#قیامت

"
☡مسعودی از علمای شافعی مذهب نقل می کند:
.
➖أن الحسين عندما فعلت عايشه وجه إليها بطلاقها، وكان رسول الله صلي الله عليه وآله جعل طلاق أزواجه بعده إلی أميرالمؤمنين صلوات الله علیه و جعله أمير المؤمنين بعده إلی حسن و جعله الحسن إلی الحسين و قال النبي صلوات الله عليه: إن في نسائي من لا تراني يوم القيامة و تلك من يطلقها الأوصياء بعدي.
.
💠پس از کاری که عایشه کرد مقصودش جلوگیری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام از دفن حسن بن علی صلوات الله علیهم اجمعین در جوار جدش رسول خدا است.
.
➖(تیر باران کردن جسم مبارک امام حسن مجتبی توسط عایشه ملعونه)
.
💠حضرت اباعبدالله حسین علیه السلام طلاقش را برایش فرستاد . و رسول خدا صلی الله علیه و آله طلاق همسرانش را بعد از خودش به حضرت امیر المومنین علی بن ابیطالب علیه السلام وامیرالمومنین به حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و حضرت امام حسن علیه السلام به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام داده بود.
.
☡ رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : بعضی از زن های من در روز رستاخیز مرا نخواهند دید ، و او زنی است که اوصیاء بعد از من طلاقش خواهند داد.
.
📕اثبات الوصیه للامام علی بن ابی‌طالب، صفحه ۱۷۳
.
اسکن روایت:
🌐http://l1l.ir/jky
پوستر:
🌐http://l1l.ir/jm3
.
☡البته طبق آنچه درکتب معتبرشیعه آمده سَت حکم طلاق عایشه توسط امیر المومنین صلوات الله علیه در جنگ جمل صادر شده و به زمان امام حسین علیه السلام نرسید که در مطلب قبلی درج شد.
☡جهت نشر و کپی رجوع کنید به کانال تلگرام لینک در بیوگرافی پیج

2💬

🌷
🌷بیست و نهم #محرم
🌷نوزده #روز بعد از واقعه #عاشورا
🌷روزی که #کاروان اسرای #کربلا به #دروازه_ساعات "دروازه ورودی حلب و #کوفه به شام" رسیدند...

#شام، شهری بود که #معاویه سالها بر آن حکومت کرده بود و اثر تبلیغات دروغ او بر ذهن و روح اهالی این شهر به خوبی مشهود بود...
هنگامی که اسرای #اهل_بیت(ع) به ورودی شهر شام رسیدند از ورود آنان به داخل شهر جلوگیری کردند...
چرا که اهالی شام در صدد برگزاری جشنی به مناسبت ورود خارجی های شکست خورده از خلیفه برآمده بودند!

در این زمان فردی به نام "ابراهیم بن طلحه بن عبدالله" که از جنگ #جمل کینه در دل داشت خود را نزد آنان رساند،
به #امام سجاد(ع) نزدیک شد، رو به آن حضرت کرد و گفت: دیدی که عاقبت غلبه با کیست؟
#امام_سجاد(ع) فرمودند:
"اگر می‌خواهی بدانی غالب نهایی کیست؟
تا هنگام #نماز صبر کن،
آنگاه #اذان و اقامه بگو،
در آن وقت ببین که #نام و آوازه چه کسی تا #قیامت باقی است...
🌷
#خنده بر پاره گریبانی مان میکردند
خنده بر بی سرو سامانی مان میکردند 
پشت #دروازه ساعات معطل بودیم
خوب آماده‌ی مهمانی مان میکردند
از سر #کوچه بی #عاطفه تا ویرانه
سنگ را راهی پیشانی مان میکردند 
هر چه ما #آیه و #قرآن و #دعا میخواندیم
بیشتر #شک به مسلمانی‌ مان میکردند
#شرم دارم که بگویم به چه شکلی ما را
وارد بزم طرب خوانی مان میکردند...
بدترین #خاطره آن بود که در آن مدت
مردم #روم، نگهبانی ‌مان میکردند
هیچ جا امن تر از نیزه #عباس نبود
تا نظر بر دل حیرانی مان میکردند.....
#علی_اکبر_لطیفیان

0💬

"
💠از امام محمدباقر صلوات الله علیه روایت شده است که فرمودند: هنگامی که درروزجنگ جمل هودج عایشه ملعونه را تیر باران کردند ، امیر المومنین علی بن ابی طالب صلوات الله علیه فرمودند : هیچ راهی جز اینکه او را از منصب ام المؤمنینی خلع کنم ندارم.
.
💠سپس رو به جماعت نمودُ فرمود:هرکدامتان را به خدای تبارک و تعالی قسم می دهم ، که اگر این سخن پیغمبر را که فرمود:ای علی طلاق زنان من(خلع از منصب ام المؤمنینی) پس از من به دست تو است را شنیده است برخاستهُ گواهی دهد، در این هنگام سیزده مرد که دو نفر آنان از اصحاب بدر بودند برصحت این حدیث گواهی دادند.
.
☡امیرالمومنین علی بن ابیطالب صلوات الله علیه فرمودند عائشه ام المومنین نیست !
.
➖وروي عن الباقر عليه السلام أنه قال: لما كان يوم الجمل وقدرشق هودج عائشة بالنبل قال أميرالمؤمنين علی بن ابی طالب صلوات الله علیه: و الله ما أراني إلا مطلقها فأنشد الله رجلا سمع من رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم يقول:
➖يا علي أمر نسائي بيدك من بعدي لما قام فشهد ؟ فقال : فقام ثلاثة عشر رجلا فيهم بدريان فشهدوا : أنهم سمعوا رسول الله صلى الله عليه وآله يقول علي بن أبيطالب عليه السلام : يا علي أمر نسائي بيدك من بعدي.
.
📕الاحتجاج، جلد ۱، صفحه ۲۱۹، منشورات الشّریف الرّضی
.
اسکن روایت:
🌐http://l1l.ir/jwy
پوستر:
🌐http://l1l.ir/jw-
.
☡عایشه نه تنها از خدا نترسید بلکه بر امیرالمومنین علی بن ابیطالب صلوات الله علیه که امام زمانش بود خروج کرد پس مصداق بارز فاحشه مبینه است که در آیه ی سی سوره احزاب آمده و پیامبر معنای آن را جنگ بر ضد امیرالمومنین می داند پس عایشه فاحشه مبینه است و دیگر ام المومنین و همسر رسول الله نیست.
☡جهت نشر و کپی رجوع کنید به کانال تلگرام لینک در بیوگرافی پیج

4💬

دوست #بد انتخاب نکن چون که از #گناه و... #سالم نمی مانی
و در #قیامت با افسوس و حسرت نگویی ای #کاش #فلانی رو به عنوان #دوست #انتخاب نکرده بودم
#ویژگی_دوست_خوب
#دوست_خوب_من

1💬

#اربعین
قال الصادق علیه السلام:
ما مِنْ أَحَدٍ يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِلَّا وَ هُوَ يَتَمَنَّى أَنَّهُ مِنْ زُوَّارِ الْحُسَيْنِ لِمَا يَرَى مِمَّا يُصْنَعُ بِزُوَّارِ الْحُسَيْنِ علیه السلام مِنْ كَرَامَتِهِمْ عَلَى اللَّهِ تَعَالَى‏.
.
احدى نيست در روز قيامت مگر اینکه #آرزو میكند از زوّار #امام_حسين(علیه السلام ) بوده باشد، زيرا می بیند که خدا با #زائران امام حسین(علیه السلام ) چه برخورد کریمانه ایی می کند.
#کامل_الزیارات، ص۱۳۵

#پیاده_رویی#اباعبدالله#کربلا
#معرفت#امام#قیامت#کریم
#شیعه#امام_صادق علیه السلام
#طلبه#دانشجو#قم
#بین_الحرمین

0💬

#کنترل_چشم تابعی از روح تقوی است. خداوند در قرآن می فرماید ای پیامبر به مردان مومن بگو چشم های خود را از #نگاه_به نامحرمان فرو گیرند.
#نگاه_به_نامحرم زمینه فسادهای بعدی را فراهم می کند. #_پیامبر_(ص) می فرماید:
۱- نگاه به نامحرم تیری از #تیرهای_شیطان است هر کس آن را به خاطر خدا ترک کند به او ایمانی عطا می شود که در دلش شیرینی آن را احساس کند.
۲- تمام چشم ها در قیامت #گریانند مگر چشمی که از خوف و #عظمت_خدا بگرید و چشمی که از حرام بسته شود و چشمی که در راه خدا شب بیدار بماند و #شب _زنده_داری کند.
۳- هر کس چشمان خود را از نگاه به نامحرم پر کند.( و با خیال راحت به نگاه خود ادامه دهد) خداوند در روز #قیامت #میخ_های_آهنی در چشم او فرو خواهد برد.
******دوستان نگاه به تصاویر و فیلم نامحرم در #گوشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. ******
فوائد دنیوی نگاه نکردن به نامحرم:
۱- رهایی قلب از #حسرت
۲- نورانی شدن قلب و صورت
۳- افزایش #تمرکز_حواس
۴- باز شدن #دروازه_های_علم و دانش به روی شخص
۵- افزایش شجاعت و #قوت_قلب
۶- ایجاد #خوشحالی_روانی در قلب.

1💬

#قیامت

0💬

بسم الله الرحمن الرحیم
.
#جهت_یاد_آوری
.
اللهم صل علی محمد و ال محمد و علی اهل بیته و علی انبیائِک و عجل لولیک الفرج
.
آیة الکرسی در لوح زمرد سبز با مداد مخصوص به #خدا نوشته میشود ، هیچ روز جمعه ای نیاید مگر انکه ان لوح به پیشانی #اسرافیل میخورد ، پس هرگاه به پیشانی او خورد، تسبیح میکند و هرگاه اسرافیل تسبیح گوید ، هر فرشته ای که در #اسمانها است #تسبیح میگوید و چون اهل اسمان و دنیا تسبیح را بشنوند و تقدیس نمایند ، هیچ #ملک #مقرب و #نبی_مرسلی نماند مگر برای #قاری ایه الکرسی دعا کند
.
🔹هرکه یک بار بخواند خدا #فرشته ای فرستد تا او را حفظ کند
.
🔸اگر پنج بار بخواند خدا میگوید او را وا گذارید خودم حفظش میکنم
.
🔹خواندنش بعد از هر نماز باعث قبولی #نماز میشه
.
🔸در شدائد و سختی و #حاجت های مهم قرائت چهارده مرتبه به نیت چهارده معصوم نافع است و تخلف ندارد
.
🔹با خواندنش محافظت نمیکند جز پیامبر یا صدیق
.
🔸هر کس انرا  در پی هر نمازش بخواهد جز خدا کسی او را قبض روح نمی کنه و مانند کسی است که در رکاب انبیا قتال کرده و شهید شده
.
🔹هر کس بعد از #وضو گرفتن بخواند خداوند ثواب چهل سال عبادت به او میدهد و چهل درجه به او میدهد و چهل حوریه به او تزویج میکند
.
🔸اگر به هنگام برگشتن به خانه بخوانید خداوند فقر و فاقه را از او بر میدارد
.
🔹اگر در #قبرستان بخوانید و ثوابش را به اهل قبور قرار بدین، خدای متعال از هر حرفی فرشته ای گرداند  که برای او تا روز #قیامت تسبیح  کنند و به خواننده ثواب شصت پیامبر  میدهد
.
📚معراج مومن
.
اللهم صل علی محمد و ال محمد وعجل لولیک الفرج و لعنت الله علی اعداء محمد و ال محمد من الاولین و الاخرین من الجن و الانس الف مره

11💬

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيم

وَلَا تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ ۚ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولَٰئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْئُولًا
ترجمه
و از آنچه به آن #علم ندارى پیروى مكن، چون گوش و چشم و دل، همه‏ اینها مورد بازخواست قرار خواهد گرفت.
نکته ها
ذكر چشم و گوش و دل در آیه، شاید از باب نمونه باشد، زیرا در #قیامت علاوه بر خود انسان، از دست و پا و اعضاى دیگر هم سؤال می شود و آنها به سخن آمده، اعتراف می كنند.و ممكن است براى این باشد كه انگیزه‏ پیروى از دیگران از طریق دیدن یا شنیدن و یا اندیشه و درك است.
در طول تاریخ، بسیارى از #فتنه‏ ها و نزاع‏ها، از #قضاوت‏هاى عجولانه یا حرف‏هاى بی مدرك ونظریه هاى بدون تحقیق و علم، بروز كرده است. عمل به این آیه، فرد و جامعه را در برابر بسیارى از فریب‏ها و خطاها #بیمه می كند. چرا كه خوش‏بینى بیجا، زودباورى وشایعه پذیرى، جامعه را دستخوش ذلّت وتسلیم دشمن می كند.
تقلید كوركورانه، پیروى از عادات وخیالات، تبعیّت از نیاكان، باور كردن پیشگوییها، خواب‏ها، حدس‏ها و گمان‏ها، قضاوت بدون علم، گواهى دادن بدون علم، موضعگیرى، ستایش یا #انتقاد بدون علم، تفسیر و تحلیل و نوشتن و فتوا دادن بدون علم، نقل شنیده‏ هاى بی اساس و #شایعات، نسبت دادن چیزى به خدا و دین بدون علم، تصمیم در شرایط هیجانى و بحرانى وبدون دلیل وبرهان، تكیه به سوگندها و اشك‏هاى دروغین دیگران، همه‏ اینها مصداق «لاتَقف ما لیس لك به علم» بوده و ممنوع است.

پيام ها
1- زندگى باید براساس علم واطلاعات صحیح ومنطق وبصیرت باشد. «لاتقف ما لیس لك به علم» 
2- بازار شایعات را داغ نكنیم و با نقل شنیده هاى بی اساس، آبرو و #حقوق افراد را از بین نبریم. «لا تقف ... 3- قرآن بساط ساحران، كاهنان و پیش‏گویان را كه مردم ساده لوح را دور خود جمع می كنند، بر هم می زند. «لاتقف ما لیس لك به علم» 
4- راه شناخت، تنها حس نیست، دل نیز یكى از راههاى شناخت است. «السمع و البصر و الفؤاد» 
5 - در قیامت، از باطن و نیّات هم بازخواست می شود. «الفؤاد» 
6- ایمان به قیامت وحسابرسى خداوند، عامل پیدایش تقواست. «كلّ اولئك كان عنه مسئولا» 
7- بهره‏ بردارى صحیح نكردن از جسم و امكانات، مؤاخذه خواهد داشت. «كلّ اولئك كان عنه مسئولا»
#قرآن
#کتاب_الله

0💬

.
کاش میشد بچگی را زنده کرد
کودکی شد کودکانه گـریه کرد
شعر قهر قهر تا قیامت را سرود!
آن قیامت که دمی بیشتر نبود
فاصله با کودکی هایمان چه کرد؟
کاش میشد بچگانه خنده کرد!

#بچگی #قیامت #بچگانه #قهر

4💬

قسمتی از پیام بیت العدل اعظم الهی خطاب به بهائیان در آستانه دویستمین سالگرد تولد آن ذات مقدس :
" ... میلیون‌ها نفر در بیش از دویست و چهل کشور، جزیره و سرزمینِ مستقلّ در بارۀ پیامدهای تولّد حضرت بهاءالله، فرزند برجستۀ کشور مقدّس ایران، به تأمّل و تعمّق پرداخته‌اند.  هر ایرانی بصیر و روشن‌ضمیری به ابعاد بی‌سابقۀ این بزرگداشت که تاکنون برای هیچ شخصیّت ایرانی دیگر برگزار نگردیده با سربلندی و افتخار خواهد نگریست.  وسعت تنوّع قومی و نژادی این مردم آن‌چنان است که تحقّق وحدت نوع بشر را که هدف غایی آن حضرت می‌باشد بشارت می‌دهد.
... شخصیّتی بزرگوار از خاندان نوری از اهالی مازندران، متولّد طهران و از نوادگان پادشاهان ایران باستان، با وجود تعلّق خاصّ به آن مرز و بوم مجبور به ترک وطن خویش گردید.  چهل سال زندگی در تبعید ذرّه‌ای از تعلّق‌ حضرتش به آن آب و خاک نکاست.  با لطف و عنایت مخصوص نسبت به هم‌وطنان خویش به تأسیس جامعه‌ای متّحد، پویا و مترقّی مرکّب از مردمانی با پیشینه‌های قومی و مذهبی متفاوت در آن مملکت پرداخت.  با ارسال الواح و اعزام معلّمین و ابلاغ پیام‌های مشفقانه توسّط کسانی که برای زیارت آن جمال منیر به زندان عکّا در ارض اقدس می‌شتافتند، ایرانیان را که به فرمودۀ مبارکش "به طراز قابلیّت و استعداد مزیّنند" در پرورش استعدادهای خدادادی خود مساعدت فرمود. توفیقات درخشان نیاکان روحانی شما آن‌چنان بود که حال در سراسر عالم مردم از نورانیّت تعالیم الهی بهره‌مند می‌شوند.  قدم اوّل در این راستا تأکید شدید بر اخلاق و رفتار پسندیده است.  در نظر آن حضرت اخلاقیّات و روحانیّات شالوده‌ای است محکم برای هر جامعۀ پیشرو و اساسی است مستحکم برای حفظ و تعادل نظم اجتماعی و پیشبرد رفاه و ترقّی همگانی ... هیچ ملّتی بدون تهذیب اخلاق رستگاری نیابد ولی اگر اخلاقیّات حکم‌فرما باشد پیشرفت در جمیع مراتب قطعی است زیرا افکار روشن گردد، روابط فردی و جمعی تحکیم یابد، شجاعت اخلاقی تثبیت شود، علوم و فنون و خردگرایی ترویج گردد، تجارت توسعه پذیرد، رفاه مادّی و معنوی و آزادی و احترام همگان محور سیاست و ادارۀ امور قرار گیرد و در نتیجه ملّت خلق جدید شود ... ادامه در کامنت 👇👇👇👇👇
#دیانت #بهایی #بهائی #بهاییت #پیامبر #باب #حضرت #بهاالله #اسلام  #افغان #بهاءالله #عبدالبهاء #افغانستان #محمد #قیامت #قرآن #کابل
#bahai #afg #afganestan

1💬

@heydar.khamsee
خدا به روی من و تو حساب وا کرده!
که گریه ای بکنیـم و حسـاب بر دارد!

اشک بر حسین ع عجیب ترین حس این دنیا است؛هزاران حکایت توی این اشکه.به یکی گفتن چکار کردی که شهادت قسمتت شد؟گفت اشک و بس.چقدر این حسین ع پیش خدا عزیزه که فقط با یک قطره اشک خدا دلش نرم میشه.حکایت چرا اشک؟حکایته چرا نماز؟ چرا رکوع؟چرا دو رکعت؟چرا سه رکعته؟؟؟ما نمیفهمیم؛فقط انجام میدیم و لذت میبریم.
آره شاید خدا دید ما آدم نمیشیم حسین ع رو به ما داد و صد البته که حسین ع به خاطر ما اینگونه قیام کرد. ☝نکته:
از ظهور حضرت آدم تا قیامت هیچ شهادت و مرگی سخت تر از اباعبدلله نبوده/از لحاظ شکنجه شدن/سختی/روحی/عاطفی/دردناک بودن شهادت/
اینو بفهمیم به خاطر 👈اسلام اسلام اسلام👉. نزاریم کسی بهش توهین کنه حتی اگر کل دنیا از اسلام و نوع مسلمان بودن بد بگن.به خاطر امام حسین ع تعصبمون رو زیاد کنیم.

قال رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم:

یا فاطمة! کل عین باکیه یوم القیامة الا عین بکت علی مصاب الحسین فانها ضاحکة مستبشرة بنعیم الجنة.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: فاطمه جان!
روز قیامت هر چشمی گریان است، مگر چشمی که در مصیبت و عزای حسین گریسته باشد، که آن چشم در قیامت خندان است و به نعمتهای بهشتی مژده داده می شود.
بحار الانوار، ج 44، ص .2934
#روضه#اشک#حدیث#امام حسین#خمسه#شکنجه#قیامت#اسلام#شیعه#

0💬

این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
پر کن قدح باده معلومم نیست
کین دم که فرد برم بر آرم یا نه
#عمر
#مرگ
#گذشتن
#قیامت
#قافله
#کودکی
#نوجوانی
#جوانی
#میانسالی
#پیری
#قافله_عمر
#مرگ_زودرس
#زمان
#ایران
#تهران
#اصفهان
#آران و بیدگل
#مرتضی_حنائی_آرانی

4💬

.
🔰آب جوشی که سیب زمینی را نرم میکند
همان آب جوشی است که تخم مرغ را سفت می‌کند
.
🌕مهم نیست چه شرایطی پیرامون شماست مهم این است
درون خود چه داری
.
🔸در بدترین شرایط بهترین باش🔸
.
به سوے خــ💕ــدا
🆔 @besooye.khoda ✌️
.
از مطالب قبل🔙 هم دیدن فرمائید
.
#خدا #بهشت #اسلام #مذهبی #قیامت #دوست #دروغ #دختر #پسر #جوان

0💬

پیامبراکرم صلی الله علیه و آله فرمودند:قبر هر روز پنج مرتبه انسان را صدا میزند: من خانه فقر هستم با خودتان گنج بیاورید من خانه ترس هستم با خودتان انیس بیاورید_ من خانه مارها و عقرب ها هستم با خودتان پادزهر بیاورید _من خانه تاریکی ها هستم با خودتان چراغ بیاورید _من خانه ریگ ها و خاک ها هستم با خودتان فرش بیاورید گنج:لا اله الا الله انیس:تلاوت قرآن پادزهر:صدقه،خیرات چراغ:نماز،نمازشب فرش:عمل صالح
#قبر#آخرت#خدا#احادیث_ائمه#قیامت#قرآن
#نماز#عمل_صالح#نماز_شب#صدقه#خیرات#لا_اله_الا_الله#حضرت_محمد#شب_جمعه#بهشت
#بهشت_زهرا#عذاب_قبر#فشار_قبر#حدیث

0💬

.
.
.
یه نفر خدمت امام صادق علیه السلام اومد و پرسید: آیا باید پدرتان (حسین بن علی علیه السلام) را زیارت کنیم؟
.
حضرت فرمودند بله! آن شخص ادامه داد: جزای کسی که از سر بی میلی زیارت ایشان را ترک کند چیست؟!
.
حضرت پاسخ دادند: الحسرهُ یوم الحسره! یعنی حسرت خوردن در روز حسرت!
.
حالا چند نکته:
اول این‌ که امام‌ #معصوم‌ به ما آموخته که با فضیلت ترین‌ عمل ها زیارت امام حسین علیه السلام است! لذا حسرت خوردن در روز #قیامت عجیب نیست
.
دوم
در روایتی از امام #صادق علیه السلام آمده "اگر مردم‌ می دانستند فضیلت #زیارت حسین بن علی را، برای زیارت آن حضرت شمشیر می کشیدند، قتال می کردند و اموالشان را می فروختند و به آن جا می رفتند!
.
سوم هم روایتی دیگر که امام #باقر علیه السلام می فرمایند در روز قیامت (که خورشید هم خاموش است) به زائر حسین بن علی علیه السلام نوری عطا می شود که بین مشرق و مغرب را روشن می سازد و کسی در قیامت نیست مگر که آرزو می کند که ای کاش او هم زائر #حسین علیه السلام می بود!
.
پی نوشت: آری! چه حسرتی از این بالاتر؟ جه خسرانی از این بیشتر؟ پسر #فاطمه تو را بخواند و اشتغال به #دنیا، تو را از چنین #فلاح و رستگاری باز دارد... . #اربعین را مغتنم بشمارید.
.
#اربعین #کربلا #زیارت #حسین

0💬

قسمتی از پیام بیت العدل اعظم الهی خطاب به بهائیان ایران در آستانه دویستمین سالگرد تولد آن ذات مقدس :
" ... میلیون‌ها نفر در بیش از دویست و چهل کشور، جزیره و سرزمینِ مستقلّ در بارۀ پیامدهای تولّد حضرت بهاءالله، فرزند برجستۀ کشور مقدّس ایران، به تأمّل و تعمّق پرداخته‌اند.  هر ایرانی بصیر و روشن‌ضمیری به ابعاد بی‌سابقۀ این بزرگداشت که تاکنون برای هیچ شخصیّت ایرانی دیگر برگزار نگردیده با سربلندی و افتخار خواهد نگریست.  وسعت تنوّع قومی و نژادی این مردم آن‌چنان است که تحقّق وحدت نوع بشر را که هدف غایی آن حضرت می‌باشد بشارت می‌دهد.
... شخصیّتی بزرگوار از خاندان نوری از اهالی مازندران، متولّد طهران و از نوادگان پادشاهان ایران باستان، با وجود تعلّق خاصّ به آن مرز و بوم مجبور به ترک وطن خویش گردید.  چهل سال زندگی در تبعید ذرّه‌ای از تعلّق‌ حضرتش به آن آب و خاک نکاست.  با لطف و عنایت مخصوص نسبت به هم‌وطنان خویش به تأسیس جامعه‌ای متّحد، پویا و مترقّی مرکّب از مردمانی با پیشینه‌های قومی و مذهبی متفاوت در آن مملکت پرداخت.  با ارسال الواح و اعزام معلّمین و ابلاغ پیام‌های مشفقانه توسّط کسانی که برای زیارت آن جمال منیر به زندان عکّا در ارض اقدس می‌شتافتند، ایرانیان را که به فرمودۀ مبارکش "به طراز قابلیّت و استعداد مزیّنند" در پرورش استعدادهای خدادادی خود مساعدت فرمود. توفیقات درخشان نیاکان روحانی شما آن‌چنان بود که حال در سراسر عالم مردم از نورانیّت تعالیم الهی بهره‌مند می‌شوند.  قدم اوّل در این راستا تأکید شدید بر اخلاق و رفتار پسندیده است.  در نظر آن حضرت اخلاقیّات و روحانیّات شالوده‌ای است محکم برای هر جامعۀ پیشرو و اساسی است مستحکم برای حفظ و تعادل نظم اجتماعی و پیشبرد رفاه و ترقّی همگانی ... هیچ ملّتی بدون تهذیب اخلاق رستگاری نیابد ولی اگر اخلاقیّات حکم‌فرما باشد پیشرفت در جمیع مراتب قطعی است زیرا افکار روشن گردد، روابط فردی و جمعی تحکیم یابد، شجاعت اخلاقی تثبیت شود، علوم و فنون و خردگرایی ترویج گردد، تجارت توسعه پذیرد، رفاه مادّی و معنوی و آزادی و احترام همگان محور سیاست و ادارۀ امور قرار گیرد و در نتیجه ملّت خلق جدید شود ...
ادامه در کامنت 👇👇👇👇👇
#دیانت #بهایی #بهائی #بهاییت #پیامبر #باب #حضرت #بهاالله #بهاءالله #ایران #محمد #قیامت #قرآن #تهران #شیراز #تبریز
#bahai #iran #irani

10💬

"
💠 روزى در مراسم حجّ زنى چون دیگر مسلمان‌ها مشغول طواف کردن بود،درحالتیکه دستش از آستین لباسش بیرونُ نمایان بود،که ناگاه مرد بوالهوسى که او نیز مشغول طواف بود چشمش به آن زن افتاد و دید که دستش نمایان است ، نزدیک او آمد و دست خود را بر روى مُچ دست زن کشید.
.
💠در این لحظه به قدرت خداوند متعال دست مرد هوسباز بدست آن زن بى مبالات چسبیده شد؛ و هر چه تلاش کردند نتوانستند دست خود را از یکدیگر جدا سازند.
.
➖افرادى که درحال طواف بودند،اطراف این زنُ مرد جمع شدند و هرکس به نوعى فعالیّت کرد تا شاید دست هاى این دو نفر را از یکدیگر جدا کنند، ولى سودى نبخشید؛ و در اثر ازدحام جمعیت، طواف قطع گردید.
➖بعد از آنکه ناامید گشتند، فقهاء و قضات آمدند و هر یک به شکلى نظریّه اى صادر کرد:
.
💠بعضى گفتند:
باید دست زن قطع شود ؛ چون دستش را ظاهر گردانیده و سبب فساد و گناه شده است و برخى گفتند: بلکه مرد مقصّر است؛ و باید دست او قطع گردد.
.
💠چون بین آنهااختلاف نظر پیدا شدُ نتوانستند این مشکل را حلّ نمایند ، به ناچار در جستجوى فرزندان رسول خدا صلوات اللّه علیهم اجمعین بر آمدند؛ و سؤال کردند که کدام یک از ایشان در مراسم حجّ مشارکت کرده است؟
.
➖گفته شد: .
➖حضرت ابا عبداللّه‌ حسین صلوات الله علیه شب گذشته وارد مکّه شده است؛ و تنها او مى‌تواند مشکل گشا باشد.
.
💠وقتى حضرت اباعبداللّه علیه‌السلام در آن جمع حضور یافت، امیر مکّه خطاب به حضرت کرد و گفت: یابن رسول اللّه!نظر شما درباره این مرد و زن چیست؟
.
💠حضرت رو به جانب کعبه ی الهى نمود و دست هاى خود را به سمت آسمان بلند کرد و دعائى را زمزمه نمودند ؛ چون دعاى حضرت خاتمه یافت دست مرد از زن جدا شد.
.
💠امیر مکّه پرسید:اکنون آنها را چگونه مجازات کنیم؟امام حسین علیه السلام فرمودند : دیگر مجازاتى بر آن‌ ها نیست، (زیرا خداوند توانا آن‌ها را مجازات نمود)
.
☡آنچه که جانسوز است اینست که آن شخص «سلیم‌ بن‌ کلب‌کوفی» نام داشت و پس از این واقعه به پای حضرت افتاد و گفت از خدا می‌خواهم عمری به من دهد که بتوانم جبران کنم.
☡ سال‌ها بعد در غروب واقعه ی عاشورا زمانی که قتلگاه‌‌ رها شده بود سلیم ساربانی بود که از آنجا عبورش افتاد و انگشتر حضرت چشمانش را گرفت و چون هرچه سعی کرد موفق به درآوردن آن نشد دست به خنجر برد و انگشت را با انگشتر ربود.
.
📘تهذیب الاحکام ۵/ ۴۷۰ ح ۲۹۳
📘مناقب ابن شهرآشوب ۴/ ۵۱
📘اسرار الشهادة۲/ ۱۴۵۳_۱۴۶۰
📘اثبات الهداة۵/ ۲۰۵
📘 ناسخ التواريخ۴/ ۱۹
📘بحارالانوار۴۵/ ۳۱۱
📘معالى السبطين۲/ ۶۱
.
☡جهت نشرُ کپی رجوع کنید به کانال لینک در بیوگرافی

14💬

‏‎◀چرا هفده رکعت #نماز میخونیم؟
.
‏‎روایت داریم #بهشت هشت تا در داره..
‏‎روایت داریم جهنم هفت تا در داره..
‏‎روایت داریم روز و روشنی نمادی از بهشت است...
‏‎شب و تاریکی نمادی از #جهنم است...
.
‏‎☝هشت رکعت نماز رو در روشنی روز میخونیم
‏‎که هشت درِ بهشت رو به روی خودمون باز کنیم.
.
‏‎☝هفت رکعت نماز در تاریکی #شب میخونیم
‏‎که هفت درِ جهنم رو به روی خودت ببندی.
.
‏‎پیامبر فرمودند:
‏‎در #قیامت از زوال آفتاب تا تاریکی شب زمانی است که جهنمیان رو به جهنم وارد میکنند
‏‎و کسی که در این زمان نماز بخواند، خدا آتش جهنم را بر او حرام می کند.
‏‎پیامبر فرمودند:
‏‎کسی که قدم برای خواندن نماز عشا بردارد،
‏‎#خدا آتش جهنم را بر او حرام میکند.
‏‎خٌب تا اینجا در بهشت برامون باز شد
‏‎در جهنم هم بسته شد.
‏‎پس نماز صبح چیه؟
‏‎دوستان عزیز
‏‎هر چی تو شب، به دل تاریکی نزدیک تر میشیم
‏‎هوا سردتر و تاریک تر میشه
‏‎و این روند تا #اذان صبح ادامه داره.
‏‎بعد اذان هوا گرم تر و روشن تر میشه
‏‎اذان صبح مرز بین #تاریکی و #روشنایی هست
‏‎یعنی نه شَبه و نه روزِ.
‏‎دو رکعت نماز میخونیم
‏‎یه رکعت برای وداع با تاریکی، جهنم، و ظلمت
‏‎گناه و ازش گذر میکنی و میگی که نمیخواهیش
‏‎یک رکعت هم برای خیر مقدم به روشنی، بهشت و خوبی...
.
‏‎امام حسن (ع) فرمودند:
‏‎هرکس نماز صبح بخواند
‏‎نمازش بین او و آتش دوزخ دیواری ایجاد میکند...

‏‎◀نماز صبح یک دیواره،
‏‎یک رکعت پشت دیوار، جهنم، بدی و زشتی
‏‎یک رکعت اینور دیوار، بهشت، خوبی و زیبایی
‏‎نماز صبح وداع کردن با جهنم و خیرمقدم گفتن به #بهشت هستش
‏‎نماز صبح یعنی بدی هارو نمیخوام...
‏‎خوبی هارو میخوام
.
‏‎#التماس_دعا
#وحدت۱۱۰
#نماز
#فالور
#سکس
#لاکچری
#هنر
#ورزش
#من_یک_سپاهی_ام
#اهنگ
#مد
#رپ
#instagram
#dollar
#ashora
#power_full_army_iran
#sepah
#shutup_trump
#down_with_israel
#down_with_usa
#shutuptrump
#persiangulf

0💬