#routinism

فریاد که از عمر جهان هر نفسی رفت
دیدیم کزین جمع پراکنده کسی رفت
شادی مکن از زادن و شیون مکن از مرگ
زین گونه بسی آمد و زین گونه بسی رفت  هوشنگ ابتهاج
آذر 96  #roozdaily#hikaricreative#hartcollective#lensculture#documentary#street#mobilegraphy#urban#gettyreportage#reportagespotlight#routinism#akasimagazine#streetphotography#burndiary#burnmagazine#gettyimages#streetphotographers#everydayeverywhere#outofthephone#friendsinperson#life_is_street#lensonstreets#streetphotographyinternational#streetphotographymagazine#rasht#bnw_of_our_world#alone#instagram

0💬

Loading...
Loading...

آنچه بيشتر باعث رنجش خاطرمان ميشود، چيزى نيست كه هرگز از آنِ ما نبوده. بلكه چيزی‌ست که در برهه‌ای از زمان مالک آن بوده‌ایم و تا ابد آن را کم خواهیم داشت.

3💬

وقتی پای اسبی می شکند بر ای رهایی از رنج او را میکشند .

در طول ِ  سالیان ِ متمادی یک سوال بنیادین مطرح است، نقش "هنر"  در میان آلام ِ گوناگون و روزافزون برای تیمار ِ "بشر"  چیست؟ آیا نقش ِ همان "تیر خلاص" را بازی می کند یا نسخه ای مهربانانه تر برای بشر می پیچد؟

افزون بر افیون ِ هنر برای نوع ِ بشر آیا تولید کننده ی آن که همانا هنرمند است ، به توفیقی برای حداقل یک زندگی ِ ساده دست می یابد؟

دیگرگونه دیدن ِ طبیعت و درک ِ لایه های زیرین هستی و به تبع آن تولید راه کار برای بهبود درک و شرایط موجود،  همواره تاوانی سخت برای آن خردورز دارد که باید به مقابله با دو دسته بایستد اول مردمی که به سایه ها عادت کردند و "نخبه کشی" نیروی بالقوه ی شری ست که در آنها جریان دارد و بعد نظام حاکم که در ابتدا به ستیز با او برمی خیزد و از آنجایی که در بسیاری موارد یارای مقابله با خرد را ندارد به مشابه سازی ِ پرطمطراق و سطحی ِ خرد و هنر می پردازد و اینگونه مردمی شادان بر اسب تروای هنر ِ "حاکم ساخت " تاخت می زنند.

ارمغان ِ ممارست  هنر و خرد در جایگزینی ِ "تولید"  به جای "مصرف ِ صرف" ، شهادتی ست خلاصی ناپذیر برای هنرمند ِ خردورز،که دستاورد آن را  اغلب آیندگان ِ فراموشکار می چشند . فراموشی ِ عمیقی که  تروای حاکمان را بر ذهن ِ توده ها می تازاند.
فراموشکاران ِ سرزمین اکنون... «میثم همرنگ.تابستان ۱۳۹۶»
Photo by ©️Meysam.hamrang

3💬

Loading...

بازار روز
اولین باری بود که به بازار روز رفتم. گاه از دور دیده بودم و یا وصفش را شنیده بودم. ولی شنیدن کجا و دیدن کجا! قیامتی بود. حضور عظیمی از حواس پنج گانه که چشم را یک جور، گوش را یک جور، بینی را یک جور درگیر می کرد. صداها یک جای دنیا می بردنم و بوها صدجای دیگر. نه می دانستم از راست بروم نه از چپ. اطرافیان پراکنده بودند، ذراتی در هوا. فقط سر بریده شده نداشتند. پارچه را برداشت، و سرش بیرون از پارچه، شد سر بریده شده. به خدا سر بریده هم داشتند!
#routinism#aksiine#uspiran#photographer#mobilephotography#bw_crew#bw_demand#akasimagazine#aksdastan#ir_mobilegraphy#bw_demands#irox_bw #iran_photo#iran_insta_pic#harfeaks#akshaykumar#aksesorisgadgettermurah#aksiine#pasandha_bw#آذفوتو
#everydayiran #roozdaily #lensculture #streetphoto_iran #urban_photography_iran #lensonstreets#theweekoninstagram
*از شیر مرغ تا جان آدمیزاد "وانفسا نرفته اید، بروید
=با صدای بلند، با" او" حرف می زنی، پاسخت را نمی دهد، هزار بار دیگر هم با "او" حرف می زنی؛ از ویژگی های مرگ این است.

0💬

.
Tehran

8💬

.
داغ داغ از وسط مراسم 😍🙈😂
ایشالا که همیشه شادی و عشق باشه😍
خنده و نشاط باشه
امشب برای همه آرزوی خوب کنیم❤️🌸😍🌹
#۵۶روزتاعید
#smile #luagh #funny #fun#خنده #شوخی #خوشحال_باش #بخندوبخندون
#دنیا_برای_خوش_خنده_هاست
.
#mobilegraph #roozdaily #instagram #everydayiran #routinism #instagram #musecam

0💬

Loading...

Iran . Qazvin | jan 2018

2💬

3💬

Loading...


همین را خواندم که «شانه‌ات مجابم می‌کند»
و تا انتهای مسیر تماشایشان کردم. *

#احمد_شاملو
#عشق_روی_شیشه_های_قطار

9💬

بعضى ها آرامش مطلق اند...
لبخندشان...
تلالو برق چشمانشان...
يك دنيا آرامشند...
و من چقدر دوست دارم اين بعضى ها را... "از مجموعه ى غربتى به نام ايران"

#عكس_هاى_من#akasimagazine #lensculture #everydaybakhish #seemagazine_ir #routinism #roozdaily #dailymomentums #dailylife #myspc#life_is_street #lenspersia #lensonstreets #storyofthestreet #lensculture #hicaricreative #thephoto_ir #picsboard #persian_likes#documentary #streetphotography #fromstreetswithlove #friendsinstreets#urban_photography_iran #persianlikes#gettyimages
#hartcollective
#challengerstreets
#spi_citylife#streetphoto_iran

1💬

Loading...

.
Refleksi Bicara Lebih Nyata
Pasarbaru 22/01/18
📱MI Note4X

6💬

Present
•Featured Photo• ..
====
.By : @zdarvishian
====
.Selected By : @saeedarabzadeh1
.
==== .
• Our Hashtag : #routinism

• Follow Us : @routinism

0💬

Sultan shrine, after Iranian new year celebration. The place where gsllen (قَسلانِ) people gather together for that occasion.
2016
©️hashem hamid

6💬