#وزیر_خارجه

#سید_حسین_فاطمی_هدایتی معروف به دکتر فاطمی (زاده ۱۲۹۶ در نایین - درگذشته ۱۹ آبان ۱۳۳۳ در تهران) #سیاست‌مدار و #روزنامه‌نگار ایرانی و از ۱۳۳۱ تا ۱۳۳۲ وزیر امور خارجه ایران بود که پس از #کودتای_۲۸_مرداد محاکمه و به اعدام محکوم شد. طرح «جمهوری» در آن مقطع از سوی فاطمی بوده‌است،[۱] به گفتهٔ دکتر مصدق، فکر #ملی شدن نفت پیشنهاد دکتر حسین فاطمی بود. دکتر فاطمی را همراه با دکتر #علی_شایگان چهره‌های برجسته #جناح_چپ دولت مصدق می‌نامیدند. او پیش از #اعدام، از #ترور توسط محمد مهدی عبدخدایی جان به در برده بود.

حسین فاطمی در خانواده‌ای #روحانی در سال ۱۲۹۶ و در شهر نایین متولد شد. البته در تاریخی که پشت قرآن تولد سید حسین را ذکر کرده نیم‌روز عاشورای سال ۱۳۳۸ هجری قمری است که برابر ۱۲ مهر ۱۲۹۸ خورشیدی می‌باشد.

فاطمی در اول ابان ۱۳۲۸ به گروه متحصنین که در منزل #دکتر_مصدق گرد آمده بودند پیشنهاد می‌دهد که جبهه واحدی را تشکیل داده و عنوان جبهه ملی ایران را پیشنهاد می‌کند و به این ترتیب پایه‌های ایجاد سازمان جدیدی را بنا می‌گذارد.[۳][۴]

#حسین_فاطمی در کنار #محمد_مصدق. دکتر #مصدق فاطمی را پسر سوم خود می‌نامید.
به پیشنهاد فاطمی #روزنامه_باختر امروز ارگان جبهه ملی شناخته می‌شود و چند روز بعد اساسنامه و برنامه کار جبهه ملی اعلام شده و در ۱۰ آبان ۱۳۲۸ رسماً جبهه ملی ایران اعلام موجودیت می‌کند.[۵] فاطمی سازمان دهنده اصلی جبهه ملی محسوب می‌شد و پس از چند روزی که از تشکیل جبهه ملی می‌گذرد کمسیون تبلیغات را در #جبهه_ملی با همکاری #بقائی- حائری زاده - آزاد - مکی - ملکی - خلیلی - تشکیل می‌دهد. او آیین‌نامه این کمسیون را نوشته و به این ترتیب نوعی هماهنگی در میان روزنامه‌های طرفدار به وجود می‌آورد.[۶][۷] پس از انتخاب دکتر مصدق به نخست وزیری، حسین فاطمی در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۳۰ به سمت معاون پارلمانی #نخست_وزیر و سخنگوی دولت منصوب می‌گردد.

فاطمی در مهر سال ۱۳۳۱ با استعفای #وزیر_خارجه وقت به سمت وزیر امور خارجه دولت #دکتر_مصدق منصوب شد و بدنبال کشف مدارک جاسوسی انگلیس بلافاصله #سفارتخانه_انگلیس را در اول بهمن تعطیل و کارمندان آن را اخراج کرد. #فاطمی می‌نویسد: «... ملتی که روزی پرچم دار علم و فرهنگ و صنعت جهان بود… ملتی که راست بود، دوست بود، شعارش پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک بود یک چنین ملتی را یکصد سال استعمار کوشید خرد کند…». وی طی ده ماه بعد از انتصاب یکی از کلیدی‌ترین وزیران کابینه مصدق و تندروترین مخالف #استعمار_انگلیس و #سلطنت بود.
بقیه در کامنت
#احسان_شایگان

4💬

Loading...

.
خبر برکناری وزیرخارجه آمریکا در توالت به او گفته شد

جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید گفته زمانی که می‌خواسته به تیلرسون خبر برکناری‌اش را اعلام کند او در دستشویی بوده است.
.
پی نوشت : یاد اون بنده خدا افتادم که در ماموریت و سفر خارج از کشور و در حال گفتگو با رییس جمهور کشور میزبان بود، که برکنار شد ! .

#برکناری_در_توالت .
#وزیر_خارجه
#آمریکا

129💬

ما #عزت را به #پاسپورت #ایران و #ایرانی بر میگردانیم........ البته عزت یکی از #رفیقای اون اقاست که #قول زیاد میده .... 💢درپایانه #مرزی #رازی در مرز #ایران و#ترکیه هزاران #ایرانی را در سرما زیر برف وباران نگه داشتند امادرهای سالن انتظاررا که تازه افتتاح کردند به روی #مسافران باز نکردند!

#اعتبار_پاسپورت_ایرانی
#عزت_پاسپورت_ایرانی
#روحانی#پاسپورت_ایرانی
#وزیر_خارجه#ترکیه
#دروغ_یا_اروغ_سیاسی @mostaghelnews

#mostaghelnews

2💬

#پست_موقت
#یوسف_بن_علوی #وزیر_خارجه #عمان برای سفر دو روزه دقایقی پیش وارد #تهران شد./ ایرنا

پ.ن: عمان همیشه پیام های ناگهانی ایالات متحده را برده است و آورده ست. خداوند این یکی را بخیر کند که بنظر بی ربط با خروج احتمالی #واشنگتن از #برجام نخواهد بود.

0💬

Loading...

.
بسم الله الرحمن الرحيم
.
با آمدن #وزیر_خارجه جدید امریکا، در خبرها گفته می شود امریکا از #برجام خارج می شود. .
این خبرها #دروغ است چون #آمریکا در برجام به دنبال توقف و در برخی از موارد نابودی #صنعت_هسته_ای ایران بوده است_مانند نابودی 20درصد و خط تولید ان و تعطیلی #فردو و نابودی #راکتور_اراک و ... نیز نظارت انلاین بر صنعت هسته ای - که همه آنها را بدست آورده است. .
از طرف دیگر به هیچ یک از تعهدات اساسی خود و نیز تعهدات #اروپا در برداشتن تحریمها عمل نکرده، بلکه شاهد بیش از 60 مورد #تحریم جدید بوده ایم. .
بنابر این حفظ برجام به صورت موجود کاملا به نفع اوست و اين حرفها برای گرفتن امتیازات بیشتر از جمله در زمینه های #موشکی و منطقه ای است.
از امریکا نباید هراسید بلکه از مسئولینی که به اسم تعامل همه چیز را دادند و هیچ چیز نگرفتند بسیار می‌ترسیم چون ممکن است همه #اقتدار ملت ایران را به اسم #مذاکره و #تعامل با امریکا و کشورهای غربی یکجا تحویل دهند.
.
@smnabavian

0💬

🔷یک هفته پس از خبر قرار دیدار رهبران #آمریکا و #کره_شمالی، #وزیر_خارجه کره شمالی امروز پنج‌شنبه ۲۴ اسفندماه، سفر دو روزه خود به کشور #سوئد را آغاز می‌کند.

#پرشیادایجست

1💬

🔴#مشایی که امروز می‌گوید حکم #بقایی با دستور وزیر خارجه انگلیس صادر شده!!!، چه مسئولیتی داشته که با جک استراو #وزیر_خارجه سابق #انگلیس دیدار کرده است؟در این دیدار چه مطالبی مطرح شده؟

#بهارشناسی

1💬

Loading...

در فاصله دو روز:
.
محمدجواد ظریف، #وزیر_خارجه ایران در جریان سفر خود به #پاکستان: "اگر روزی #عربستان_سعودی با هرگونه تجاوز خارجی مواجه شود، ایران نخستین کشور است که برای کمک به این کشور وارد عمل می شود."
.
محمد بن سلمان، ولیعهد ۳۲ ساله عربستان سخنان پیش رو را در مصاحبه ای تلویزیونی که قسمتی از آن از شبکه سی.بی.اس پخش شد و پس از تکرار توهین های خود به مردم و رهبری ایران و تشبیه به آلمان نازی گفت
.
«عربستان سعودی هیچ تمایلی برای تجهیز خود به بمب هسته‌ای ندارد، اما تردید نباید کرد که هر گاه #ایران اقدام به تولید بمب هسته‌ای بکند، ما نیز در اولین لحظه‌ی ممکن اقدام به تجهیز خود به بمب هسته‌ای خواهیم کرد.»
.
مصاحبه کامل شبکه خبری سی بی اس با محمد بن سلمان قرار است دو روز پس از دیدار او با دونالد #ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در روز یکشنبه پخش شود.
.
آقای #ظریف میدانیم که در پی تنش زدایی هستید اما چه کسی پاسخگوی چنین صحبتهاییست؟
اگر صحبت های #محمد_بن_سلمان از طرف رده پایین ترین مقامات ایرانی هم گفته میشد احتمال تشکیل جلسه فوق العاده شورای امنیت وجود داشت!!
دلتان را هم به حمایت دوستان اروپاییتان خوش نکنید
خودتان بهتر میدانید که اروپا همواره بواسطه مبادلات مالی و نفع اقتصادی خود در پشت پرده حامی شاهزاده ماجراجوی سعودی بوده است
.
#سیاست_نوین
#ظریف #هیتلر #ایران

96💬

Loading...

.
اولین تلفات #چهارشنبه_سوری .
رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه صبح به وقت واشنگتن خبر داد که مایک پمپئو رئیس سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده موسوم به سی آی ای را به عنوان #وزیر_خارجه جایگزین رکس تیلرسون معرفی می کند.
.
همچنین #جینا_هسپل، از افسران ارشد اطلاعاتی #سیا، به عنوان "اولین زن" به ریاست این سازمان منصوب می‌شود.
.
پنج نکته درباره مایک پمپئو:
.
مایک پمپئو ۵۴ ساله به عنوان رئیس سیا به طور مرتب دونالد ترامپ را در جریان مسائل اطلاعاتی قرار می‌دهد. او یکی از تندروترین چهره‌ها در زمینه سیاست خارجی در حلقه نزدیک به رئیس جمهور آمریکا است.
.
پمپئو مانند خود دونالد ترامپ از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای ایران است و بارها خواهان لغو آن شده است. دولت ترامپ گفته اگر اصلاحات مورد نظر او در برجام اعلام نشود، ادامه پایبندی ایران به این توافق را تأیید نخواهد کرد. آمایک پمپئو چندی پیش درباره ایران گفت که این کشور "دست به اقدامات بی‌رحمانه‌ای می‌زند تا به قدرت برتر در منطقه تبدیل شود".
.
.

آقای پمپئو موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را کم‌اهمیت می‌داند و می‌گوید #روسیه دهه‌هاست که در حال دخالت در دوره‌های مختلف #انتخابات آمریکا است. درماه فوریه او از گفت‌وگوهای خود با روسای سازمان‌های اطلاعاتی روسیه در ساختمان مرکزی سیا دفاع کرد.
. .
مایک پمپئو از طرفداران جمع‌آوری گسترده اطلاعات از شهروندان آمریکایی و ارتباطات آنها است. او در مقاله‌ای در سال ۲۰۱۶ خواهان ازسرگیری جمع‌آوری اطلاعات تلفن‌های داخلی و ترکیب آن با اطلاعات مربوط به شیوه زندگی مردم برای ساختن #بانک داده‌‌های قابل جست‌وجو کرد.
.
.
قبل از رسیدن به ریاست سیا آقای پمپئو نماینده #کانزاس در #مجلس نمایندگان آمریکا و یکی از اعضای محافظه‌کار این مجلس بود. او افسر بازنشسته ارتش، فارغ‌التحصیل آکادمی نظامی آمریکا در وست‌پوینت نیویورک و همین‌طور دانش‌آموخته مدرسه حقوق #هاروارد است.
.
بیچاره #نیکی_هیلی هم خیلی زحمت کشید تا وزیر بشه
.
#سیاست_نوین
#مایک_پمپئو #رکس_تیلرسون
#mikepompeo #cia

13💬

دکتر جوان شهرکی، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (#یونیدو)در ایران با دکتر ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.
در این دیدار، طرفین، به تبادل نظر در خصوص چشم انداز توسعه همکاری­های ایران و سازمان یونیدو در کشور ایران پرداختند.

#UNIDO representative in Iran, Dr. #Javanshahraki, held a meeting with Minister of Foreign Affairs Dr. Zarif.
They discussed the perspective for developing #cooperation between Islamic Republic of #Iran and UNIDO in Iran.
#یونیدوایران #یونیدو #وزیر_خارجه #ظریف

1💬

Loading...

#وزیر_خارجه #فرانسه بدون پاسخ دادن به سئوالاتی درباره اینکه آیا #پاریس باید به فروش #سلاح به #عربستان_سعودی و #امارات متحده عربی پایان دهد، ادعا کرد که #ایران مقادیر زیادی سلاح در خاک #یمن دارد.
@siyasat.news
@siyasat.news
@siyasat.news
@siyasat.news

0💬

#وزیر_خارجه #فرانسه بدون پاسخ دادن به سئوالاتی درباره اینکه آیا #پاریس باید به فروش #سلاح به #عربستان_سعودی و #امارات متحده عربی پایان دهد، ادعا کرد که #ایران مقادیر زیادی سلاح در خاک #یمن دارد.

10💬

Loading...

.
خبرگزاری رویترز ادعا کرد:دور دوم مذاکرات منطقه ای، در ایتالیا با حضور ایران و قدرت های اروپایی برگزار خواهد شد/ این مذاکرات جهت کسب رضایت ترامپ در مسئله تغییر برجام انجام می شود/دور اول! در مونیخ بوده.

پ ن : وزیر امور خارجه اواخر ماه گذشته در کنفرانس امنینی مونیخ شرکت کرده بود
#ظریف
#محمد_جواد_ظریف
#وزیر_امور_خارجه
#وزیر_خارجه
#کنفرانس_امنیتی_مونیخ
#ایران
#خاورمیانه
#خاورمیانه_جدید
#new_middle_east
#عراق
#سوریه
#یمن
#حزب_الله_لبنان
#انصارالله_اليمن
#عربستان_سعودی
#مزاکرات_منطقه_ایی
#برجام۲

5💬

در سفر #وزیر_خارجه #فرانسه به ایران، در رابطه با برجام و برنامه #موشکی، پیام مناسبی از #ایران صادر شد
..
#جواب_پشیمان_کننده
..
نکته ای که غربی ها خیلی تلاش کردند پی ببرند چگونه جوابی است و جاسوسان زیادی را در کشور فعال کردند
..
مثل همین #کاووس_سیدامامی که خودکشی کرد
..
@mhstq110
..
احتمال قوی جواب پشیمان کننده ایران موشک های قاره پیما و بمب اتمی خواهد بود
..
مثل کره شمالی، این کشور هم یکبار گول مذاکره با امریکا را خورد و بخشی از صنایع هسته ای خودش را نابود کرد اما الان خاک امریکا را در تیررس موشک های اتمی خودش دارد
..
@mhstq110
..
موشک های ایران، ضامن اجرای برجام و پیش نیاز قدرت اقتصادی و سیاسی ما هستند
..
@mhstq110
..
پینوشت:
.
بزودی مطالب را از پیج قبلی انتقال می دهم اینطرف و ادامه مباحث را دنبال می کنیم، فعلا دسترسی من به اینترنت محدود هست، لطفا صبور باشید
.
مخلصم
.
پینوشت دوم:
.
بحث جاسوسی در ایران و آنوسی ها ادامه دارد میگذارم
ان شاءالله

24💬

جمعی از دانشجویان در واکنش به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران بعد از بیانیه دخالت ‌آمیز وزارت امورخارجه این کشورنیمه شب گذشته در فرودگاه مهرآباد تهران تجمع کردند
#دانشجویان#واکنش
#سفر#وزیر_خارجه
#فرانسه#بیانیه#دخالت
#فرودگاه#مهرآباد
#تهران#تجمع

1💬

1💬