#قلعه_حیوانات

:
حالا لازم نیست دیگه #خودسانسوری کنی!
چیزهایی که میفهمی، مثل کثافتکاری در رده های بالای حکومت، آنها را بازگو کن که بعضی از کودنهای حکومتی خیال نکنند علی آباد هم دهی است. #نترس بالاتر از سیاهی رنگی نیست. مثلا گفتن کلمه #ژن_برتر مرا بیاد #نژادپرستی می اندازد و برای من ( بقول سهراب، شاید؟! ) ایرانی چندش آور است.
راستی این فیلم کارتونی " #قلعه_حیوانات "، اثر هنری #جرج_اورول را حتما ببینید و لااقل مثل گاوه باشید!

0💬

همه ی حیوانات برابرند اما عده ای در برابری اولیترند

#قلعه_حیوانات، جرج ارول

25💬

قلعه حیوانات
.
.
.
نوشته جورج اورول
این رمان دربارهٔ گروهی از حیوانات است که صاحب مزرعه (آقای جونز) را از مزرعه اش فراری می‌دهند و خود ادارهٔ مزرعه را به دست می‌گیرند. رهبری این جنبش را گروهی از خوکها به دست دارند، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنند. مخاطب اصلی اورول حکومت شوروی سابق بوده ولی استفاده از تمثیلها و نمادها انقدر زیرکانه صورت گرفته که برای تمامی حکومتهای دیکتاتوری(چه در گذشته چه در حال و چه در آینده) قابل تعمیم است.کتاب بسیار جالب و تاثیرگذاری است و مطالعه ی آن را به دوستداران آگاهی توصیه میکنم.

#کتاب
#قلعه_حیوانات
#جورج_اورول
#محمد_فیروزبخت
#book

6💬

کتابی که قبل از مرگ باید خواند
مدلی کوچک از انقلاب بزرگ #کمونیست ها در شوروی
ولی...
با شباهتی بی نظیر به #انقلاب_ 57
جالبه که اغلب بعد از خوندن این کتاب تصور می کنند نویسنده مقصودش به نمایش کشیدن انقلاب ایرانه در حالی که این کتاب سالها پیش از انقلاب ایران نوشته شده.
#قلعه_حیوانات
#جرج_اورول

4💬

آدم یاد کتاب #قلعه_حیوانات می افته با وجود این #ژن_های_خوب
هه

0💬

كتاب " مزرعه حيوانات " به نويسندگي جورج اوروِل رو اگه هنوز نخونديد، حتمن به ليست كتاباتون اضافه كنيد و از محتويات پر مغز و زيباش لذت ببريد. مزرعه حيوانات تمثيلي از اوضاع و احوال سياسي اجتماعي قرن بيستم و مختص انقلاب روسيه است، اما اورول از اين مضامين فراتر ميره و مضامين عمده تري رو نشون ميده. اورول در اين رمان مزرعه اي رو به تصوير ميكشه كه در اون يك خوك پير به اسم ميجر يك هفته قبل از مرگش حيوانات مزرعه رو جمع ميكنه و به اونها ميگه كه : " انسان تنها مخلوقي كه مصرف ميكند و توليدي ندارد. ماييم كه با خون دل زمين را كشت ميكنيم، كود ماست كه زمين را حاصل خيز ميكند. منتها هيچ كدام از ما مالك چيزي جز پوست خود نيستيم. "
اورول بيشترين دغدغه خودش رو مثل كتاب " ١٩٨٤" بيشتر حول مسائل قدرت و عدالت، سو استفاده و تحريف زبان به منظور حفظ سلطه جويي و امحاي تاريخ و دنياي عيني ميدونه.
در ابتداي رمان وعده برقراري عدالت و برابري براي همه حيوانات ، غذاي بيشتر و كار كمتر توسط رهبران داده ميشه. و هدف اوليه كه نابودي انسان دوپا هست دنبال ميشه. ولي كم كم فرمان ها توسط رهبران تحريف و دستكاري ميشه. نه تنها كارها چندين برابر، كه آذوقه نيز كمتر ميشه . اين در حاليه به علت گذر زمان و نسل هاي جديدي كه اومدن و تحريف زياد فرامين به جز تعداد كمي از حيوانات ديگه كسي از وعده هايي كه يه زماني بهشون داده شده خبري نداره و چيزي يادش نيست. و يادشون نمياد كه الان اوضاع نسبت به قبل بهتر شده يا بدتر.... و رهبرا كه ديگه بعد چندين سال حسابي قوانينشون رو به نفع خودشون عوض كردن . موارد جديد رو مرتب به گوش بقيه حيوانات ميخونن و اونها هم چاره اي جز پذيرفتنش ندارن. چون چيزي ديگه از گذشته تو خاطرشون نمونده. كتابش خيلي خوب به تمامي اين مفاهيم ميپردازه و خفقان اون دوران رو نشون ميده. .
.
.
#مزرعه_حیوانات #جورج_اورول #قلعه_حیوانات #افسانه_حيوانات#قصه_پريان#كتابدونى #كتابدوستان #كتابدونى #كتاب #كتاب_خوب#كتاب_خوب_بخوانيم #كتابي_كه_بايد_خواند #خوره_کتاب #book#georgeorwell

2💬

بشر یگانه مخلوقی است که مصرف می‌کند و تولید ندارد، نه شیر میدهد، نه تخم می‌کند. ضعیف تر از آن است که گاو آهن بکشد و سرعتش در دویدن به حدی نیست که خرگوش بگیرد. با این حال ارباب مطلق حیوان است

#جورج_ارول
#قلعه_حیوانات
کتاب خیلی خیلی خوبیست پیشنهاد میشه عشق کنید باهاش روفقا
از اونجای ک پول نیست
کتاب پی دی اف میخونم .
بلکه از این مختل فکر رها شویم بشود فرجی برای نبرد...✊✌❤
همه حیوانات برابرند ولی بعضی برابرترند

5💬

کتاب قلعه حیوانات یا همان مزرعه حیوانات
توصیه میکنم حتما بخونید چون عالیه، به دردتون میخوره و...
#قلعه_حیوانات_جورج_اورول #قلعه_حیوانات #کتاب #کتابخوانی #حیوانات #مزرعه #مزرعه_حیوانات #مزرعه_حیوانات_جورج_اورول

4💬

به کتاب خواندن ادامه بده؛ولی یادت باشد که کتاب فقط یک کتاب است؛و باید یادبگیری که برای خودت فکر کنی!_#ماکسیم_گورکی #کتاب #جرج_ارول_قلعه_حيوانات #جرج_ارول #قلعه_حیوانات

3💬

مقصود:
خرید و فروش #کتاب در کانال #کتاب_متاب.
اگر به دنبال کتاب خاصی هستید نام آن را جستجو و یا ارسال کنید.

عضویت و دانلود رایگان:
https://goo.gl/sftcxz
ارسال پیغام در تلگرام:
@ketabmetabpm
لطفا با استفاده از لینک آبی موجود در صفحه اصلی به کانال ما وارد شوید و یا در قسمت جستجوی تلگرام کلمه ketabmetab را وارد و سپس به کانال بپیوندید.

#کتاب_متاب #کتاب_خوب #کتاب_خوانی #کتاب_ممنوعه #کتاب_خاص #کتاب_نایاب #کتاب_کمیاب #کتاب_ارزان #کتابخانه #کتاب_باز #دیوان_اشعار #کتاب_دوست #فلسفه #تاریخ #نقد #مذهب #اسلام #رمان #طنز #روانشناسی #بدون_سانسور #ادبیات #عرفان #قدیمی #سیاسی #اجتماعی #قلعه_حیوانات

0💬

ذهن تو مال خودت نیست! ✋
ذهن در درون تو است، ولی درواقع، بازتاب جامعه است در درون انسان.
ذهن تو مال خودت نیست. هیچ نوزادی با ذهن به دنیا نمی آید. او با یک مغز به دنیا می آید. مغز یک مکانیسم است؛ ذهن یک ایدئولوژی است.
مغز توسط جامعه تغذیه می شود و هرجامعه، براساس شرطی شدگی های خودش ذهن ها را شکل می دهد.
برای همین است که این همه ذهن مختلف در دنیا وجود دارد.
ذهن هندو به یقین با ذهن مسیحی متفاوت است؛ و ذهن کمونیست به یقین با ذهن بودایی تفاوت دارد. ولی یک دروغ در افراد ایجاد شده که ذهن مال آن هاست، پس آن فرد شروع می کند به عمل کردن براساس جامعه، پیروی از جامعه، ولی احساس می کند که خودش عمل می کند.
این یک ابزار بسیار حیله گرانه است.
خردمند باشید.

3💬

مزرعهٔ حیوانات که درایران به نام قلعهٔ حیوانات نیز شناخته شده‌است، رمانی به زبان انگلیسی و نوشتهٔ جُرج اُروِل است.اریک آرتور بلر با نامِ مستعار جُرج اوروِل
داستان‌نویس،روزنامه‌نگار، منتقدِ ادبی و شاعرِ انگلیسی بود. او را بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروشش مزرعه حیوانات و۱۹۸۴ می‌شناسند. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتابِ دیگری از یک نویسندهٔ قرن بیستمی، فروش داشته‌اند. او همچنین با نقدهای پرشماری که بر کتاب‌ها می‌نوشت، بهترین وقایع‌نگار فرهنگ و ادب انگلیسی قرن شناخته می‌شود.این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته و در سال ۱۹۴۵ میلادی در انگلستان منتشر شد. مزرعهٔ حیوانات دربارهٔ گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه (آقای جونز) را از مزرعه‌اش فراری می‌دهند تا خود ادارهٔ مزرعه را به‌دست گرفته و «برابری» و «رفاه» را در جامعهٔ خود برقرار سازند. رهبری این جنبش را گروهی از خوک‌ها به‌دست دارند، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره‌کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازند و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنند.جورج اورول به‌عنوان یک سوسیال-دموکرات در جریان جنگ داخلی اسپانیا باسیاست‌های حکومت سوسیالیستی شوروی آشنا شده بود و از پاکسازی‌های خشونت‌آمیز دوران ژوزف استالین -که با نام پاکسازی بزرگ شناخته می‌شود- خشمگین بود. وی با نگارش این رُمان از استبداد طبقهٔ حاکم شوروی به سختی انتقاد کرد و معتقد بود نظام شوروی به یک دیکتاتوری بدل گشته است.در این رمان، انقلاب حیوانات مزرعه، نماد انقلاب کارگری و سرنوشت آن بر ضدّنظام سرمایه داری است.پس ازپیروزی انقلاب حیوانات، یک قانون اساسی معروف به «هفت فرمان» بر روی دیوار مزرعه نوشته می‌شود که شامل بندهای زیر است:

_همه آنها که روی دوپا راه می‌روند دشمن هستند.
_همه آنها که چهارپایابالدارهستند،دوستند.
_هیچ حیوانی حق پوشیدن لباس را ندارد.
_هیچ حیوانی حق خوابیدن در تخت را ندارد.
_هیچ حیوانی حق نوشیدن الکل را ندارد.
_هیچ حیوانی حق کشتن حیوان دیگری را ندارد.
_همهٔ حیوانات با هم برابرند.

در اواخر داستان تمام شش فرمان اول از روی دیوار پاک شده و جمله هفتم نیز به صورت زیر تحریف می‌شود:'''همهٔ حیوانات باهم برابرند، اما بعضی برابرترند."
#مزرعه_حیوانات#قلعه_حیوانات#جرج_اورول#جنگ_جهانی#استالین#هیتلر#جنگ#مزرعه#حیوانات#کارگر#جامعه_گارگری#استبداد#

#animal_farm#georgeorwell#_missblue_

1💬

بر دیوار دیگر چیزی جز یک فرمان نبود: همه حیوانات برابرند اما بعضی برابرترند.
...
[اگر شما دردسر حیوانات طبقه پایین را دارید برای ما مسئله مردم طبقه پایین مطرح است!]
...
حیوانات خارج، از خوک به آدم از آدم به خوک و باز از خوک به آدم نگاه کردند ولی دیگر امکان نداشت که یکی را از دیگری تمیز دهند.
#قلعه_حیوانات #جورج_ارول #Animal_Farm #george_orwell

2💬

در مقایسه با قبل از انقلاب جونز همه چیز ترقی کرده بود. سکوئیلر به سرعت اعدادی را پشت سرهم می‌خواند تا به حیوانات نشان دهد حالا از زمان جونز جوی بیشتر، یونجه فراوان‌تر و شلغم زیادتری دارند، ساعات کمتری کار می‌کنند و آب آشامیدنیشان گواراتر، عمرشان طولانی‌تر، بهداشت نوزادان بهتر شده است، در طویله کاه بیشتر دارند و مگس کمتر آزار می‌دهد. حیوانات تمام این مطالب را باور می‌کردند. در واقع خاطره دوره جونز تقریباً محو شده بود. می‌دانستند که زندگی امروزشان سخت و خالی است، غالباً گرسنه‌اند، سردشان است و معمولاً جز هنگام خواب کار می‌کنند؛ ولی تصور میکردن بی شک روزهای قدیم از امروز هم بدتر بوده است!

مزرعهٔ حیوانات دربارهٔ گروهی از جانوران اهلیه که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه (آقای جونز) رو از مزرعه‌اش فراری میدن تا خودشون ادارهٔ مزرعه رو به‌دست گرفته و «برابری» و «رفاه» رو در جامعهٔ خودشون برقرار کنن. رهبری این جنبش رو گروهی از خوک‌ها به‌دست دارن، ولی پس از مدتی این گروه جدید نیز به رهبری خوکی به نام ناپلئون همچون آقای جونز به بهره‌کشی از حیوانات مزرعه می‌پردازن و هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کنن

جورج اورول به‌عنوان یک سوسیال-دموکرات در جریان جنگ داخلی اسپانیا با سیاست‌های حکومت سوسیالیستی شوروی آشنا شده بود و از پاکسازی‌های خشونت‌آمیز دوران ژوزف استالین -که با نام پاکسازی بزرگ شناخته می‌شد خشمگین بود. وی با نگارش این رمان از استبداد طبقهٔ حاکم شوروی به سختی انتقاد کرد و معتقد بود نظام شوروی به یک دیکتاتوری بدل گشته و بر پایهٔ کیش شخصیت بنا شده است.

#کتاب_خوب #کتاب #رمان #جورج_اورول #قلعه_حیوانات #کتابخوانی #شوروی #انقلاب #ژوزف_استالین #ناپلئون #برابری #رفاه #سعید_حاجی_حسینی

11💬

.
قلعه حیوانات، با نام اصلی «مزرعه حیوانات» رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، بیرون کردند و خود اداره مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود، این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد، معروف‌ترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده است، قلعه حیوانات توسط جورج اورول نوشته شده است.
#جورج_اورول #قلعه_حیوانات #مزرعه_حیوانات #خانه_کتاب_نادری_بهشهر #خانه_کتاب_نادری_کتاب_تحریر_بازی_فکری
#بهشهر_اشرف_البلاد

1💬

همیشه خوک ها تصمیم میگرفتند. سایر حیوانات هرگز نمیتوانستند تصمیمی اتخاذ بکنند...ولی رای دادن را یاد گرفته بودند شاه جمله این کتاب که آشنای جامعه امروز است: همه ی حیوانات باهم برابرند ولی بعضی ها برابرترند.
#قلعه_حیوانات
#جورج_اورول

2💬

Gozashte
Hal
Ayande
Varaq bezanid o Matno bekhunid lotfan shakhsiataro mishnasid b khubi😉 #قلعه_حیوانات .
.
.
.
.
.
Pn:midunam axaran in ketabo khundin o qadimie b nazaretun vali az pishbini ha va entebaqeshun unqad b vajd umadam k natunestam post nazaram😂😊

4💬

این عکس شمارو یاد چیزی نمیندازه؟(😸) (قسمتی از کتاب فوق العاده#قلعه_حیوانات)

0💬

.

کتاب باحالیه با شخصیت های در قالب حیوانات ، کم و بیش آشنا .
درباره گروهی از حیوانات که انسانها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی میکنن بیرون میکنن و تصمیم میگیرن خودشون اداره مزرعه را بدست بگیرن، .
ولی بعد از مدتی این حکومت جدید و آرمانی رفته رفته به حکومتی خودکامه مشابه به حکومت انسان صاحب مزرعه تبدیل میشه.

#کتاب
#قلعه_حیوانات #مزرعه_حیوانات #رمان #رمان_اجتماعی #جورج_اورول

7💬

خرید و فروش #کتاب در کانال #کتاب_متاب.
اگر به دنبال کتاب خاصی هستید نام آن را جستجو و یا ارسال کنید.

عضویت و دانلود رایگان:
https://goo.gl/sftcxz
ارسال پیغام در تلگرام:
@ketabmetabpm
لطفا با استفاده از لینک آبی موجود در صفحه اصلی به کانال ما وارد شوید و یا در قسمت جستجوی تلگرام کلمه ketabmetab را وارد و سپس به کانال بپیوندید.

#کتاب_متاب #کتاب_خوب #کتاب_خوانی #کتاب_ممنوعه #کتاب_خاص #کتاب_نایاب #کتاب_کمیاب #کتاب_ارزان #کتابخانه #کتاب_باز #دیوان_اشعار #کتاب_دوست #فلسفه #تاریخ #نقد #مذهب #اسلام #رمان #طنز #روانشناسی #بدون_سانسور #ادبیات #عرفان #قدیمی #سیاسی #اجتماعی #قلعه_حیوانات #جرج_اورول

0💬

چند سالی بود که با خودم به این نتیجه رسیده بودم که رفتارهایم غیرعادی است، مادرم همیشه این جمله ی ”تو چرا بزرگ نمیشوی” را با لبخندی مهربان بهم می گفت، از قضا یک رفیق شفیقی هم در همسایگی مان داشتیم که او نیز ارادتی قلبی به این حقیر داشت و دقیقا همین جمله ی مادر را پس از هر باری که یک مزه ای می پراندم و یک لودگی از خود نشان میدادم با همان لبخند مادرگونه تقدیم روح نازک نارنجی بنده میکرد، سالها تکرار این نوع جملات باعث ایجاد کنش هایی در مغز و قلبم گردید و یکباره در سن بیست و چار سالگی به این نتیجه رسیدم که واقعا بزرگ نشده ام و باید جهت رسیدن به آرزوی اول و آخر مادرجانم یعنی ”شوهر کردن” هرچه سریعتر دست به کار شده و بزرگ شوم،
بعد از کمی تحقیق و پرس و جو از بزرگان این نوع بزرگ شدن و گوگل کردن موضوع به این نتیجه رسیدم که:
اول نباید به هر چیزی مثل جرز دیوار بخندم
و اگر هم خندیدم باید با دهان تقریبا بسته و بی صدا بخندم،
دوم اینکه نظرات خود را در مورد هرچیزی بی مهابا به زبان نیاورده و ملاحظه ی حال شنوندگان عزیز را نیز بکنم و اگر چیزی زشت بود، به دروغ زیبا بپندارم و اگر از کسی خوشم نیامد به دروغ در چشمانش نگاهی محبت آمیز انداخته و لبخندی از عشق نثار وجودش کنم!
سوم اینکه به جای ورزش کردن در حیاط و در میان دارودرخت های خانه، به باشگاه ورزشی چارصد کیلومتر آن طرف تر رفته و به جای فکر کردن به سلامتی، به فکر افزایش سایز برخی اندامهای خاص باشم،
چهارم اینکه به جای خواندن چرندیات کتابهای نویسندگانی که از سر تجدد و بیکاری دستی بر قلم می برند و داستان های تخیلی و بی سروته حیوانات آزادی طلب و موشهای طاعون آور و صدای جیغ زنهای کنار رودخانه و آدمهای کور و بینا و صدسال نمی دانم چی چی را به تحریر درمیاورند، به آرایشگاه سرگذر رفته و به مانیکور ناخنهایم بپردازم،
سرتان را درد نیاورم، بعد از گذشت کمتر از یکسال اجرای قوانین بزرگ شدن، خانه مان شد شمس العماره و خواستگارها عین مور و ملخ از در و دیوار خانه بالا می آمدند،
مادرم خوشحال بود، از دو جهت
یکی باز شدن پای آن همه خواستگار که دیگر آمد و رفتشان ملال آور شده بود، دیگری از بزرگ شدن یک دانه دخترش!
خواستگارها می آمدند و می رفتند و هر کدامشان اوردهای خاص خودشان را می دادند و این بنده نیز با یک نیروی درونی که نمی دانم از کجا نشأت گرفته بود، هرکدام را به دلیلی رد کرده خود را خلاص میکردم یکسالی به همین منوال گذشت، (ادامه در کامنت اول)

32💬

همه آدمها با هم برابرند...
اما پولدارها محترمترند!
اما دختر ها پر طرف دارترند،
اما بچه ها واجب ترند،
اما خانمها مقدم ترند!
اما سفیدها برترند و سیاها بد بخت ترند،
البته تبعیضی در کار نیست؛
در کل همه آدمها با هم برابرند،
اما_بعضی_ها_برابرترند!!
.
#قلعه_حیوانات
#جورج_اورول
.
.
.
.
#شعر #فریدون_فرخزاد #فروغ_فرخزاد #سهراب_سپهری #حسین_پناهی #حسن_آذری #فریدون_مشیری #عکس#دریا#ساحل#احمد_شاملو
#مهدی_اخوان_ثالث#مهدی_اشرفی
#سید_علی_صالحی#داوودسوران
#مصطفی_مستور #شاعر #شعر_فارسی #عکس_دیالوگ #دیالوگ_های_ماندگار #متن_شاعر #شعراء#تبعیض#سیاه#سفید #سید_مهدی_موسوی#ساحل_محمودآباد

9💬

🔽
.
بشر به منافع هیچ موجودی جز خود نمی اندیشد.
🔸🔸🔸
قلعه حیوانات، با نام اصلی «مزرعه حیوانات» رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، بیرون کردند و خود اداره مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود، این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد 
#قلعه_حیوانات
#جورج_اورول
#ادریس_باباخانی
# تعداد صفحات 128/ قیمت8000

0💬

بسم الله الرحمن الرحیم
قلعه حیوانات
قلعه حیوانات، با نام اصلی «مزرعه حیوانات» رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، بیرون کردند و خود اداره مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود، این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد . معروف‌ترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده است، قلعه حیوانات توسط جورج اورول نوشته شده است.
این کتاب خطارتی که یک انقلاب رو تهدید می کنه در قالب یه داستان بیان می کنه.
#کتاب #کتاب_بخوانیم #تاریخ #انقلاب #جورج_اورول #قلعه_حیوانات #مزرعه #حیوانات

6💬

. جهنّم ،
"جهل" انسان است...
و بهشت، "فهم" انسان..
فریب وعده دهندگان بهشت نامرئی رامخورید ،
که بهشتی جز خِرد و اندیشه،
که در ما نهان شده است،
وجود ندارد.

هیچ جهنمی سوزاننده تر از "جهل" نیست.. که اگر مراقب خودتان نباشید،
شما را در تنور خود،
کباب خواهد کرد.

پ.ن: بعد از مدتها یک کتاب خوب خوندم. ترجمه روان و داستان پرکشش.
کافیه به جای حیوانات انسانها را جایگزین کنیم، تا بفهمیم درون چه جامعه ای زندگی میکنیم
#قلعه_حیوانات #جورج_اورول #حمید_بلوچ #جهل #بیسوادی #داستان_خارجی #مزرعه_حیوانات #animal_farm

0💬

یکی از برترین کتاب هایی که میتونید بخونید:
#قلعه_حیوانات
نویسنده:#جورج_اورول
قلعه حیوانات، با نام اصلی «مزرعه حیوانات» رمان کوتاهی تمثیلی درباره گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از مزرعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، بیرون کردند و خود اداره مزرعه را به دست می‌گیرند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود، این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد، معروف‌ترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی ترند» است در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب المثل و جمله کنایه آمیز وارد شده است.
پی دی اف در کانال موجود است.

#رمان_خوان

0💬

میگن چند روز پیش در آزادی با سوریه مساوی شدیم🤔

آیا واقعا در آزادی ما مساوی شدیم؟

کاش در آزادی هم مساوی بودیم😌
_
سال ۲۰۲۲ قطر میزبان جام جهانی
و ما هنوز درگیره بحث حضور یا عدم حضور زنان در ورزشگاه ها هستیم😔😟 کنسرت هم که همچنان برای ما کخه😢😢😭😭😭😭😭
___
#قلعه_حیوانات
#باکسر #سنوبال #ناپلئون

8💬

#قلعه_حیوانات
#جورج_اورول «‫همهٔ حیوانات برابرند اما بعضی برابرترند.

داستان با توصیف شبی شروع می‌شود که خوکی به نام میجر پیر حیوانات را جمع کرده و از ظلمی که انسان بر حیوانات روا داشته برای آنان سخن می‌گوید و حیوانات را به شورش علیه انسان دعوت می‌کند. وی سپس یک سرود قدیمی به نام جانوران انگلستان را به آنان یاد می‌دهد که بعداً به سرودی انقلابی در بین حیوانات مزرعه تبدیل می‌شود. پس از چندی حیوانات در پی شورشی مالک مزرعه به نام آقای جونز را از مزرعه بیرون کرده و خود اداره آن را به دست می‌گیرند. پس از این انقلاب حیوانی، خوکها (که از هوش بالاتری نسبت به سایر حیوانات برخوردارند) نقش رهبری حیوانات مزرعه را به دست می‌گیرند. اما پس از چندی در بین خود حیوانات یک سری توطئه و کودتا انجام می‌گیرد؛ ناپلئون که یکی از دو خوک پرنفوذ مزرعه است با استفاده از سگ‌های درنده‌ای که مخفیانه تربیت کرده سنوبال، دیگر خوک پرنفوذ مزرعه را فراری داده و خود به رهبر بلامنازع مزرعه تبدیل می‌شود. پس از آن سنوبال عامل جونز معرفی شده و تمام اتفاقات بد و خرابکاری‌هایی که در مزرعه صورت می‌گیرد به وی یا عوامل او در داخل مزرعه نسبت داده می‌شود و به فرمان ناپلئون عده زیادی از حیوانات به جرم همکاری با سنوبال توسط سگ‌ها اعدام می‌شوند. در ادامه داستان خوک‌ها به‌تدریج تمامی قوانین حیوانات را زیر پا می‌گذارند. قانون اساسی حیوانات معروف به «هفت فرمان» به تدریج محو و تحریف می‌شود، خواندن سرود جانوران انگلستان قدغن می‌گردد، حیوانات با غذای روزانه کم مجبور به کار زیاد می‌شوند، در حالیکه خوک‌ها فقط فرمانروایی می‌کنند و غذای زیادی می‌خورند و از تمام امکانات رفاهی استفاده می‌کنند و حتی یادمی‌گیرند که چطور روی دوپا راه بروند و با انسان‌ها معامله کنند.

بشر یگانه دشمن واقعی ماست. بشر را از صحنه دور سازید، ریشه‬ ‫گرسنگی و بیگاری برای ابد خشک می‌شود. ‫بشر یگانه مخلوقی است که مصرف می‌کند و تولید ندارد. نه شیر می‌دهد، نه تخم‬ می‌کند، ضعیف‌تر از آن است که گاوآهن بکشد و سرعتش در دویدن به حدی نیست که‬ ‫خرگوش بگیرد. معذلک ارباب مطلق حیوان است. اوست که آنها را به کار می‌گمارد، و از‬ ‫دسترنج حاصله فقط آنقدر به آنها می‌دهد که نمیرند، و بقیه را تصاحب می‌کند.
«پس چطور است که ما با این نکبت زندگی می‌کنیم؟ ‬ علتش این است که تقریباً تمام دسترنج ما به دست بشر ربوده می‌شود.»
«نه کسی دزدی می‌کرد و نه کسی از‬ ‫سهم جیره‌اش شکایتی داشت. از نزاع و گاز گرفتن و حسادت که از عادات زندگی ایام‬ ‫گذشته بود تقریباً اثری نبود.»

0💬