#kisiselgelisim

Karne günü geldi çattı ben de bir kaç bir şey yazmak istedim .

Üç senedir yaptığım öğrenci koçluğunda bir çok farklı öğrenciyle tanışma fırsatım oldu biz okulda onları ne kadar öğrenci sıfatıyla görsekte aslında onlar genç ve geleceğin adamları kadınları... onlar 15 de olsalar 18 de henüz öğrenci ve ebeveynlerine bağlı da olsalar hepsi karakteri oturmuş kişiliği oluşmuş birer birey lakin bazı aileler bir türlü bunu anlamıyor.
Evet onlar 30 una da gelse bizim çocuğumuz ama unutmayın ki onlar birer birey. Onu Kardeşiyle arkadaşlarıyla kapıştırmanız( evet tam olarak yapılan bu) abine bak doktor oldu sen bari bir üniversite tuttur bak kardeşin ne kadar Çalışkan şunun kızı bile kaç net yaptı azcık örnek al gibi, onu ilgiden boğmanız teneffüste boş duracağına test çöz çok konuşma sen git ders çalış gibi, destek olacağına köstek olmanız böyle giderse senden bir halt olmaz yazık sana harcadığım paraya gibi ya da hayalet olmanız tamam tamam çok iyi hallederiz bakarız sen okuluna git gibi, he bir de kendi olamadıklarını çocuğuna empoze edenler var en iyi meslek en iyi para o İşte biz o bölümü istiyoruz diyen veliler gibi.
Öğrencilerden çok velileri alıp önüme konuşmak istiyorum bazen ya siz bu çocuklardan ne istiyorsunuz ? Zaten ergen desen değil yetişkin desen değil bir yaştasın kafan duyguların karma karışık sınav sitresi bir yanda diğer yanda yeteneklerine uygun olmayan bir sistem... Sevgili anne babalar emin olun bu gençlerin hepsi okumazsalar kendilerini nasıl bir sonun beklediğini biliyor. Onlara gerçekten destek olmak istiyorsanız onlara çalışıp başaramayacakları hiç bir şeyin olmadığını anlatın, gerçekten örnek göstermek istiyorsanız onlara iyi yaptığı şeyleri örnek göstererek güzel davranışlarını pekiştirin, onlara başarının istemedi bir işte çok para kazanmak değil sevdiği bir işte alın teri dökerek en iyi işi ortaya çıkarmak olduğunu anlatın ve bırakın onlar kendileri gibi kalsınlar siz olmasınlar çünkü siz hiç kimseye benzemeyen eşsiz bir evlada sahipsiniz.. değerini bilin 🙏🏻 #karne #okul #lise #ergenpsikolojisi #kisiselgelisim #öğrencikoçluğu

0💬

Stereotip tehdidi yani belirli bir gruba yönelik sırf o grubun üyesi olmaktan ileri gelen 1-0 yenik başlama durumu ilk başta kadınlar ve matematik yetenekleri konusunda inceleniyor. 1999 yışında yayınlanan bir makalede araştırmacılar şunu buluyorlar: 1. grupta katılımcılara bir şey demeden kadınlara ve erkeklere bir matematik testi verildiğinde iki grup da aynı performans gösteriyor. 2. grupta ise katılımcılara "Bu bir matematik testidir, kadınların matematikte daha başarısız olduğunu biliyoruz" dediğinde kadınlar erkeklerden daha düşük puan alıyorlar. Bunun açıklaması olarak kadınların muhakeme ve akıl yürütmeden sorumlu beyin bölgesi (prefrontal cortex) bu yargıyı duyduğunda etkileniyor, beklenene uygun davranıyor. Bunu sürekli "iyi tapabiliyor muyum?" diye düşünme, stres altında olma ve negativ düşünceleri bastırmaya çalışmaya bağlıyor araştırmacılar. Bu kadınlara has değil elbette, aynı şekilde erkeklerin de matematik performansını böyle düşürebiliyorlar. Yalnızca "Kadın matematik yapamaz" daha genel bir inanç olduğundan ilk deney öyle formülize ediliyor.
_____
Kısaca bir grup insandan (kadın, Suriyeli, yaşlı, siyahi, memur vs.) sırf o gruba ait olduklarından dolayı bir şey yapamamaları bekleniyorsa, bunu fuyan grup üyeleri bu inanç doğrultusunda hareket ediyor. Duymasalar böyle bir şey yapmayacak olmalarına rağmen! (Bu biraz da kendi kendini gerçekleştiren kehanete benziyor)
_____
Niye stereotiplere başvururuz, bu o kadar da kötü bir şey mi başka bir post konusu olabilir. Ama kısaca diyebilirim ki stereotipler yapmak çok otomatik bir hareket, bunu bilinçli ve istekli yapmıyoruz aslında.
_____
🎨 : @zisanbenankalkan 💗
✏️ : @kardit_habitlab .
_____
*Kaynaklar aşağıda belirtilmiştir.

2💬

Çocuklarımızı istismarın her türüne karşı bilinçlendirmek en büyük görevlerimizden biri.Çocuğumuzun istismara karşı kendini korumasını istiyorsak öncelikle istismarın ne olduğunu ona anlatmamız gerekiyor.İyi dokunuş ve kötü dokunuş farkını;iyi dokunma sevdiğin insanlar tarafından yapılan seni mutlu eden ve huzur veren dokunmadır onların sana sarılması başını okşaması buna örnek gösterilebilir.Kötü dokunma ise sana mutsuzluk ve huzursuzluk veren dokunmadır birinin seni iteklemesi,sana vurması,denize giderken kapattığın bölgelere dokunması kötü dokunmadır.Böyle bir dokunmaya maruz kalırsan öncelikle "hayır" demelisin daha sonra gelip durumu bana anlatmalısın gibi cümlelerle çocuğumuza kendini hangi durumlarda koruması gerektiğini onun anlayacağı bir dille ifade edebiliriz .
.
#pdr #psikoloji #kisiselgelisim #gununkaresi #gununfotografi #blogger #bloggers #instavsco #instacool #instagood #instalike #instadaily #instapic #instamood #insta #like #like4like #likeforlike #20likes #tagsforlikes #followforfollow #followme #followback # #instalove #vscocam #follows

0💬

Loading...

İstediği kadar 🐡 gibi gösterebilir, bu oversize kazaklar her daim favorim 🌿

7💬

Loading...

Profesyonel Gelişim Danışmanlığı programı Şapka'da!
Kendini geliştirmek isteyen fakat nereden başlayacağım dediğiniz noktada yardımcı olacak bu program, en doğru yol ile kaynaklarını doğru kullanarak yapmak isteyenler için gelişim danışmanlığı bakış açısı ile tasarlanmıştır.
Detaylar için bizi arayınız:
0212 351 33 55 / 0531 377 77 52 / 0532 665 59 80
#egitim #kocluk #danismanlik #kisiselgelisim #sapkadanismanlik

0💬

Bizler hep yarın korkusuyla yaşadığımız için ne dünümüz ne bugünümüz için kaygılanırız. Yarın korkusu yüzünden bugün yaşayabileceğimiz tüm güzelliklerin farkına varamadan ömrümüzü geçirmekteyiz. Gerek iş gerek okul gerekse aile hayatımız çeşitli yoğunluk ve baskılardan dolayı stresin yüksek oranda yaşanmasına neden olmakta. Kimilerimiz bu stresi çeşitli yollarla bertaraf etmeyi başarabiliyoruz. Kimilerimiz ise ne yaparsak yapalım yaşanan stresin daha da büyüyerek depresyon boyutuna gelmesine engel olamıyoruz. Aslında insan usta, sorunlar ise elden geçirilmesi gereken küçük tamiratlar gibidir. Küçük bir arıza tamir edilmediği durumda her geçen gün büyüyerek tamiri zorlaşan bir arızaya dönüşür. Her arıza tamir edilebileceği gibi, ihmal edildiğinde içinden çıkılamayacak boyutlara dönüşür. İnsan hayatı boyunca çevresinde olan birçok şeyin farkına varsa bile kendinde olanları görmekte zorlanabiliyor. Kimi zaman ise görmek istemeyiz. En büyük yanlışı da kendisine yapıyor. Bugün telafi edemediği sorunlar, yarın üzerine koyularak vermesi gereken bir sınava dönüşüyor. Hayat okulunda hiçbir suç cezasız kalmadığı gibi verilemeyen derslerin de telafisi mümkün olamıyor.
#yaşamenerjinifulle #başarı #motivasyon #coaching #nlp #enerji #yenikitap #koçlukeğitimi
#bedenbilgesi #kisiselgelisim #kisiselgelisimuzmani #saglikliyasamkocu #nlp #fıratçakır #motivasyon #uyku #kaliteliuyku

0💬

Herkese mutlu günler 😊🤗
.
Instagram Story’i her ne kadar beslesem de, seyahatte olduğum zamanlar post sayım ister istemez azalıyor. 🙈 Kitap okumayı bırakmasam da biraz daha anın ve bulunduğum yerin tadını çıkarmak adına kendime izin veriyorum bende. 🤓Amaaaa bu demek değil ki post paylaşmayı özlemiyorum. 🤗
.
Çünkü paylaştığım her kitap, yazı, alıntı herkesten önce beni şifalandırıyor. 🙏🏼Vererek, paylaşarak beslenen bir doğam olduğu için bu sayfaya harcadığım mesai, emek en başta kendi şifam için. Bana şifa veren, gönlümü koyarak paylaştığım her postun elbette şifa arayan diğer gönüllerde nasibini aldığına inanıyorum. 💙
.
Pekiii, Hayatın Kayıp Kullanım Klavuzu’nda okuduğum bir hikayeyi paylaşarak arayı tekrar ısıtalım mı? ☺️ .
.
.
Yaşlı bir kızılderili, torunlarına öğretici bir hikâye anlatıyordu:
.
‘İçimde bir savaş var; korkunç bir savaş. İki kurt arasında yaşanıyor: Kurtlardan biri; korku, öfke, kıskançlık, keder, pişmanlık, hırs, kibir, kendine acıma, suçluluk duygusu, yalan, sahte gurur, kendini beğenmişlik ve egoyu temsil ediyor. Diğer kurt; keyif, barış, sevgi, umut, paylaşma, dinginlik, alçakgönüllülük, nezaket, iyilik, dostluk, empati, cömertlik, dürüstlük, şefkat ve inancı temsil ediyor. Aynı savaş, sizlerin içinde ve diğer herkesin içinde de yaşanıyor.’
.
Çocuklar, anlatılanlar üzerine biraz düşündüler. Sonra, aralarından biri sordu:
.
‘Peki, hangi kurt kazanacak?’
.
Yaşlı Kızılderili kısaca yanıtladı... ‘Sen hangisini besliyorsan.’

3💬

Loading...
Loading...

(Yazının tümü için profilimdeki linke tıklayabilirsiniz☝🏻) Yılbaşı, doğum günleri, sene dönümleri.. Bitmez bende özel günler.
Her biri ayrı ayrı çok önemli, özeldir bana. Çevremdekilerin bana olan sevgilerini bu günlere yaklaşımlarıyla ölçmeye kadar gitti iş bu seneye kadar.

Şimdi değişiyo.. Daha dışarıdan bakınca görmeye başlıyo insan. Hepsi benim yüklediğim anlamlar, yüklediğim beklentilermiş. Bırakınca hafifledim, özgürleştim açıkçası.
Güzel, başka keyifli oldu böyle.
Güzel keşifti yine, tebrikler Gamze✌🏻👌🏻😉 Siz bu konuda nerelerdesiniz?

18.01.2017

#gamzebaytan #uplifers #kisiselgelisim #love #ask #hayat #yasam #beklenti #teslimiyet

0💬

Erkekler için Daykomiyo Bilekliği Bolluk Bereket Ask ve sağlık için uyumlandı. İletişim için 0532 438 18 89 arayabilirsiniz. #Denge ve güç - Esneklik ve hareket kabiliyetinde gelişme
- Daha iyi odaklanma ve atiklik
- Hızlı kavrama
- Daha kolay stres yönetim becerisi
- Daha az sinirlilik ve anksiyete.
- Tansiyon ve kas gerilmesinde azalma
- Hareketsizlik ve isteksiz ligin bitmesi
- Cep telefonları, bilgisayarlar ve diğer modern elektronik cihazlar tarafından üretilen.
Elektro manyetik alanların olumsuz etkilerine karşı doğal bağışıklığın artması.
Genel olarak daha iyi bir yaşam kalitesi sunmaktadır.

Reiki Master, Kişisel Gelişim Uzmanı, Aile Dizimlemesi Terapisti
Özlem Demir
Reiki Master/Teacher .İletişim ; 0532 438 18 89
.
.
. usuireiki#ailedizimlemesi#kundalinireiki#gecmisyasamterapisi#evrenselşifa #regrasyon#kisiselgelisim #yasamsifasi #bollukbereket#yasam #huzur #izmirdereikimerkezi #angel#melekterapisi#usuireikimaster #meditasyon#meleklerimdengelenmesaj#kundaliniyoga#bilincaltiningucu#life#affirmasyon#arın#zihninitemizle#karma#melektüyü#uzaktanreikiuyumlama#reikihealing #obireklam

0💬

Loading...

Zorlu PSM ve @humanart.info iş birliği ile “Derin İlişki” atölyelerimiz başlıyor! 🔥❤️🔥
.

Biletler Biletix’te!
.
http://www.biletix.com/etkinlik/V5H05/TURKIYE/tr
.
.
.
#wildwomanacademy #vahsikadinakademisi #zorlupsm #zorlucenter #humanart #humanartist #deriniliskiatolye #kisiselgelisim #yetiskinatolyeleri

0💬

Gerceklerle yuzlesmek kolay degildir.Ama yuzlesmeden onlari asmak imkansizdir.Yuzlesmek ne kadar gecikirse , ozlediginiz huzuru o kadar geciktirirsiniz.
🎀YUZLES.
🎀KUCAKLAS.
🎀OZGURLES.
#yasamkocu#kocluk#nlp#iliskikocu#ogrencikocu#seminer
#egitim#sertifika#yasamkocluguegitimi#farkındalık#kisilkanalizi#yasam#istanbul#gezgin#sezencin#etkinlik#stil#istanbuldayasam#ozguven#motivasyon#lifecoach#lifestyle#life#motivastion#event#nefes#kisiselgelisim

0💬

Loading...

ÖZGE VARDARLI ile İŞİ BİLEN programına cuma saat 14:00'da NECLA ÇAKICI AŞAN konuk oluyor.

#özgevardarlı #neclacakıcıasan #yasamkocu #danısman #terapi #egitim #olumlama #mutluluk #psikolog #pedagog #aileterapi #kisiselgelisim

0💬

Çoğunlukla vize ve final haftalarında alışık olduğumuz bu tabloyu sizinle tatil zamanında paylaşmak istedim😊 3.sınıfın yoğunluğunun üzerine kat be kat eklenecek olan sorumluluklardan hedefimde olan ALES, YDS, KPSS gibi sınavlara çalışmaya yeterince fırsat olmayacağını düşündüğümden bu ara tatilleri değerlendirmek gerektiğini benim durumumda olan arkadaşlara tavsiye ediyorum. 😊😊1.sınıftan itibaren belirlenen hedefler tek tek düşüyor hedef tahtasından.. Mezuniyete yaklaşan bir öğrenci önem sırasına göre hedeflerini elemek zorunda kalıyor yoğunluk sebebiyle.. Önemli olan doğru zamanda bizi oyalayan işleri elimizin tersiyle itip bu masaya oturabilmek..💪 Devamı emin olun geliyor..👍 Derse başlamadan önce gözlerinizi kapatın, hayallerinizi düşünün. Olmak istediğiniz yerde hayal edin kendinizi ve başlayın çalışmaya.. 😊😊
. . . Şu bir gerçek ki: "Kader, gayrete aşıktır"😊😊😊
: #başarı #azim #hedef #motivasyon #ales #kpss #yds #dgs #sınav #pdr #ilahiyat #psychology #danisman #pdr #danışmanlık #danışman#danisman #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #kisiselgelisim #psikoloji #cocuk #mutluluk #mutlu #insan #dusunce #psikolog #eğitim #farkındalık #psikolojik #danışmanlık #kişiselgelişim #psychology
#psikiyatri

0💬

Robotik Eğitmen Eğitimi Programı

Eğitim İçeriği:
• Lego Wedo Setinin tanıtılması
• Lego WeDo nedir, kullanım amacımız nelerdir? Lego WeDo’nun uygulama basamakları
• Lego WeDo ile hedeflerimiz neler?
• Projelere başlamadan önce öğrencilere verilmesi gerekilen temel programlama-algoritma içeriği
• WeDo seti ile yapılacak projelerin tanıtımı
• Projelerin uygulanması ve parçaların tanıtılması
• Robotların çalışması için gereken cihaz özellikleri ve uygulamaları
• Lego WeDo uygulamasının ara yüzünün tanıtımı
• Projelerin programlanması için kullanılacak kod bloklarının tanıtımı
• Örnek bir projeyle workshop çalışması
• Robotis robotik setinin tanıtılması
• Robotis setine ait projelerin uygulanması ve parçaların tanıtılması
• Projelerin programlanması için kullanılacak kod bloklarının tanıtımı
• Örnek bir projeyle workshop çalışması
• Ders içeriğinde kullanılacak yöntem, teknik ve materyallerin tanıtılması
• Ders için gerekli sınıf düzeni ve öğrenci nitelikleri ile ilgili bilgiler
• Örnek derslerden çekilmiş videolar
Eğitim süresi ve yeri:
• Eğitim süresi toplam 10 saattir ve iki günde tamamlanacaktır. Başlangıç ve bitiş saatleri ile eğitim tarihi kararlaştırılacaktır.
• Eğitim, global sınıf bilim merkezinde veya ilgili kurumun belirteceği lokasyonda yapılacaktır.
• Eğitim ile ilgili gerek duyulacak tüm We-Do ve Robotis setleri ile diğer cihazlar global sınıf tarafından temin edilecektir.
Eğitim Ücreti:
• Eğitim ücreti her bir aday eğitmen için 1000 TL’dir.
Merkez Adres:
Mustafa Kemal mah. 2140 Cadde Bora Plaza 14-4 Çankaya / Ankara
Tel: 0312 219 51 57 / 0505 935 16 89
www.globalsinif.org
bilgi@globalsinif.org
Ümitköy Şube:
Mutlukent Mahallesi. 1950. Sok. No:5 Ümitköy Çankaya / Ankara
Tel:0312 286 80 81
www.fidanaykocluk.com
info@fidanaykocluk.com

#robotik #eğitmen #eğitimi #lego #wedo #legowedo #robotis #koçluk #coaching #coach #kişiselgelişim #kisiselgelisim #egitim #yasam #hayat #mylife #kariyer #koclukegitimi #meslek #tavsiye #gelisim #leadership #sucssess #yasamkocu #kariyerkocu #ogrencikocu #ankarakocluk #motivasyon #basari

1💬

ÖZGE VARDARLI ile İŞİ BİLEN programına cuma saat 14:00'da NECLA ÇAKICI AŞAN konuk oluyor.

#özgevardarlı #neclacakıcıasan #yasamkocu #danısman #terapi #egitim #olumlama #mutluluk #psikolog #pedagog #aileterapi #kisiselgelisim

1💬

Yaptığımız veya yapacağımız işi, işe başladığımız ilk günkü heyecanla ve farklı kaynaklardan yeni bilgiler öğrenmeye açık olarak işimize devam edersek, iş hayatımızda bize farklı yenilikler ve yeni hayallar kurmamıza yardımcı olur.YENİ HAYALLER, YENİ YAŞAM TARZIDIR.

#basariicinbirbilgi #yazar #yeni #hayaller
#blog #kitap #okumak #yatırım #farklı #tecrübe #kisiselgelisim #blogger #likes #website #instagram

0💬

DSHT®️ BİLİNÇALTI TERAPİSTLİĞİ EĞİTİMİ
Uluslararası Sertifikalı
Kendi kendinize veya başkaları için uygulayacağınız Bilinçaltı Temizleme, Korku Temizleme ve bunlara bağlı sağlık, para, ilişkilerde yaşanan sorunların giderilmesine yönelik Bilinçaltı Teknikleri Uygulama Eğitimi. Uluslararası Yetkinlik Sertifikası ile...
Detaylar ve Kayıt için
05055605182
Rönesans Gelişim Akademi
www.ronesansgelisim.net

1💬

Bay Ifade'den NASIL HUZURLU OLABILIRSIN SEVGI ICINDEYI GEC AMA #motivasyon #motivation #kpss #yks #ygs #lys #guc #kariyer #mucadele #savas #ask #kadin #erkek #kisiselgelisim #biktim #universite #sinav #lise #iliski #iletisim
@volkanakay
https://www.youtube.com/user/baygusto1?app=desktop

1💬

_______________________________________________
Aşk’ın Uyanışı kitabının da yazarı olan değerli dost ve yazarımız Mareechi Asu’nun yeni çıkan “Sonsuz Damla Sonsuz Okyanus” kitabına, kanal D’de yayınlanan “Kızlarım İçin” dizisinde yer veren değerli yönetmen, can dost Mesude Erarslan Tekin’e, sevgili dostlar Tuvana Türkay, Elif Ongurlar’a ve emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyoruz. Ellerinize, emeğinize sağlık.
_______________________________________________
.
.
#MereechiAsu
#MesudeErarslanTekin
#TuvanaTürkay
#ElifOngurlar
#Kızlarımİçin
#SonsuzDamlaSonsuzOkyanus
#kitap #farkındalık #yenikitap #kitapönerisi #aşk #mutluluk #sevgi #terapi #kisiselgelisim #klankitap

2💬