#ملت

.
بر باد رفته!

#امتداد _ #میثم_مشایخ :

#محمود_احمدی‌نژاد پس از پایان ریاستش بر دولتِ دهم، به تدریج سیاستی را در پیش گرفت که از یکسو خود را از اصولگرایان و حاکمیت جدا کند و از سویی دیگر، طیف خود را به عنوانِ ناجیِ #ایران و تنها آلترناتیوِ وضع موجود معرفی نماید!

گفتمانِ دولتِ نهم به گفتمانی انسان‌گرایانه و با چاشنیِ باستان‌گرایی و پناه بُردن به کورش بزرگ تغییر مسیر داد تا شاید این طیف بتواند افکارِ عمومی را به نفع خود بسیج کند!
به گمانِ من، #احمدی‌نژاد و طیف‌اش دچار نوعی اختلال هستند که در ادامه با ذکر چهار مورد، حقیقتی از این طیف را بیان خواهم کرد:

۱- در اواخر دولتش، دستِ اسفندیار رحیم‌مشایی را بالا برد و رسماً از او به عنوان جانشینِ خود و کاندیدای یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری رونمایی کرد! اما نه موجِ اجتماعی بوجود آمد و نه استقبالی از سوی جامعه صورت گرفت؛ تا جایی که با صندلی‌های خالیِ ورزشگاه ۱۲ هزار نفریِ آزادی مواجه شدند!

۲- #مشایی رد صلاحیت شد و دلخوش به برانگیخته شدنِ احساسات حقوق بشریِ مردم و فعالین سیاسی و مدنی و...، گمان می‌کردند یک موج اعتراضی بوجود خواهد آمد، اما نه تنها هیچ اعتراضِ معنادارِ اجتماعی صورت نپذیرفت بلکه موج اعتراض، به سوی مخالفت با ردّ صلاحیتِ مرحوم #آیت‌الله_هاشمی_رفسنجانی رفت!

۳- سال ۹۶ و در آستانه دوازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری به صحنه آمد و این‌بار از حمید #بقایی به عنوانِ کاندیدا رونمایی کرد و همزمان با این خیال که می‌تواند هزینه ردّ صلاحیت را بالا ببرد، خود نیز اعلام کاندیداتوری کرد! هر دو ردّ صلاحیت شدند اما آب از آب تکان نخورد!

۴- پس از انتخابات، شاهدِ اوجِ کُنش‌ها و واکنش‌های احمدی‌نژاد و رفقا بوده و هستیم! بازداشت بقایی و آزادیِ وی، بست‌نشینی و تحصن، حکمِ ۱۵ سال حبسِ بقایی، نپذیرفتن و آتش زدنِ این حکم و سرانجام، بازداشتِ اسفندیار رحیم مشایی! اکنون هم تصور می‌کنند #ملت برایشان به‌پا می‌خیزد!

بررسی و سنجشِ میزانِ تحققِ اهداف در چهار مورد فوق، پرده از حقیقت و اختلالی می‌گشاید که جریانِ احمدی‌نژاد بدان دچار است و آن‌را می‌توان "توهمِ عددی و اشتباهِ محاسباتی" نام نهاد که احمدی‌نژاد و طیف‌اش را به پایان نزدیک می‌کند.

#سیاسی
#امتداد

0💬

بلاخره داره تموم میشه ... #ما #ملت #عجیبی #هستیم
واژگونی اتوبوس مسافربری سبزوار
12نفر کشته
انفجار معدن زغال سنگ یورت آزادشهر

مرگ 43 معدنچی

واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی
مرگ 9 دانش آموز

واژگونی اتوبوس مسافربری در محور سوادکوه

13 نفر کشته

زمین‌ لرزه کرمانشاه

574 نفر کشته

آتش‌سوزی و غرق شدن نفت‌کش سانچی

32 نفر کشته

سقوط هواپیمای پرواز تهران یاسوج

66 نفر کشته

#فاجعه #سال_نو
#سال #مبارک #سگ #هنر #ایران #سانچی #دنا #کوه #هواپیما #مرگ #سقوط #معدن #پدر #مادر #غم #اندوه #غصه #گریه #زلزله #امداد #کمک #غیرت #خدا

0💬

Loading...

کاش سالی بیاد که هیچ کس بخاطر عقایدش محکوم نشه
__
کاش سالی بیاد که بدور از عقاید و اصول مذهبی کنار هم زندگی کنیم
__
کاش سالی بیاد که کارگر جلو بچه هاش عرق شرم نریزه
__
کاش سالی بیاد که بتونیم نظرات و عقاید هم رو بفهمیم و درک کنیم
__
کاش سالی بیاد که کسی سر گشنه زمین نزاره
__
ب امید سالی کم حادثه برای مردم سرزمینم
__
مانا و سر بلند باشید
__
#کاکتوس_سیاه#ایران#مملکت#مردم#نوروز#عقاید#حادثه#اتفاقات#ملت#انقلاب_بیداری

3💬

.
« نوروز ایرانیان اهل بیتی »

ما ایرانیان همیشه مورد توجه خاص اهل بیت (علیهم السلام) بودیم و هستیم!
مهم ترین دلیل این توجه ویژه خاندان پیامبر که بزرگترین، پاک ترین، عاقل ترین، مومن ترین و مهربان ترین انسان های روی زمین هستند، به مردم ایران، محبت و تبعیت ممتاز اهالی دیار سلمان فارسی است!
هر چند عیار این محبت و تبعیت ما ایرانیان در آخرالزمان پایین آمده ولی با این وجود نمیگذاریم محبت، ولایت و حرمت اهل بیت رسول الله (صلی الله علیه وآله و سلم)از قلبمان بیرون رود!
البته باید این ویژگی های معنوی نسبت به اهل بیت را روز به روز بیشتر و عمیق تر کنیم تا مصداق همان روایتی شویم که فرمود: برترین انسانها، مردم مومن آخرالزمان هستند.ان شاالله.
با آرزوی موفقیت و سلامتی در راه اسلام برای همه.
والسلام.
سیدمحمدصادق میرقیصری‌. #اسلام #ایران #ایرانیان #نوروز #هفت_سین #سامرا #هادی #شهادت #محبت #ولایت #ارادت #مردم #ملت #مومن #مسلمان #شیعه #ایمان #آخرالزمان #اهل_بیت #پیامبر #محمد #احمد #حرمت #احترام #میرقیصری #سیدمحمدصادق #سید_محمد_صادق_میرقیصری

0💬

سه شنبه؛

رئیس جمهورى روز سه‌شنبه در آستانه آغاز سال ۹۷ به منظور بازدید از مناطق زلزله زده، دیدار با مردم این مناطق و‌ بهره‌برداری از پروژه‌ راه آهن غرب کشور، وارد استان کرمانشاه شد.
بيست و نهم اسفندماه1396/هرجا

1💬

Loading...

سه شنبه؛

رئیس جمهورى روز سه‌شنبه در آستانه آغاز سال ۹۷ به منظور بازدید از مناطق زلزله زده، دیدار با مردم این مناطق و‌ بهره‌برداری از پروژه‌ راه آهن غرب کشور، وارد استان کرمانشاه شد.
بيست و نهم اسفندماه1396
#hezbet.ir

2💬

Loading...

قاعده ي پنجم : كيمياي عقل با كيمياي عشق فرق دارد. عقل محتاط است. ترسان و لرزان گام بر مي دارد . با خودش مي گويد :(( مراقب باش آسيبي نبيني.)) اما مگر عشق اين طور است ؟ تنها چيزي كه عشق مي گويد اين است :(( خودت را رها كن. بگذار برود!)) عقل به آساني خراب نمي شود . عشق اما خودش را ويران مي كند. گنج ها و خزانه ها هم در ميان ويرانه ها يافت مي شود، پس هرچه هست دلِ خراب است!#چهل#قاعده#شمس#عكس#عكاسي#مستند#كتاب#ملت#عشق

0💬

Loading...

آره دیگه اینجوریاس😒
#ملت

0💬

اینم از #مملکت#جمهوری_اسلامی#من#نمیدونم#چرا#انقلاب کردید
مملکتی که عادت کرده به مفت خوری آخرش اوفتادن به گوه خوری
مملکت زمانی درست میشه که #ولیعهد به کمک #ملت ایران برگرده
@freedom.for.iran.2576

6💬

Loading...
Loading...

#با_روحانی_تا_1400
#حالا #ملت یچی مینوشتن ، میفرستادن, دلشون #خنک میشد ، چی میشد ؟!

3💬

«می‌نویسم مردم ۷۶؛ از پژواک‌ها می‌شنوم: ۸۴ و ۹۲ !!» / قسمت دوم
.
میگن فسفر ماهی زیاده اصلا همین عادت چلوماهی خوردن‌های باراک باهوشش کرده بود! بی‌چاره دل‌ ناخوش مردم که سماقْ نخورده به تنها امید ناامیدش که تبریک های عرض نکرده‌ی کدخدای عالم باشه دل بسته بود، الان باید یه سال سگی رو شروع کنه! آهان! فهمیدم! مَردم! یادم اومد کلمه‌ای که دنبالش این‌همه گشتم! «مردم»«ملت» ... این رو بی‌زحمت سرخ کن بنویس وسط اون سند کاغذی. مردم در متن اند! اینو اکبر می‌گفت. اون شبی که مملکت را بعد از ۸ سال دادن دست سیدمحمد خیلی تاکید می‌کرد مردم در متن اند و ما در حاشیه. تا قبل «۷۶» اما نه متنی بود نه حاشیه‌ای! اصلا متن و حاشیه را اصلاحات آورد به این مملکت! محمود هم مردمی بود! همون‌که الان لولو بردتش؟ آره! حالا منم میگم اون «ملت» رو غیر از مطلع توی صفحه هم بیار با فونت «B Shenasname»
با اندازه بزرگ! آهان اینم از این! تفاهم خوبی بود.
قلم جان! قربان قد و بالای رعنایت٬ نوک برانت و جوهردان توپرت! این لوح را که با هم نوشتیم٬ بچسبان سر در اتاقت تا تَکرار نکنی رسم بد این بدمردمان را.
قلم‌ جان! تا ملتی در کار نباشد نه تو کاره‌ای می‌شوی نه چندرغازی گیر ما می‌آید! و تا نانی نباشد ملتی نان نخورده نه بازویشان یارای توست نه عقلشان هم‌نظر تو.
پس با مردم مدارا کن!
اما شاخ در جیب مردم نکن و نترسانشان مگر اینکه مترسک شوی!
قلم! نکند به اسم مردم و دین و منجی، عجوزه‌ی شغال پیر را در دامان خویش پرورش دهی و از آن‌طرف آخر عمری به سرت بزند زنبیلی شوی! مال دنیا را انباز کنی برای سپاه گوگوریو و برپایی عدالت جهانی!
قلم دلبندم! نکند سال‌ها از نداری و فلاکت همین مردم که اصل‌ند؛ دم نزنی٬ تمام دغدغه‌ات را حصر و محمود بیان کنی و چند روز مانده به انتخابات لیست بدهی برای شورا و مجلس! که حرف مرا گوش دهید! برای خودت شاخ که شدی یعنی تو نوکر مردمی نه این‌که مردم محمل تو باشند.
هر چند بدانی مردم تَکرار می‌کنند! اما از این بترس که قبر تو را بی‌‌مرده تر از آنی که هست بپندارند و تَکراری شوی برایشان! آن وقت آسمان خدا هم برای تو نخواهد بارید
.
ادامه در پست بعدی...
.
#اوباما #ترامپ #تهران #بی‌شناسنامه #حصر #محمود #بقایی #مشایی #احمدی_نژاد #خاتمی #هاشمی #هاشمی_رفسنجانی #مردم #ملت #اصلاحات #بهار #عید #نوروز #سال_نو #سفره_خالی #سد_لتیان #روحانی #فتنه #زنبیل #انحراف #گورخواب #دست_فروش #عالیجناب_سرخ_پوش #سیاست #سیاسی

1💬

«می‌نویسم مردم ۷۶؛ از پژواک‌ها می‌شنوم: ۸۴ و ۹۲ !!» / قسمت سوم (آخر)
.
یا برای مردم متنفر از خودت چند سال بعد از افتادن آب از آسیاب ناگهان دلسوز شوی و‌ به اسم آلمان و ژاپن خلع سلاحشان کنی و رقیبان مردمی‌ات را به اسم مردم از میدان به در کنی! من که در هر صورت باور نمی‌کنم راحت بمیری!
قلم جان! از مسند که پایین آمدی مردم همان‌اند؛ تو هم همان باش!
قلم جان! اگر حرف های من را نمی‌پسندی و آخرتت برایت مهم نیست؛ لااقل تا مسئولی مرفه زندگی نکن! آخرالامر دستت رو می‌شود؛ می‌فهمند کجا زندگی می‌کنی و کجا می‌میری! قلم جان! اگر گوش پند و نصیحت نداری به فکر ما باش! اگه خطا کردی، نمیگن کسی بهش نگفت؟ کس و کاری نداشت که بهش تذکر بده و بگه عظمت کاخ و قصر مهم نیست و قلم! این عظمت نگاه توئه که مهمه؟!
قَلَمانائیل، ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آن قصری که بدان می‌نگری. در هر دو بود؛ که دیگر چه بهتر!
برایت از «کاخ» چه بگویم؟ باغی که در زیبایی به عجایب ایران می‌ماند؛ اکنون که با تو سخن می‌گویم، به گمانم می‌رسد که آن را از همهٔ باغ‌های دیگر بهتر می‌دانم.
قلم عزیزم! بر سر در اتاقت بزرگ بنویس: «۷۶» تا یادت نرود مبدأ زمان مردم ستیزی زیر پرچم و اسم قرآن، اسلام و خمینی! و بعید از رسم قرآن، اسلام و خمینی!
چه قدر بد! هیچ وقت به سال تولدم این‌قدر حقیرانه نگاه نکرده بودم!
مگر نه این است هر کسی زمان و مکان تولدش برایش مهم است؟
آری اگر مهم نبود این‌چنین واقع‌بینانه نگاهش نمی‌کردم!
قلم، سال تولد من را هر موقع دیدی یادت بیاید که این روزها چند نفر حسابی مشغول کارند: مردم٬ مردم و مردم! آن‌هم برای چند چیز: ابقای اسفندیار، حیات بقایی، رجعت محمود! ترفیع شیخ حسن، تکرار اصلاحات و رفاه ناکارگران !
و چند چیز فراموش شده: سفره همان مردم، سفره همان مردم و سفره همان مردم
آبشخور این مصیبت سه چیز است: جهل جهل جهل!

همچنان‌که حافظ را باز می‌خوانم، به این باغ مردم‌کشی می‌اندیشم: بیار باده که رنگین کنیم جامهٔ زرق / که مست جام غروریم و مردم بفنایند!
پسانوشت: هفتاد‌ و ششمین پست با موضوع هفتاد و ششمین سال و با آرزوی تکرار نشدن خط مشی بد هفتاد و ششی‌ها!
.
#اوباما #ترامپ #تهران #بی‌شناسنامه #حصر #محمود #بقایی #مشایی #احمدی_نژاد #خاتمی #هاشمی #هاشمی_رفسنجانی #مردم #ملت #اصلاحات #بهار #عید #نوروز #سال_نو #سفره_خالی #سد_لتیان #روحانی #فتنه #زنبیل #انحراف #گورخواب #دست_فروش #عالیجناب_سرخ_پوش #سیاست #سیاسی

2💬

«می‌نویسم مردم ۷۶؛ از پژواک‌ها می‌شنوم: ۸۴ و ۹۲ !!» / قسمت اول
.
قلم بشکند اگر فی‌ماقبل تحریر تبریک عید به مردم یادی از تو نکند! مثلا بیاید یادی کند از خدایی که در این سال‌ها برای ملت ساخته‌ایم: «به‌نام خدای ملت‌ها» تا فضا را معنوی‌تر کرده باشد! یا با معنویت، تر کرده باشد! «به‌نام خدای خوب گورخواب‌ها، خالق و عامل دست‌فروش‌ها»! خب خب خب بس است... هذیان‌بافی و لجن‌خوری اضافه! چه قلم احمقی! شب عیدی حالمان را خراب کردی! گورخواب؟ دست‌فروش؟ حاجی‌فیروز؟ دلقک؟ سیاهی؟ خب خب خب بس است... هذیان‌بافی و لجن‌خوری اضافه! خودم را هم خفه می‌کنم اما این شروع خوبی نیست! گلویت را پاره پاره خواهند کرد اگر حرف بد بزنی! بیا این‌شکلی بنویس: «خدای خوب سدهای لتیان، آب و آب بازی! استخر فرح، پهلوی، نیاوران!» نفرین مرحوم عالی‌جنابان بر تو باد! علیه مرام سرخ‌پوشی حرف می‌زنی؟ کذاب پلشت! پناه بر خدا از قلم دادن دست منتقدین! گفتم حال‌مان را بد نکن پیشنهاد سیاسی می‌دهی؟ نان شب عیدی‌مان را ببینم می‌توانی سکه کنی آخرش یا نه! تو چه تقصیری داری قلم؟! دست من بشکند که زبان لال ندارم و‌ ذهن منفعل! می‌دانی؟ اصلا تقصیر تو نیست! گشتن به دنبال شروعی مردمی آسان است! اما ادامه دادنش پیر آدم را در می‌آورد! سخت است؛ #انسان می‌خواهد! کار هر کسی نیست! آهان! یافتم! یافتم! این‌گونه بنویس: «به‌نام ملت خداباور!» مبرهن است تا ملتی نباشد خدایی هم برای باور کردن نیست! پس اول ملت؛ بعدا اگر خواست خدایی بیاید، بیاید! باور و اعتقاد هم همین‌طور؛ آری همین خوب است! برای تنوع بیشتر هم گوشه‌های کاغذی را که می‌نویسی کمی بسوزان؛ این‌ شکلی از جنبه سنتی هم در کنار صنعتی صیانت میشه! Fantastic! اما قبلش حاشیه کاغذ را پر کن از وطن وطن وطن ها یکی در میان؛ وسطش خدا رو هم‌ بذار ... بوی سوختگی وطن و خداباوری که دراومد دیگر نسوزان. یعنی قرار است ۴ سال دیگر این سند کاغذی مال ما شود! این مطلع مهندسی‌شده و این حاشیه سوخته! وه! که چه به هم می‌آیند! اما انگار کافی نیست! یک چیزی کم داره برای تبریک عید امسال، انگار بقدر کافی سنگین نیست! اونم چه سال شومی! امسال دومین سال بی‌ باراکیمونه! امسال ترامپ بی‌شعور برخلاف باراک باکمالات! برای گورخواب زلزله‌زده سبزی‌پلو و ماهی نمیاره! .
ادامه در پست بعدی...
.
#اوباما #ترامپ #تهران #بی‌شناسنامه #حصر #محمود #بقایی #مشایی #احمدی_نژاد #خاتمی #هاشمی #هاشمی_رفسنجانی #مردم #ملت #اصلاحات #بهار #عید #نوروز #سال_نو #سفره_خالی #سد_لتیان #روحانی #فتنه #زنبیل #انحراف #گورخواب #دست_فروش #عالیجناب_سرخ_پوش #سیاست

0💬

این اولین بار نیست که #ملت #کورد باشمشیر تهدید میشود
#شمشیر عرب وترک دیگر به گوشت واستخوان ما کار نمی کند...... #عفرین

7💬

با سلام و سلامتی
نوروز در تقارن با ایام میلاد امیرالمومنین(ع) بر شماملت ایران مبارک باد. سالی سرشار از شادی و موفقیت برای شما آرزومندم.
#خامنه_ای
#خمینی
#ملت ایران
#روحانیت

0💬