بود و حرفى براى گفتن نداشت...
.
ذلت و بدبختى ظريف و وزارت امور خارجه رو ببينيد كه چون حرفى براى گفتن ندارن شروع كردن به بستن دهان ها...!
___________________________
***پى نوشتها:
.
.
پ.ن١):
آقاى ظريف حرف دارى حرف بزن وقت ندارى نماينده بفرست بجات حرف بزنه...
ولى نيست بى عرضه اى و حرفى هم براى گفتن ندارى مجبور ميشى شكايت كنى...!
.
.
پ.ن٢):
همين چند روز پيش نگفتن به پيغمبر هم ميشه نقد وارد كرد...؟؟؟
حالا چى شد يه انتقاد درست و حسابى به برجام اينقدر سوزوندتون...؟؟؟
.
.
پ.ن٣):
از همين تريبون عرض ميكنم كه:
ما مردم شهرى هستيم كه توش فرياد زدن و گفتن:👇👇👇
ماكه هوا نداريم...
ولى هوا تو داريم...
(از قديم گفتن آدم رو سگ بگيره ولى جو نگيره)
.
.
پ.ن٤):
فيلم مناظره موجوده هركس خواست بفرمايد ميدم خدمتش...!
_____________________
#ياسرجبرائيلى_صداى_ماست
#ياسر_جبرائيلى #ياسر #جبرائيلى
#برجام #گلابى #سيب #فرجام_برجام
#برجام_نافرجام #بدبختى #خاك_بر_سرى
#هواى_پاك #روحانى #ظريف #امورخارجه
#مذاكره #انتقاد #باروحانى_تا١٤٠٠

22💬

از پلاسكو چه خبر ؟؟؟ از بدترين خاطرات عمر ملت ايران
چه تدبير هايى شد ؟؟ چه كارهايى در حق آتش نشان هاى عزيزمون كردند؟؟ آيا بايد دوباره منتظر اتفاقات اينچنين تاسف بار و غم انگير باشيم ؟؟ #پلاسكو #روحانى #شهردارى
#آتش_نشان #آتش_نشان_پلاسكو
#haftsobh #videohaft
@center.of.mobile

0💬

.
باز آمد فصل سرما ، ماه بهمن ، برف و بوران
مى چشم من ، تك و تنها، طعم چايى ، زير باران

گر چه سرما رنجه دارد مغز سر يا استخوان را
دل بسوزاند مرا بى طعم عشق و يار و جانان
.
.
. .
#محسن #خسروى_مهر #غزل #رباعى #جديد #شعر
#عشق #سعدى #مى #موقت #اسلام #دين #دلبر #عشق #عقل #حافظ #دوران #پسا #اغتشاش #اقتصاد #روحانى #مخاطب #خاص #مخاطب_خاص #امام_زمان #مهدى(عج)
world #universe #All #people #love

2💬

پنجشنبه؛
بازديد از صنايع انرژى بر لامرد و پارسيان و پروژه آلومينيوم جنوب در منطقه ويژه اقتصادى لامرد.
بيست و هشتم دى ماه1396

10💬

از دیروز آقايان#روحانى و #جهانگیری در حال گریه برای مردم خوزستان هستند. خدا به این دو بزرگوار صبر بده.
#خوزستان_هوا_ندارد
#بی_تدبیر
#دروغگو

0💬

💠❗️ فیلم/ 📍📌 تصمیم یک مرد زلزله زده کرمانشاهی برای آتش زدن همسر و فرزندان خود در چادر!

#زلزله_كرمانشاه #زلزله#مسكن_مهر#كرمانشاه#احمدى_نژاد #روحانى#آخوندى#فقر

3💬