#lifeklub

Leyla öldü diye,
Aşk da ölür mü sahi?

Aşkın kaynağı Leyla değil ki tükensin.

kaynağı,
Ruhu aşk ile yoğuran,
Bedene aşkı fısıldayan yaradan iken,
Aşk leylalar ile ölmez ki.

Aşk yeniden Yusuflarla...
Züleyhalar ve Aişelerle küllerin den doğar.

Yeniden alev alır meydanlar da.

Yeniden,
Yakıp kavurur ama...
Acıtmaz.

Yeniden,
darmaduman eder ama,
Nefes kesmez.

Yeniden,
Ordan oraya savurur ama,
Kaybettirmez çıkmazlar da. ...
Safderun65

Devamı var ama bu kadar yeterli.

En az beş yorum yaparak destek olabilirsiniz.

#ourtreasuredays
⠀⠀⠀⠀⠀
#click_dynamic #creative_ace #lifeklub #vskoklub #agameoftones #royalsnappingartists #weekly_feature #master_shots #igrefined #duskmac #pr0ject_uno #girlscreating #ig_lebanon #bella_shots #moodygrams #instaamici #vzcotone #vzcomacro #igglobalwomenclub #ourmoodydays
#quinncorrado_ourdaysfamily

13💬

Loading...
Loading...

Capture the moments!

11💬

Takipçi kardeşimin isteği üzerine bu konu ile ilgili yazı yazdım. Umarım beğenirsiniz.

Bismillahirrahmanirrahim.

Bayanın karşı cinse değil de kendi cinsine ilgi duyması veya bir bayanın kendini erkek gibi hissetmesi.
Konumuz bu.

Öncelikle her kişinin için de hem kadınlık hem de erkeklik hormonu vardır. Bayanlar da az miktarda erkeklik, Erkekler de de az miktarda kadınlık hormonu vardır. Çünkü eğer erkekler de tamamen erkeklik hormonu olmuş olsaydı fazlasıyla merhametsiz ve kadınlar da tamamen kadınlık hormonu olsaydı fazlasıyla kırılgan olucaktı. Dengeyi sağlamak için de erkekler de az miktarda kadınlık, bayanlar da az miktarda erkeklik hormonu vardır.
Bu yüzden erkeğin erkeğe haram yerleri kadının da kadına haram yerleri vardır.

Bazı kardeşlerimiz bayan doğsa da erkeklik hormonu ağır basabilir. Bu kişinin kendisini erkeğe daha yakın hissetmesine ve kendi cinsine ilgi duymasına sebep olabilir. Erkekler de bu durum daha çok olsa da kadınlar da da bu durum gözükmektedir. Sadece çoğunlukla yaratılış dan değil de sonra dan oluşur bayanlar da. Azınlığın da yaratılış itibariyle hissiyatı bu yönde.

Peki din bu duruma ne diyor. Yaratılış itibariyle bu şekil de olanlara bu bir imtihan dır. Ve bunun için çeşitli yöntemler sunulmuştur. Üzerin de hangi cinsin belirgin özelliği varsa o kişi o cinstendir ve kendisinin o yönde ilerlemesi ve o yöndeki duygularını geliştirmesi gerekir. Ve katiyen arzu ve isteklerine Yenik düşmemesi gerekir çünkü buda bir imtihandır.
Örneğin:

Bir kızın başka bir kıza aşık olması, elde olmayan bir durum olduğu için günah değildir. Ancak bu duygusunu gizlemesi gerekir. Aşık olduğu kıza şehvetle bakması da caiz değildir.
Bu gibi hem cinse duyulan yakınlıktan dolayı insan mesul olmaz; ancak fiiliyata dönüştürürse mesul olur.

Eşcinsellik Lut kavminin helakine sebeb olan büyük günahlardandır. Bu gibi insanlar, yanlış fiilde bulunmadıkları müddetçe, bu hissi taşımaları kendilerine bir mesuliyet getirmez.

İslam dini, imkanat değil, vukuat ile hüküm verir. Yani, bir insanın kendi içinde bir his taşıması onu mesul etmez; bu hissi fiil ortamına taşıdığı zaman mesul olur.

Devamı YORUMDA 👇 Arkadaşlarını etiketle okumasına vesile ol.

27💬

Loading...

This was a really fun shoot. It was also a surprise since the whole thing was Laura's idea. This kind of shoot is far from her usual style (though she does like a nice hoodie lol) but she killed it.

As has been my new norm, I tried a variety of things when editing. Some of the differences are subtle but others you'll notice rather clearly. Which is your favorite?

@katiemouse713 killed make up, let's do it again!
.
.
.
#ulstercountyny #hudsonvalleyny #hudsonvalleyphotographer #upstateny #upstatenyphotographer #portrait #portraitphotography #model #dress #brunette #blackandwhitephoto #justgoshoot #canon #teamcanon #optoutside #exploretocreate #main_vision #lifeklub #moodygrams #way2ill #igportrait #artofvisuals #peoplescreatives #skyhighvibe #eastcoastportraits #thelightsofbeauty

1💬

Kır artık zincirlerini.
Vazgeç artık seni esir alan,
Dünya hapishanesinden.
Korkma,
Allah yanında.

Dinleme başaramazsın diyenleri.
Pes etme,
Ayağına atılan çelmeler den,
Koluna bağlanan zincirler den dolayı.
Unutma Allah yanında.

Kaybetme ümidini!!!
Olmuyor diye...
Çünkü,
Ümitsizlik dir,
Asıl kaybediş. ... Safderun65.

Regaip kandiliniz kutlu olsun.

En az beş yorum yaparak destek olabilirsiniz.
Okumasını istediklerini etiketle.

#ourtreasuredays
⠀⠀⠀⠀⠀
#click_dynamic #creative_ace #lifeklub #vskoklub #agameoftones #royalsnappingartists #weekly_feature #master_shots #igrefined #duskmac #pr0ject_uno #girlscreating #ig_lebanon #bella_shots #moodygrams #instaamici #vzcotone #vzcomacro #igglobalwomenclub #ourmoodydays
#quinncorrado_ourdaysfamily

13💬

Loading...
Loading...

Bu daha çok Araştırmya dayalı. Konunun ikinci yazısı olucaktır.

Bismillahirrahmanirrahim.

Bu konuyla ilgili bilgiyi İmam Beyhaki’de görüyoruz. Özeti şudur:

Ebu Hanife kendisine "Allah nerededir?" diye soran kadına: "Allah Subhanehu ve Teala sema'dadır, yerde değil." cevabını verdi. Bunun üzerine adamın biri: "Peki, Allah'ın: "O bizimle beraberdir." (Hadid, 57/4), sözüne ne dersin?" deyince: "Bu, senin bir kimseye mektup yazıp 'Ben seninle beraberim.' demen gibidir. Halbuki sen onun yanında değilsin." cevabını verdi.(bk. Beyhaki, el-Esma ve's-Sıfat, 2/238). Konuyu seslendiren Beyhakî’nin bizzat kendisi, İmam Azam'la ilgili bu rivayetin doğruluğundan emin değildir. Bu tereddüdünü “eğer bu rivayet doğru ise...” kaydıyla göstermiştir.(bk. ilgili yer). Beyhakî’ye göre  şayet bu rivayet doğru olsa bile, bunun anlamı gerçekten gökte olduğu anlamına gelmez.  İmam Azam, bu ifadeyi,  Kur’an’da Allah hakkında kullanılan “gökte olan...”(Mülk, 67/16,17) mealindeki  ayetten ötürü kullanmıştır.(bk. ilgili yer). Bu ayetin manası ise, gerçekte Allah’a bir mekan izafe etmek değil, onun yüceler yücesi bir varlık olduğu gerçeğidir. İnsanlara göre gök kavramı,  hâkimiyeti, üstünlüğü ve yüceliği ifade eder.

Kanaatimizce, söz konusu rivayette yer alan “İmam Azam yedi gün sonra ancak kadına cevap verebildi.” ifadesi, bu rivayetin doğru olmadığının açık göstergesidir. Çünkü böyle bir soruya cevap vermek için yedi gün beklemek İmam Azama yakışmaz. Nitekim, Beyhakî’nin aynı yerde diğer bir rivayete dayanarak ifade ettiği gibi, bu konuda İmam Azamın görüşü ehlisünnet görüşüdür. “Allah vardı, onunla birlikte hiçbir şey yoktu.” (Kenzu’l-ummal, h. No: 29850; bk. Buhârî, Megâzî, 67, 74, Bed'u'l-Halk 1, Tevhid 22; Tirmizî, Menâkıb, 3946.) mealindeki hadisten anlaşılacağı üzere, yer ve göklerin de içinde bulunduğu yaratılmış varlıktan hiç bir eser yokken, Allah vardı ve tabiatıyla gökte değildi. Zaten Ezelî olmanın anlamı da budur. "Allah zaman ve mekandan münezzehtir." inancı Ehl-i sünnetin temel akidesidir.
safderun65

En az beş yorum yaparak destek olabilirsiniz

#ourtreasuredays
⠀⠀⠀⠀⠀
#click_dynamic #creative_ace #lifeklub #vskoklub #agameoftones #royalsnappingartists #weekly_fea

33💬

Loading...

Yoruldum...
Yalanlardan.
Sahte bakışlar dan.
Dinin gösteriş amaçlı kullanılmasın dan.
Yoruldum!
Ayaklarıma batan kırık camlar dan.

Yoruldum ben...
Sahte dostluklar dan.
İki yüzlü Bu hayattan.
Yoruldum.
Düşüp düşüp kalkmaya çalışmak dan.
Dizimi kanatıp ağlayamamak dan.
Yoruldum.
Ayağıma takılan çelmeler den,
Kurtulmaya çalışmak dan.

Yediğim darbelere karşı koyamamak dan,
Sabretmeyi bilmeyip,
Haykırmak dan yoruldum.

Ben...
Bu hayatta doğruyu bulamamak dan yoruldum.

Yoruldum ama....
Yıkılmadım ben.

Herşeye rağmen hayatta kaldım.
Herkese rağmen pes etmedim.

Yoruldum ama.
Ben davam dan vazgeçmedim.

Safderun65

En az beş yorum yaparak destek olabilirsiniz.

#ourtreasuredays
⠀⠀⠀⠀⠀
#click_dynamic #creative_ace #lifeklub #vskoklub #agameoftones #royalsnappingartists #weekly_feature #master_shots #igrefined #duskmac #pr0ject_uno #girlscreating #ig_lebanon #bella_shots #moodygrams #instaamici #vzcotone #vzcomacro #igglobalwomenclub #ourmoodydays
#quinncorrado_ourdaysfamily

22💬

I don’t believe in the concept of strangers, just friends I haven’t met yet. .
💬: @matthew_dyra .
Ⓜ️: @kait.reeves .
.
A butterfly flaps its wings in Brazil and starts a storm in Africa. Every action has a purpose and executing every new action with kindness translates to positive purpose. .
.
ᴅᴏ ɴᴏᴛ ɴᴇɢʟᴇᴄᴛ ᴛᴏ sʜᴏᴡ ʜᴏsᴘɪᴛᴀʟɪᴛʏ ᴛᴏ sᴛʀᴀɴɢᴇʀs, fᴏʀ ᴛʜᴇʀᴇʙʏ sᴏᴍᴇ ʜᴀᴠᴇ ᴇɴᴛᴇʀᴛᴀɪɴᴇᴅ ᴀɴɢᴇʟs ᴜɴᴀᴡᴀʀᴇ.
~Hebrews 13:2
.
.
#moodyfilm #portrait_mf
#portraitfeed #featureoftheweek #artistcentre #portraitdigest #portraittmood #onlytennisee #portrait_ig #theportraitculture #knoxvisuals #endlessfaces #doports #visualmags #portraits_shot #photopeople_diamond #thelightofbeauty #portraitoftheday #portraitmode #cityportrait #comfyportraits #865life #scruffyknox #whyweshoot #startersonly #creativesculture #bookstagram #lifeklub #ffa3photogs

13💬

Tempat ini memang belum terlalu populer dan hanya segelintir orang saja yang tau. Namanya air tejjun frendo atau tiu frendo. Asal usul nama frendo sya agak kurang tau nanti bisa temen2 tanyakan deh jika ke sana hehe. Oh iya air terjun ini terletak di Kabupaten lombok utara tepatnya di desa batu ringgit kecamatan gangga.
.
Track? Aduhh ampun deh wkwk. Bikin laper . Perut di guncang trus. Tanjakannya ngeselin. Jalannya? Cuma cukup ban motor doang . Tpi tenang semua impas terbayarkan dengan air terjun yg satu ini . So indah kalo kata bule2 itu hehe. .
Dan menurut saya air terjun ini salah satu yang terbagus yang pernah sya kunjungi. Kenapa? Karena bentuknya yang beda yang gak seperti air terjun pada umumnya di lombok. Serasa di thailand guys wkwkw. Menghayal aja dulu .. .
Oke sekian cerita hari ini semoga bermanfaat dan bisa menghibur sekaligus memberikan informasi bagi teman2 . Aminn. .
Mau lanjut tidur soalnya mimpi dati belum ending. Masih di gantung sama pevita. Wkwkwkwk. Byeeee. Salam .
.
.
.
#backpacker #mist_vision #explorelombok #mampirlombok #livefolk #folkgreen #electic_shotz #wildernessculture #hubs_united #worldprime #travelstoke #ourplanetdaily #visualsoflife #lonelyplanet #travelers #travelphoto #adventures #folkindonesia #moodyphotography #ig_color #ig_mood #main_vision #vissualambassadors #wildergood #lifeklub #moodygrams pirlombok #folkindonesia #hellonusantara #genpilomboksumbawa #indotravelers #it_ntb

6💬

Pertama kali kesini itu pas pergi ke tiu kelep nah spot ini rekomendasi dari teman2 sya yang kebetulan juga pernah ke sana. Dan akhirnya setelah melalui beberapa bulan akhirnya niat kami tersampaikan untuk menginap semalam di tempat ini. Dan tempat ini persis di depan rumah teman kami yaitu @zarachymr . Enak bgt ya gerbangnya kek gini wkwkk. Terimaksih jamuannya @zarachymr hehee. .
.
. Loc : amor-amor ,KLU
.
.
.
#junkienesia #explorelombok #indonesia #backpacker #mist_vision #explorelombok #mampirlombok #livefolk #folkgreen #electic_shotz #wildernessculture #hubs_united #worldprime #travelstoke #ourplanetdaily #visualsoflife #lonelyplanet #travelers #travelphoto #adventures #folkindonesia #moodyphotography #ig_color #ig_mood #main_vision #vissualambassadors #wildergood #lifeklub #moodygrams

14💬

Air terjun tiu kelep adalah air terjun favorit sya di lombok. Ait terjun yang terletak di desa senaru ini punya ciri khas yang jarang dan bahkan tidak di miliki air terjun lainya di lombok. Itu mengapa sya suka sekali dengan air terjun ini . Dan sya ingin setiap tahun saya harus berkunjung ke air terjun ini. Semoga saja . .
.
.
#exploremore #explorlombok #backpacker #mist_vision #explorelombok #mampirlombok #livefolk #folkgreen #electic_shotz #wildernessculture #hubs_united #worldprime #travelstoke #ourplanetdaily #visualsoflife #lonelyplanet #travelers #travelphoto #adventures #folkindonesia #moodyphotography #ig_color #ig_mood #main_vision #vissualambassadors #wildergood #lifeklub #moodygrams

3💬