#مارکسیست

.
برادر سردار قاسم سليماني

باسلام، پيام جنابعالي پيرامون جشن تولد فرزندان شهداى مدافع حرم، ملاحظه شد، موارد ذيل مورد توجه و امعان نظر براى همه دلسوزان دين، ملك و ملت، انقلاب و نظام است: .
🔻روح حاكم بر اين پيام نشأت گرفته از تفكر و ايدئولوژى التقاطي سازمان مجاهدين خلق است، نوع نگرش ابزارى به دين، عاشورا و كربلا، شهيد و شهدا، در اين پيام در بستر اين تفكر قابل ارزيابي است. بررسي محصولات، پيام ها، بزرگداشت ها، سخنراني هاى كادرهاى مركزى و بويژه مسعود رجوى، مراسمات برگزار شده سازمان در كربلا و ... بوضوح روح پيام صادره بنام جنابعالي را مورد ترديد قرار مي دهد و بيم نفوذ اعضاى اين سازمان را در حيطه فرماندهي آن نيرو قوت مي بخشد. .
🔻حيطه دين و تفسير آن، حيطه ورود يك فرمانده نظامي در آن نيست، اين روش و شيوه متعلق به سازمان مجاهدين خلق است كه آنان را به انحراف و سپس به انواع جنايت كشاند.
. 🔻نفاق يك بُود دارد با دهها نِمُود؛ تفسير عاشورا و اهل بيت در اين پيام از بيخ و بُن التقاطي و ماركسيستي است كه شهيد مطهرى در قبل از انقلاب در مقابل نفاق قدرت طلب مجاهدين خلق بر آن نقد زده اند و تعجب آور است كه شما در مطالعه و قرائت اين پيام آن نقدها را بخاطر نياورده ايد. .
🔸يك فرمانده نظامي در اين سطوح در جمهورى اسلامي ايران چگونه مي تواند مذاهب و اديان ديگر كه مورد احترام و داراى نماينده در مجلس قانوني كشور هستند را بعنوان كينه عالم اسلام معرفي كند؟!
. 📍يك فرمانده نظامي كه حيطه مسئوليتش برون مرزى و تنيده شده در كنار دستگاه ديپلماسي كشور است چگونه مي تواند در روز عزيمت رييس جمهور كشور به مقر سازمان ملل و همچنين در آستانه نشست وزراى خارجه ١+٥ لحن پيامش بر عليه حاكمان امريكا باشد؟! .
📍خواست، پيام و ماموريت سازمان مجاهدين خلق در سفر رييس جمهور به نيويورك غير از اين چيست؟! مي توانيد از سازمان اطلاعات سپاه و يا وزارت اطلاعات و يا شورايعالي امنيت ملي در اين خصوص درخواست اخذ اطلاعات كنيد. 🔸يكي از گرفتارى هاى ملت و دولت جمهورى اسلامي ايران در بحث برجام با دولت كنوني امريكا، فعاليت هاى برون مرزى نيروى قدس سپاه است كه فرمانده آن جنابعالي هستيد؛ مجاهدين خلق با يك بُودش ذهنيت مقامات دولت امريكا را نسبت به دولت و نظام جمهورى اسلامي ايران در خارج از كشور مخدوش مي كند، و با يك نِمُودش با اخذ امضاء بر روى چنين پيامي سند و مستندش را كه در همه رسانه هاى رسمي كشور منتشر شده به دنيا عرضه مي كند!
(ادامه در نظرات )
#agahsazi_net
#agahsazi
#سردار_سلیمانی
#التقاطی
#مارکسیست
#سازمان_مجاهدین_خلق

۹۶/۶/۲۷

4💬

پیش از انقلاب آخوندهایی وجود داشتند که #مارکسیست بودند؛ زیرا فضای دانشگاه‌ها و جامعه به سمت #چپ بود. الان هم آخوندهای #لیبرال هستند زیرا احساس می‌کنند که فضای جامعه به سمت #لیبرالیسم رفته است. 97/6/22

#رحیم_پور
#ازغدی
#آخوند

1💬

.
.
تایتانیک | TITANIC
.
.
#هنر در دیدگاه #مارکسیست ابزاری برای غافل کردن اجتماع از واقعیت هاست و ان واقعیت استثماری است که در طبقه حاکم نسبت به طبقه فرودست دارد. بنابراین این عوامل از دیدگاه #مارکس ابزار مشروع سازی است. در این دیدگاه هنر رابطه نزدیکی با دین دارد و بنا بر برنامه ای که از موضع حاکمان دارد باید شاخ و برگ به آن داده شود و اگر کسی شک داشت تا حد امکان آن شک را تبدیل به یقین کند از نظر #مارکس و #نئو_مارکسیستها #هنر آن چیزی است که فرد را از دنیای واقعیت دور می کند. بهترین مصداق در فیلم کشتی #تایتانیک آن بخشی که کشتی به صخره خورده و شکسته و همه افراد به دنبال نجات جان خود هستند و در آن بین یک گروه موسیقی بدون اینکه انگار اتفاقی افتاده در حال نوازندگی هستند. این موضوع بهترین مثال برای استفاده از #هنر برای غافل شدن از شرایط آن زمان است. این سکانس نشانه ای است که می توان تعمیم داد که برای سایر #هنرهای دیگر انسان بنابراین به نوعی روی آوردن افراد به #هنر (در #جامعه چه می گذرد و یا با او و آینده و زندگی او چه می کنند) فضایی ایجاد می کنند که انسان به مسائل پیرامون خود فکر نکند. و به فکر اینکه بخواهد کاری انجام بدهد هم نباشد
.
.
#جامعه #جامعه_شناسی #جوامع #اجتماع #علوم_اجتماعی #هنر #فیلم #تایتانیک #کشتی_تایتانیک #1997 #جیمز_کامرون #مارکس #نظریه_های_جامعه_شناسی #مارکسیست #نظریه
#titanic #Sociology #Karl_Heinrich_Marx #Marxists #art #film #theory
.
.

1💬

از اواخر دهه هزارونهصدوشصت نظر مارکسیستی غربی گرایش پیدا کرد تا دامنه افق‌های سنتی خود را گسترش دهد . به جنبش‌های رادیکال مختلفی توجه کند که در خارج از فرایند تولید شکل گرفته بود؛ زیرا تحلیل این جنبش‌ها به صرف وجود رابطه کارگر حقوق‌بگیر و سرمایه‌دار ممکن نبود. به عنوان مثال، رشد جنبش فمینیستی، ادبیات گسترده‌ای در باره نقش زنان و خانواده در جوامع سرمایه‌داری و نیز بین جنبش زنان و جنبش کارگری پدید آورد. از سوی دیگر، ظهور جنبش‌های سیاه‌پوستان در غرب و گسترش رادیکالیسم دانشجویی جهان سوم در دهه هزارونهصدوشصت، سبب تضعیف مفهوم‌سازی‌های محدود نظریه مارکسیستی و عمل سیاسی شدند؛ نظریه‌ای که می‌کوشید تمام منازعات سیاسی را به تضاد بورژوا و پرولتاریا تقلیل دهد.
در چنین شرایطی بود که نظریه مارکسیستی، به کشف مجدد مسئله شهر پرداخت. مسئله‌ای که رشد جنبش‌های رادیکالی در شهر آن را برجسته کرد. در این جنبش‌ها مسائلی نظیر: کاهش خدمات عمومی در شهر، آسیب‌های زیست محیطی و نظایر آن مد نظر بود. استدلال مارکس و انگلس مبتنی بر اینکه شهر سرمایه‌داری، فی‌نفسه از لحاظ تئوریک فاقد اهمیت است، در سال‌های اخیر مورد بازبینی بسیاری قرار گرفت.
این بازبینی شامل دو مرحله می‌شود: مرحله اول عبارت است از: نقد نظریات شهری موجود و عمل شهری و معرفی آنها به عنوان ایدئولوژی. برخی از نویسندگان بر ایدئولوژی به عنوان ابزار مشروعیت بخش سلطه طبقاتی، تاکید کرده و برای این منظور از استدلال‌های همچون مانفیست کمونیست استفاده کردند«ایده‌های حاکم بر هر عنصری، ایده‌های طبقه حاکم آن عصر است.» #مارکسیست #شهر #تئوری #مارکس #انگلس #سرمایه #سرمایه_داری #فیمنیسم #سیاست #بورژوا #مهاجرت #فقر #جنبش #رادیکالی

#Marxist #City #Theory #Marx #Engels #Capital #Capitalism #Feminism #Politics #Bourgeois #Immigration #Poverty #Movement #Radicals

0💬

وای خداااااا
از صبح که اینو دیدم مُردم از خنده....😂😂😂
یعنی عالی بوداااا.....
به جدّم قسم (که خیلی درموردش تعصب دارم☺) ما ایرانی ها خاص ترین مردم دنیاییم....💪
#آنارشیست
#آتئیست
#آکنوستیک
#مارکسیست
#نهیلیست
پ.ن۱:گاهی چنین می اندیشم که هیچکس ،هیچکس به اندازه ی من پوچ گرایی را با شدتی که من تجربه کرده ام تجربه نکرده(شاید این صرفا احساس خودم است چون هرگز نتوانستم خودم را با دیگران مقایسه کنم پس مطلق اندیش شدم)،اما این روزها فارغ از هر اندیشه ای میخواهم فقط جرعه ای زندگی بنوشم....حسی مدام در درونم نجوا می کند این آخرین شهریوری است که می بینی....نمیدانم چند درصد احساسم صادق است اما حتی یک درصد،می خواهم برای همان یک درصد با تمام وجود زندگی کنم😊☺
می خواهم فارغ از مطالعه ی مستمر تفکر #نیچه، #آلبرکامو و #کانت و #هیوم و هر متفکر دیگری با تمام وجود زندگی کنم....زندگی.....
از آسمان و زمین و موسیقی و شعر و ورزش و کتاب مورد علاقه و خانواده و دانشگاه و بازی با برادر کوچکتر و دورهمی با رفقا و حتی نوشیدن یه فنجان چای نهایت لذت را ببرم...
از دود سیگار این جماعت فقط بوی مرگ می آید....
ثمره ی دیگری ندیده ام😒
در من حسی مدام سرکشی می کند که :(آیا اینکه می گویند هیچ حقیقتی وجود ندارد)، حقیقت دارد؟!!!!!
پ.ن۲:من از محدود کسانی ام که پی نوشت شون از کپشن شون طولانی تره....چیکار کنم اینم مثه بقیه ی اخلاقای مزخرفمه😁
.....و عجل فرجهمم میگن😂😂 خوبه برق نرفت بیاد😁

13💬

.
تقاض تلخی‌ست،آنان که به اتهام الحاد و کفر در زندان زبان به روزه گشودند بپاس #آزادی و #آزادگی...
آنانکه تنها و تنها و تنها حرف از #مظلومیت و #حسین و... زبانبه #سکوت...
آیا به #ترس ...؟
آیا به...؟
شاید...
انگار که آخرین #مسلمان در این ناکجا آباد #خسرو_گلسرخی بود...
همان چریک #مارکسیست که تا پای چوبه‌دار از آزادی فریاد خواند و آزادگی را حسین گویان به رخ کشید...
همان #ملحد..همان کافر...
همین اهل کفر...
همین ها که جانشان به گلوله‌ای مفت است...
همین ها که بی‌ادعا لب و دهان دوخته اند تا بر سنگ قبرشان ننویسند بزدلان زمان بودند...
............................
امشب ساعت ۹ توییتر با #اعتصاب_غذا ...
🌹

0💬

.
کتاب شورشیان آرمانخواه نوشته مازیار بهروز، استادیار دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو است.
به حق، یکی از بهترین کتابایی هستش که در زمینه تبارشناسی و بررسی تاریخچه جریانات سیاسی ایران معاصر نوشته شده.
بررسی دقیق و انتقادی سی ساله جریان چپ مارکسیستی در ایران، که به نوبه خودش بخش وسیعی از تاریخ معاصر رو هم شامل میشه.
بدور از سوگیری های رایج در سایر کتابا.
کتاب در نوع خودش یه اثر پژوهشی کم نظیره، به خصوص که تاریخچه جریان چپ بعد از انقلاب 57 رو هم مورد تحلیل قرار داده.
البته با تمرکز کتاب بر روی حزب توده و سازمان فدائیان خلق و انشعاباتش،کتاب کمک چندانی به شناساندن سازمان مجاهدین خلق به آدم نمیکنه.
بعد از جریانات فیلمای سیانور و ماجرای نیمروز حس کردم نیاز دارم درباره ی جنبش چپ ایران بیشتر بدونم و بجای تمرکز صرف بر اندیشه هاشون کمی هم از تاریخچه شون بدونم.
جنبش چپ بخشى از تاريخ قرن بيستم ايران رو در بر میگیره كه از هر نظر قابل بررسى و مطالعه ست.
به توصیه یکی از استادامون شناخت و تحليل از اين دوران بر درک و بينش ما از تاريخ كشورمون تاثير به سزايى داره.
در همین زمینه استادمون به من کتاب خاطرات لطف ا... میثمی که در دو جلد منتشر شده رو پیشنهاد کرده بود،
که به هر زحمتی بود به کمک یکی از دوستام کتابارو تهیه کردم.
مهندس میثمی از اعضای سازمان مجاهدین خلق بود.پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ به همراه بعضی از همفکراش -مثل مهدی غنی - در قالب تشکلی به اسم «نهضت مجاهدین خلق ایران» به حمایت از جمهوری اسلامی با حفظ دیدگاه انتقادی پرداخت.
لطف‌ ا... میثمی با انتشار دو جلد از خاطراتش به شرح روند و فعالیت نهضت آزادی ایران و سازمان مجاهدین خلق از ابتدای شکل‌گیری پرداخته.
میثمی معتقده نیروهای مذهبی تحلیل دقیق‌تری از جامعه ایران داشته‌اند.
همچنین میثمی در کتابش به برخی ویژگی های مجاهدین میپردازه از جمله اینکه اونا عشق به خانواده رو یک فاکتور غیرمجاز می‌دونستن.

#کتاب
#ایران
#اسلام
#فکر_اندیشه_اعتقاد
#انقلاب_اسلامی
#سازمان_مجاهدین_خلق
#نهضت_آزادی
#مارکسیست
#لطف_الله_میثمی
#مازیار_بهروز
#شورشیان_آرمانخواه
#ناکامی_چپ_در_ایران
#از_نهضت_آزادی_تا_مجاهدین
#آنها_که_رفتند
#رادیکال
#مردم_سالاری_دینی
#تاریخ_ایران
#سیانور
#ماجرای_نیمروز
#سکولاریسم
#مذهب
#حزب_توده
#جمهوری_اسلامی_ایران
#میلادی

0💬

صنعت برده داری برداشته نشده فقط شکلش عوض شده .
.
و هر کس که در برابر سرمایه داران ایستاد کمرش خورد شد چون قدرت دستشه
#مارکسیست#ضد_نظام_سرمایه_داری
#عدالت#اعتدال#کارگر#جهان

10💬

مسئله مهم برای آلتوسر به‌عنوان نقطه شروع پرداخته او به ایدئولوژی مسئله‌ی بازتولید است؛ لذا آلتوسر با مطرح کردن مساله‌ی بازتولید به ایدئولوژی می‌رسد و اهمیت تحلیلی آن را به تصویر می‌کشاند.

بازتولیدی که آلتوسر از آن سخن به میان می‌آورد علاوه بر بازتولید نیروی کار، بازتولید شرایط تولید نیز هست. «چنان‌که مارکس می‌نویسد هر بچه‌ای می‌داند که اگر در یک نظام اجتماعی همزمان با تولید، شرایط تولید بازتولید نشود آن نظام اجتماعی یک سال هم نخواهد پایید» (آلتوسر ۱۳۸۶: ۲۱). بنابراین سرمایه‌داری برای بقای خود هم به بازتولید نیروی کار احتیاج دارد و هم بازتولید شرایط تولید. بازتولید نیروی کار با پرداخت مزد صورت می‌پذیرد –یعنی تحقق شرایط ماد
ی، اما تحقق شرایط مادی نبروی کار کفایت نمی‌کند؛ چراکه این نیرو باید کارا نیز باشد (همان: ۲۵). برای کارا بودن نیروی کار نظام سرمایه‌داری از ایدئولوژی کمک می‌گیرد. اگر پرداخت مزد کارگر را مجبور به بازگشت می‌کند، ایدئولوژی توسط ابزارهایش ـ مانند مدرسه، مذهب و خانواده ـ کارا بودن نیروی کار و همچنین مطیع بودن آن را تضمین می‌کند. اما هدف آلتوسر توصیف صرف ایدئولوژی به مثابه یکی از مکانیسم‌های سرمایه داری نیست؛ سؤال دیگری که او پیگیری می‌کند، چرایی و چگونگی کارکرد ایدئولوژی است. سوال آلتوسر متوجه چرایی و چگونگی مطیع‌بودگی سوژه یا نیروی کار در نظام سرمایه داری‌ست. سوال آلتوسر در واقع بیانگر مسئله‌ی اصلی چشم‌انداز یا پرابلماتیک اوست؛ یعنی تبیین علت عدم رخداد انقلاب وعده داده شده‌ی مارکس.

آلتوسر برای پاسخ به این سؤال دو مکانیسم را در دولت تشخیص می‌دهد؛ مکانیسم اول مکانیسم‌های سرکوبگر دولت مانند ارتش، پلیس، زندان و … است که پیش از آلتوسر در خوانش‌های مارکسیستی و مارکسیست ـ لنیستی از دولت به آن پرداخت‌شده بود. درواقع مکانیسم سرکوبگر، نیروی کار را ملزم به بازگشت به چرخه‌ی تولید می‌کند و اعتراضات احتمالی را به وسیله‌ی قوه‌ی قهریه خفه خواهد کرد؛ اما این اجبار به‌تنهایی نمی‌تواند مکانیسم مفیدی باشد، چراکه همان‌گونه که بیان شد برای بازتولید دقیق و مفید نیروی کار و شرایط تولید به نیروی کارآمد نیاز است؛ لذا آلتوسر اینجا به تحلیل مارکسیست ـ لننیستی از دولت چیزی می‌افزاید که خود آن را «سازوبرگ‌های ایدئولوژیک دولت» می‌نامد...
ادامه در کامنت.. #بخش_نخست
#آلتوسر
#مارکس
#مارکسیست
برای دوستانی که با واژه ها آشنا نیستند
سوژه به معنی فاعل و ذهن هست.. ابژه هم به معنای عین
ایدئولوژی هم یعنی آگاهی کاذب که البته با خوندن متن بیشتر آشنا خواهید شد با مفاهیم
#انقلاب

1💬

‌ 💥 حكومت نايبان امام زمان و اعدامهاى فله اى
در اين نوشتار بخشى از گفت و گوی صادق خلخالی مسئول قتل عام هاى فله اى، با فضلی نژاد در سال ۱۳۸۱ را ميخوانيد.

با خواندن اين متن متوجه ميشود چرا #داعش براى ما ايرانيها پديده تازه اى نيست. 💢فضلی نژاد : اما شما در پاره ای از گفت و گو های خصوصی تان با من و دیگران گاه اشاره کرده اید به افراط هایی که در زمان حاکمیت شرع شما صورت گرفته ، چه از جانب خود شما و چه از جانب منصوبانتان... 👳🏻صادق خلخالی : یکبار گفتم که حالا #نبش_قبر نکن ، اتفاقاتی افتاد . نمی گویم که هیچ خطایی نبود که ، ولی وارد ماهوی آنها نمی شوم. بماند بین من و خدای من... 💢فضلی نژاد : برای تاریخ هم نمی خواهید خطایی از آن خطاها را بازگویید ؟ 👳🏻صادق خلخالی : تاریخ باید نماد #دلاوری های انقلابیون باشد ، حالا خطاهایشان را که نباید بزرگ کرد. مثلا اینکه پاسداران یک برادر #دوقلو را به جای دیگری آورده اند و من اعدامش کرده ام ، اینکه نکته مهمی نیست یا مثلا یک گروه بودند که آخر سال 59 فکر می کنم دستگیر کردند که اساسا اسلامی بودند ، اما خب به ما گفتند که اینها #مارکسیست هستند و من بدون فوت وقت از دم تیغ گذراندمشان. بعد هم اعلام کردیم اینان در صف #شهدای_انقلاب هستند و حقیقتاً​ هم دروغ نگفتیم... 💢 فضلی نژاد : اگر فکر می کنید که با یک عذر خواهی و اعتراف مبهم به برخی اشتباهات ملت خطاها را از یاد می برند ، اشتباه کرده اید.بگذارید رک بگویم . حداقل یکبار هم که شده خیلی رک . خلخالی معرف قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست. شاید در تب و تاب انقلاب خیلی از اصلاح طلبان امروز نیز از شما حمایت می کردند و حتی اگر برخی را اعدام نمی کردید ، شما را متهم به #مسامحه می نمودند ؛ اما زمانه ، زمانه دیگری است. #خلخالی نه تنها قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست ، که #جلادی بی رحم است. ببخشید این گونه سخن می گویم. شاید تاب شنیدن آن را نداشته باشید ، ولی مردم کوچه و بازار قم حتی می گویند دست خلخالی به خون بسیاری از نوجوانان و جوانان بیگناه آلوده است. یکی از آنها برایم تعریف می کرد که شما روزی بنا داشتید بیست نفر را با هم محاکمه کنید. جلوی صف آنها رفتید و گفتید یکی درمیان از سمت راست ، اولی اعدام شود و دومی حبس ابد برود. نفر آخر که حبس ابد گرفته بود ، به امید اینکه شاید روزی آزاد شود ، گویا #خنده ای بر لبانش نقش بست و شما تا خنده او را دیدید گفتید حال که اینطور شد از آخز صف ، یکی در میان ، اولی اعدام شود و بعدی به حبس ابد رود... 👳🏻صادق خلخالی : آن #خنده_شیطانی بود. دقیقاً​ آن صحنه را به یاد دارم

7💬

‌ 💥 حكومت نايبان امام زمان و اعدامهاى فله اى
در اين نوشتار بخشى از گفت و گوی صادق خلخالی مسئول قتل عام هاى فله اى، با فضلی نژاد در سال ۱۳۸۱ را ميخوانيد.

با خواندن اين متن متوجه ميشود چرا #داعش براى ما ايرانيها پديده تازه اى نيست. 💢فضلی نژاد : اما شما در پاره ای از گفت و گو های خصوصی تان با من و دیگران گاه اشاره کرده اید به افراط هایی که در زمان حاکمیت شرع شما صورت گرفته ، چه از جانب خود شما و چه از جانب منصوبانتان... 👳🏻صادق خلخالی : یکبار گفتم که حالا #نبش_قبر نکن ، اتفاقاتی افتاد . نمی گویم که هیچ خطایی نبود که ، ولی وارد ماهوی آنها نمی شوم. بماند بین من و خدای من... 💢فضلی نژاد : برای تاریخ هم نمی خواهید خطایی از آن خطاها را بازگویید ؟ 👳🏻صادق خلخالی : تاریخ باید نماد #دلاوری های انقلابیون باشد ، حالا خطاهایشان را که نباید بزرگ کرد. مثلا اینکه پاسداران یک برادر #دوقلو را به جای دیگری آورده اند و من اعدامش کرده ام ، اینکه نکته مهمی نیست یا مثلا یک گروه بودند که آخر سال 59 فکر می کنم دستگیر کردند که اساسا اسلامی بودند ، اما خب به ما گفتند که اینها #مارکسیست هستند و من بدون فوت وقت از دم تیغ گذراندمشان. بعد هم اعلام کردیم اینان در صف #شهدای_انقلاب هستند و حقیقتاً​ هم دروغ نگفتیم... 💢 فضلی نژاد : اگر فکر می کنید که با یک عذر خواهی و اعتراف مبهم به برخی اشتباهات ملت خطاها را از یاد می برند ، اشتباه کرده اید.بگذارید رک بگویم . حداقل یکبار هم که شده خیلی رک . خلخالی معرف قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست. شاید در تب و تاب انقلاب خیلی از اصلاح طلبان امروز نیز از شما حمایت می کردند و حتی اگر برخی را اعدام نمی کردید ، شما را متهم به #مسامحه می نمودند ؛ اما زمانه ، زمانه دیگری است. #خلخالی نه تنها قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست ، که #جلادی بی رحم است. ببخشید این گونه سخن می گویم. شاید تاب شنیدن آن را نداشته باشید ، ولی مردم کوچه و بازار قم حتی می گویند دست خلخالی به خون بسیاری از نوجوانان و جوانان بیگناه آلوده است. یکی از آنها برایم تعریف می کرد که شما روزی بنا داشتید بیست نفر را با هم محاکمه کنید. جلوی صف آنها رفتید و گفتید یکی درمیان از سمت راست ، اولی اعدام شود و دومی حبس ابد برود. نفر آخر که حبس ابد گرفته بود ، به امید اینکه شاید روزی آزاد شود ، گویا #خنده ای بر لبانش نقش بست و شما تا خنده او را دیدید گفتید حال که اینطور شد از آخز صف ، یکی در میان ، اولی اعدام شود و بعدی به حبس ابد رود... 👳🏻صادق خلخالی : آن #خنده_شیطانی بود. دقیقاً​ آن صحنه را به یاد دارم

38💬

...
#بغض ...🌹
🌟✅
@deghbali 👑
#deghbali
#و_عشق_داریوش_است_و_بس
#جاودانه_بى_تکرار .
#خسرو_گلسرخی (زاده ۲ بهمن ۱۳۲۲ در #رشت - درگذشت ۲۹ بهمن ۱۳۵۲) #شاعر و #نویسنده #مارکسیست بود. او در سال ۱۳۴۷ سردبیر بخش هنری #روزنامه #کیهان بود. گلسرخی از جمله روشنفکران آن دوران بود که از #جنبش‌های_چریکی حمایت می‌کرد. گلسرخی به همراه گروهی دیگر در سال ۱۳۵۱ به اتهام #طرح_ترور_ولیعهد بازداشت شدند. گلسرخی در دادگاهی که به صورت زنده پخش شد از #عقاید مارکسیستی و #انقلابی خود دفاع کرد. با حکم دادگاه او و#کرامت‌الله_دانشیان اعدام شدند. گلسرخی در #قطعه_۳۳#بهشت_زهرا دفن شده است. پس از انقلاب مجموعه  اشعاری از او با نام «#خسته‌تر_از_همیشه» و «#ای_سرزمین_من» منتشر شد.
#پ_چی_که_بله
#dariush
#dariusheghbali
#dariushparandemohajer

گیرم که در باورتان به خاک نشسته ام
و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهاتان زخم دار است
با ریشه چه می کنید !!!؟
گیرم که بر سر این بام بنشسته در کمین پرنده ای
پرواز را علامت ممنوع می زنید
با جوجه های نشسته در آشیانه چه می کنید !!!؟
گیرم که می زنید …
گیرم که می بُرید …
گیرم که می کُشید …
با رویش ناگزیر جوانه چه می کنید !!!؟ #داریوش
#داریوشیها
#داریوش_اقبالی
#شرف_موسیقی_ایران...🌹

1💬

اینا همونایی هستن که قصر ها رو محاصره کردن اشیا رو دزدیدن و آتیش زدن بعضیا فرار کردن دوباره رفتن زیر پرچم پهلوی اونایی هم که نرفتن مزدشون شد گورهای دسته جمعی
آموزش مارکسیست بر عکس تعریف کردن
#مارکسیست#خاوران#چپ#عنقلاب

31💬

شهید مجید شریف واقفی از اعضای اسلامی سازمان مجاهدین خلق بودکه در سال ۵۴ به خاطر عقاید اسلامی او توسط عده ای از مارکسیست های گروه ترور و به آتش کشیده شد.. نام دانشگاه صنعتی شریف به اسم ایشان ثبت شده است.
#جمهوری_اسلامی_ایران #آیت_الله_خمینی #آیت_الله_مصباح_یزدی #آیت_الله_خامنه_ای
#ایران #وطن #مارکسیست #آزادی #شریف_واقفی #حنیف_نژاد #تیرباران #مجاهدین_خلق #چریک #مطالعه

1💬

‌ 💥 حكومت نايبان امام زمان و اعدامهاى فله اى
در اين نوشتار بخشى از گفت و گوی صادق خلخالی مسئول قتل عام هاى فله اى، با فضلی نژاد در سال ۱۳۸۱ را ميخوانيد.

با خواندن اين متن متوجه ميشود چرا #داعش براى ما ايرانيها پديده تازه اى نيست. 💢فضلی نژاد : اما شما در پاره ای از گفت و گو های خصوصی تان با من و دیگران گاه اشاره کرده اید به افراط هایی که در زمان حاکمیت شرع شما صورت گرفته ، چه از جانب خود شما و چه از جانب منصوبانتان... 👳🏻صادق خلخالی : یکبار گفتم که حالا #نبش_قبر نکن ، اتفاقاتی افتاد . نمی گویم که هیچ خطایی نبود که ، ولی وارد ماهوی آنها نمی شوم. بماند بین من و خدای من... 💢فضلی نژاد : برای تاریخ هم نمی خواهید خطایی از آن خطاها را بازگویید ؟ 👳🏻صادق خلخالی : تاریخ باید نماد #دلاوری های انقلابیون باشد ، حالا خطاهایشان را که نباید بزرگ کرد. مثلا اینکه پاسداران یک برادر #دوقلو را به جای دیگری آورده اند و من اعدامش کرده ام ، اینکه نکته مهمی نیست یا مثلا یک گروه بودند که آخر سال 59 فکر می کنم دستگیر کردند که اساسا اسلامی بودند ، اما خب به ما گفتند که اینها #مارکسیست هستند و من بدون فوت وقت از دم تیغ گذراندمشان. بعد هم اعلام کردیم اینان در صف #شهدای_انقلاب هستند و حقیقتاً​ هم دروغ نگفتیم... 💢 فضلی نژاد : اگر فکر می کنید که با یک عذر خواهی و اعتراف مبهم به برخی اشتباهات ملت خطاها را از یاد می برند ، اشتباه کرده اید.بگذارید رک بگویم . حداقل یکبار هم که شده خیلی رک . خلخالی معرف قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست. شاید در تب و تاب انقلاب خیلی از اصلاح طلبان امروز نیز از شما حمایت می کردند و حتی اگر برخی را اعدام نمی کردید ، شما را متهم به #مسامحه می نمودند ؛ اما زمانه ، زمانه دیگری است. #خلخالی نه تنها قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست ، که #جلادی بی رحم است. ببخشید این گونه سخن می گویم. شاید تاب شنیدن آن را نداشته باشید ، ولی مردم کوچه و بازار قم حتی می گویند دست خلخالی به خون بسیاری از نوجوانان و جوانان بیگناه آلوده است. یکی از آنها برایم تعریف می کرد که شما روزی بنا داشتید بیست نفر را با هم محاکمه کنید. جلوی صف آنها رفتید و گفتید یکی درمیان از سمت راست ، اولی اعدام شود و دومی حبس ابد برود. نفر آخر که حبس ابد گرفته بود ، به امید اینکه شاید روزی آزاد شود ، گویا #خنده ای بر لبانش نقش بست و شما تا خنده او را دیدید گفتید حال که اینطور شد از آخز صف ، یکی در میان ، اولی اعدام شود و بعدی به حبس ابد رود... 👳🏻صادق خلخالی : آن #خنده_شیطانی بود. دقیقاً​ آن... (ادامه در کامنت)

40💬

🔴 جنایات ماشین کشتار خمینی گجستک (خلخالی) از زبان خودش ⬅️ اسلام از همان روز نخست با کشتار وجنایت شروع شد وهمچنان ادامه دارد ❇️بخشی از گفت و گوی صادق خلخالی با فضلی نژاد در سال
۱۳۸۱
🔸خنده شیطانی دلیلی برای اعدام 🆔 @down_with_islam1 💢فضلی نژاد : اما شما در پاره ای از گفت و گو های خصوصی تان با من و دیگران گاه اشاره کرده اید به افراط هایی که در زمان حاکمیت شرع شما صورت گرفته ، چه از جانب خود شما و چه از جانب منصوبانتان... 💢صادق خلخالی : یکبار گفتم که حالا #نبش_قبر نکن ، اتفاقاتی افتاد . نمی گویم که هیچ خطایی نبود که ، ولی وارد ماهوی آنها نمی شوم. بماند بین من و خدای من... 💢فضلی نژاد : برای تاریخ هم نمی خواهید خطایی از آن خطاها را بازگویید ؟ 💢صادق خلخالی : تاریخ باید نماد #دلاوری های انقلابیون باشد ، حالا خطاهایشان را که نباید بزرگ کرد. مثلا اینکه پاسداران یک برادر #دوقلو را به جای دیگری آورده اند و من اعدامش کرده ام ، اینکه نکته مهمی نیست یا مثلا یک گروه بودند که آخر سال 59 فکر می کنم دستگیر کردند که اساسا اسلامی بودند ، اما خب به ما گفتند که اینها #مارکسیست هستند و من بدون فوت وقت از دم تیغ گذراندمشان. بعد هم اعلام کردیم اینان در صف #شهدای_انقلاب هستند و حقیقتاً​ هم دروغ نگفتیم... 💢 فضلی نژاد : اگر فکر می کنید که با یک عذر خواهی و اعتراف مبهم به برخی اشتباهات ملت خطاها را از یاد می برند ، اشتباه کرده اید.بگذارید رک بگویم . حداقل یکبار هم که شده خیلی رک . خلخالی معرف قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست. شاید در تب و تاب انقلاب خیلی از اصلاح طلبان امروز نیز از شما حمایت می کردند و حتی اگر برخی را اعدام نمی کردید ، شما را متهم به #مسامحه می نمودند ؛ اما زمانه ، زمانه دیگری است. #خلخالی نه تنها قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست ، که #جلادی بی رحم است. ببخشید این گونه سخن می گویم. شاید تاب شنیدن آن را نداشته باشید ، ولی مردم کوچه و بازار قم حتی می گویند دست خلخالی به خون بسیاری از نوجوانان و جوانان بیگناه آلوده است. یکی از آنها برایم تعریف می کرد که شما روزی بنا داشتید بیست نفر را با هم محاکمه کنید. جلوی صف آنها رفتید و گفتید یکی درمیان از سمت راست ، اولی اعدام شود و دومی حبس ابد برود. نفر آخر که حبس ابد گرفته بود ، به امید اینکه شاید روزی آزاد شود ، گویا #خنده ای بر لبانش نقش بست و شما تا خنده او را دیدید گفتید حال که اینطور شد از آخز صف ، یکی در میان ، اولی اعدام شود و بعدی به حبس ابد رود...
🆔 ادامه👇🏽👇🏽👇🏽👇🏽

4💬

🔴بخشی از گفت و گوی صادق خلخالی با فضلی نژاد در سال ۱۳۸۱
خنده شیطانی دلیلی برای اعدام 💢فضلی نژاد : اما شما در پاره ای از گفت و گو های خصوصی تان با من و دیگران گاه اشاره کرده اید به افراط هایی که در زمان حاکمیت شرع شما صورت گرفته ، چه از جانب خود شما و چه از جانب منصوبانتان... 💢صادق خلخالی : یکبار گفتم که حالا #نبش_قبر نکن ، اتفاقاتی افتاد . نمی گویم که هیچ خطایی نبود که ، ولی وارد ماهوی آنها نمی شوم. بماند بین من و خدای من... 💢فضلی نژاد : برای تاریخ هم نمی خواهید خطایی از آن خطاها را بازگویید ؟ 💢صادق خلخالی : تاریخ باید نماد #دلاوری های انقلابیون باشد ، حالا خطاهایشان را که نباید بزرگ کرد. مثلا اینکه پاسداران یک برادر #دوقلو را به جای دیگری آورده اند و من اعدامش کرده ام ، اینکه نکته مهمی نیست یا مثلا یک گروه بودند که آخر سال 59 فکر می کنم دستگیر کردند که اساسا اسلامی بودند ، اما خب به ما گفتند که اینها #مارکسیست هستند و من بدون فوت وقت از دم تیغ گذراندمشان. بعد هم اعلام کردیم اینان در صف #شهدای_انقلاب هستند و حقیقتاً​ هم دروغ نگفتیم... 💢 فضلی نژاد : اگر فکر می کنید که با یک عذر خواهی و اعتراف مبهم به برخی اشتباهات ملت خطاها را از یاد می برند ، اشتباه کرده اید.بگذارید رک بگویم . حداقل یکبار هم که شده خیلی رک . خلخالی معرف قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست. شاید در تب و تاب انقلاب خیلی از اصلاح طلبان امروز نیز از شما حمایت می کردند و حتی اگر برخی را اعدام نمی کردید ، شما را متهم به #مسامحه می نمودند ؛ اما زمانه ، زمانه دیگری است. #خلخالی نه تنها قاضی ای انقلابی نزد مردم نیست ، که #جلادی بی رحم است. ببخشید این گونه سخن می گویم. شاید تاب شنیدن آن را نداشته باشید ، ولی مردم کوچه و بازار قم حتی می گویند دست خلخالی به خون بسیاری از نوجوانان و جوانان بیگناه آلوده است. یکی از آنها برایم تعریف می کرد که شما روزی بنا داشتید بیست نفر را با هم محاکمه کنید. جلوی صف آنها رفتید و گفتید یکی درمیان از سمت راست ، اولی اعدام شود و دومی حبس ابد برود. نفر آخر که حبس ابد گرفته بود ، به امید اینکه شاید روزی آزاد شود ، گویا #خنده ای بر لبانش نقش بست و شما تا خنده او را دیدید گفتید حال که اینطور شد از آخز صف ، یکی در میان ، اولی اعدام شود و بعدی به حبس ابد رود... 💢صادق خلخالی : آن #خنده_شیطانی بود. دقیقاً​ آن صحنه را به یاد دارم.... 💢 فضلی نژاد : خنده آن فرد شیطانی بود ، مثلا . گناه بقیه متهمان چه بود ؟! و اصلا مگر خنده دلیل اثبات اتهامی است؟! 🇸🇪#hakhamaneshe_aryayi

369💬

‌‌ #قسمت_دوم
🎥 #موشن_گرافیک | سازمان ترور
🚨 تجدید ساختار سازمان مجاهدین خلق(منافقین) در اواخر سال ۴۸
⚠️ دلایل عدم تایید سازمان توسط امام خمینی
| نسخه کامل #ویدیو در کانال تگلرام خانه |
🔹خانه طراحان انقلاب اسلامی
@khattmedia
#امام_خمینی
#منافقین
#هفته_دولت
#سازمان_ترور
#ترور
#مجاهدین_خلق
#مجاهدین
#مسعود_رجوی
#دانشگاه_تهران
#موسی_خیابانی
#جنبش_فتح
#زن
#مارکسیست
#ساواک
#محمد_رضا_شاه
#اسرائیل
#تهران
#اتقلاب_اسلامی

2💬

.
ریچارد نیکسون رییس جمهور ایالات متحده آمریکا (1969-1974) در کنار محمد رضا شاه پهلوی شاهنشاه ایران در دوره پهلوی به ویژه پس از کودتای بیست و هشت مرداد روابط تهران-واشنگتن بشدت گسترش یافت و ایران با روابط حسنه که با بلوک غربی پیدا کرده بود سعی در ارتقا نظام آموزشی، فنون نظامی و اقتصادی خود داشت تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران رییس جمهوران آمریکا کمک بسیاری برای جلب نظر شاه و دوری او نسبت به بلوک شرق و کمونیست انجام دادند اما شاه هرگز به طور علنی متحد ناتو نشد و روابط خود را با شوروی دوستانه نگه داشت و حتی دبیر کل حزب کمونیست شوروی ( برژنف ) با شاه دیدار و سعی در گسترش روابط اقتصادی در حوزه ماشین آلات سنگین و بهره وری از آن، بطور کل سیاست پهلوی گرایش به آمریکا و غرب ولی نگهداری روابط حسنه با شرق بویژه شوروی بود چنانکه محمد رضاشاه در جنگ سرد خود را بیطرف جلوه میداد.
#تاریخ#محمد_رضا_شاه#پهلوی#مصدق#نیسکون#شوروی#برژنف#پادشاهی_ایران#رضا_شاه#ملی_شدن_صنعت_نفت#جمهوری#تاربخ_جنگ_سرد#جنگ_سرد#بلوک_شرق#کوبا#کاسترو#مارکسیست#کاپیتولاسیون#امام_خمیی#چمران#طالقانی#ابراهیم_یزدی#نهضت_آزادی#مهدی_بازرگان

6💬

@hermes_delijan
@hermes_delijan
با ما در کانال تلگرام همراه باشید
نگاهی به جنایتکاران واقعی تاریخ
@hermes_delijan
#چرچیل
#رزولت
#استالین
#کمونیست
#مارکسیست

1💬

.
نقشه‌ای خوب و مفید برای بازنمایی نظم ژئوپلتیک جهان در آخرین دهه جنگ سرد. رنگ آبی تیره متحدان ایالات متحده در ناتو و رنگ آبی روشن متحدان خارج از ناتوی آمریکا را نشان می دهد. رنگ قرمز تیره متحدان شوروی در پیمان ورشو، رنگ قرمز نیمه روشن متحدان کمونیست خارج از پیمان ورشو مسکو و رنگ قرمز روشن کشورهای غیر کمونیست نزدیک به مسکو را نشان می دهد که شامل حکومت‌های ناسیونالیست رادیکال عرب و جهان سومی از نوع احزاب بعث و مشابه آن می‌شود. دایره‌‌های نقطه‌ای قرمز نشان وجود شورش چریکی کمونیستی و دایره‌های نقطه‌ای آبی نشان وجود شورش چریکی ضد کمونیستی بر ضد حکومت‌های مستقر است. اشتباهات جزئی در نقشه وجود دارد. مثلا علامت شورش بر علیه حکومت تحت الحمایه ویتنام در کامبوج گذاشته نشده، شاید به این دلیل خود شورشیان هم کمونیست بوده‌اند همچنین کشور مصر بی طرف محسوب شده حال آنکه می‌بایست جزو متحدان آمریکا محسوب می گردید.

نکات مهمی را از این نقشه می توان استنباط کرد: تمام کشورهای مدرن، دمکرات و توسعه یافته در جمع متحدان ایالات متحده قرار دارند. هیچ کشور کاملا مدرن و توسعه‌یافته ای در جمع کشورهای کمونیست مشاهده نمی شود، نه در آغاز به قدرت رسیدن کمونیست‌ها نه در پایان آن. به عبارت دقیق‌تر کشورهای توسعه‌یافته‌ی دارای دمکراسی پارلمانی و جامعه مدنی نیرومند در مقابل ابتلا به مارکسیسم لنینیسم مصون بوده‌اند. برخلاف ادعای مارکسیست‌ها، سوسیالیسم مورد نظر آنها نه مرحله ای پیشرفته‌تر از سرمایه داری، بلکه نوعی بیماری مربوط به اختلال در تکامل سرمایه‌داری و جامعه مدرن به حساب می‌آید. از سوی دیگر در دوران حکومت چند دهه‌ای مارکسیست‌ها هیچ کشوری تبدیل به یک واحد جغرافیایی پیشرفته و توسعه یافته نشده‌است. تنها اتحاد شوروی توانسته به یک رشد صنعتی قابل توجه اما به شدت نامتوازن دست یابد. علت وضعیت استثنایی شوروی وسعت و منابع زیرزمینی سرشار و نیز سابقه و زیرساخت‌های بازمانده از وضعیت ابرقدرتی روسیه تزاری بوده‌است. چینی‌ها در دوران مائو تلاش کردند با پیروی از روش مسکو با تلفات انسانی چند ده میلیونی همانند شوروی تبدیل به یک ابرقدرت صنعتی شوند اما به هیج وجه موفق نبودند.
#شوروی#مارکسیست#لنین#جنگ_سرد#خروشچف#برژنف#گورباچف#استالین#ترومن#آیزنهاور#جان_کندی#نیکسون#ریگان#کارتر#کلینتون#تاریخ#تاریخ_اروپا#شوروی#ناتو#تاریخ_جهان#بلوک_شرق#مائو#کمونیست#کاپیتالیست#سرمایه_داری#کاخ_سفید#کرملین#جنگ_جهانی_سوم

11💬

@hermes_delijan
یک مار شجاع،یک ماهی را از غرق شدن نجات داد!!!
این چیزی هست که رسانه امروز،میتونه به تو القا کنه...
@hermes_delijan
این کانال و اکانت،از آوردن نام ایده های سیاسی،هیچ گونه وضع گیری سیاسی ندارد.
تنها نگاهی به تاریخ ایران و جهان می باشد.
@hermes_delijan
#سیاسی
#آشوری
#مارکسیست
#کمونیست
#سوسیالیسم
#ناسیونالیسم
#آنارشیسم
#دموکراسی
#آریستوکراسی

0💬

..
خارج از هر بحث و تحلیلی در مورد شخصیت و عملکرد آقای #ابراهیم_یزدی ؛ باید یادمون باشه که #امام_خمینی با #یاری و #همراهی همه گروه ها؛ اعم از #ملی_گرا ها، متدینین سنتی، روشنفکران، دانشجویان و طلاب، #مارکسیست ها ، چپ های مسلمان و سایر جریانات بود که توانست انقلاب را به نتیجه برساند.

به علاوه قرار نبود در انقلابی که #اسلامی بود، مانند سایر انقلاب ها، #تسویه_حساب و #حذف باشد. ..
به هر حال خدا #عالِمُ_الغَیبِ و َرحَم_الراحِمین و وطیفه ما طلب غفران است.
روحش شاد
..
..
#انقلاب_اسلامی
#نهضت_آزادی

11💬

#پیروز_دوانی در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۷۷۷ از منزل خود به قصد رفتن به خانهٔ خواهرش خارج شده و دیگر بازنگشت.
#نویسنده، #پژوهشگر، #مترجم، تحلیل گر و فعال سیاسی #مارکسیست ایرانی، و بنیانگذار، دبیر و سخنگوی اتحاد برای #دموکراسی در ایران

0💬

.
دیدار مخاییل گورباچف رهبر اتحاد جماهیر شوروی از هاوانا(پایتخت کوبا) به همراهی همتای خود فیدل کاسترو انقلابی- آوریل (1989)
#شوروی#کوبا#کمونیست#گورباچف#کاسترو#جنگ_سرد#بلوک_شرق#ناتو#مارکسیست#سقوط_شوروی#مرگ_کاسترو#تاریخ#تاریخ_روسیه#تاریخ_کوبا#تاریخ_جهان#تاریخ_جنگ_سرد

4💬