#مطالعه

.
چاشنی: رمان خارجی
. "همین امشب این کارو می کنم. این قضیه خیلی مسخره س . فکر می کردم بهترم و بهتر نیستم، سعی کردم محکم باشم و نمی تونم محکم باشم . سعی کردم پیشرفت کنم ، اما هیچ پیشرفتی وجود نداره ، نمی تونم غذا بخورم ؛ نمی تونم بخوابم و فقط دارم منابع رو هدر می دم"
گریک نوجوان ۱۷ ساله مضطربی ست که تلاش می کند توسط دیگران جدی گرفته شود . به این منظور با پای خودش راهی بیمارستان روانی می شود و با اعلام وضعیت وخیم خود پزشکان را جهت بستری شدن خود در بیمارستان متقاعد می کند .
در ادامه گریک پشیمان از تصمیم خود می کوشد تا راهی برای جبران پیدا کند.
.
www.30book.com

#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #تقویم #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی #این_داستان_یک_جورهایی_بامزه_است

0💬

#باغ_کتاب_من
باغ کتاب تهران بزرگ‌ترین مرکز کتابفروشی جهان و سرگرمی‌های علمی کشور است. شما هم از باغ کتاب دیدن کنید و ساعاتی را به دور از دغدغه با آسودگی خیال سپری کنید.

در صورت تمایل عکس‌هایتان از مجموعه را با هشتگ #باغ_کتاب_من برای ما ارسال کنید تا در صفحه رسمی باغ کتاب منتشر شود. اگر صفحه‌ی شما پرایوت است، عکس‌ها را بصورت دایرکت ارسال نمایید.

عکس از
@radin.ml

#باغ_کتاب_تهران #باغ_کتاب_من #باغ_کتاب #کتاب #هنر #فلسفه #باغ_علم #باغ_علم_کودک #باغ_علم_نوجوان #مطالعه #فرهنگ #علم #آموزش #کتابفروشی #کتابخانه

0💬

ادامه از مطلب پست قبلی
میزان مطالعه و ساعات کار مفید در ایران نسبت به میزان جهانی بسیار کم است
#صرفه_جویی #انرژی #منابع #اصراف #الگو #اصلاح_الگوی_مصرف #مصرف #ایرانی #ایرانیان #بهره_وری #مطالعه #کار

0💬

Loading...

درود بر دوستان
بخشی از اثر:دیشب صدای نواختن پیانوی زنی را شنیدم.
به گونه ای فوق طبیعی می‌نواخت، به شیوه ای که پیش از این به ندرت شنیده ام.
همان طور که به موسیقی گوش می‌دادم، به تمامی‌آنانی فکر می‌کردم که برای ساختن این سوناتها، پرلودها و آداجیوها رنج کشیده اند.
وقتی این آهنگسازان قطعات خود را می‌نواختند – که در هر حال متفاوت بود – حاکمان دنیای موسیقی آن روز، چقدر آنها را احمق می‌شمرده اند.
درباره مشکلات و حماقتهایی فکر کردم که در مجبور ساختن کسی برای سرمایه گذاری در یک ارکستر وجود داشت.
به هو کردنهای جامعه ای می‌اندیشم که به چنین هماهنگیهایی عادت نداشت.
اما بدتر از رنج آهنگسازان، آن بود که این دختر با چنان روح موسیقی می‌نواخت، چون میدانست قرار است بمیرد.
مگر قرار نیست من بمیرم؟
روح من کجا است که بتوانم موسیقی زندگی خودم را با شور و حال بنوازم؟
 داستان درمورد ورونیکای ۲۴ سالهٔ اسلوونیاییست که علی‌رغم زندگی نرمالش تصمیم به خودکشی می‌گیرد. این کتاب تا حدودی بر پایهٔ تجربیات شخصی کوئلیو ازبیمارستان‌های روانی مختلف است و حول محور دیوانگی می‌چرخد.
#پائولو_کوئیلو #ورونیکا_تصمیم_میگیرد_بمیرد ترجمه #حسین_نعیمی #نشر_ثالث
----------------------------------------------------------------------------------
#کتاب #مطالعه #معرفی_کتاب #کتاب_باز #کتاب_دوست #کتابباز #کتابخانه #ادبیات #رمان #نویسندگی #نویسنده #کتاب_خوب #پاتوق_کتاب #کتابیسم #تئاتر #فیلم_نامه #شعر #کتابسرا #کتابخونه #خوره_کتاب #کرم_کتاب#نمایشگاه_کتاب

2💬

اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی و عادت به مطالعه کردن می تواند نقشی بسیار فوق العاده در رشد همه جانبه در همه سطوح اجتماع ایجاد نماید.
اگر بپذیریم که عمر و فرصت های ما یک سرمایه هستند، برای رساندن آن به بهره وری باید بکوشیم و فارغ از هر حاشیه ای، به این قضاوت دست یابیم که عمر خود را به بطالت سپری نکرده ایم.
رسیدن به این هدف متعالی؛ فعالیت، هوشیاری و عزم راسخ می طلبد.
طبیعی است که همه به یک نحو این دوره را نمی گذرانند. فهم، معرفت و آگاهی انسان ها در چگونگی گذراندن این دوره، بسیار مؤثر است.
باید با ایجاد تغییرات اساسی در تفکرات و اندیشه‌ها؛ شور، شوق و عشق به کتاب/کتابخوانی را در جامعه ایجاد کرد و با افزایش آگاهی و استمرار باعث همگانی شدن آن شویم.
.ن: با تمام این محاسن، مزایا، ارزشها و اهمیت مطالعه کردن و کتاب خواندن؛ هرگز نمی توان منکر این شد که امنیت روحی روانی، مالی، شغلی و اجتماعی افراد برای رسیدن به شرایط کتابخوانی و مطالعه اهمیت بسیار بسیار فراوانی دارد.
#کتاب، #کتابخوانی#کتابدار
#کتابخانه#کتاب_خوب#کتاب_بد
#مطالعه#دانش#تفکر
#کمپین_نه_گفتن_به_کتاب_خواندن
#کمپین_مطالبات_دکتری_وزارت_علوم

0💬

پارنلی های عزیز سلام. از امروز به بعد قصد داریم یه کتاب خوب براتون معرفی کنیم که بخونید و حالشو ببرید. از این کتاب ها قراره مسابقه هم برگزار بشه که اگه بشه، جایزه هم خواهیم داشت. پس حتماً کتاب رو تهیه کنین و بخونین. راستی اگه شما هم کتاب خوبی تاحالا خوندین که دوست دارین بقیه هم بخونن برای ما بگین تا به اسم خودتون منتشر کنیم.
پارنل؛ نزدیکتر
@parnel.ir
#تبریز #پارنل #شاهگلی #رشدیه #ولیعصر #خرید #سوپرمارکت #سوپرمارکت_آنلاین #تخفیف #زمان #هوشمند #آسایش #کتاب #کتاب_خوب #مطالعه

0💬

Loading...

عکس گویای همه چیز است.
#زنان#زنیت #مطالعه #کتاب #شخصیت#
No comments!
#women

0💬

.
🎥 باز پخش موشن گرافیک #کتاب_نخوانیم📚📚
🔘 قسمت چهارم .
💢نویسندگانی📝 برای کتابنخوان ها .
🔶 به سفارش:
♨️ خانه طراحان انقلاب اسلامی .
🔷 تهیه کننده: ♨️گروه هنری رسانه ای عصر :🔻
🆔 @asrgroup_ir .
دریافت فایل کامل در تلگرام.
.
#گروه_هنری_رسانه_ای_عصر
#گروه_فرهنگی_هنری_عصر
#موشن #موشن_گرافیک #طراحی #گرافیست #تصویرسازی #هنر #هنری #هنرمند #انیمیشن #کلیپ
#کتاب #مطالعه #کتابخانه #ایرانی #ایران
#asrgroup #asr #motion #motiongraphics #graphic #design #book

3💬

Loading...

انسان های احمق،
نه از کتاب خوششان می آید
نه از فیلمهای مفهومی،
و نه هر چیزی که
آنها را وادار به تفکر کند!

#آندره‌ژید
#آندره_ژید

#مطالعه_ثروت_۲۱دقیقه
#کتاب
#کتابخوانی
#مطالعه
#ثروت
#فرهنگ
#ایرانیان
#ایران_آزاد
#ایران_من
#فرهنگ_مطالعه
#سینما
#فیلم
#فهم

2💬

انسان هاي با تفکرمثبت ،
با داشته هایشان زندگی می کنند ...! و انسان هاي با تفکر منفی ،
با نداشته هایشان زندگی می کنند ...!
و دائم حسرت نداشته ها را میخورند ...! #کتاب
#مطالعه
#کتاب_من_کتاب_تو
#book

#read_book_
#read_more_books
#read_book
#ketab #ketabdoost
#ketabdooni
#لطفا_کتاب_بخوانیم
#read_together

0💬

Loading...

چگونه کتابخوان تر شویم؟

سالهاست که هر وقت به من میگویند چه توصیه هایی برای پیشرفت بیشتر و بهتر داری، من کتاب خواندن را توصیه میکنم. اخیراً بعضی دوستانم میگویند که ما میخواهیم، اما به هزار و یک دلیل نمیشود. به عنوان آدمی که پانزده سال اخیر متوسط روزانه ۷۰ صفحه کتاب را خوانده ام، سعی کردم چند نکته مهم در این زمینه را اینجا بنویسم:

اول اینکه) تلاش کنید غیر از فارسی زبان دومی را هم بدانید. طبیعی است دست شما در پیدا کردن کتاب مناسب بازتر میشود. شاید برای کسانی که کار فنی میکنند یا فلسفه میخوانند، زبان آلمانی، برای مدیریت و اقتصاد زبان انگلیسی و برای شیفتگان ادبیات زبان فرانسه گزینه های جذابی باشند. البته من در این مورد صاحب نظر نیستم و این حرف کاملاً سلیقه شخصی من است. دانستن زبان دوم حتی میزان درک زبان اول را نیز بالا می برد. این نکته ای است که سالهاست در روانشناسی اثبات شده است.

دوم اینکه) کتابهایی بخوانید که خوب ترجمه شده باشد. متأسفانه در جامعه ما، ترجمه بسیار سلیقه ای است و انسانهای زیادی را می بینید که برای یادگرفتن بهتر زبان، دست به ترجمه کتابها میزنند. حتماً در زمان خرید یک کتاب، یک صفحه آن را به صورت تصادفی باز کنید و کامل بخوانید و اگر دیدید با نگارش راحت نیستید کتاب را نخرید. حتی اگر مطمئن ترین فرد آن کتاب را به شما توصیه کرده بود. من کاملاً اعتقاد دارم بسیاری از ما به خاطر ترجمه های بد و ضعیف، کتاب زده شده ایم.

سوم اینکه) در شروع کار به سراغ کتابهای کلاسیک نروید. مارک تواین زمانی گفته بود: «کتابهای کلاسیک، کتابهایی هستند که هیچکس حوصله ندارد بخواند اما همه آرزو میکنند که ای کاش آنها را خوانده بودند!». یکی از دوستان من برای شروع کتابخوانی رمان «در جستجوی زمان از دست رفته» نوشته مارسل پروست را گرفته بود. آلن دو باتن در مورد این کتاب میگوید: خواندن این کتاب دو پیشنیاز دارد: تنهایی کشنده و پای شکسته! به همین دلیل توصیه میکنم که سراغ لیستهایی شبیه: «۱۰۰ کتاب یا ۹۰ کتاب یا ۲۲ کتاب یا … که قبل از مرگ باید خواند نروید». چهارم اینکه) برای کتابخوانی زمان و مکان مشخصی در نظر بگیرید. یک صندلی یا یک پشتی یا یک گوشه اتاق یا داخل مترو یا هر جا که دوست دارید، اما عادت کنید که زمان و مکان مشخصی وجود داشته باشد و همیشه در آنجا کتاب. به این شکل ذهن شما شرطی میشود. هر وقت در آن محل قرار گرفتید ناخودآگاه، ذهن شما متمرکز میشود و آماده کتاب خواندن میشوید.
بقیه در کامنت اول👇👇
#کتاب #کتابخوانی #غرق_کتاب #کتاب_خوب_بخوانیم #مطالعه
#bookstagram

4💬

.
.
متاسفانه امروز نظرات ما از پرسه‌زدن زیاد در #دنیای_مجازی سرچشمه می‌گیرند و نه #مطالعه #کتاب ؛ این تقلید از #دانایی در واقع خود الگوی جدید #نادانی است که درگیر آن شدیم...
(کارل گرینفلد)

1💬

Loading...

_
#معرفی_کتاب
#Computational_Intelligence_in_Biomedical_Engineering

اثر #Rezaul_Begg
ناشر #CRC_Press
سال #2007
_
📚 عضو کانال #بوکناب شوید
📚 @Booknaab_BioMedicalEng
👤 @BookNAAB_Bot
_
#مطالب_کتاب
همانند بسیاری از زمینه‌های دیگر، مهندسین پزشکی نیز از کاربرد ابزارهای هوش محاسباتی (CI) برای حل مسائ ل پیچیده و غیرخطی، بهره‌مند می‌شوند. این مزایا می‌تواند حتی عظیم‌تر باشد اگر نوشته‌های علمی که به‌خصوص بر کابردهای پزشکی تکنیک‌های هوش محاسباتی تمرکز می‌کند، وجود داشته باشند.
کتاب “هوش محاسباتی در مهندسی پزشکی” اولین مرجع جامع در این زمینه می‌باشد که یک نگاه منحصر‌به‌فرد براینکه چگونه تکنیک‌‌ها در CI می‌تواند راه‌حل‌هایی در مدل‌سازی، شناسایی الگوی رابط، Clustering و دیگر مسائل خاص این رشته، پیشنهاد کند.
این کتاب با یک بازبینی از پردازش سیگنال و رویکردهای یادگیری ماشین آغاز می‌شود و در ادامه به معرفی کاربردهای خاص که نشان‌دهنده اهمیت CI در تشخیص‌های پزشکی و مراقبت‌های پزشکی است، می‌پردازد.
_
🔸كليدواژه ها:
#بوکناب_مهندسی_پزشکی
#بوکناب_هوش_محاسباتی
#بوکناب_Clustering
#بوکناب_پردازش_سيگنال
#بوکناب_مدلسازي
#بوکناب_شناسايي_الگوي_رابط
#بوکناب_يادگيري_ماشين
🔹🔹🔹🔹🔹🔹
#کتاب #کتاب_مهندسی_پزشکی #کتاب_خوب #کتابخوانی #کتابخوار #کتابدونی #مطالعه #بوکناب #بوکناب_مهندسی_پزشکی #کتاب_توصیه_شده #پیشنهاد_کتاب

0💬

#Repost @_._mehrnoosh_ (@get_repost)
・・・
🤗🤗🤗
برای دومين بار در تاريخ مهرنوشیت کتابی که در کم تر از یک روز تموم شد 💃💃💃
اولین کتاب دور دنیا در80 روز بود و دومی هم ک دیگ لازم به گفتن نیست 🙄
خیلی حس خوبیه وقتی یه کتاب که فیلمش رو دیدی بخونی🔖
اونم tvd که سه ماه تابستونمو کلا درگیرش بودم حالا ببینیم تا چند وقت درگیر کتاباشم 😊
هفت تا جلد داره 😥
پیش به سوی دومین جلد😁
#TVD#کتاب #کتابخوانی #مطالعه #پیشنهاد_کتاب #کتاب_خوب #کتاب_خوب_بخوانیم #پیشنهاد_کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #فروشگاه_اینترنتی_کتاب #بوکیکو
#خرید_آنلاین_کتاب #تخفیف #تخفیف_ویژه #تخفیف_کتاب

0💬

🍂
محمد پسربچه ۱۴ ساله ای است که در نزد یک روسپی پیر به نام رزا خانم زندگی می کند . رزا خانم در زمان جوانی یک روسپی یهودی بوده و با بالا رفتن سن یک خانه برای نگه داری بچه های روسپی های دیگر دایر کرده است . طبق قانون فرانسه روسپی ها به دلیل فساد اخلاقی حق سرپرستی فرزندانشان را ندارند و کسانی که بخواهند بچه ی خودشان را بزرگ کنند به افرادی مثل رزا خانم پناه می برند .

رزا خانم بسیار چاق و مریض احوال است و شدیدا محمد یا مومو را دوست دارد . مومو پسر زندگی فقر و فحشا است . پسری که در تمام این زندگی زشت با چشمانی زیبا به زیبایی های این زندگی نگاه می کند .پسری که یکی از سوال هایش از دیگران این است :ایا می شود بدون دوست داشتن و عشق زندگی کرد؟
"گلوله‌ها از بدن بیرون می‌آمدند و به داخل مسلسل‌ها برمیگشتند، و قاتل‌ها عقب میرفتند و عقب‌عقبکی از پنجره پایین میپریدند. وقتی آبی ریخته میشد، دوباره بلند میشد و توی لیوان میرفت. خونی که ریخته شده بود دوباره داخل بدن میشد و دیگر هیچ‌کجا، نشانه‌یی از خون نبود.زخم‌ها بسته میشدند. آدمی که تف کرده بود، تف‌ش به دهان‌ش برمیگشت. اسب‌ها عقب‌عقبکی میتاختند و آدمی که از طبقه‌ی هفتم افتاده بود، بلند میشد و از پنجره میرفت تو. یک دنیای وارونه‌ی راستکی بود، و این قشنگ‌ترین چیزی بود که توی این زندگی کوفتی‌ام ديده بودم."
#زندگي_پيش_رو
#رومن_گاری
#ليلي_گلستان
بخونيد،ياد بگيريد،لذت ببريد😌
#معرفي_كتاب
#كتاب_باز 📚
#كتاب_بخوانيم
#غرق_كتاب
#كتاب #كتابخانه #مطالعه

1💬

Loading...

.
#همچین_روزی
27 آبان 1396
29 صفر 1439
18 نوامبر 2017

امروز در تقویم 30بوک : سالروز درگذشت جامی، خاتم الشعرا، شاعر سده‌ی نهم؛ و سالروز درگذشت مارسل پروست، خالق «در جستجوی زمان از دست رفته».
.
www.30book.com

#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #تقویم #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی

0💬

فروشگاه کتاب پارسی
دگرگونی زندگی با جادوی نظم: هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم
ماری کندو
مترجم مهدی قراچه داغی
نشر البرز
۱۱۰،۰۰۰ ریال

کتاب «دگرگونی زندگی با جادوی نظم» نوشته ماری کندو است.
نویسنده در این کتاب به ساده‌ترین و درعین‌حال مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در بهبود کیفیت زندگی یعنی، نظم، پرداخته است. 
او ژاپنی‌ها را به عنوان الگویی برای ایجاد نظم در زندگی مورد مطالعه قرار داده و سعی داشته تا به شیوه‌ای کاربردی روش‌های ایجاد نظم را برای مخاطبان توضیح دهد.
او می‌گوید، مردم جهان بر این باورند که مرتب کردن اتاق و یا خانه‌شان بخت را به روی آنان می‌گشاید. کسانی که از هنر ژاپنی برای ساماندهی زندگی‌شان سود می‌جویند، دیگر هرگز با آشفتگی و بی‌نظمی رو‌به‌رو نمی‌شوند. این شیوه ناب فقط مجموعه‌ای از قواعد نیست، بلکه معجزه‌ای است که با رسیدن به ذهنیتی مناسب با استفاده از روش کن‌ماری زندگی‌تان را دگرگون می‌کند.
در بخش آغازین کتاب «دگرگونی زندگی با جادوی نظم» می‌خوانیم:
«چرا نمی‌توانم، خانه‌ام را مرتب کنم؟
اگر شیوه درست را نیاموزید هرگز نمی‌توانید خانه خود را مرتب کنید.
وقتی به دیگران می‌گویم، حرفه من آموزش نظم به دیگران است، اغلب با نگاه‌های حیرت‌زده روبرو می‌شوم. 
بی‌درنگ پس از شنیدن حرف من می‌پرسند: آیا درآمدی هم کسب می‌کنی؟
و در ادامه حرفشان باز می‌پرسند، آیا مردم برای چگونگی منظم بودن به آموزش نیاز دارند؟
درست است، زمانی که مدارس انواع کلاس ها را از آشپزی گرفته تا طریقه پوشیدن کیمونو از یوگا گرفته تا مراقبه ذن برگزار می‌کنند، آموزش چگونگی نظم و ترتیب تا این اندازه سؤال‌برانگیز است. 
دست‌کم در ژاپن پندار مردم بر این است که نظم به آموزش نیازی ندارد، بلکه مردم به‌خودی‌خود، نظم و ترتیب در خونشان است و چگونگی آن را می‌دانند. 
مهارت‌های آشپزی در خانواده ما از نسلی به نسلی دیگر واگذار می‌شود. مادران شیوه آشپزی را به دخترانشان می‌آموزند، اما به نظر می‌رسد که نظم را کسی به دیگری آموزش نمی‌دهد». #کتابفروشی #کتابخوانی #کتاب #بروجرد #مطالعه #نشر_البرز #انتشارات_البرز #نظم #نظم_در_زندگی #جادوی_نظم #مهدی_قراچه_داغی #هنر_زندگی_با_جادوی_نظم #نظم_ژاپنی

0💬

_
#معرفی_کتاب
#بيومتريالها_اصول_وكاربردها
اثر #محمدرفيعي
ناشر #دانشگاه_صنعتي_اميركبير
سال #1394
24.000T
_
📚 عضو کانال #بوکناب شوید
📚 @Booknaab_BioMedicalEng
👤 @BookNAAB_Bot
_
#مطالب_کتاب
در حال حاضر مواد مصرفی در بدن را می‌‌توان به گروه‌‌های فلزات، پلیمر‌‌ها، سرامیک‌‌‌ها و مواد مرکب دسته‌‌بندی نمود. کاربرد بیومتریال‌‌ها تابع و متأثر از واکنش ماده و بدن بوده و باید اساساً زیست سازگار باشند، به عبارت دیگر اثر محیط بدن بر ماده و اثر ماده بر بدن که نقش تعیین کننده‌‌ای در به کارگیری بیومتریال‌‌ها دارد باید در نظر گرفته شوند.
فصل اول: بیومتریال‌‌های فلزی
فصل دوم: بیومتریال‌‌ها سرامیکی
فصل سوم: بیومتریال‌‌ها پلیمری
فصل چهارم: بیومتریال‌‌هاکامپوزیتی
فصل پنجم: بیومتریال‌‌ها پلیمری زیست تخریب‌‌پذیر
فصل ششم: بیومتریال‌‌ها بیولوژیکی
فصل هفتم: جایگزین بافت‌‌های نرم
فصل هشتم: جایگزین بافت‌‌های سخت
فصل نهم: روش‌‌های نگهداری بیومتریال‌‌ها
_
🔸کلیدواژه ها
#بوکناب_مهندسی_پزشکی
#بوکناب_بيومتريال
#بوکناب_پليمر_زيست_تخريب_پذير
#بوکناب_بافت_نرم
#بوكناب_بافت_سخت
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
#کتاب #کتاب_مهندسی_پزشکی #کتاب_خوب #کتابخوانی #کتابخوار #کتابدونی #مطالعه #بوکناب #بوکناب_مهندسی_پزشکی #کتاب_توصیه_شده #پیشنهاد_کتاب

0💬

👩‍⚕ @zane24
👈گریزی به #واقعیت...🤔 گفتم: "من از #زنی خوشم می آید که #موقعیت ها را خوب #بفهمد."⁉️
گفت : منظورت را نمی فهمم‼️
گفتم: "مثلا در #آشپزخانه یک #کدبانو باشد
و در #اتاق_پذیرایی مثل یک #خانوم باشد و نه #آشپز،
در اتاق #مطالعه یک زن #متفکر و دانا
و در اتاق #خواب مثل یک...."
حرفم را تند و با #تحقیر قطع کرد.
گفت: "مثل یک #هرزه."
☝️از #حرفش جا نخوردم، با #خستگی روی فرمان #قوز کردم.😔
گفتم؛ " زنی که فکر می کند در اتاق خواب باید #فیلسوف باشد #احمق است."🤔...
🙏التماس دعا...🌹
📚(داریوش صالحی؛محقق و پژوهشگر تغذیه و طب سنتی ایران)
👩‍⚕ @zane24
https://telegram.me/zane24
☝️برای #مشاهده ادامه این #کلیپ و کلیپهای بیشتر به #کانال_تلگرام ما مراجعه نمایید🙏
💁 @zane24

4💬

كتاب بهترين راه ممكنه مي تونه باشه،حتي روزي ١٥ دقيقه ولي هر روز#مطالعه كنيم.

1💬

.
#گرنيكا (Guernica#) نام اثری است از نقاش معاصر اسپانیایی، پابلو #پیکاسو (۱۸۸۱ - ۱۹۷۳) که بمباران دهکده گِرنیکا در شمال این کشور توسط بمب‌افکن‌های آلمان نازی در ۲۶ آوریل ۱۹۳۷ و در خلال جنگ داخلی اسپانیا را به تصویر کشیده است.
این اثر در ابعادی عظیم (تقریباً ۳٫۵ در ۷٫۵ متر) ترسیم شده که در همان سال در فرانسه (در دوران تبعید پیکاسو) به نمایش عموم درآمد. مولفه های اصلی این اثر (بعد از اغتشاش و سردرگمی چشم‌گیری که در اولین نگاه به بیننده دست می‌دهد) می‌تواند مرگ، خشونت، بی‌رحمی، زجر و درماندگی باشد که با استفاده از قالبی سیاه و سفید و به سبک عکس‌های خبری در جراید کنار یکدیگر قرار گرفته اند.
پيكاسو در مورد گرنيكا مي گويد: اگر شما معانی مشخص به مولفه‌های نقاشی‌های من بدهید، ممکن است کاملاً به حقیقت نزدیک شده باشید، اما به هیچ عنوان به نیت من در جان بخشی به این مولفه‌ها پی نبرده‌اید. هر حدس، گمان و استنتاجی که شما دارید بخشی از حالتی است که من هم تجربه کرده‌ام اما به صورت ناخودآگاه و غیرارادی. من نقاشی می‌کنم برای خودِ نقاشی. من اشیا را برای چیزی که هستند، می‌کشم.

#كتاب#کتابفروشی#بامداد#میرداماد#اسکان#ولیعصر#مطالعه#گالري#كتاب_اورجينال#لوازم_التحرير#لامي#معرفي_كتاب#كتاب_جديد#كتاب_خوب
#bamdadbook#book#mirdamad#valiasr#eskan#music#reading#gallery#stationary#lamy#boardgames#bookshop#books

1💬

.
جنايت و مكافاتِ داستايفسكي را تمام كردم. دراينكه اين كتاب جزو شاهكارهاي ادبيات جهان است شكي نيست. اما ازاين به بعد، جزو يكي از شاهكارهاي كتابخانه ي كوچك من هم مي شود.
راسكلنيكف، شخصيتِ اصلي و محوريِ داستان مانند بيشتر شخصيت هاي دوست داشتنيِ من، بيگانه با مردم و زندگي اطرافش است. پسري فقير و دور از مادر و خواهرش. كسي كه از ناعدالتي مضحكِ اين دنيا به تنگ آمده، و يك روز، به يك باره تبري را برميدارد، پيرزني را مي كشد و اموالش را غارت مي كند. به همين سادگي. راسكلنيكف، برعكسِ تصوري كه در ابتداي ماجرا از او داريم، اين كار را نه بخاطرِ كمك به مادر و خواهرش و نه بخاطر خيرخواهي انجام مي دهد.او مرتكب قتل مي شود، چراكه عصيان گر است. چراكه ميخواهد عليه زندگي ناعادلانه با قوانين مضحكش، حتي عليه خودش عصيان كند. چرا كه ميخواهد پا را يك قدم فراتر از مرزهاي از پيش تعيين شده بگذارد و قانون گذارِ خويش باشد. چراكه ميخواهد اختيارِ خود را لمس كند، و اما همانطور كه داستايفسكي معتقد است؛ ما بعد از اختيارِ عمل و آزادي مان، مسئولِ اعمال خويشيم.
بعد از ماجراي جنايت، كتاب به زيبايي مراحل مكافاتِ مجرم را شرح ميدهد، مكافاتي كه هنوز قانوني نيست، و تنها در ذهنِ مجرم كِش مي آيد. ما شاهد جدالِ ذهنِ او و زجري كه ميكشد هستيم. و گاهي به اين نتيجه ميرسيم كه مكافاتِ ذهني، چندين برابر از مجازاتِ جسمي و قانوني دردناك تر است. و حقيقت اين است كه درنهايت، ذاتِ انسان، براي رسيدن به آرامش، نيازمندِ مكافات است. انسان خودش خواه ناخواه مكافات را طلب ميكند.
اين كتاب قضاوت ما را درمقابل خوب و بد يا خير و شر سخت ميكند. چرا كه صرفا كسي كه مرتكب جرمي نشده، خوب نيست، و كسي كه قاتل است، شايد نفسِ پاكي داشته باشد. .
ما با راسكلنيكفِ داستان قدم به قدم همراه ميشويم، با او تبر را به دست ميگيريم، با او جنايت ميكنيم و با او مكافات ميبينيم!.. راسكنيكفي كه در انتها، در راهِ عصياني كه در پيش گرفته بود ناكام مي ماند. و پشيمان است. اما نه بخاطر قتلِ يك انسان، بلكه بخاطرِ قتل خودش!..
......
از متن كتاب:
قدرت فقط نصيب كساني مي شود كه جرات كنند خم شوند و آن را بدقت بگيرند. فقط يك چيز مهم است: بايد فقط جرات داشت. لازم بود بدانم كه آيا من هم مانند همه مردم شپش هستم يا انسانم؟ آيامن ميتوانم از حد معين تجاوز كنم، يا نميتوانم؟ آيا جسارت اين را دارم كه خم شوم و آنچه مي خواهم بردارم يا نه. آيا موجودي ترسو و بزدلم يا صاحبِ حق و اختيار هستم؟
••••
ارسالى از دوست هنرمند ترانه سراى هميشه همراه @negarnoshadi

15💬