#سفرنامه

یه نکته مثبتی که هتل ددمان داشت برنامه ها و ایونتاش بود، تو پنج روزی که ما اونجا بودیم سه تا برنامه جالب داشتن که خوب بودن، یه روز عصر بعد از ساعت اسکی دی جی اومد توی محوطه بیرون هتل دم پیست با کلی موزیکای خوب که یه مهمونی شد با تم لباس اسکی 😅😅 ما ولنتاین رو اونجا بودیم.. اون شب هم کل هتل پر بود از بادکنک و قلبای قرمز و به همه خانوما رز قرمز هدیه می دادن و برنامه شبشون هم متفاوت بود با شبای قبل 🎊🎉🎈🌷 و شب آخری هم که اونجا بودیم کلی آتیش بازی داشتن .. به نظرم این خیلی خوبه که یه هتل برای سرگرمی مسافراش برنامه های مختلف داشته باشه 🎉🎉🎊🎊 #
#
#
#
#اسکی#سفر #سفرنامه #سفراسکی #تعطیلات #مسافرت #تور #توراسکی #توریست #skitour #ski #skiiran #skitrip #tourist #tour #travelbook #traveller #travel#trip #tripadvisor #turkey #dedeman #palandöken

0💬

۱۳۹۶/۹/۲۲
منارجُنبان _ اصفهان
______________________________________
یکی از آثاری که با شهرت جهانی خود، هر ساله علاقه‌ ‌مندان را از سراسر دنیا به این شهر می کشاند و آن ها را حیرت زده می کند، اثر تاریخی و ارزشمند "منارجنبان" است.
منارجنبان بنایی خارق العاده می باشد که با دو مناره ی زیبایش بر روى مزار "عمو عبدالله کارلادانی"، از صالحان معروف قرن هشتم ساخته شده است.
این بنا از قرن هشتم هجری تا به حال، کاملا می لرزد و ویران نشده است.
خلاف تصور عموم مردم و افرادی که برای اولین بار نام منارجنبان را می شنوند، این بنا تنها مناره هایش تکان نمی خورد بلکه با لرزاندن یک مناره، تمامی بنا به لرزش در می آید.
اما به دلیل عظمت بنا و میزان کم تکان خوردن آن، دیدن لرزش همه ی نقاط، کار دشواری می باشد و تنها جنبش مناره ها به آسانی دیده می شوند، آن هم بیشتر به دلیل آن که روی هر یک زنگوله هایی نصب شده که حرکت را به وضوح نشان می دهند.
در ایران برخی مناره‌ ها قابلیت تکان خوردن را دارند که به اصطلاح به آنها منارجنبان می‌گویند.
تاریخی که بر فراز سنگ عمو عبدالله نوشته شده است سال ۷۱۶ هجری قمری را نشان می‌دهد که در دوره سلطان محمد خدابنده الجایتو، ایلخان مسلمان است.
در گذشته منارجنبان از شهر جدا و در دهکده‌ ای به نام «کارلادان» قرار داشت؛ ولی امروزه این محل و بنا جزء اصفهان است و در نزدیکی محلی به نام نصرآباد قرار دارد.
منارجنبان، در دنیا تنها بنایی نیست که به این صورت حرکت می‌کند. در عراق و عربستان هم چنین بنا هایی یافت می‌شود.
جهانگردانی که به نقاط مختلف دنیا سفر کرده‌ اند، در مشاهدات خود مناره هائی را معرفی کرده‌ اند که در نقاط دیگر جهان همین خصوصیت را داشته‌اند.
اما قدر مسلم اینکه منارجنبان اصفهان وجه تمایزی با سایر مناره‌ های متحرک دارد و آن این است که گذشته از حرکت مناره‌ها، سایر قسمت‌ های بنا نیز حرکت می‌کند.
تمام منارجنبان‌ های ساخته شده در دنیا را متعلق به فرهنگ ایرانی اسلامی می‌دانند.
جالب است بدانید منار جنبان‌ های دنیا در یک دوره زمانی سی ساله دوره تیموریان ساخته شده‌ اند.
______________________________________
#ایران #اصفهان #منار #منارجنبان #منارجنبان_اصفهان #تاریخی #سفرنامه #اصفهانگردی #ایرانگردی #ایران_گردی #جهانگردی
#iran #esfahan #isfahan #minaret #manarjonban #monarjonban #historic #travelogue #itinerary #tourism

1💬

👉
تایلند به رکورد بیشترین گردشگر در یک روز رسید
همراه با استمرار رونق صنعت گردشگری در تایلند، این کشور به رکورد بیشترین ورودی گردشگران خارجی طی یک ماه دست یافت.
===================================
برای دیدن ویدئو ها و اطلاعات بیشتر از کانال ما در تلگرام دیدن کنید .
===================================
#thailand #travel #nature #photography #photographer #trip #advanture #travelers

#طبیعت #گردشگری #سفر #ساحل #تفریح #تایلند #تور #جهانگردی #مسافرت #سفرنامه #توریست #کوله_گردی #عکاسی #طبیعت_گردی #هیجان #ماجراجویی

2💬

Loading...

.
سفرنامه کوله گردی 26 روزه در جنوب شرق آسیا - سنگاپور ، مالزی ، ویتنام و تایلند

( لطفا عكس ها را ورق بزنيد ) ‌

🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾🇲🇾

مالزی ، لنکاوی ، پل آسمان لنکاوی ( Sky Bridge )
‌ ‌- - - - -
از بالاترین قسمت تله کابین لنکاوی 2 راه بود برای رفتن به روی پل هوایی کابلی . یکی پاده روی در مسیری شیب دار و از دل جنگل به طول تقریبا 1 کیلومتر و دیگری راه شیک و مجلسی یعنی استفاده از یک تله کابین که مسیر رو به صورت افقی و عمودی طی میکرد و مسافرها رو به پای پل میبرد . برای رفتن روی پل بلیط 5 رینگتی و اگر از آسانسور استفاده میکردید یم بلیط 10 رینگتی جداگانه باید تهیه میشد . ما تصمیم گرفتیم پیاده به سمت پل بریم . پل هوایی لنکاوی از مهمترین جاذبه های لنکاوی و حتی کشور مالزیه . این سازه زیبا مشرف به جزيره و دريا است و 700 متر از سطح دریا ارتفاع داره . طول این پل 125 متر و عرض پیاده روی این پل 1.8 متر است. این پل دو تا کوه رو به هم متصل می‌کنه و روزهایی که باد تند باشه اجازه بازدید نمیدن !

دو ورودی مثلثی شکل پل هوایی آسمان لنکاوی استراحتگاهی است که عابران می توانند مناظره دل انگیز اطراف را ببینند و از طبیعت زیبا و همیشه سبز لذت ببرند.با تغییرات ایجاد شده در پل اکنون ساختار اصلی آن با فولاد ضد زنگ بازسازی و مسیر شیشه ای به طول ده متر در میانه پل برای ایجاد منظره دیدنی گردشگران احداث شده است.

پیاده مسیر زیبا رو به سمت پل رفتیم . نزدیک 10 دقیقه راه بود . به ورودی پل رسیدیم و از طراحی سازه زیبای اون به وجد اومدیم . یک پایه خرپایی که پل از اون با کابل معلق شده بود . یک جاهایی از پل هم کف شیشه ای کار گذاشته بودن که راه رفتن روی شیشه تو اون ارتفاع هیجان انگیز بود . البته به علت سایش شیشه ها مات شده بودند . به علت معلق بودن سازه پل ، با وزش باد یا راه رفتن چند نفر با هم ، پل لرزش خفیفی پیدا میکرد و هیجان راه رفتن رو پل رو چند برابر میکرد . آفتاب هم ناجوانمردانه بر سر و پیکر ما میکوبید . منظره دریا و کوه های پوشیده از درخت واقعا زیبا بود . بعد از گرفتن کلی عکس به سمت ایستگاه تله کابین حرکت کردیم . مسیر اومدن سراشیبی بود و حالا مسیر برگشت سر بالایی . تو اون گرما حسابی حالمون جا اومد و تشنگی امونمون رو بریده بود . سوار تله کابین شدیم و به پایین برگشتیم . ‌ * عکس ۶ از روی پل به سمت ته دره و از تک ستونی که تمام سازه رو نگه داشته گرفته شده
🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾 🇲🇾🇲🇾

3💬

بعد از حدود سی ساعت مسافرت با هواپیما و قطار و کشتی به جزیره زیبای تائو رسیدیم که به بهشت غواصان تایلند معروفه...
After about 30 hour traveling by plane, train and bout we arrived to tao island. The best diving area in Thailand.
#سفر#سفرنامه #تایلند #جزیره #تائو#غواصی#ماجراجویی
#travel #adventure #thailand #kohtao #island#diving#gopro5

7💬

.
دفترهاي نيما: مجموعه آثار منثور نيما يوشيج
نويسنده: نيما يوشيج
مصحح: شراگيم يوشيج
دسته موضوعي: ادبيات
ناشر: رشديه
سال انتشار:١٣٩٦
نوبت چاپ:١
شابك:٩٧٨٦٠٠٩١٦٨٥٨٣
جلد كتاب: گالينگور
قطع كتاب: رقعي
تعداد صفحات:٤٥٢
قيمت:٤٥٠,٠٠٠ ريال
توضيحات: ...در اين كتاب داستانهاي "خر مشهدي احد"، "عروسك پس پرده"، "مسافرت دكتر چيلوندي" و نمايشنامه "خواهش ميكنم" براي نخستين بار است كه روي انتشار ميبينند، آثاري كه تا به اكنون گمان بود از ميان رفته اند، يا به احتمال، نيما خود آنها را به آتش سپرده باشد. همچنين دو سفرنامه "بارفروش" و "رشت" نيز پس از تطبيق و بازخواني از روي دست خط نيما و رفع حذفها و نقايصي كه در نسخه منتشر شده توسط سازمان اسناد وجود داشت، در اين كتاب ارائه شده است...

1💬

Loading...


خیلی سنگ‌های عجیب‌وغریبی در مسیر صعود به قله‌ی تفتان سر راهتون قرار می‌گیرن. راستش رو بخواید برای من ترسناک بودن. یعنی کافی بود کمی قفلی بزنم روی اون صخره‌ها تا بافت‌ها و سوراخ‌های ترسناکش شروع کنن به تکون خوردن و شکلک درآوردن (به معنای وهم‌آورش). این قضیه مبنای علمی داره. به ترس از پترن‌ها و حفره‌های نامنظمِ این شکلی می‌گن
#Trypophobia

وقتی توی اینترنت پیگیر این قضیه شدم دیدم محققی به اسم جنیفر عباسی در مورد تروپوفوبیا یه کارهایی کرده و توی مجله‌ی پاپیولر ساینس منتشر کرده. جنیفر احتمالن ایرانی آمریکایی باشه، به خاطر نام خانوادگی و فیس شرقیش می‌گم.

من الان سفر هستم. میشه یکی‌تون بهش ایمیل بزنه و بگه اگه در این مورد مطلبی نوشته براتون بفرسته و بعد شما ترجمه‌ش کنید تا با اسم خودتون بذاریمش توی وبلاگ سیزدهم؟ کسی هست پایه‌ی این کار باشه؟

این هم ایمیل جنیفر (که از وبسایت خودش www.jenabbasi.com برداشتم):
jenabbasi@gmail.com


‌لینک این پست هم براش بفرستید تا عکس‌های ترسناک تفتان رو ببینه. حتمن خوشش میاد.
بروزرسانی:
اینستاگرامش رو پیدا کردم! الان بهش میگم قضیه چیه:

‌Hello @jenabbasi. So I was exploring Taftan mountains where I saw these trypophobic rocks and they sent chills down my spine. I googled the thing and bumped into your website. So here I am!

I was wondering if we can have your articles about Trypophobia and translate them into Farsi for iranian audience. I have a blog www.sizdahom.com and it would be great if we could publish one of your pieces about this weird creepy phobia in the blog.

All the bests,
Er

94💬

درود بر شرف ايراني كه انقدر زيبا در خيابان مينوازند.... نظرتون در مورد اين قطعه و اين حركت زيبا چي هست؟
#مسترتراتو #نوازنده #ويالون #زيبا #اهنگ #موسيقي #موزيك #تنوع #خيابان#مسافرت #اصفهان #گردشگري #گردشگر #سفرارزان #سفرنامه #ايران #ايراني #وطنم #iran #persian #iranian #music#love #mrtrato #instalikes #instagood

36💬

.
Victorian Heritage Celebrations #3: Penny farthing competition!

این هم از آخرین سری از عکس های فستیوال بزرگداشت میراث ویکتوریایی در نیوزیلند.
بخش پایانی این فستیوال پنج روزه به مسابقه بین دوچرخه های قدیمی اختصاص داشت. در مرحله اول مسابقه سرعت برگزار میشد. جالب اینجا بود که بر خلاف انتظارمون این دوچرخه های قدیمی خیلی تند میرفتند. اما مرحله دوم مسابقه خیلی جالب و متفاوت بود. در این مرحله شرکت کننده ای که میتونست بیشتر از بقیه تعادلش رو حفظ کنه و آخر از همه خط پایان رو رد کنه برنده بود!! برای برنده شدن در این مسابقه باید دوچرخه سوار خیلی آروم رکاب بزنه و در عین حال حواسش باشه که تعادلش رو حفظ کنه چون اگه تعادلش به هم بخوره و پاش به زمین برسه از مسابقه خارج میشه. همونطور که حدس میزنید حفظ تعادل روی این دوچرخه ها اونم توی سرعت لاکپشتی خیلی سخته. جالب اینجا بود که هم توی مسابقه سرعت و هم توی مسابقه تعادل این پیرترین شرکت کننده ها بودند که برنده شدند و ثابت کردند که دود از کنده بلند میشه! ما که خودمون عکسهای این دوچرخه سوار ها رو خیلی دوست داریم امیدواریم شما هم از دیدنشون لذت ببرین.
#NewZealand #Oamaru #bicycle #penny_farthing #pennyfarthing #Travel #Safarnameh #Adventure #Safar #Safarname #Trip #Revayatnegar #سفر #سفرنامه #روایت #مسافرت #روایتنگار #روایت_نگار #روایت_نیوزیلند

12💬

Loading...


باورم نمی‌شد ساعت ۶ صبح بیدار شده بودیم برای صعود. خیلی وقت بود این ساعت از روز رو ندیده بودیم!

هوا عالی بود و طلوع خورشید افق رو به رنگ صورتی نرم و مرموزی درآورده بود. ازش عکس گرفتم ولی نشونتون نمی‌دم چون هیچ عکسی نمی‌تونست نشونش بده اون تصویر و اون حال رو. پس خودتون برید ببینید.

راهنمای ما هم توی اتاق خودش در پناهگاه خواب بود و اصلن ما رو ندید که صعود رو شروع کردیم.

سه‌تایی بدون راهنما راه افتادیم به سمت قله. می‌دونستیم که وقتی برگردیم سمت پناهگاه درها قفل شده و راهنما رفته پایین.

اون روز صبح همه‌ی دنیا تفتان بود و همه‌ش مال من و کیوان و پانیذ بود.

🎵 Message to Bears - Mountains

31💬

Loading...

.
Half of my heart is in #Fes, #Morocco.
.
قديما نميفهميدم وقتي يكي ميگه قلبم رو فلان و بهمان جا، جا گذاشتم يعني چي...
تا اينكه يه روزي، خودم قسمتي از قلبم رو در #فاس جا گذاشتم...
.
.
پ.ن. خوش عكس ترين ❤️ در كنار كاشيكاري هاي مغربي معروف به #زليج در قسمتي از يك رستوران مراكشي.
.
.
#سفر #سفرنامه #مراكش #سفرنامه_مراكش #تور #travel #travelblogger #iamtb #instagram #explorationfever
https://www.instagram.com/p/BeDwzpcF-ww .
Half of my heart is in #Fes, #Morocco.
.
قديما نميفهميدم وقتي يكي ميگه قلبم رو فلان و بهمان جا، جا گذاشتم يعني چي...
تا اينكه يه روزي، خودم قسمتي از قلبم رو در #فاس جا گذاشتم...
.
.
پ.ن. خوش عكس ترين ❤️ در كنار كاشيكاري هاي مغربي معروف به #زليج در قسمتي از يك رستوران مراكشي.
.
.
#سفر

3💬

Loading...

🚩
یکی از جاذبه‌های گردشگری تایلند شهر تاریخی و زیبای چیانگ‌مای است که در شمال این کشور واقع شده است. شهری که با وجود توسعه‌ی بسیار، بافت سنتی و تاریخی خود را نیز حفظ کرده است.  چیانگ‌مای بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر تاریخی شمال تایلند است و مقصد اصلی اکثر گردشگرانی است که به شمال آمده‌اند. این‌جا یک شهر تاریخی به تمام معنا است و محلی‌های مهربان، بازار‌های غذا، معابد زیبا و مناظر عالی، چیانگ‌مای را به یک شهر ایده‌آل برای سفر تبدیل کرده است. انواع غذاهای خوشمزه‌ی غربی، کافه‌ها و انواع نوشیدنی‌ها در سراسر شهر وجود دارد. با‌این‌حال شهر حالت سنتی و قدیمی خود را نیز حفظ کرده و شما بدون‌شک شیفته‌ی این منطقه خواهید شد .
===================================
برای دیدن ویدئو ها و اطلاعات بیشتر از کانال ما در تلگرام دیدن کنید .
===================================
#thailand #travel #nature #photography #photographer #trip #advanture #travelers

#طبیعت #گردشگری #سفر #ساحل #تفریح #تایلند #تور #جهانگردی #مسافرت #سفرنامه #توریست #کوله_گردی #عکاسی #طبیعت_گردی #هیجان #ماجراجویی

0💬

چند روزیست که به #کلکته رسیدم انگار حس و حال نوشتن از من گرفته شده در شهری که به شلوغی دهلی‌ست.

در ایستگاه قطار از شخصی که زیاد انگلیسی بلد نبود آدرس مترو پرسیدم با اینکه عجله داشت خیلی کمکم کرد تا نشانه از مهربانی و مهمانوازی هندی ها در خاطرم به نشانی بگذارد.

‌ ‌با کشتی کوچکی که تنها ۵ روپیه هزینه داشت خودم را به طرف دیگر رودخانه رساندم و بعد از پرسیدن آدرس هاستلم از چند نفر توسط اتوبوس خودم را به هاستل رساندم، مسافتی که بیش از یک ساعت را در برگرفت.

‌ کلکته شهر توریستی حساب نمیشه چون کمترین توریست رو تو این شهر میتونی ببینی و به محض پا گذاشتن توی خیابون ها تاکسی زرد رنگ مدل ۱۹۶۰ توجه ات رو جلب میکنند و به یاد فیلم های سیاه و سفید هالیودی میفتی.

#architecture #taxi #kolkata #streetphotography #travelphotography #travelrealindia #Travel #Backapcker #TravelBlogger #Traveler #SoloTraveler #india #everydayindia #sonyalphaundia #iamtb #beautifuldestinations #aov #wonderful_places #sonyalpha#سفر #سفرنامه #مسافرت #هند #خیابان #تاکسی #عکاسی #کلکته #بودا

2💬

بعد از یک گشت هیجان‌انگیر در میدان نقش‌جهان خودتان را به یک پرس بریانی مهمان کنید.

پیشنهاد ویژه: چند ساعت بعد یک لیوان دوغ و گوشفیل هم بخورید.

شما چه تجربیاتی از شکمگردی در اصفهان دارید؟

ویدئو از @ehsanrafati2 .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#اصفهان #اصفهانگردی #شکمگردی #گردشگری_غذا #ایرانگردی #غذای_ایرانی #غذای_محلی #بریونی #بریانی #گردشگری #خیابانگردی #توریسم #گردشگر #ایران_زیبا #ایران_من #سفر #خاطرات_سفر #عکسنوشته #عکس_سفر #سفرنامه #foodies #foodtourism #iranianfood #travellikealocal

143💬

Loading...

«آن‌جا که طبیعت توقف می‌کند، هنر آغاز می‌شود آن‌ که انتظار دارد هر چهار فصل سال بهار باشد، نه خود را می‌شناسد، نه طبیعت را و نه زندگی را
طبیعت مهربان ترین دوست ما و بهترین منتقد علم تجربی است، اگر تنها اجازه دهیم اطلاعیه هایش بی طرفانه وارد ذهنمان شود.
فراموش نکن که زمین از لمس کردن پاهای برهنه ات لذت می برد و باد مشتاق بازی کردن با موهایت است.
آيـــدا : باور كنيد اين حيوانات بهترين ژست هاى عكاسى رو ميگيرن و بهترين سوژه ها ميشه ساخت و ديد ازشون ، فقط كافيه مهربون باشيم و نهايت لذت رو از طبيعت ببريم مطمئن باشيد بهترين عكس هارو ميگيريد...
Photo by: @aidaatravelogue @aidaa_khedrii
#آيدا_خدرى #طبيعتگردي #سفرنامه #خاطرات_و_سفرهای_من_و_جنتلمن_جان #كپى_نكنيم #عكاس_خلاق #روستا #حيوانات_به_اندازه_ما_حق_زندگي_دارند #دوستى_با_طبيعت

2💬

.
Louvre Pyramid , Paris , France , July 2017

بعد از ونیز زیبا حالا نوبت پاریس عاشق و رمانتیک بود . دم دمای غروب بود و اولین جایی که سر راه میشد دید محوطه بیرونی موزه لوور و هرم ساده ولی زیبای اون بود . هرمی که باید به جسارت معمار چینی - آمریکایی اون « لئو مینگ پی » احسنت گفت . تو میدانی که دور تا دورش رو بناهایی قدیمی احاطه کرده طراحی هرمی مدرن با پوسته شیشه‌ای شفاف واقعا ایده جسورانه‌ای بوده . ‌این هرم که به هرم «پی» معروفه ، نمای ورودی موزه است و بازدید کنندگان از طریق این ورودی به سرسرای گالری‌های اصلی موزه وارد می‌شوند . استفاده از هرم شیشه ای باعث شده کمترین مزاحمت بصری تو دید میدان ایجاد بشه و سایه چندانی هم ایجاد نشه که روی نور گیری گالری های دور میدان تاثیر منفی داشته باشه .
نکته جالب این که فرانسوی ها هم یک سری روان پریش متوهم تو مایه‌های رائفی پور خودمون دارند و کلی نظریه دادن که این هرم 666 فریم شیشه‌ای داره و این عدد هم سمبل شیطانه و کلی داستان توهم آلود سر هم کردن !!! رمان و فیلم راز داوینچی هم باعث تشدید این مهملات شد !

‌ ( مرداد ۱۳۹۶ )

پ نقل : راستی شما میدونید چرا به رائفی پور میگن استاد ؟#سفر #سفرنامه #پاریس #فرانسه #سفرنامه_پاريس #خاطرات_سفر #کوله_گردی #جهانگردی
#paris #louvre #louvrepyramid

2💬

.
#سفرنامه_کویر . روز اول
سالها پیش یه دوستی ازم پرسید فکر میکنی شبیه کدومیک از چیزای طبیعت هستی؟
گفتم کویر...
.
به این سفر نرفته بودم که #کویر رو ببینم،
رفته بودم که #خودم رو ببینم
.
#سفر #سفرنامه #سفر_نامه #کویر #کویر_مصر #سفرنامه_کویر #مهرجان #روستای_مهرجان #دریاچه_نمک #غروب #غروب_خورشید #غروب_کویر

41💬

اینجا مینشینم و غرق در سکوت جاری ، ساعتها به این طبیعت ناب و تماشایی زل میزنم گویی این امواج آرام آب در چشمان من موج میزند و کمی طعم شیرین آرامش را میچشم. طبیعت همه آنچه در توان داشته عرضه کرده و همه اجزای زیبایی بخش طبیعت اینجا جمع است ،از آسمان آبی و آب زلال و زمین زنده و کوههای سرسبز و من و آرامش....
سفر به دنیا و کشف جهان پیرامون ، تمام سهم من از زندگیست و من از سهمم و از زندگی و عمری که به سفر گذشت با همه مصائب اش راضی ام .
. ====================================
#سفر #جهانگردی #کلمبیا #گواتاپه #طبیعت #کوله_گردی #سفرنامه #کوله_گرد #سفرارزان #جهانبینی #فلسفه #مردم #زندگی #تاریخ #فرهنگ #انسان #ذهن #مشهدیا #گردشگری #آمریکای_جنوبی
#guatape #colombia #koolegard #jahangardi #people #life #safarname #travel #dance #guatape

2💬


اونقدر آسمونش پرستاره و شفاف بود که آدم با خودش می‌گفت: «آخه یعنی چی؟ آخرش علم و پیشرفت و تمدن و شهرنشینی ما رو به اینجا رسوند که همچین آسمونی رو از خودمون بگیریم و ستاره‌هاش رو پاک کنیم؟ خب اگه اینجوریه واقعن نمی‌خوامش.»

آسمونی که من دیدم نباید از زندگی روزمره حذف بشه.

آدم می‌تونست قشنگ ببینه که چقدر این کره کوچیکه، چقدر وِلیم تو فضا و چقدر دست خودمونه که چجوری از زندگی کوتاهمون روی این توپ سرگردون در کائنات لذت ببریم.


📷📷📷
عکس رو با گوشی گرفتم. تکنیک ساده‌ای داره. دوربین رو می‌ذاری روی حالت Pro، که تنظیمات نورسنجی دست خودت بیفته. سرعت شاتر رو گذاشتم روی ۱۰ ثانیه و گوشی رو تکیه دادم به دیوار. یعنی شاتر ۱۰ ثانیه باز می‌مونه و توی این زمان هرچیزی که جلوش قرار بگیره رو ثبت می‌کنه. به محض شروع عکسبرداری، من و پانیذ رفتیم جلوی دوربین، کیوان با چراغ‌قوه‌‌ی گوشی خودش یک نور لحظه‌ای انداخت روی ما (حدود یک ثانیه) و‌ بعد من و پانیذ از کادر رفتیم بیرون تا دوربین به ادامه‌ی عکسبرداری از آسمون بپردازه و ستاره‌ها رو بگیره.

#Note8 #ShotOnNote8 #فراتربرو

46💬

🔆 پنج شنبه ، ۲۸ دی ۱۳۹۶

می توانی برخیزی و رویاهایت را بسازی و یا بخوابی و آنها را در خواب ببینی

گذشته را فراموش كن، خودتو ببخش
زندگی جديدتو كولاك شروع كن روزتون به خیر 🌹

دونلی نواز:استاد بامری
#دونلی یا دونی یکی از سازهای محلی بلوچستان و از خانوادهٔ #نی است. این ساز شامل دو نی است که نوازنده هنگام نواختن هر دو نی را در دهان خود قرار داده و نی مونث را اندکی پایینتر از نی مذکر قرار می‌دهد. تنها شش سوراخ نی مذکر از محل دمیدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. نی مونث وظیفه واخوان را به عهده دارد. سه سوراخ صوتی آن از محل دمیدن ساز گاهی نواخته می‌شوند

#با_شوهاز_چابهار_را_بهتر_بشناسید
#سیستان_و_بلوچستان_زیباست
#سیستان_و_بلوچستان_را_باید_دید
#گردشگری_سیستان_و_بلوچستان
#بلوچستان  #سیستان
#گردشگری_چابهار #چابهار_گردی
#چابهار #تور_گردشگری  #تور_چابهار
#گشت_چابهار  #راهنمای_چابهار
#شوهاز_پورتال_جامع_چابهار
#شوهاز_مرجع_گردشگری
#سفرنامه #کوله_گردی #هیچهایک #بومگردی #طبیعتگردی
#balouchestan
#Backpacker
#tourism  #chabahar_tour
#chabahar_tourism  #iran_tourism  #travel
#travelgram

1💬

یه عکس زیبا و قدیمی از روی تاریخ عکس فکر میکنم برای 5 سال پیشه 😊
دوستان عزیز لطفا لینک بالا را لمس و در کانال ما عضو شوید.
Hey guys Please touch the link above and join to our telegram channel 😊
#روستای رامه #روستای زیبای رامه
#رامه
#رامه پایین
#رامه بالا
#village
#ده #جاذبه های توریستی#تورهای_ویژه
#تور #مسافرت #طبیعت_گردی #گردشگری_ایران #گردشگری #ایرانگردی #توریست #توریست #جهانگردی #منظره #مناظر
#طبیعتگردی #طبیعت #دماوند #هوای_پاک #دماوند_را_باید_دید #tourist #tourism #nature #nature iran #iran #persian
#روستاگردی
#traveling #سفرنامه
#instagramers @instagram

1💬

دارستان
🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳
پاییز 96
عکس از آقای محمد جعفر صفی اله
دوستان عزیز لطفا لینک بالا را لمس و در کانال ما عضو شوید.
Hey guys Please touch the link above and join to our telegram channel 😊
#روستای رامه #روستای زیبای رامه
#رامه
#رامه پایین
#رامه بالا
#village
#ده #جاذبه های توریستی#تورهای_ویژه
#تور #مسافرت #طبیعت_گردی #گردشگری_ایران #گردشگری #ایرانگردی #توریست #توریست #جهانگردی #منظره #مناظر
#طبیعتگردی #طبیعت #دماوند #هوای_پاک #دماوند_را_باید_دید #tourist #tourism #nature #nature iran #iran #persian
#روستاگردی
#traveling #سفرنامه
#instagramers @instagram

1💬

زمستان 95
برف سنگین
روستای رامه
⛄️❄️⛄️❄️⛄️❄️
عکس از آقای محمد متولی
دوستان عزیز لطفا لینک بالا را لمس و در کانال ما عضو شوید.
Hey guys Please touch the link above and join to our telegram channel 😊
#روستای رامه #روستای زیبای رامه
#رامه
#رامه پایین
#رامه بالا
#village
#ده #جاذبه های توریستی#تورهای_ویژه
#تور #مسافرت #طبیعت_گردی #گردشگری_ایران #گردشگری #ایرانگردی #توریست #توریست #جهانگردی #منظره #مناظر
#طبیعتگردی #طبیعت #دماوند #هوای_پاک #دماوند_را_باید_دید #tourist #tourism #nature #nature iran #iran #persian
#روستاگردی
#traveling #سفرنامه
#instagramers @instagram

0💬

خانه ی روستایی
پاییز 96
روستای رامه بالا
🏡🏡🏡🏡
دوستان عزیز لطفا لینک بالا را لمس و در کانال ما عضو شوید.
Hey guys Please touch the link above and join to our telegram channel 😊
#روستای رامه #روستای زیبای رامه
#رامه
#رامه پایین
#رامه بالا
#village
#ده #جاذبه های توریستی#تورهای_ویژه
#تور #مسافرت #طبیعت_گردی #گردشگری_ایران #گردشگری #ایرانگردی #توریست #توریست #جهانگردی #منظره #مناظر
#طبیعتگردی #طبیعت #دماوند #هوای_پاک #دماوند_را_باید_دید #tourist #tourism #nature #nature iran #iran #persian
#روستاگردی
#traveling #سفرنامه
#instagramers @instagram

0💬

توت سیاه
🍇🍇🍇🍇🍇🍇
روستای رامه پایین
تابستان 96
عکس از آقای حسین جنتی
دوستان عزیز لطفا لینک بالا را لمس و در کانال ما عضو شوید.
Hey guys Please touch the link above and join to our telegram channel 😊
#روستای رامه #روستای زیبای رامه
#رامه
#رامه پایین
#رامه بالا
#village
#ده #جاذبه های توریستی#تورهای_ویژه
#تور #مسافرت #طبیعت_گردی #گردشگری_ایران #گردشگری #ایرانگردی #توریست #توریست #جهانگردی #منظره #مناظر
#طبیعتگردی #طبیعت #دماوند #هوای_پاک #دماوند_را_باید_دید #tourist #tourism #nature #nature iran #iran #persian
#روستاگردی
#traveling #سفرنامه
#instagramers @instagram

0💬