#زائران

🔻در ایام ماه ربیع الاول، 24 نفر از معلولان و سالمندان استان خوزستان در قالب طرح معین الضعفا(ع) به حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند. 🔻این گروه که با همکاری نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خوزستان شرایط سفر آنها به مشهدالرضا(ع) فراهم شده است، به مدت 4 روز میهمان حضرت رضا(ع) شدند. 🔻چابک سفر، مسئول کاروان مرکز سالمندان آل یاسین بهبهان ابراز کرد: این گروه از زائران با حضور در حرم مطهر امام مهربانی‌ها علاوه بر توفیق زیارت از ویژه برنامه های همچون زیارت امین الله، سخنرانی، مداحی و... بهره‌مند شدند. 🔻وی ضمن تقدیر از آستان قدس رضوی به جهت اعزام و ارائه خدمات به محرومان و به ویژه اقشار معلول و ناتوان، تصریح کرد: زائران معلول به دلیل مشکلات جسمی و حرکتی با مشکلات زیادی مواجه هستند خوشبختانه آستان مقدس رضوی شرایط مناسبی را برای اعزام این اقشار به پابوسی حرم مطهر امام رضا(ع) فراهم کرده که در خور تقدیر ستایش است. 🔻چابک سفر با اشاره به اینکه تمامی تغذیه این گروه را معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی برعهده دارد، عنوان کرد: این اقدام موجب خوشحالی وصف‌ناپذیر زائران سالمند شده است. 🔻وی برپایی کاروان‌های زیارتی #ویژه گروه‌های معلول و ناتوان را موجب تقویت روحیه این زائران دانست.
.
خبر از آستان نیوز
🌐http://yon.ir/cuzxO
.
.
.
کانال قدمگاه
https://telegram.me/joinchat/AAAAAD-vvlkW1ZbsMeMwZA
.
.
#حرم #امام_رضا
#زائر #زائران #سالمند #سالمندان #معلول
#بهبهان #منصوریه
.
. .

0💬

،
#ديوانه_کني_هر_دو_جهانش_بخشي_ديوانه_ي_تو_هر_دو_جهان_را_چه_کند
#ما_سينه_زديم_بي_صدا_باريدند_از_هر_چي_دم_زديم_آنها_ديدند_ما_مدعيان_صف_اول_بوديم_از_آخر_مجلس_شهداء_را_چيدند_صلوات_اي_دوست_به_حنجر_شهيدان_صلوات_بر_قامت_ب
#ياد_امام_شهداء_دل_و_ميبره_کرببلا#شهيد#يا_حسين ،
ای حامیان مکتب هل من معین #سلام
#جاماندگان قافله #اربعین سلام

قومی #پیاده بر #حرم یار می روند
حسرت کشان قبر امام مبین سلام

زینب چه کرده با دل مشتاق شیعیان
گویند #زائران همه، بانوی دین سلام

#زینب اگر نبود شکوهِ شرف نبود
او را دهد فرشته ز عرش برین سلام

زینب اگر نبود کنون #کربلا نبود
ازاو به ما رسیده شکوه آفرین سلام

آداب اربعین و زیارت نوشته شد
زینب به شه چو داد به صوت حزین سلام

#اسلام را سلام جهت دار زنده کرد
لبیک بود معنی آن بهترین سلام

زینب مرام باش که تا مکتبی شوی
#لبیك_يا_حسین بگو زینبی شوی

ای عاشق ولا همه دم "یاحسین"بگو
سرباز کربلا همه دم "یاحسین" بگو

فریاد تو به خرمن وهّابی آتش است
کن آتشی به پا همه دم "یاحسین" بگو

از#عاشقان باشرف بیست میلیونی
بشنو همین ندا همه دم "یاحسین" بگو

هرماه ما محرم و هرشهر کربلاست
کن دین خود ادا همه دم "یاحسین" بگو

فریاد یاحسین شهیدان شنیدنی است
با لشگر خدا همه دم "یاحسین" بگو

آنانکه پیروان وفادار زینبند
گويند:از وفا همه دم #يا_حسين بگو
،
استاد #کلامی_زنجانی
___________________________ #مادرم_گفت_حسين_تكه_كلامت_باشد_هر_وقت_شدي_مست_رخش_شيرم_حلالت_باشد_مثل_يک_مرده_که_جان_ميگيرد_دلم_از_بردن_نامت_هيجان_ميگيرد_يا_حسين_جانم_بفدايت
#مرا_شير_محبت_داده_مادر_بلا_گردان_عترت_زاده_مادر_ز_طفلي_من_شدم_خاک_در_تو_دو_دستم_را_بدستت_داده_مادر_يا_حسين_جان_مولا_جانم
#جز_زيبايي_حسين_عليهالسلام_چيزي_نبيبينم_ما_رأيت_الا_جميلا #ما_رأيت_الا_جميلا
#ما_دمشق_را_شهر_عشق_ميکنيم_يا_زينب_ما_رو_دستگير_کردند_عباس_بچه_هارو_پير_کردند_عباس_اي_يل_أم_البنين_بيدار_شو_بيدار_شو_مادرا_بعد_تو_مردن_عباس_دختران_سيلي #امان_از_دل_زینب_چه_خون_شد_دل_زینب
#ما_گرفتيم_از_کربلاء_درسي_که_نداريم_از_دشمنان_ترسي_راه_عاشوراء_روبرومونه_شهادت_عمريست_آرزومونه
#هرگز_مگو_کربلا_قسمتم_نشد_هر_روضه_ي_حسين_کربلاي_ماست_يا_حسين_يا_زهرا_سلام_الله_عليه______
#شهدا_غواص #غواصان_شهيد#175شهيد_غواص_دست_بسته#صلوات_اي_دوست_به_حنجر_شهيدان_صلوات_بر_قامت_بي_سر_شهيدان_صلوات_از_دامن_زن_مرد_به_معراج_رود_بر_دامن_مادر_شهيدان_صلوات_اللهم_صل_على_محمد_وال_محمد_وعجل_فر

3💬

تعریف من ازعشق همان است که گفتم
دربند کسی باش که دربند حسین است.
تولدت مبارک داداشی انشاالله 110ساله بشی به حق مولا موفقیتت آرزومه .
#محمدرضا-آبنیکی -ذاکر-مشدی
#هیئت-اباالفضلیا
#زائران-را-عشق-است

1💬

Loading...

#موزه_حوضخانه_هزاردستان با وسعتی معادل سیصدوپنجاه متر مربع در اواسط راسته #بازار_جنت واقع گردیده و پیش از تغییر کاربری به حوضخانه بخشی از یک خانه مسکونی در محله قدیمی سراب قرار داشته‌است. هدف از ایجاد چنین #فضای_سنتی ارائه و بازشناخت #فرهنگ غنی #ایرانی #اسلامی به #گردشگران داخلی و خارجی و #زائران #امام_رضا_(ع) است.
#حلما #هتل_حلما #هتل_مشهد #هتل_لوکس #هتل_لاکچری #هتل_نزدیک_به_حرم

4💬

.
🔹تولیت آستان قدس در دیدار با دبیران تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور:
🔺آستان قدس از پروژه تجاری #مشهد_مال خارج شد زیرا این قبیل پروژه‌های گران قیمت به طور طبیعی منجر به عرضه محصولات شرکت‌های خارجی می شود و با #تولید_ملی توسعه صنعتی و تحقق #اقتصاد_مقاومتی تناسبی ندارد.
🔺آستان در پروژه های جاده ای مثل جاده چناران-مشهد سرمایه گذاری کرده، اگرچه این قبیل سرمایه گذاری ها نسبت به پروژه‌های ساخت واحدهای تجاری سود اقتصادی کمتری دارد، اما اقدامی در جهت آسایش و امنیت جانی #زائران است و این در جهت راهبرد ما است.
🔺در گذشته #آستان_قدس تنها حسابرسی داخلی داشت، اما از ابتدای حضور، بنده حسابرسی خارج از آستان را نیز فعال کرده‌ام. برای تحقق شفافیت مالی در آستان، از برترین مؤسسه حسابرسي کشور دعوت کردم تا از تمامی شرکتهای زیرمجموعه آستان قدس نیز حسابرسی کند.
🔺ورود اینجانب به عرصه #انتخابات به جهت انجام یک وظیفه بود و این اتفاق نیفتاد مگر بعد از درخواستهای متعدد مردم و نخبگان. بنابراین اگر به گذشته هم برگردم، همان تصمیمی را خواهم گرفت که آن روز گرفتم. در صحت تصمیم خود ذره‌ای تردید ندارم و یک‌درصد هم پشیمان نیستم.
#سید_ابراهیم_رئیسی 
#رییسی #رئیسی #آستان_قدس_رضوی

2💬

.
🔹تولیت آستان قدس در دیدار با دبیران تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور:
🔺آستان قدس از پروژه تجاری #مشهد_مال خارج شد زیرا این قبیل پروژه‌های گران قیمت به طور طبیعی منجر به عرضه محصولات شرکت‌های خارجی می شود و با #تولید_ملی توسعه صنعتی و تحقق #اقتصاد_مقاومتی تناسبی ندارد.
🔺آستان در پروژه های جاده ای مثل جاده چناران-مشهد سرمایه گذاری کرده، اگرچه این قبیل سرمایه گذاری ها نسبت به پروژه‌های ساخت واحدهای تجاری سود اقتصادی کمتری دارد، اما اقدامی در جهت آسایش و امنیت جانی #زائران است و این در جهت راهبرد ما است.
🔺در گذشته #آستان_قدس تنها حسابرسی داخلی داشت، اما از ابتدای حضور، بنده حسابرسی خارج از آستان را نیز فعال کرده‌ام. برای تحقق شفافیت مالی در آستان، از برترین مؤسسه حسابرسي کشور دعوت کردم تا از تمامی شرکتهای زیرمجموعه آستان قدس نیز حسابرسی کند.
🔺ورود اینجانب به عرصه #انتخابات به جهت انجام یک وظیفه بود و این اتفاق نیفتاد مگر بعد از درخواستهای متعدد مردم و نخبگان. بنابراین اگر به گذشته هم برگردم، همان تصمیمی را خواهم گرفت که آن روز گرفتم. در صحت تصمیم خود ذره‌ای تردید ندارم و یک‌درصد هم پشیمان نیستم.
#سید_ابراهیم_رئیسی
#رییسی #رئیسی #آستان_قدس_رضوی

282💬

Loading...

فقط حیدر امیرالمومنین است.
#هیئت-اباالفضلیا
#زائران-را-عشق-است

2💬

هر جا برویم از تو بگوییم خلاصه
یعنی که وصال تو بجوییم خلاصه

تا آن که به محراب نگاه تو در آییم
دایم همه در حال وضوییم خلاصه

فریاد پی ناله برون می چکد از دل
بشکسته ترین بغض گلوییم خلاصه

جز آب ز سرچشمه ی دل هیچ نداریم
با اشک غمت چهره بشوییم خلاصه

زنجیری گیسوی دلاویز تو هستیم
ما بسته به آن سلسله موییم خلاصه

افتاده ترین عاشق دیدار تو بر خاک
از هجر تو بشکسته سبوییم خلاصه

بیرون نرویم از خط فرمان تو مولا
جز جاده وصل تو نپوییم خلاصه

با دشمن تو سازش و تسلیم ... ، چه گویم
در حال تهاجم به عدوییم خلاصه

سلام وادب دارم خدمت همه عزيزان روز جمعه همه عزيزان بخير، اميدوارم همه زندگيتون زير سايه حضرت ارباب باشيد- ياعلي

#سينه_زني
#عزاداري#عراق#كربلا#اربعين#نوكري #دلتنگي #زائران #ايران #تهران #ملاير #عزاداري #هيئت #سجادايماني
#محرم
#تاسوعا
#عاشورا
#دلداگان #عاشقان #دوستان #محبت #سجادايماني
#مداحان #محمودكريمي #حيدرخمسه #ميرداماد #خلج # #malayer
#هيئت
#بزرگ_هيئت_حضرت_ابالفضل
#سينه_زني
#عزاداري
#محرم
#سجادايماني

18💬

Loading...

شب جمعه هوایت نکنم میمیرم ....
السلام علیک یاسیدالشهدا
#هیئت-اباالفضلیا
#زائران-را-عشق-است

1💬

حرکت زیبا و جدید در پذیرایی از زائران پیاده امام رضا(ع) توسط برو بچه های هیات محبین اهل بیت(ع) که بدون اتکا به امکانات دولتی و با همت و حمایت مردمی که به بهترین شکل ممکن صورت گرفت
#هیئت محبین اهل بیت(ع)
#زائران پیاده
#ایستگاه صلواتی
#موکب
#کلبه چوبی
#پیاده روی
#مشهد
#بلوار جانباز

2💬

برای عزیزترین میهمانان ، #زائران #امام_مهربانی_ها #بهترین ها را تدارک دیده ایم و افتخار ما میزبانی شما در #کافی_شاپ_هتل_حلما . #اقامت به صورت #فول_برد ، #صبحانه ، #ناهار و #شام در #هتل_حلما فرصتی برای تجربه ای به یاد ماندنی است.
#حلما #هتل_مشهد #هتل_لوکس #هتل_لاکچری #هتل_نزدیک_به_حرم #کافی_شاپ #کافی_شاپ_هتل #فضای_لوکس #قهوه #چای #خاطره

5💬

Loading...

میلاد نبی مکرم اسلام
حضرت محمد(ص)
و
میلادحضرت امام جعفر صادق (ع)
رئیس مذهب شیعه جعفری
بر تمامی مسلمین و ایرانیان مبارک باد
رفقا دیدم امشب شب عیده گفتم یه تشکر کنم اول ازمادر سادات حضرت زهرا سلام الله علیها که همیشه منو باعنایات خودشون دستمونو گرفتن الحمدالله دوم ممنون پدر ومادرم هستم که سرسفره امام حسین بزرگم کردن سوم تشکر کنم ازهمه بروبچه های گل هیئت اباالفضلیا که تواین چندوقته بنده روخجالت زده کردن دم همشون گرم مخصوصا داداش بزرگوارم آقامحسن خانی وحاج میثم خوشی که همیشه باحرفاشون به بنده دلگرمی وپشت کار دادن .دمتون گرم .اینم بگم که دلم برا بچه های هیئت زائران حضرت زهراسلام الله علیه هم لک زده انشاالله میرسم دستبوسی خدمتشون .
#هیئت-اباالفضلیا
#زائران-را-عشق-است

1💬

به نیابت از شما
...
میدونم روسیام
من اگه بی وفام
ولی عشقم اینه
عاشق این آقام

منتظر یک اشاره ام
هر چی که دارم بذارم
دلمو زیارت بیارم
منی که آواره ام

دلم اگه بیقراره
چشام اگه هی میباره
ولی دلم غم نداره
آقام دوستم داره
96/8/27
#ایستاده_های_مشهد
#حرم_امام_رضا
#زیارت
#زائران
#مشهد
#حامدزمانی
#mashhad

@hamedzamanioriginal
@istadeh.mashhad

7💬

Loading...

آواربرداری آرامگاه حضرت زینب صغرى علیها سلام، فرزند امام سجاد علیه السلام در عراق

#آرامگاه حضرت زینب صغرى علیها سلام، فرزند #امام_سجاد علیه السلام در #عراق آوار برداری شده و برای زیارت و حضور #زائران آماده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی #آستان_مقدس_عباسی، کمیته ارشاد و پشتیبانی معنوی وابسته به قسمت امور دینی این آستان مقدس، ضمن حضور در مناطق آزاد شده شهر #سنجار عراق، اقدام به آواربرداری از آرامگاه حضرت زینب صغری علیها سلام، دختر امام سجاد علیه السلام و همچنین مقام حضرت زینب کبری سلام الله علیها نموده و آنرا برای زیارت آماده کردند.

پس از آواربرداری از این دو مقام شریف برای اولین بار پس از شکست سنی‌های تندروی #داعش و آزادسازی این شهر از بلندگوهای این دو مقام اذان پخش گردید.

با توجه به دشمنی سنی‌های تندرو با پیروان #اهل_بیت علیهم السلام و تلاش آن‌ها برای نابود کردن هرگونه نشانه مرتبط با این خاندان پاک و معظم، اقدام به منفجر نمودن این دو مقام کرده بودند که با ورود نیروهای مردمی دفاع از عتبات و مقدسات عراق - #الحشد_الشعبی - و آزادسازی این منطقه آواربرداری این مقام در دستور کار قرار گرفت و با کمک تیم لجستیک نیروهای مردمی عراق، آواربرداری این مقام انجام و شرایط برای #زیارت مومنان فراهم گردید.

#شیعه_ویوز #اخبار_شیعیان_جهان

یکشنبه - ١۳ آذر ۱۳۹۶
الإثنين - ١٥ ربيع الاول ١٤٣٩
Monday - 2017 December 04

همراه باشيد با «شیعه ویوز» جدید ترین اخبار شیعیان جهان در شبكه جهانى امام حسين عليه السلام ١

0💬

به یاد شاعر آیینی ماندگار ،
استاد مرحوم حبیب الله چایچیان "حسان" شاعر شعر معروف و ماندگار آمدم اي شاه پناهم بده و همه شهدأ مدافع حرم

ای نفست ، همنفس آسمان
شاعر شیرین سخن جاودان
رو به حریم رضوی خسته جان
بار دگر خیز و بخوان ای حسان آمدم ای شاه پناهم بده خط امانی ز گناهم بده

ای لب گلگون تو چون ارغوان
شعله بزن بر دل و جان بی امان
رو به ضریح رضوی ای حسان
با جگر سوخته خیز و بخوان ای حرمت ملجا درماندگان دور مران از در و راهم بده

من همه جان گشته و تن نیستم
می روم و غرق محن نیستم
سرو در این دشت و دمن نیستم
لاله نی ام ، گل به چمن نیستم لایق وصل تو که من نیستم اذن به یک لحظه نگاهم بده

من که سراپا همه رازم چو شمع
بر تو بود روی نیازم چو شمع
با شرر مهر تو سازم چو شمع
سوخته جانم ، بنوازم چو شمع تا که ز عشق تو گدازم چو شمع گرمی جانسوز به آهم بده

ای که فروزان ز تو مهر و مه اند
همچو من اینجا همه خاک ره اند
سایل درگاه تو جمله شه اند
تا که عطایی ز تو بر من دهند در شب اول که به قبرم نهند نور بدان شام سیاهم بده

کعبه جان منی و زمزمی
نور در آیینه هر شبنمی
بر لب من باز به باران نمی
ای که به تنهایی من همدمی وی که عطا بخش همه عالمی جمله حاجات مرا هم بده

تا نفس آخرم ای مهربان
نام تو را داشته ام بر زبان
ای به غلامی تو قدم کمان
حال که من خسته ام و ناتوان آنچه صلاح است برای "حسان" از تو اگر هم که نخواهم ، بده ....... کوچکترین ، محمود تاری "یاسر"

#گريه #اشك #بغض #زنگنه #پارك_سيفيه #هيئت #سينه_زني #هيئت #سينه_زني #
#عزاداري #نوكرارباب #پيرغلام #چايچيان #نوكري #شهدأ #مدافع_حرم #دلتنگي #زائران #ايران #تهران #ملاير #عزاداري #سجادايماني #دلداگان #عاشقان #دلتنگي #اشك #ماتم #تنهايي #خاطره #دوستان #محبت #سجادايماني
#مداحان

7💬

آماده شدن مرقد مطهر صحابی جلیل القدر(حجر بن عدی) برای حضور زائران

#مرقد مطهر صحابی جلیل القدر «حجر بن عدی الکندی» در منطقه «عدرا» در کشور #سوریه، اخیرا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و آماده استقبال از #زائران گرامی است .

این مرقد مطهر که شش تن از یاران این صحابی جلیل القدر نیز در آن مدفون هستند، در سال های اخیر به دست #وهابی های #تروریست مورد #اهانت و تخریب واقع شد، ولی با یاری خداوند و احیای ذکر نبی اکرم (صلی الله علیه و اله) دوباره درهای این مکان مقدس به روی زائرانش گشوده شد.

رئیس شهرداری منطقه عدرا در این باره گفت: آن فرد تروریست که به این مکان مقدس حمله و #ضریح آن را #تخریب کرد، مورد غضب الهی واقع شد و ضربه ای مهلک، بدن او را دو نیم کرد.

گفته می شود که در پنجمین ماه از سال 2013 میلادی، گروه های تروریستی بسیار، از جمله گروه تروریستی «#جبهه_النصره» به منطقه عدرا وارد شدند و ضریح مطهر حجر بن عدی الکندی را مورد هجوم قرار دادند و هیچ حرمتی را در خصوص صاحب این مکان و سایر مدفونین قائل نشدند.

گروه های تروریستی در آن روزها مدعی شدند که به بدن این صحابی جلیل القدر رسیدند و آن را به مکان دیگری منتقل کردند ولی مسئول این مرقد مطهر، این گفته ها را رد می کند و صحیح نمی داند.

مسئول این مرقد مطهر می گوید: نبش قبری که تروریست ها انجام دادند در جنب قبر مطهر حجربن عدی و به عمق سی سانتی متر بوده است .

او افزود: تروریست ها قصد خارج کردن بدن مطهر را نداشته اند و صرفا در جستجوی #عتیقه جات و آثار باستانی بوده اند و هیچ جسارتی به قبر و یا بدن این صحابی نشده است. تروریست ها ضریح را تخریب و وسایل این مکان مقدس را #غارت کردند.

#شیعه_ویوز #اخبار_شیعیان_جهان

یکشنبه - ١۳ آذر ۱۳۹۶
الإثنين - ١٥ ربيع الاول ١٤٣٩
Monday - 2017 December 04

همراه باشيد با «شیعه ویوز» جدید ترین اخبار شیعیان جهان در شبكه جهانى امام حسين عليه السلام ١

0💬

Loading...

گالری از12آذرماه شروع به کارکرده
آدرس :شهرری.خ روشن .جنب مدرسه علامه مجلسی
تلفن:09107714745 همه روزه ازساعت 10 صبح تا11شب
کربلایی محمدعلی بخشی
#هیئت-اباالفضلیا
#زائران-را-عشق-است

0💬

مرجعیت شیعه : بهشت، بهایِ معرفت و شناخت حقیقیِ اهل بیت علیهم السلام است

جمعی از مؤمنان کشور #کویت با حضور در بیت #مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله، در شهر مقدس #قم، با معظم له دیدار کردند.

در این دیدار معظم له ضمن رهنمودهایی فرمودند: در پاره ای از روایات، از #امام_رضا علیه السلام نقل شده است که هرکس حضرت معصومه سلام الله علیها را با معرفت و شناختِ حق و جایگاهش زیارت کند، بهشت بر او واجب می شود.

معظم له ادامه دادند: شما #زائران آن حضرت هستید و در این معنا میان مرد و زن، پیر و #جوان، عالم و جاهل، دختر و پسر و بزرگ و کوچک تان تفاوتی وجود ندارد.

مرجعیت شیعه سپس طی توضیحاتی فرمودند: از این سخن امام رضا علیه السلام بر می آید که کسانی به زیارت #حضرت_معصومه سلام الله علیها نائل می شوند، اما حق و جایگاه ایشان را نمی شناسند. اینان پاداش، فضیلت، مقام زیارت و آثار مثبتِ بزرگ و فراوان ناشیِ از #زیارت را در دنیا و آخرت به دست می آورند، ولی #بهشت به عنوان پاداش زیارت آنها مشروط به شناخت حق و جایگاه این بانوی بزرگ است.

مرجع عالیقدر افزودند: معرفت و شناخت در قانون آسمان، در عبادت ها و تمام وسایل و راهکارهای تقرب به خدای متعال اساس و مبنا است.

ایشان ادامه دادند: معرفت و شناخت در چارچوب معرفت #اهل_بیت علیهم السلام قرار دارد و همانی است که از اهل بیت علیهم السلام بیان شده است.

معظم له ادامه دادند: به دیگر بیان، باید بدانیم و بپذیریم که اهل بیت علیهم السلام کسانی هستند که خدای متعال و رسول اکرم صلی الله علیه وآله آنان را همسنگ قرآن کریم قرار داده اند و مورد سومی را ذکر نفرموده اند.

متن کامل سخنان آیت الله العظمی شیرازی در کانال تلگرام (شیعه ویوز)
لینک در بیو

#شیعه_ویوز #اخبار_شیعیان_جهان

یکشنبه - ١۲ آذر ۱۳۹۶
الأحد - ١٤ ربيع الاول ١٤٣٩
Sunday - 2017 December 03

همراه باشيد با «شیعه ویوز» جدید ترین اخبار شیعیان جهان در شبكه جهانى امام حسين عليه السلام ١

0💬

.
#حرم_شناسی

🔹بست شیخ طوسی‌

🔺بست ها، خیابان‌های منتهی به حرم را به #صحن‌ها وصل می کنند و ورودی زائران به بارگاه امام رضا (ع) هستند. ‌
🔺در سردر این بست پنج دهانه برای رفت و آمد #زائران قرار دارد. ‌
🔺سرتاسر دهانه ها با کاشی های معرق پوشیده شده و کتیبه ای به طول 4 متر و عرض 75 سانتیمتر روی آن منبت کاری گردیده است. ‌ ‌
🔺این محوطه با 86 متر طول و 30 متر عرض، از شرق به صحن انقلاب و از غرب به خیابان آیت الله شیرازی، از جنوب به صحن جمهوری اسلامی و از شمال به ساختمان و ورودی اصلی کتابخانه مرکزی متصل است.

#معماری#هنر
#امام_رضا ع
#علی_بن_موسی_الرضا
#حرم_مطهر_امام_رضا_علیه_السلام
#آستان_قدس_رضوی

1💬

شروع احداث فرودگاه کربلا و استقبال از طرح‌های شرکت‌های داخلی و خارجی

مديريت #فرودگاه بین‌المللی کربلای معلی با اعلام آغاز مرحله ساخت و ساز این پروژه از قبول طرح‌های پیشنهادی شرکت‌ها خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی شرکت «طیبة کربلاء» مجری طرح فرودگاه بین‌المللی کربلای معلی اعلام کرد، خاکبرداری این پروژه به پایان رسیده و هموار نمودن زمین این پروژه نیز در حال پایان است.

مهندس فوزی الشاهر، مدیر مسؤول این شرکت ضمن اعلام این خبر افزود: ما اکنون در حال دریافت تمام طرح‌ها و پیشنهادات شرکت‌های خارجی و داخلی هستیم و آخر ماه جاری میلادی اسامی شرکت‌های دارای شرایط لازم را اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تمام کارها طبق برنامه پیش می‌رود و تاکنون با هیچ گونه مشکل مالی یا اداری که مانع از پیشرفت پروژه شود، روبه‌رو نبوده‌ایم.

گفتنی است، فرودگاه بین‌المللی کربلای معلی به همت #آستان_مقدس_حسینی در حال احداث بوده و به دلیل موقعیت راهبردی خود در منطقه و همچنین تسهیل در انتقال #زائران در #زیارت های ملیونی از اهمیت بالایی برخوردار است.

#شیعه_ویوز #اخبار_شیعیان_جهان

شنبه - ١١ آذر ۱۳۹۶
السبت - ١٣ ربيع الاول ١٤٣٩
Saturday - 2017 December 02

همراه باشيد با «شیعه ویوز» جدید ترین اخبار شیعیان جهان در شبكه جهانى امام حسين عليه السلام ١

0💬

ادامه ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا عليها سلام در آستان مقدس علوی

بخش امور مهندسی وفنی #آستان_مقدس_علوی از پیشرفت 80 درصدی تأسيسات مكانيكى والكتريكى پروژه بزرگ #صحن #حضرت_فاطمه زهراسلام الله علیها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس علوی، کرار عیسی مهندس ناظر این پروژه در این رابطه گفت: تا کنون 72% از بخش #کاشیکاری وسنگ کاری و #آینه کاری این پروژه به انجام رسیده وتأسيسات مكانيكى پروژه نیز شاهد پیشرفت 80 درصدی بوده است.

وى افزود: مساحت در نظر گرفته شده برای تاسیسات مکانیکی بالغ بر 400 متر مربع ودر ساختمانی دو طبقه می باشد و 500 متر از محل پروژه فاصله دارد.

کرار عیسی در ادامه گفت: سایر تاسیسات الکتریکی ومکانیکی از قبیل پله های برقی که هر کدام 40 متر ارتفاع دارد، از بخشهای مهم این پروژه به شمار می روند که به منظور رفاه حال #زائران در این فضای بزرگ - با مساحت 61000 متر مربع - در نظر گرفته شده اند.

#شیعه_ویوز #اخبار_شیعیان_جهان

شنبه - ١١ آذر ۱۳۹۶
السبت - ١٣ ربيع الاول ١٤٣٩
Saturday - 2017 December 02

همراه باشيد با «شیعه ویوز» جدید ترین اخبار شیعیان جهان در شبكه جهانى امام حسين عليه السلام ١

0💬

رفقا کامنت....
#هیئت-اباالفضلیا
#زائران-را-عشق-است

22💬

يارئوف
#شب_جمعه است ، شب زيارتى ارباب
خدايا تمام #زائران امام حسين (ع) رو حاجت روا كن #مادرم منم كه نائب الزياره تمامى ملتمسين دعاست ،صحت بدن بده و حاجت رواش كن ، بحق الحسين
.
َللّهُمَّ_اجْعَلْ_مَحْیاىَ_مَحْیا_مُحَمَّدٍ_وَ_آلِ_مُحَمَّدٍ_وَ_مَماتى_مَماتَ_مُحَمَّدٍ_وَ_آلِ_مُحَمَّدٍ
ياحسين...
#حضرت_مادر
@hadi_adibeik
@ruozeh.tabriz
@ruozeh
#كربلا
#بين_الحرمين
#شب_جمعه
#شب_زيارتى
#ياحسين
#ياعباس

3💬

محکومیت تعدی به شیعیان در الجزایر، از سوی سازمان جهانی «شیعه رایتس واچ»

سازمان جهانی «دیده بان حقوق شیعیان» (#شیعه_رایتس_واچ) طی بیانیه ای اقدام حکومت الجزایر در تعدی، اهانت و بازداشت #شیعیان و #زائران اربعینی این کشور را به شدت محکوم کرد و آن را مغایر با عرف و قوانین #حقوق_بشر و بین الملل خواند.

در بیانیه این سازمان که نسخه ای از آن به دست خبرگزاری شیعه ویوز نیز رسیده، آمده است: به گزارش منابع محلی موثق در #الجزایر، اخیرا شیعیانی که برای شرکت در #عزاداری های #عاشورا و #اربعین_حسینی به کشورهای #ایران یا #عراق سفر کرده بودند؛ پس از بازگشت به الجزایر، توسط نیروهای امنیتی در #فرودگاه «هواری بومدین» بازداشت شده اند.

شیعه رایتس واچ، در ادامه با اشاره به اینکه این بازداشت ها بدون ارائه هیچ مدرک یا حکمی و بدون هشدار قبلی انجام شده، افزود:

این رفتارهای مغرضانه و #تبعیض آمیز از سوی نیروهای امنیتی کشور #الجزایر، بیان گر اوج #نفرت و طایفه گری و دشمنی، و مخالفت صریح با حقوق اساسی شیعیان، از سوی حکومت این کشور است؛ که از سوی طراحان #وهابی به شکلی سازمان یافته و به اشکال مختلف مالی و فکری #حمایت می شود.

این بیانیه ادامه داد: شهروندان شیعه الجزایری با پرداختن به امور عقیدتی و دینی خود و در راستای #قانون اساسی کشور الجزایر، هیچ گناه و یا نقض قانونی را مرتکب نشده اند و این رفتار ماموران حکومتی با آنان ، نقض کامل حقوق بشر بین الملل و حتی قانون اساسی خود کشور الجزایر است.

سازمان جهانی دفاع از حقوق شیعیان، درپایان بیانیه خود با اشاره به تضییع حقوق شرعی و قانونی شیعیان در پرداختن به اعمال عبادی خود، از مقامات حکومتی الجزایر خواست تا به این اعمال غیر انسانی خاتمه دهند و با آزاد کردن شیعیان بازداشت شده، اعتبار اجتماعی از دست رفته ی آنان را بازگردانند.

#شیعه_ویوز #اخبار_شیعیان_جهان

پنجشنبه - ۹ آذر ۱۳۹۶
الخميس - ١١ ربيع الاول ١٤٣٩
Thursday - 2017 November 30

همراه باشيد با «شیعه ویوز» جدید ترین اخبار شیعیان جهان در شبكه جهانى امام حسين عليه السلام ١

0💬

برپایی موکب صاحب الزمان و حضرت معصومه(ع)، گرامیداشت شهدای علمی کاربردی در محرم و صفر
.
.
دانشگاه جامع علمی – کاربردی استان خراسان رضوی با همکاری #بسیج_دانشجویی حوزه امام حسن مجتبی (ع) با مشارکت در برپایی موکب های صاحب الزمان (عج) و حضرت معصومه (س) در مسیرهای ورودی به مشهد مقدس از تاریخ 23/08/96 الی 27/08/96 به مدت پنج شبانه روز با حضور بیش از 80 نفر #دانشجو به صورت #خادم_افتخاری اقدام به ارائه خدمات به #زائران پیاده امام مهربانی ها نمودند. در این موکب ها علاوه بر اسکان، تغذیه و امدادو درمان به زائرین پیاده، برنامه های فرهنگی شامل: برپایی نماز جماعت چند صد نفره در محوطه باز، ایستگاه های کتابخوانی، مهد کودک با رویکرد قرآنی، اکران فیلم، دعوت از فرماندهان سپاه جهت روشنگری، تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم، برگزاری مراسمات مذهبی، برگزاری مسابقات و اهداء جوایز و ارائه بسته های فرهنگی به زائران انجام پذیرفت که با عنایت پروردگار متعال یادگاری با ارزشی در ذهن و خاطر زائران حرم رضوی باقی گذاشت. در مدت برگزاری موکب، مقامات استانی از جمله جناب آقای یساقی فرماندار فریمان، جناب آقای سده ئی بخشدار مرکزی فریمان، جناب آقای حسینی بخشدار مرکزی بینالود، جناب حجه الاسلام ایزدی امام جمعه فریمان، جناب آقای قاضی زاده نماینده مردم فریمان در مجلس شوراری اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی و آقای دکتر سلجوقی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی از روند برگزاری موکب بازدید نمودند.

___________

#استان_خراسان_رضوی
.
صفحه رسمی اینستاگرام دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی 👇👇👇
@uast.ac.ir

0💬

#حلالم_کنید
با عرض سلام و احترام خدمت تک تک عزیزان
به حول و قوه ی الهی و الطاف رحیمانه ی حضرت دوست و عنایت خاصه، وجود نازنین حضرت ارباب، شامل این حقیر شد تا درآستانه اربعین حسینی در معیت و به اعتبار عده ای دلسوخته به منظور زیارت و عرض ادب به آستان منور و نورانی آقا و اربابمان و صیقل دادن قلب زنگار گرفته ام، مسافر بهشت روی زمین کربلای معلی گردم
از همه شما بزرگواران عاجزانه طلب حلالیت داشته و هر گونه بدی که عمدی و سهوی از بنده سر زده به بزرگواری خود ببخشید و ملتمسانه التماس دعای خیر دارم. ان شاءالله اگر قابل و لایق باشم یقیناً نائب الزیاره شما خواهم بود .
بی شک برای کسی که طعم فراق چشیده است و اینک به وصال میرسد ، وصال دیگران نیز اولین دعای اوست ، و من قول ِ اولین دعای ِ قبة الحسینم را به همه کسانی میدهم که آرزوی بین الحرمین و کوی دوست را دارند .
دعا کنید در میل به مقصود زیارت چون میل به مقصد آن، توفیق داشته باشیم.

ای خدای آب !
ما را آنچنان تشنه بخواه که هیچ آبی جز عطش کربلا سیرآبمان نکند!
خدایا ! . . . ما را به چشمه كربلا تشنه تر كن.
#محمد_رضا_مرادی
#اربعین_کربلا
#زائران

#کربلا

49💬

ولی اگه بودی... راستشو بخوای نمی‌دونم اگه بودی چی
نمی‌دونم اگه بودی دیگه چی رو می‌خواستم،یا چمی‌دونم اگه بودی چی‌کارمی‌کردم،
اصلا می‌دونی؟
#تــــــو اگه بودی دیگه هیچی نمی‌خواستم... سلام وادب خدمت همه عزيزان و همه سروران خوبم، نميتونم چطور اَز همه شما خواهران و برادران كه با حضورتون در مراسم ختم كنيز حضرت زهرا(س) مادربزرگ خوبم شركت كرديد و دوستاني كه تماس گرفتن و پيام دادند واقعآ اَز ته دِلــَــم تشكر كنم و چون نتونستم حضوري خدمت شما عزيزان برسم ولي اَز دور دست تك تك همه شما رو ميبوسم، ممنون اَز وجودتون
روح گذشتگان شاد
#گذشتگان #رفتگان #مادربزرگ #تنهايي #اسيران_خاك #گريه #اشك #بغض #زنگنه #پارك_سيفيه #هيئت #سينه_زني
#عزاداري #كنيزفاطمه #نوكري #دلتنگي #زائران #ايران #تهران #ملاير #عزاداري #سجادايماني #دلداگان #عاشقان #دلتنگي #اشك #ماتم #تنهايي #خاطره #دوستان #محبت #سجادايماني
#مداحان

60💬