#صدزن

تاریخچه قرص ضدباروری. این را برای #صدزن سال پیش ساخته بودم.
قرص ضدباروری انقلاب بزرگی در زندگی زنان جهان ایجاد کرد. بهشون اجازه داد بر بدنشون و زندگیشون کنترل داشته باشن این کنترل زمان بارداری باعث شد زنان بتونن نقش پررنگتری در جامعه داشته باشن چون میتونستن به تحصیلاتشون ادامه بدن و کار کنن. اما این قرص مخالفان سرسختی داشت که اعتقاد داشتن باعث بی بندوباری و فساد در جامعع میشه چون زنان با خیال راحت و بدون نگرانی از بارداری سکس خواهند داشت.
#فمینیسم #زنان #بارداری #تنظیم_خانواده #بهداشت_زنان

67💬

سکس. ارگاسم. مسائلی که اینفدر در بعضی از فرهنگها تابو هستن که برای بعضی از مراحلش حتی لغتی هم در اون زبان و فرهنگ نیست. مثلا در فارسی برای ارگاسم کلمه ای نداریم. بعضی ازون به عنوان اوج‌لذت جنسی یاد میکنن که چندان دقیق نیست. همین تابو بودن باعث شده دریافت بودجه برای تحقیقات علمی روی این مسئله با مشکل روبرو بشه. ارگاسم زنان به خصوص مسئله ایست که در بسیاری از فرهنگها تابوست. بسیاری حتی فکر میکنن سکس تنها برای لذت مرد است و نه زن (فرهنگ ختنه زنان هم از همین میاد) بعضی از زنان بعد از سالها ارتباط جنسی هنوز ارگاسم را تجربه نمیکنن! در واقع اینجا در بریتانیا و آمریکا هشتاد و شش در صد مردانی که با زنان ارتباط جنسی برقرار میکنن به ارگاسم میرسن اما تنها شصت و دو درصد از زنان به این مرحله در سکس با مردان میرسند. چرا؟ یکی از دلایلش آشنایی نداشتن مردان با آلت تناسلی زنانه. نداشتن شناخت از آناتومی پیچیده واژن و کلیتوریس. از طرف دیگه آشنایی نداشتن خود زنان با الت تناسلی خودشون! مسائل فرهنگی مثل حیا و شرم هم باعث میشه که خیلی اوقات زنان انچه را که در سکس میخوان نتونن درخواست کنن. بسیاری از مردها هم اگر زنی از رابطه جنسی خیلی لذت ببره به اون برچسب لاشی، خراب، فاحشه و غیره میچسبونن..... در وبسایت بی بی سی فارسی امروز یه مطلب عالی در باره رنزگشایی از ارگاسم زن منتشر کردیم که در صفحه ویژه #صدزن میتونین بخونینش. توصیه میکنم، زن و مرد، مجرد و متاهل برین این متن را بخونین. خیلی چیز یاد میگیرین و شاید به خوشحالی و رضایت جنسی و کلا زندگیتون کمک کنه. 😊 #صدزن

111💬

"شاید بیجا نباشد اگر بگوییم "گرگینه" اولین زن ایرانی بود که با کلیپ ویدئویی چند ثانیه‌ای در اینستاگرام یک‌شبه معروف شد و صدها هزار دنبال کننده به جیب حساب اینستاگرامش زد." يادداشتى درباره زنان ايرانى پرطرفدار اينستاگرام را از صفحه #صدزن در وب سايت بى بى سى بخوانيد.

553💬

در حال ساخت صحفه ويكي پديا#صدزن

6💬

I've made the internet less #sexist today. #100womenwiki #100women
امروز با اضافه کردن مطلبی درباره لیلا پازوکی به ویکیپیدیا شکاف جنسیتی در اینترنت را کمی کاهش دادم
#صدزن #ویکی_زنان

22💬

عكس از حاج زوبين. #صدزن

34💬

با آناهيتا و پريزاد...#صدزن

25💬

این یکی از بخشهای هیجان انگیز #صدزن هستش. امروز ما در بی بی سی و هزاران نفر در سراسر دنیا دست به دست هم میدیم تا شکاف جنسیتی در ویکیپیدیا را از بین ببریم. تنها هفده درصد مقالات ویکیپیدیا درباره زنانه و تنها شانزده درصد از ادیتورهای ویکیپیدیا زن هستن. شما هم میتونین در این روند کمک کنین. ادیتور ویکیپیدیا شدن کاری نداره. برین و عضو بشین و درباره زنانی بنویسید که در تاریخ، فرهنگ و دنیای ما تاثیرگذار بودن، درباره زنانی بنویسین که الهامبخش هستن، بنویسیم تا اسمشون جاودانه بشه و آنچه کردن برای نسلهای بعد الهامبخش و الگو باشه. با اینکار ما میتونیم از شکاف جنسیتی در فضای مجازی و اینترنت کم کنیم. دست به دست هم بدیم تا تغییر ایجاد کنیم. #زنان #ویکیپیدیا

11💬

شصت دقيقه امشب با پارميس مظفري، كارشناس موسيقي اقوام و سپيده رئيس سادات، نوازنده و خواننده. #صدزن

22💬

سپيده رئيس سادات مهمان برنامه امشب شصت دقيقه #صدزن

5💬

روز پنجم. زندگی معصومه. یک زن شاغل. #صدزن

5💬

معصومه معاون اجرایی دبیرستانی در تهران است. زندگی یک روز این زن شاغل را ببینید.
#صدزن #BBCPERSIAN

56💬

ویژه برنامه های #صدزن این هفته به پایان میرسه. هر سال که این برنامه ها را تولید میکنیم برام جالبه که چطور هفت روز برنامه فقط هفت روز! اینطور بعضیها را عصبانی میکنه و تاب نمیارن که هفت روز در تلویزیون به مسائل و چالشهای زنان که نیمی از جمعیت هستن ولی تنها نوزده درصد از خبرها در طول سال به مسائل و چالشهای اونها میپردازه نیم نگاهی به زنان داشته باشه. علت اینکه این ویژه برنامه ها ایجاد شده برای اینه که ما در رسانه ها فرصت پیدا کنیم مهمانان و کارشناسان زن بیشتری پیدا کنیم و راه اونها را به رسانه باز کنیم چون زنان به دلیل اینکه در سیاست حضور کمرنگ تری دارند به خصوص در منطقه ما یعنی خاورمیانه به همین دلیل هم کمتر ازشون میشنویم و کمتر اونها را در خبر میبینیم مگر اینکه در نقش قربانی. در ضمن این برنامه ها فرصتیست برای اینکه نگاهی به چالشها و مشکلات زنان داشته باشیم چون در بسیاری از موارد، این مسائل هنوز بسیار تابو هستن، از درد پریود زنان تا بارداری و از رضایت جنسی تا طلاق همه چیزهایی هستن که صحبت درباره اش تا حدود زیادی تابوست و به همین دلیل در پستوها خاک میخورند و فراموش میشن. تلویزیون هنوز قدرتمندترین رسانه در جهانه و زنان که نیمی از جمعیت جهان هستن سهم عادلانه ای از ان چه از نظر حرفه ای و چه از نظر پوشش خبری ندارند. اینها همه باعث شده که ویژه برنامه های صد زن در سرویس جهانی بی بی سی راه بیافته. تا آرام آرام راه زنان به رسانه بیشتر باز بشه و تابوها شکسته بشه. من به عنوان یک تهیه کننده و خبرنگار هر سال چشم به این یک هفته دوختم و هر سال افتخار میکنم که بخش کوچکی از بار تهیه این برنامه ها را به دوش کشیدم.

19💬

و اینهم یک روز از زندگی مهرگان. یک زن الهامبخش دیگه. مادری که سرپرست خانه است. #صدزن #زنان

8💬

یک روز از زندگی یک زن شاغل: مهرگان
برای فصل #صدزن بی‌بی‌سی، از زنان شاغل خواسته بودیم که اگر مایلند تصاویری از یک روز از زندگیشان را برای ما فیلمبرداری کنند و بفرستند. داستان‌های تصویری زیادی به دستمان رسید که پنج تا از آن‌ها را انتخاب و بصورت ویدیوهای کوتاه تدوین کردیم. امروز داستان مهرگان را می‌بینید. او مادر مجردی است که زبان انگلیسی تدریس می‌کند.

71💬

1💬

1💬

1💬

1💬

زنان کارومادران فداکار#everydaygolshahr #fotoistanbul2016

2💬

زنان کار#everydaygolshahr#fotoistanbul2016

2💬

زنان کار#fotoistanbul2016#everydaygolshahr

1💬

زنان کار#everydaygolshahr#fotoistanbul2016

2💬

این مقاله اخیر من در وبسایت بی بی سی است به مناسبت #صدزن. حقوق اولیه زنان آمریکایی با پیروزی این دو نفر در معرض خطر است و لازم دونستم درباره این موضوع بنویسم.

81💬

فصل #صدزن:
از امشب تا چهارشنبه، نیمه دوم برنامه شصت دقیقه به فصل صد زن و موضوعات مربوط به زنان اختصاص دارد. در پایان برنامه هم یک قطعه موسیقی زنده اجرا می‌شود. موسیقی امشب را سارا حمیدی و ادیب رستمی اجرا می‌کنند. شصت دقیقه امشب را از دست ندهید.

20💬

دومین روز از #صدزن و دومین ویدیو از زندگی یک روز یک زن شاغل ...اینبار از ایتالیا.
##صدزن_دستمزد

23💬

یک روز از زندگی یک زن شاغل: ناهید
برای فصل #صدزن بی‌بی‌سی، از زنان شاغل خواسته بودیم که اگر مایلند لحظاتی از یک روز از زندگیشان را برای ما فیلمبرداری کنند و بفرستند. داستان‌های تصویری زیادی به دستمان رسید که پنج تایشان را انتخاب و بصورت ویدیویی کوتاه تدوین کردیم که امروز دومین بخش از آن ر ا می‌بینید.
@bbcpersian
#صدزن_دستمزد

293💬