#عدم_صلاحیت

.
در کلیددار شد...
‌.
پس از کش و قوس های بسیار #آرش_در که با ۵ رای موافق #پنجمین_شورای_شهر #بندر_ماهشهر به عنوان #شهردار انتخاب شده بود، سکان را بدست گرفت.
شاید بارزترین نکته در این #انتصاب، رای #عدم_صلاحیت #وزارت_کشور در مرحله اول و اعلام انتخاب #مجاهد_نظارات، #رییس_شورای_شهر به عنوان گزینه دیگر از سوی شورای شهر بود.
نظارات هم بعد از کسب ۵ رای موافق از ۷ رای، با انتشار #بیانیه ای ضمن تشکر از همه و همه از برنامه ها و افق روشن برای #بندرماهشهر سخن گفت.
اما در ادامه آرش در توانست گواهی #تایید_صلاحیت خود را اخذ کند و طی پیامی کوتاه عنوان کرد:
« کپی حکم را به شورای شهر بندرماهشهر تحویل داده ام و از امروز آماده خدمت به همشهریانم هستم‌. »
در ادامه از توسعه متوازن شهر گفت.
هنوز واکنش خاصی از سوی مجاهد نظارات منتشر نشده اما گویا با برگشتن ورق به سود #شهردار پیشین #شوشتر، #مینا_افشون نیز ناکام دیگر اتفاق است، چراکه با انتخاب نظارات، وی به جمع حاضرین #شورای_شهر راه می یافت.
آنچه در این بین نباید فراموش شود، لزوم توجه به #بسترهای_بکر #پیشرفت شهری بندرماهشهر است که متاسفانه نادیده گرفته شده است
زمینه های همچون بحث #گردشگری، #تاریخی و #فرهنگی ، #تفریحی، #تجاری و صد البته #صنعتی است که بایستی به بلوغی در شئن #شهرستان برسد.
مقابله با بحث #تجزیه_شهرستان و #محدوده_شهری از موارد جدی پیش روی شهردار جدید است.
شهرداری رکن بزرگ و تاثیرگذاری در توسعه شهری است که بایستی آن را بدقت مدیریت کرد.
.
پ.ن: امیدوارم شهر از بنبست های مختلفش خارج بشه
.
.
#غلامحسین_کمایی #پتروشیمی #منطقه_ویژه #قطب_اقتصادی

6💬

Loading...

.
✅ ضرورت بازنگری صلاحیت رئیس جمهور
.
📌 #حسن_روحانی: مبنای #ولایت و حکومت از دیدگاه #علی (ع) انتخاب و نظر مردم بود.
.
⭕️ تحلیلگر BBC#: بر مبنای حرف روحانی، شیعیان بیایند #سقیفه را بپذیرند و دعوا تمام شود.
.
📝 نهم دی:
.
💠 سخن بی بی سی بدان جهت نقل نمودیم بگوییم حرف روحانی آنقدر روشن است که نیاز به هیچ تاویل و تفسیری ندارد.
.
💠 این سخن روحانی نفی اعتقادات مذهب شیعه در بحث امامت است. .
💠 اعتقاد راسخ ما آنستکه روحانی بدنبال ایجاد موضوعات فرعی برای نجات خود از ورطه مهلک #اقتصاد نکبت بار #برجام خود است. رد قاطعانه سند ننگین #2030 و مقاومت کشور در مقابل FATF# و برجامهای دیگر از یک سو و دهن کجی های آمریکاییها نسبت به تعهدات برجامی شان از سوی دیگر، راه او برای فروش کشور و انقلاب را سد نموده و بقای او جز با انتحارهای اینچنینی غیرممکن است. 💠 بدون آنکه بخواهیم در #تله روحانی افتاده و جنگ مذهبی براه اندازیم تا او از نتایج بمباردمان علیه برجامی آمریکاییها خلاصی یابد، به یک نکته اشاره میکنیم. نکته این است:
.
✅ بموجب بند 115 قانون اساسی #رئیس_جمهور باید معتقد به مذهب رسمی کشور باشد.
.
💠 آیا روحانی با این اظهارات دارای صلاحیت #ریاست_جمهوری ایران می باشد؟
.
💠 آیا رای دهندگان مسلمان به او خواهان نفی #مذهب_شیعه اند؟ این رای اکثریتی است که #روحانی از آن دم میزند یا رای مردم به سرقت رفته است؟
.
💠 آیا شورای محترم نگهبان بنا ندارد در این موضوع حیاتی ورود کرده و #صلاحیت این فرد را بررسی مجدد نماید؟ آیا دلایل #عدم_صلاحیت این فرد از #بنی_صدر سنگین تر نیست؟
.
💠 به اعضای محترم #شورای_نگهبان میگوییم که ما در جنگ و #فتنه های #منافقین و فتنه 88 آزمون پس داده ایم. این که در مقابل آنها قابل ذکر نیست؟ یک یا علی بگویید تا ...

2💬

Loading...
Loading...

عمر یک ملت باطل شد .
آخرین نسخه عدم صلاحیت ریاست جمهوری در ایران تا سال 92 به روز رسانی شد . !!! چطور میشود که برای چندمین بار پشت سر هم ، بالاترین مقام قوه اجرایی کشور عدم صلاحیت میگیرد ؟ ایراد از کجاست ؟ شورای نگهبان یا ملت زندگی باخته ؟؟ این نمایش کمدی کلاسیک هست که میبینیم یا درام آشفتگی سیاسی در عمق سکوت ؟؟ افسوس به حال ما ...
#عدم_صلاحیت
#بیداری_اندیشه

3💬

آخرين بارى كه نظر اون آقا به نظر اون يكى آقا نزديك تر بود، ده ها كشته و زخمى و زندانى و محصور موند روى دست اين ملت. واقعاً ايران چه جور جاييه؟ كسايى كه اداره ش ميكنن چه جور آدم هايى هستن؟ سرانجامِ رييس جمهور هاى اين مملكت تو اين ٤ دهه چى بوده؟ اوليش فرار كرد. بعديش رو كشتن. بعديش از سران فتنه بود. بعديش ممنوع التصويره. بعديش رد صلاحيت شد. واقعاً اين بصيرت كى و كجا قراره به كار بياد؟ مگر نه اينكه ٨ سال پيش خون داديم كه عدم صلاحيت ها رو اثبات كنيم؟ اما نظرات برخى به هم نزديكتر بود. ميليون ها نفر گفتن نه. اما يك نفر گفت اره. گفت نظر من به نظر اين آقا نزديكتره. يعنى واقعاً شوراى نگهبان بصيرت شما رو زير سوال برد يا اينكه نظر شما ديگه به نظر اون نزديك تر نيست؟ و چى شد كه اينطورى شد؟ اين همه آدم جونشون رو از دست دادن كه ثابت كنن بصيرت دارن. اما اينطورى نشد و اين چرخه ى معيوب تا ابد توى اين سرزمين نفرين شده ادامه پيدا ميكنه و پايانى براى اين سيرك چهار سال يك بار وجود نداره

#نداآقاسلطان #ندا_آقاسلطان #انتخابات #انتخاب٩٦ #انتخابات96 #انتخابات٨٨ #انتخابات_96 #بصيرت #جنبش_سبز #صلاحيت #عدم_صلاحیت

76💬

احراز صلاحیت آقایان روحانی، جهانگیری، رئیسی، قالیباف، میرسلیم و هاشمی طبا در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

وزارت كشور رسما در اطلاعیه ای این خبر را تایید کرد.
#خاکی_آمد
#خاکی
#ریاست_جمهوری
#عدم_صلاحیت
#۱۳۹۶

1💬

Loading...

در نظارت بر انتخابات شورا، اصل بر #برائت و #صلاحیت مردم است نه #عدم_صلاحیت

2💬

#احمدی نژاد بازیگر نقش اول فیلم بقایی شد.
این در حالی است که صلاحیت بقایی در شورای نگهبان هنوز تایید نشده است و امکان رد صلاحیت بقایی بخاطر حدودهشت ماه سابقه کیفری در زندان اطلاعات ؛ امکان رد صلاحیت وی وجود دارد.
ما پیروان ولایت به احمدی نژاد بخاطر عدم تبعیت از سخنان رهبری و تکذیب سخنان چند روز پیش خودش مبنی برعدم دخالت در انتخابات ، اعتماد نخواهیم کرد
#احمدی_نژاد#دخالت_در_انتخابات#عدم_تبعیت_از_رهبری#اصولگرا#بقایی#عدم_صلاحیت#

0💬

Loading...

#کمی_حقوق_خوانی

۱- تفسیر از قانون انواع دارد ؛ یک نوع آن تقسیم بندی به رسمی و غیر رسمی است که در کنار اینها باید #تفسیر_اجرایی هم اضافه کنیم و منظور از تفسیر اجرایی تفسیری است که مقام یا نهاد تصمیم گیر در راستای اجرای قانون بنابر استنباطی که از مفاد قانون دارد عمل میکند.

۲_ در هیچ جای قانون اساسی عبارت مفسر رسمی برای شورای نگهبان بکار نرفته است و مقنن اساسی صراحتا به موجب اصل ۹۸ام به شورای نگهبان اختیار و صلاحیت تفسیر از قانون اساسی داده است و به این اعتبار شورا #مفسر_رسمی قانون اساسی است و تفاسیر شورا از قانون اساسی در حکم اصول قانون اساسی است.

۳_ اصل #عدم_صلاحیت اقتضا دارد که همواره برای کشف اراده قانونگذار تفسیر شود تا مبادا امری غیرقانونی حادث شود و از این رو نهادها و مقامات برای اخذ تصمیمات یا اعمال اداری و قضایی از قوانین تفسیر میکنند که همان #تفسیر_اجرایی است. مثلا اخطار های قانون اساسی که نمایندگان در مجلس میدهند نوعی تفسیر اجرایی از قانون اساسی است.

۴- ظاهرا قضات در مقام اخذ تصمیم صرفا مجاز به تفسیر قوانین عادی هستند. اما آیا ممنوعیت و محدودیتی برای تفسیر از قانون اساسی دارند؟

پاسخ: خیر ؛ چون :
۱- اجازه قانونگذار به قضات برای تفاسیر از قوانین عادی به موجب اصل ۷۳ ام بدین معناست که حتی میتوانند خلاف تفسیر مجلس از قانون عادی از آن تفسیر و عمل کنند ولی نمیتوانند خلاف تفسیر شورا از قانون اساسی تفسیر نمایند ولی به معنای سلب حق تفسیر اجرایی از ایشان نیست!

۲ - قضات به موجب اصل ۱۷۰ ام باید از اجرای مقررات مادون قانون عادی که با قوانین (اعم از قانون عادی، قانون ارگانیک و قانون اساسی) مغایر باشد، خودداری کنند و این امر تنها با تفسیر اجرایی از قانون اساسی ممکن و مقدور خواهد بود.

۳- عقلایی و منطقی نیست برای اجرای قانون اساسی در هر عرصه ای و در هر مرحله ای از هر عمل اداری یا قضایی از شورای نگهبان کسب تکلیف و استفسار شود . ضمن آنکه آیین نامه داخلی شورا حق استفسار را فقط برای برخی مقامات و اشخاص به رسمیت شناخته است و قضات حق استفسار ندارند.

۴- تنها مسئله مهم آن است که تمامی مقامات و نهادهایی که از قانون اساسی تفسیر اجرایی میکنند از جمله قضات ملزم به رعایت تفاسیر رسمی شورا از قانون اساسی هستند و در غیر این صورت تصمیم با دادخواهی ذینفع ملغی الاثر خواهد شد.
☆☆☆☆☆☆☆
پ ن:
- به گوش جان نقد های اهل علم و فضل را میشنویم
- باور بفرمایید در نهایت اختصار نوشته شد.

#حقوق_عمومی
#قانون_اساسی
#تفسیر_اجرایی_رسمی_قضایی
#شورای_نگهبان
#دادرسی_اساسی
#اصل_عدم_صلاحیت
#حقوق_اساسی

1💬

عتاب آیت الله خمینی به سپاه

#سعید_قاسمی، از فرماندهان میانی دوران جنگ و منتقدان سرسخت پذیرش قطعنامه ۵۹۸ میگوید: " در اواخر جنگ ، دشمن وقت نمی‌کرد غنیمتی‌ها را جمع کند. به یک اعتبار دوازده‌هزار و برخی روایات بیست و چند هزار نفر، ظرف دو -سه روز اسیر دادیم. ۶۰ درصد زمین‌هایی را که ظرف ۸ سال گرفته بودیم، طیِ سه شب از دست دادیم."
.
در سوم مرداد ۱۳۶۷، شدت عقب نشینی نیروهای نظامی ایران به حدی بوده که "مردم عشایر منطقه در جاده ها جلوی آنها را گرفته و معترض آنها شده اند".!!!
.
در همین مقطع است که آیت الله خمینی، در پیامی کوتاه که #احمد_خمینی به طور تلفنی آن را به رحیم صفوی ابلاغ می کند، به سپاهیان تشر می زند. .
اگر ایران قطعنامه ۵۹۸ را تنها یک سال زودتر – همان زمانی که صادر شد – قبول می کرد، می توانست جنگ را در شرایطی به پایان ببرد که هنوز مناطق مهمی از خاک عراق و از جمله فاو و مجنون را در اختیار داشت و به وضعیتی نرسیده بود که – به قول سعید قاسمی – "۶۰ درصد زمین‌هایی را که ظرف ۸ سال گرفته بود، طیِ سه شب از دست بدهد".
.
#عدم_صلاحیت سپاه در اداره جنگ

اکثر مسئولان طراز اول سپاه در جنگ به عنوان متهم در دادگاه جنگی حضور داشتند. اتهام آنها آسیب زدن به اموال کشور و بی‌مبالاتی در حفظ جان رزمندگان به دلیل سطحی‌نگری و برخورد غیرواقع‌بینانه در طراحی عملیات‌های نظامی بوده است. در این صورت می‌توان نتیجه گرفت که برپایی این دادگاه‌ها حتی در داخل خود حکومت به معنی خطای بزرگ در سپردن فرماندهی جنگ به سپاه و حاشیه‌ای کردن نقش #ارتش بوده است. اما علی‌رغم این مسئله #مصلحت‌ های سیاسی و منافع #جناح ‌های حکومتی باعث شد نه تنها از این مسئله عبرت نگرفته شود، بلکه موقعیت و نفوذ سپاه در حوزه‌های مختلف جامعه افزایش یابد.
.
آیت الله #خمینی بلافاصله پس از پذیرش #قطعنامه دستور داد تا " #دادگاه ویژه تخلفات جنگ"، بدون "رعایت هیچ یک از مقررات دست و پاگیر" مسببان "شکست #جبهه #اسلام " را به اعدام محکوم کند.
.
هشدار آیت الله خمینی که اگرسپاه پاسداران نتواند عقب نشینی ها خود را جبران کند "برای همیشه یک سپاه ذلیل ومرده می شود"

حضور فرماندهان سپاه در یک همایش "سیاسی" در هنگام سقوط #فاو ؛ نوشته محسن رضایی فرمانده وقت سپاه که برای مقابله با عراق "بمب اتم" لازم است ؛ اصرار دادگاه نظامی به #محاکمه #احمد_وحیدی ( #فرماندار #نظامی #کرمانشاه که بعدها #وزیر #دفاع شد) و مخالفت اکبر هاشمی رفسنجانی با نظر بعضی از مسئولان در مورد "اعدام" فرماندهانی همچون #رحیم_صفوی (مسئول وقت عملیات سپاه پاسداران که بعد ها فرمانده سپاه

1💬

Loading...

👇👇👇👇👇
.

#مقام_معظم_رهبری :
 رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل میدهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید! معنای این چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان تنگ شده برای دخالت کردن در ایران. یک روزی بود که پادشاه کشور وقتی میخواست تصمیم مهمّی بگیرد، سفیر انگلیس را صدا میکرد و از او میپرسید که این کار را بکنم یا نکنم. انگلیس‌ها یک روزی این‌جور در امور کشور دخالت میکردند؛ بعد هم آمریکایی‌ها، یک مدّتی هم هر دو؛ امروز این دستها قطع شده است؛ امروز جلوی این دخالتها گرفته شده است به برکت انقلاب، به برکت بیداری مردم؛ دلشان تنگ شده، حالا از راه رادیو به مردم دارند دستور میدهند به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید. اینکه ما عرض میکنیم در انتخابات، مردم با بصیرت، با آگاهی، با دانایی وارد بشوند، به‌خاطر این است؛ بدانند دشمن چه میخواهد؛ وقتی شما دانستی دشمن چه میخواهد، عکس او عمل میکنی؛ .
.
.

#رهبری #خبرگان_رهبری #جنتی #آیت_الله_جنتی #آیت_الله_خامنه_ای #آیت_الله_مصباح_یزدی #انتخابات #شورای_نگهبان #تایید_صلاحیت #عدم_صلاحیت #آیت_الله_یزدی #بی_بی_سی #انگلیس #بصیرت #نفود #جانم_فدای_رهبر #این_عمار #فتنه #فتنه_اکبر #من_انقلابی_ام #ما_اهل_كوفه_نيستيم_على_تنها_بماند #ما_رای_میدهیم #نه_به_انگلیس

0💬

.
.
حله. محل برگزاری درس علامه حلی ره
گفته اند حضرت بقیة الله روحی فداه به این مکان قدم نهاده اند.آیا محل درس ما نیز چنین ارزشی را دارد؟

#مجلس_درس
#محل_گناه
#جدل_بی_حاصل
#رضای_مولا
#عدم_احراز_صلاحیت

__________________________________

23💬

انتخابات# خبرگان# رهبری#عدم_صلاحیت#احراز_صلاحیت
صلاحیت سید حسن خمینی به علت عدم شرکت در آزمون گتبی اجتهاد احراز نشد. وصلاحیت هاشمی رفسنجانی برای کاندید اتوری تایید شد.

8💬

.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۵۸ کد خبر : 27022
اسامی نامزدهای تائید ، رد صلاحیت و عدم احراز شده حوزه انتخابیه غرب هرمزگان

این آمار مربوط به بررسی‌های صلاحیت داوطلبان در هیئت‌‌های نظارت است و آمار نهایی افراد تایید، رد و یا عدم احراز صلاحیت شده نیست، لذا امکان دارد در بررسی نهایی صلاحیت داوطلبان این آمار تغییر داشته باشداسامی در لنگه نیوز مشاهده بفرمایید

http://www.lengehnews.com/?p=27022
#لنگه_نیوز #لنگه_نیوز137
#lengehnews #lengehnews137
#انتخابات_مجلس_شکرای_اسلامی #بندرلنگه #هرمزگان #غرب_هرمزگان #بندرکنگ #بستک #هرنگ #پارسیان #گاوبندی #نامزد #نام_نویسی #فرمانداری #کاندید #صلاحیت #عدم_صلاحیت #احراز #داوطلبان

0💬