lučina

Dance for me like for nobody else before.

37 posts 206 followers 230 following

Pokaždé když zavřu oči jsem v tom letadle. Jsem ztracená na nebi a nikdo mě neslyší. . . .
. . .Otevři oči.Jsem tady. Už nejsi ztracená. x. x. x. #light #believe #star #moon #follow #find #see #heart #mind #mood #imagination #sing #weekend #blackandwhite #give #dance #for #me #why #does #a #raven #look #like #a #desk ?
We're out of time on the highway to never.
Hold on.
Hold on.
Hold on.
Hold on.

0💬

Držíc se za ruce. A čas je relativní.
Chci držet víc a chci držet také.
Za jeden provaz, nejméně po sté.
Věříce společně,
nadějí se nevzdáváje.
Tma je okolo nás, ale my jsme si světly navzájem.
Chápeje důležitost vlastní.
Jsem ztracena.
V šátku s turbánkem jako záchranným lanem, daleko od světel,
dál od hracích panen.
Slza stéká pryč.....
.....tak mě vyslyš! x x x #why #does #a #raven #look #like #a #desk #?

3💬

Z téhle fotky to sice nejde vidět, ale věřte mi, usmívají se. Vždycky. Smějeme se společně a snažíme se dělat svět lepším. Společně. Za mým úsměvem jsou sice i starosti a někdy neprospané noci, ale stojí to za to. Je to má druhá rodina a je neskutečná... Děkuji! · · ·
#zadobrypocit #skaut #scout #family #zausmev #štěstí #moji #radost #happiness #happy #life #joy #neveralone #together #love #smile #adventure #scoutvolunteers

3💬

Loading...

Přáli jste si někdy něco k narozeninám? Teď nemyslím toho růžového poníka nebo jednorožce (i když jednorožec se vždycky hodí!). Já si tento rok přeju, abych ten svůj slavný den mohla strávit na pláži. Oslavit je u moře, s lidmi, kteří jsou mi nejmilejší. Ale kdo jsou ti lidé?
Chci být u moře, nespoutaná a volná. Běhat, smát se, brečet, žít. A všechno to sdílet s mými lidmi.
Ale kdo jsou mí lidé?
Kde jste? Protože já vás nevidím. Nejste tady. Tak kde jste? Čekáte mě na pláži? Kam jste skryli vaši záři, mé hvězdy? Kde jsi mé Slunce a Měsíci? Jak mám bez vás dojít na pláž? Jak se mám v temné noci orientovat bez vašeho světýlka plného naděje? 11
#depressed #monday #sea #moon #sun #stars #free #happiness #travel #fly #be #bird #symbol #beach #life #see #feel #cliff #hi #friends #love #kind #patience #mind #hear #me #listen #understand #touch #krank

2💬

Ach ty prázdninové západy sluncí...kdy stojíte na pomezí končícího a nového. A to nové je tak mimo cokoliv, co jste kdy očekávali. ° ° ° #sun #thesun #sunny #holiday #tb #poop #lifegoals #summer #old #new #expection #explorer #story #next #time #příběh #příště #night #slunce #sonne #life #leben #hot #light #ready #for #something #big #?

3💬

Couldn't look you in the eyes. Deeply. It's so scary. Because i have found what i've been looking for.... #look #eyes #love #patient #kind #brave #strenght #believe #trust #deep #ukulele #cover #voice #song #sing #naked #soul #free #bird #wind #malibu #pure #you #art #me #like #summer #creep #radiohead #safe

0💬

Loading...

I fell in love. So I throw my feelings away to protect my heart. Because this is the most dangerous game of all. Living in love. #weird #like #cathedral #in #modern #city #love #game #feel #heart #magic #live #dangerous #safe #london #england #enjoy #plane #friendship #end #travel

2💬

Kdo přežije.
Kdo bude žít.
Kdo cítí je ten, kdo žil.
A já vidím, slyším, pamatuju a přemýšlím. A snažím se přežít živá. x x x #kdo #přežije #survive #kdopřežije #czech #feel #live #see #hear #remember #think #hearth #nice #try #saturday #evening #sing #my #best #singer #love #happy #happines #proud #of #her #thanks #art #💚 #prečtito

2💬

Loading...

Napište popisek... co když už nechci? Můžu psát o cestě... životem, časem, čímkoliv. Ale já už nechci. Co všechno nechci? No, většinu. A koho nechci? Můžu si to dovolit? Vybrat si, koho nechci? Můžu psát, co pro mě znamená nechtít člověka. Co? ...zlo. Co je to zlo? Něco, co brání dobrému. Co se dobrému příčí. Ale co je podstata dobrého? Jen věci, které nám říkali, když jsme byli malí. Jen lži založené na strachu. Nakonec to bude opravdu blaženost, co nás zabije. Společnost bude naším katem, naší oprátkou. Hodnocení druhých, kterému se tak rádi oddáváme. Máme všechno a zároveň nic.
"Copak se dá vyřešit smrt, pane?" x x x
#story #smrt #strach #art #cesta #way #death #is #comming #love #save #me #society #read #open #your #eyes #you #will #be #free #game #prečtito #writeit #💚

3💬

SToP! ...for a minute.
Sometimes we don't realize how much have we got. Sometimes everything is for us too much. Hard. And we know it. But we don't want to talk about it with our closes. And what if they have hard time too? What if you are too deep in your problems that you can't see your friend has got too?
What if you are in love...and you #can't #help #falling in #love...and you can't say it? What if... ...the truth is hiding?
#music #play #read #ukulele #sing #voice #art #truth #love #hard #nobody #feel #same #say #story #afraid #scare #scared #alone #? #friend #change #forever #přečtito #💚 (#sorryformyenglish #don'tcryforit #maybeitwillbebetter 😁)

6💬

"Je to cizinec, zatkněte ho!" svázali a dovedli ke svému králi. Král byl mocný kvůli tomu, že byl moudrý, poddaní mu proto věřili. A ten cizí muž byl otrok. Utekl ze své domoviny, aby mohl žít šťastně. Věřil v lepší život pro sebe a proto opustil své "blízké". Král ho vyslechl, zjistil jaké utrpení a křivdy si prožil a daroval mu tu pro něj cenu nejvyšší- svobodu. Pro tolik věcí, které zažil, byl rozumný a moudrý. Po nějaké době ho jmenoval král rádcem. ...a tak se stal král jeho světlem.
A i králova dcera si ho oblíbila, poznala jej on poznal ji. A stala se jeho druhým světlem...
Aby získal světlo, musel ho první nalézt v sobě, nalézt odvahu si být sám svým světlem.
A proto i ty, poutníku životem, věř, že i u tebe se vše v dobré obrátí jako u našeho otroka. Bouřka u něj vydržela dlouhou dobu, ale přežil a nevzdal se. Ani ty se nevzdávej. Za každým obzorem se skrývá poklad. Je jen na tobě, jestli ho uvidíš. Náš otrok se klidně mohl stát zlodějem, vybrat si svou zlou stranu. Každý bojujeme sami se sebou o to, jaká strana v nás zvítězí. Zlá- s pomstou nebo dobrá- se štěstím. Já v tebe věřím...
Věříš v sebe ty? x x x #příběh #story #betlemskesvetlo #love #truth #live #christmas #king #král #otrok #věřím #radost #be #kind #nice #happy #wise #pravda #láska #zvítězí #nad #lži #nenávist #sadness #happiness #určenojenjedněmočím #scout #skaut #přečtito #💚

0💬

Loading...

"Maminko? Kdo je tahle paní?" zeptala se malá holčička držící za ruku svou matku.
"Tohle je vězeň svého povolání, zlatíčko. Doufám, že ty budeš moudrá a vybereš si svou práci podle toho, zda tě bude bavit. Ale pojď už, tuhle chuděrku nemám ráda obvzlášť."
"Jakto že ji lituješ a zároveň říkáš, že ji nemáš ráda?"
"Cítím to tak, holčičko. Máš pravdu, neměla bych někoho takto odsoudit. Podobám se tím těmto vězňům."
"A maminko, jak se dostali do vězení? Co udělali? Co se jim stalo, že něco udělali, sám od sebe přece nikdo nikomu neubližuje! Ubližuje se jedině tehdy, když tomu, který ubližuje už někdo předtím ublížil."
"Opět máš pravdu, zlato. Když člověku neublíží někdo předtím, neublíží. Existují výjimky, ale těm bylo ublíženo někdy dříve.
A ptáš se, co provedla? No to je složitější. Proto jsem se k tomu nechtěla ani vyjadřovat, víš? Oni...byli nacpáni do takových škatulek. Je na nich obrovská odpovědnost, na světě už mají větší snad jen matky, a oni ji někteří nepochopili. Hlavně lidé, kteří si mysleli, že jsou chytří jim vytvořili systémy. A systémy zabíjí. Pravidla občas potřeba jsou, zabraňují chaosu, ale systémy jsou zabijáci. Hlavně ti, kteří je vytváří.
Ptáš se, proč a za co? Protože to na ně si všichni ukazují, že nic neumí druzí. Pamatuješ, jak jsme minulý týden dělali citronovou šťávu? Tak to jsou oni- ten stroj. Dělají z druhých odporně kyselou šťávu, kterou nemá nikdo rád pokud se do ní nepřidá cukr. A ten se do jejich života většinou nepřidá. Ti druzí pak mají obrovské problémy. Neumějí, to co umět mají ale umějí milion věci pro použití pouze na to, aby se to naučili. A tihle lidé jsou zavření za to, že se je to snaží naučit a považuji to za vzdělání. Stříhají vaše krásné mraky myslí do určitého tvaru. Bez možnosti být jiný. A když jsi jiný, tak jsi ta špatná ty. A za tohle jsou zavření. Protože tomuto systému se nevzepřeli.
Že si neuvědomili, jaké fatální následky to má. Jak moc je to špatně a jak odsuzují lidi k sebedestrukci.
Ano, je mi jí líto. Hlavně téhle, protože ona nezná svojí cenu, nerozumí svým svěřencům a to by právě ona měla. Je labilní a tím zabíjí osoby sdílející s ní prostor.
Je mi jí líto, téhle učitelky..."
#přečtito #💚

8💬

A já... ...po staletích strávených ve své ulitě cítím snad konečně štěstí. Teda, já už dlouho štěstí necítil, ale teď...možná to není štěstí ale úleva. Už mi nezvoní v uších. Neslyším ve své hlavě hlasy. Nevidím démony. Ti všichni, co mi napovídali, ať zabiju, konečně ztichli! Mlčí! Nejsou! A já jsem volný. Slyším pouze svůj dech, myšlenky se mi třídí už jednoduše. Bez cizích a mohu se řídit sám sebou.
Pomalu zavírám oči a zhluboka vydechuji. Taková úleva. Až mi brní v prstech. Bože, děkuji. ...odkdy děkuji? To je příznak štěstí? Takže to co cítím je štěstí! Už můžu potvrdit, jak je to krásný pocit. Tak moc děkuji.
Tenhleten pocit je tak rozdílný od předešlých, které jsem znal. Nejsem sklíčený. Ha, kdyby mě teď viděla máma, která řekla, že jsem šílený! A učitelky, spolužáci...všichni by se teď styděli za to, co mi tehdy říkali! Neposílali by mě do kouta, abych si tam povídal s démony sám. Ve škole za dveře. Ani jsem si to neuvědomoval. Stejně si pořád myslím, že jsou skuteční. "A můžete mi to říct klidně pětsettisíckrát!" A budou pořád v hlavě, takže skuteční...
...bílé růže zakalil pramínek krve. Bílé růže, které dal chlapec své slečně. Krev tak hustá, plna života, který prchá rychle do okolí a uniká smrti, která sem za chvíli dojde. Tak jak se vrátí do hlavy démoni, aby napověděli chlapci, aby utekl. Krve je čím dál víc a řezné rány přibývají. A chlapec se směje a řve.
Otevře modré oči.
"Ale tohle není moje ruka... miláčku, kde máš ruce?" x x x

#depresivní #stane_se #smích #smile
#svět #světlo #růže #rose #bílá #white #příběh #story #přečtito #read #enjoy #love #death #weapon #couplegoals #💚

0💬

"Pročpak se trápíte, slečno?" přisedl si Stařík na lavičku k mladé dívce. Byl slušně oblečen, s černým deštníkem v ruce a kloboukem stejné barvy na hlavě. Dívka byla v šatech, vlasy měla spletené do copů připevněné okolo hlavy. Její pohled byl zavrtaný přes zemi až do jejího nitra. Snažila se najít si ve své duši záminku toho, co se stalo.
"Víte, já už leccos prožil. Mohl bych vám pomoci," snažil se dál Stařík. Ale dívka byla stále zakoukaná do spadaného listí.
Ale pak přece: "Možná," promluvila medovým a ukrutně smutným hlasem. "Možná, že vy, pane, byste to zvládl."
"A teď mi panenko pověz, co bych já měl zvládnout a ty ne."
"Můj život," neodpírá pohled od země.
"Tvůj život? Já? A proč bys pak na světě byla ty, má milá? To ty sama si musíš zvládnout svůj život. Ale myslím, že ti i tak rozumím. Protože ty nechceš vědět, jak zvládnout život, ale své pocity, že? Své touhy... a lásky."
"Ano, je to tak. Jak...to mám zvládnout? Jak mám mít pod kontrolou lásku?"
"Děvče, lásku mít pod kontrolou nejde. Když přijde, tak přijde a je tady. A jestli je to láska pravá, tak se ti zdá svět neskutečně krásným. Chce se ti žít, zpívat, kreslit a tancovat. Svět je krásné místo a nelituj času stráveného tady, s láskou. Buď šťastná a miluj. Když se tak ptáš...tak ten chlapec...to on tě nemá rád, že?"
"Problém je daleko složitější, pane."
"Nic není tak složité, aby se to nedalo vyřešit. Když máš problém, tak máš i zdroje k jeho vyřešení. A navíc, láska není složitá. Ba naopak. Láska je to nejprůzračnější, co můžeš mít. To lidé ji dělají složitou. Věř mi, že tvůj problém je jistě řešitelný.."
Po chvilce dívka odpověděla: "copak se dá vyřešit smrt, pane?" Please, if you don't understand, use google translator.. #přečtito #příběh #story #láska #miluje #maluje #Stařík #kresba #picture #paint #drawing #podzim #obrázek #zas_to_přečte_jen_pět_lidí #achjo :D #deep #aspoň_jsem_to_zkusila #listopadový_příběh #💚

6💬

Loading...

Voda padá ve vodopádu dolů a já s ní. Svázána provazy pramenů, malé pramínky se mi zaplétají do vlasů a vodou se mi zaplňují i plíce. Ještě mám sílu vodě vzdorovat, nenechat se zabít něčím tak prostým jako je voda. Plní se mi plíce ledovou vodou a přestávám dýchat. Vykašlávám další vodu, která mi padá do očí. Ruce mi létají kolem těla a nohy také. Mozek se vzpírá, srdce vzpomíná. Není ale na co. Vidí jen temnotu, černé lidi a zemřelé duše. Šedivé obrazy podzimu, holé zimy, hnědé jara a zelené léta. Léta se špetkou radosti, života. Vzpomíná na lidi, kteří mu ublížili, neomluvili se, nevšímali si něčeho tak malého jako něj.
Padám.
Oči zavírám a snažím se najít kousek dobrého. Vidím zpěv a krásnou kamarádku s mojí šálou. Vidím někoho, kdo za mnou přišel i v jedenáct, když sám nemohl, ale udělal to. Vidím člověka neskutečně se trápícího kvůli slepému srdci, které není jeho. Vidím kudrnatou kamarádku, která se mnou je, teď už vždycky. Vidím kamarádku bez času, která má ale pokaždé energii. Vidím dvě krásné holky, které mi daly neskutečně mnoho. Vidím zpěvačku, která mě chápe. A pak miliony lidí se snězenou duší, bez energie, zájmu, jen v centru jejich ega pohybujících se, neschopni pomoct sobě a lidem kolem.
Padám.
A voda kolem se tříští. Ochlazuje se a já se propadám dolů do ještě studenější a provazy se mění v okolní kapalinu. Voda je chladná, víc než srdce naší generace. Voda je všude kolem. Chlad. Srdce černá a sežraná ostatními. Protože lidé mají hlad. Neukojitelný hlad a sní všechno, co není jejich. Ublíží lidem, duším, zvířatům pomocí lží a systémů.
Ve vodě jsem sama. Konečně. Jak jsem zvyklá a nemusím si konečně na nic hrát.
Umírám.

#vodopád #Skotsko #depresivní #nestydímse #chybyexistují #láskajeodpověď #alenevesnězenýchduších #příběh #snadsitoněkdopřečte #nemámrádafotkybezpříběhu #zasepříroda #promiňKači :D #přečtito #můjvesmír #<3

5💬

Loading...

2💬