#Atatürk

Loading...

Günaydın Kemalist ailesi 💙

#atatürk

0💬

Loading...

Anafartalar Kahramanı

Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları, Türk tarihi için olduğu kadar, Mustafa Kemal’in askeri kariyeri bakımından da önemli bir dönüm noktasıydı. 1916’da Çanakkale Savaşı sona erip işgalci kuvvetler çekildiğinde, Mustafa Kemal “Anafartalar Kahramanı” olarak Türk ulusunun gönlündeki müstesna yerini çoktan edinmişti. Anafartalar Grubu Komutanlığı dönemindeki üstün başarıları nedeniyle 17 Ocak 1916 tarihinde kendisine verilen “Muharebe Altın Liyakat Madalyası” ise bu başarının askeri ifadesiydi. 19 Şubat 1915 günü İngiliz ve Fransız gemileri, Boğazlar’dan geçişi sağlamak için Çanakkale Boğazı girişindeki tabyaları topa tutarak karaya asker çıkarmaya başladılar. Bu ilk girişimde başarı sağlayamayınca Ağustos başında yeni bir saldırı gerçekleştirdiler. Takviye edilmiş bu saldırının hedefi Anafartalar’dı. Harekât başladığında 5. Ordu Komutanlığı’nca hemen “Anafartalar Grubu Komutanlığı” adında bir komuta kademesi oluşturuldu. Komutanlık önce Albay Feyzi Bey’in (Önay) idaresine verildi. Ancak Feyzi Bey’in ağır hareket etmesi nedeniyle Conkbayırı’ndaki durum kritikleşince, tüm birliklerin kendi emrinde birleştirilmesini talep eden Mustafa Kemal komutanlığa atandı. Komutayı alır almaz birliklerini savunma durumundan çıkararak karşı saldırıya geçiren Mustafa Kemal, Anafartalar’da hem İtilaf Kuvvetleri’ni durdurmayı, hem de kaybedilen bazı mevzileri geri almayı başardı. İlerleyen günlerde tümüyle kıyıya çekilmek zorunda kalan İtilaf Kuvvetleri, hiç beklemedikleri bir yenilgi alarak 1916 başlarında Çanakkale Boğazı’nı terk etti. Bu başarısından ötürü Muharebe Altın Liyakat Madalyası’na layık görülen Mustafa Kemal’in rütbesi de mirlivalığa (tuğgeneral) yükseltildi.

#ataturk #mustafakemalatatürk #atatürk #mustafakemal #mustafakemalataturk #anafartalar

0💬

Loading...
Loading...

Müşteri Hizmetleri - 0850 302 1779
.
Mağaza Tel : 0212 909 5257
.
WHATSAP 0554 788 4047
.
.
3D Baskı telefon kılıfları : Ömür boyu kalıcı baski garantisi veriyoruz
#telefonkilifi #kilif #resimlikilif #ataturk #atatürk #tc #tr #sigara #sigaram #ahsapkilif

1💬

Bu dönemde bazı şeyleri söylemek, bazı yerlerı göstermek cesaret ister. #foxtv @foxturkiye #Atatürk #mustafakemalatatürk #gazi

0💬

Loading...

Günaydın. Güne güzel başlatacak bir görsel.

#mustafakemalatatürk #atatürk

0💬

Loading...

Bəzən sevdiyini başqasına əmanət etmək zorunda qalarsan.
Amma ona, bir ömür boyu sevdiyini və gözlədiyini isbat edərsən.
Xoş izləmələr .
.
.
.
.
.
.
.
.
. #baku #azeri #booknerd #awk #kiwi #atatürk #terhuneorchards #sëxcoфe #baki #lovequotes #tekceket #friyay #a #b #ulvik #šextâçkğ #düğün #a #b #seniseviyorum #gunaydin #tarotreadersofinstagram
#seniseviyorumadamım #azstagram #azstagra #az yukledi @ulvu_cavadov @_liltagram_ #bowumutler #abiye #hey #sensizolmaz #repost #amazing .

0💬

Atatürk kavramı (part 3)
#ataturk #atatürk #kavram

0💬

Atatürk kavramı (part 2)
#ataturk #atatürk #kavram .
.
.
.
.
dipnot:atatürk’ün bilim hakkında öyle bir sözü kayıtlarda yoktur. Lakin genede kullanmış olma sebebim zaten hayat tarzı fazlasıyla bunu ifade etmektedir.

0💬

Atatürk kavramı (part 1)
#ataturk #atatürk #kavram

1💬

1/17
새벽 4시
이스탄불 아타튀르크 공항 도착!
비행기 경유 하는 동안 스벅에서
터키식 터키와 이름모를 케잌~
#Turkishcoffee is the best coffee ever I drink😍😍😍진짜 터키커피 미쳤다#카페#소통#일상#daily#데일리
#취미#터키#공항#스타벅스#starbucks
#먹스타그램#coffee#여행#travel#trip
#turkey#istanbul#atatürk#공항
#f4f#follow#like#팔로우#맞팔

2💬