m. khani

کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعات

http://shereno.com/profile.php?uid=34154

151 posts 127 followers 102 following

0💬

برای یادآوری #ترامپ : سنگ #قبر #سرباز آمریکایی که روی آن درج شده #خلیج_فارس

0💬

همیشه وقتی بعضی دوستان که در حال #مهاجرت از #کشور بودن رو باهشون صحبت میکردم خیلیاشون از کمبود #امکانات ،#تخصص و یا #تعهد لازم در کشورمون حرف میزدن و این رو دلیلی برای رفتن از کشور میدونستن .اما این موضوع برام زیاد قابل درک نبود تا امروز که برای عمل دخترم بعد کلی تحقیق مثلا بهترین #پزشک رو انتخاب کردیم و با جور کردن هزینه #کلینیک خصوصی سعی کردم با امید به خدا تمام توانم رو برای سلامتی دخترم بزارم .
اولین لحظه ای که فرم پذیرش رو برای امضا گرفتم متوجه شدم با تعهدی که دارم امضا میکنم در واقع حق هر پیگیری رو در صورت بروز هر اتفاقی از خودم میگیرم این یعنی شما عملا دست از جون بچه ت بشوری اما مساله این نبود .وقتی عمق #فاجعه رو فهمیدم که دخترم رو از اتاق عمل دراوردن و بهم دادن.خدا رو شکر که زنده بود دخترم برای عمل لبش وارد اتاق شده بود و الان جای سی تزریق ناموفق روی دست و پا و زیر گردن و گلو برای زدن یک انژیوکت و ی رگ پاره پشت دست که به اندازه ی هلو ورم کرده و دو سه تا بخیه !!!!رو پای راست!! بچه که جای سوال اساسی داره ...
خوب بماند مابقی اراءه خدمات این کلینک تا زمان #ترخیص ...نمیدونم چی بگم وقتی هیچی اینجا به هیچیش نمیخوره.... خدایا خودت به این کشور و #مردم رحم کن و ما رو به خودمون وامگذار

20💬

التماس #دعا برای #رونیکا ی عزیزم

23💬

پنجاه سال از #غدیر بیشتر نگذشته که حادثه #کربلا به پا میشود . کاش #خائنین به پیامبر آن سه نفر میدانستند #حب #دنیا و #ریاست طلبی شان چه بلایی سر #اسلام و مسلمین می آورد.
از #خون #دختر و فرزندان رسول خدا تا میلیون ها نفر مسلمانی که بابت #نامردی و #خوخواهی آن سه در طول این هزار و چهارصد سال جانشان را از دست دادند.
آیا آن #حکومت چند روزه دنیا به #لعن و #نفرین دنیا و آخرتشان می ارزید؟

0💬

‏امروز كه #روز_حسين است، از خود بپرسيم چرا همه ی ما در مملكت مان #عدل و #انصاف را دست كم گرفتيم؟ مگرنه اينكه اگر #عدالت و انصاف نباشد، #انقلاب شكست ميخورد، پس چرا غافليم؟
.
.
.


@payamfazlinejad

0💬

دلم خواهد ای #ماه گاهی بمیرم
ز #هجرت به #شام سیاهی بمیرم

ز عشقت زنم سر به #کوه و بیابان
شب تیره در کوره راهی #بمیرم

به یاد زنخدانت ای رشک #یوسف
به #صحرا گریزم به چاهی بمیرم

به هنگام مرگم بیایی به بالین
کشم با دل سیر، آهی بمیرم

سلامت کنم تا جوابم بگویی
نگاهت کنم با نگاهی بمیرم

چه بهتر که جانم فدای تو گردد
چو باید که خواهی نخواهی بمیرم

برایت که #تنها و بی یار و یاور
شدی رو به رو با سپاهی بمیرم

برایت که بانگ عطش می‌شنیدی
دم آخر از خیمه گاهی بمیرم

برایت که در خیمه هابی تو دیگر
نماندست پشت و پناهی بمیرم

برادر بیاید به بالین و دستت
نباشد به پیکر، الهی بمیرم

برایت که افتادی از #اسب و حتی
دو دستت نشد تکیه‌گاهی بمیرم

امیر دو #عالم، لگد مال اسبان؟
برای چنین پادشاهی بمیرم

برایت که شرمنده #آب ماندی
ز شش ماهه بی گناهی بمیرم

برای #بنی_هاشم امشب که دیگر
ندارند همچون تو ماهی بمیرم

#حسین علی بی برادر به میدان
الهی بسوزم، الهی بمیرم

1💬

بوی پای #اسراییل ...!!!!:
در اسرائیل بیش از ۱۵۰٬۰۰۰ هزارنفر ُرد #زندگی می‌کنند.سابقه روابط کُردها با یهودیان به بیش از دو هزار سال برمیگردد، یهودیان کُردها را بعنوان یک هم پیمان #استراتژیک و قابل اعتماد در #منطقه عنوان کرده‌اند. در سال ۱۹۴۸ میلادی با شکل گیری کشور اسرائیل فعالیت‌هایآژانس #یهودنیز با کُردها شروع شد بخصوص با کُردهای #عراق، روابط و ارتباط جدی کُردها با اسرائیل از آنجایی آغاز شد که در ماه آگوست ۱۹۳۱ رئون شیلوه از طرف #دیوید بن گورین نفر دوم گروه #صهیونیست‌های دنیا مأمور شد که برای جمع‌آوری اطلاعات در ارتباط با بافت جمعیتی و سیاسی #خاورمیانه برای دولت یهود به عراق رود.در بحران عراق و حمله #داعش به این کشور در سال ۲۰۱۴، مقامات اسرائیلی خصوصاً بنیامین #نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل رسماً از استقلال کُردها و تشکیل کشور کُردستان حمایت کرد.
روزنامهٔ #هاآرتص مقاله‌ای دربارهٔ رابطهٔ ژنتیکی یهودیان و کردها منتشر کرده‌است؛ براساس ادعای این مقاله، طی پژوهش‌هایی که در دانشگاه عبری اورشلیم صورت‌گرفته‌است، کردها و یهودی‌ها از نظر #ژنتیک بیشترین شباهت را به هم دارند!! و اجداد یکسان آنها در جنوب شرقی ترکیه و شمال عراق زندگی می‌کرده‌اند.
ئون شیلوه که در طی سه سال ماموریتش در عراق، برای برقراری ارتباط و شناسایی مناطق کردنشین بعنوان یک اقلیت غیره عرب که تحت لوای یک کشور #عرب زندگی می‌کردند و درگیری میان آنها آشکار بود، از کُردها به عنوان یک متحد مناسب برای دولت یهود نام برد.رهبران اسرائیل که بخشی از آن‌ها کُرد می‌باشند، براساس یک سری فاکتورهای موجود و مستند، همچون همزیستی مسالمت آمیز یهودیان و کُردها با سابقه‌ای بیش از دو هزار سال در کنار هم که وابستگی و پیوند عمیق و دیرینه‌ای که به لحاظ نژادی و فرهنگی را بین آنها بوجود آورده باعثشده تا رهبران سیاسی کشور اسرائیل، کُردهای عراق را بعنوان یک هم پیمان استراتژیکی قابل اعتماد در منطقه به حساب آورده و بخش قابل توجهی از استراتژی سیاست خارجی خود را به آن اختصاص دهند.
یهودیان با کمک به کُردها در اداره مناطق خود و تضعیف اعراب بخصوص در عراق و #سوریه، حساب ویژه‌ای در برقراری ارتباط با کُردها باز نموده و توانسته‌اند آنها را به موفقیت‌های ارزشمندی برسانند.

بقیه مطلب در ویکی پدیا!!!
https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7_%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84_%D9%88_%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82

1💬

شب #عاشورا
امام #حسين ع به يارانش فرمود: 《هرکس از شما #حق الناسي به #گردن دارد برود .....》 او به جهانيان فهماند که حتي
کشته شدن در #کربلا هم
از بين برنده #حق الناس نيست..... درعجبم از کساني که
هزاران #گناه و حق الناس ميکنند و معتقدند
يک #قطره #اشک بر حسين
#ضامن #بهشت آنهاست.... (شهيد دکتر #چمران)

0💬

سرم #بریده شه ولی
جلو حرومی #خم نشه

1💬

السلام علیک یا #ثارلله

1💬

به #یاد #شهریار #شعر #پارسی
پاشو ای #مست که #دنیا همه #دیوانه تست

همه آفاق پر از نعره #مستانه تست

در #دکان همه باده فروشان #تخته است

آن که باز است همیشه در میخانه تست

دست مشاطه #طبع تو بنازم که هنوز

زیور زلف عروسان سخن شانه تست

ای زیارتگه رندان #قلندر برخیز

توشه من همه در گوشه انبانه تست

همت ای #پیر که کشکول گدائی در کف

رندم و حاجتم آن همت رندانه تست

ای #کلید در گنجینه #اسرار ازل

#عقل دیوانه گنجی که به ویرانه تست

#شمع من دور تو گردم به #کاخ شب وصل

هر که توفیق #پری یافته پروانه تست

همه غواص #ادب بودم و هر جا صدفیست

همه بازش دهن از حیرت دردانه تست

#زهره گو تا دم صبح ابد افسون بدمد

چشمک نرگس مخمور به #افسانه تست

ای گدای سرخوانت همه شاهان #جهان
#شهریار آمده دربان در #خانه تست

3💬

امام موسی صدر: #قاتلان #کربلا "کم خطرترین" دشمنان امام حسین(ع)
::::::::::
🔻#حسین(ع) سه گروه #دشمن دارد؛ دسته اول آنان که او را کشتند. این دسته کم خطرترین دشمنان هستند، چون تنها #جسم #امام را که محدود بود، کشتند. دسته دوم آنان که تلاش کردند آثار امام را محو کنند؛ #قبر امام را ویران کردند و از آمدن #زائران جلوگیری کردند و کسانی که در اطراف قبر آن #حضرت #زندگی می‌کنند را مورد #آزار و اذیت قرار دادند. خطر این دسته بیشتر از دسته اول است، ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند».
▪️«ولی دسته سوم که #خطرناک‌ترین دشمنان آن حضرت هستند، آنانند که کوشیدند #اهداف امام حسین(ع) و ابعاد #انقلاب حسینی را تحریف کنند و آن را ابزار #کسب و #درآمد قرار دهند و #بهره برداری‌های بی‌ارزش از آن کنند و یا آن را مورد سوء استفاده برای منافع شخصی قرار دهند. اینان تلاش کردند بالاترین بُعد حسینی یعنی هدف #نهضت حسینی را از بین ببرند.
من از خودم و شما سؤال می‌کنم ما از روز #عاشورا چه بهره ای برده‌ایم؟ چه سودی به دست آورده‌ایم؟ چه استفاده‌ای در عرصه عمومی و چه استفاده‌ای در زمینه فردی برده‌ایم؟ اگر استفاده نبرده باشیم و تنها #گریه کرده باشیم من به شما خبر می دهم که این کار سودی ندارد؛ ما از کدام دسته هستیم؟ از کسانی که گریه می‌کنند و حسین را می‌کشند؟» ▪️«روشن است که امام حسین(ع) الان نیست تا کسی او را بکشد، ولی چیزی گرانبهاتر و مهم‌تر از خود امام حسین(ع) در دستان ماست: #کرامت امت حسین، #مقدسات حسین. اگر ما گریه کنیم ولی در عین حال برای تضعیف اهداف امام حسین(ع) تلاش کنیم؛ اگر گریه کنیم و در صف #باطل باشیم؛ اگر گریه کنیم ولی گواهی دروغ بدهیم؛ اگر گریه کنیم ولی به دشمنان کمک کنیم و به #اختلاف و #تفرقه در جامعه خود دامن بزنیم؛ اگر گریه کنیم ولی گناهانمان بیشتر شود، در این صورت ما گریه می‌کنیم ولی در عین حال حسین را نیز می‌کشیم زیرا تلاش می‌کنیم هدف حسین را از بین ببریم که گرانبهاتر از خود اوست. ان شاء الله که ما از این دسته نیستیم». منبع: کتاب سفر شهادت،گفتارهای امام موسی صدر دربارۀ قیام عاشورا و ابعاد و نتایج و پیامدهای این نهضت

1💬

بعد از #سی #سال #کار #تلاش و سپردن ایام جوانی به #تندباد #زندگی با #حقوق #نجومی ! در تنهایی رهایشان میکنیم .
به یاد #بازنشستگان .
.
.
پ ن پ .#تجربه کیلویی چند؟

0💬

به مناسبت روز #ملی #سینما
اندراحوالات #سینما

0💬

قالَ (عليه السلام) : مَثَلُ الدّنيا مَثَلُ الْحَيَّةِ، مَسُّها لَيِّنٌ وَ فى جَوْفِهَا السَّمُّ الْقاتِلِ، يَحْذَرُهَاالرِّجالُ ذَوِى الْعُقُولِ وَ يَهْوى اِلَيْهَاالصِّبْيانُ بِأيْديهِمْ.([23]) فرمود: مَثَل #دنيا همانند #مار است كه #پوست ظاهر آن #نرم و #لطيف و خوشرنگ، ولى در درون آن #سمّ كشنده اى است كه #عاقل و هشيار از آن گريزانند و بچّه صفتان و بولهوسان به آن #عشق مىورزند.

1💬

اگر از #امام #معصوم هم چیزی شنیدید بپرسید ریشه ی #قرآنی آن کجاست؟

0💬

به یاد #ابوذر دوران #انقلاب آیت الله #طالقانی ره

0💬

چرا #غدیر فراموش شد؟
انحراف مسلمين از #اسلام، در روي گرداني آنها از فرمان #رسول خدا (ص) در مورد غدير ريشه دارد. آنان از #امام تعيين شده توسط رسول خدا (ص) روي گردانده، به سوي توطئه‌گران و دسيسه‌بازان و #منافقان گراييدند. البته سابقة اين دسيسه قبل از واقعة غدير خم و در زمان حيات پيامبر (ص) بوده است و منافقان از آن زمان نقشه‌هاي دقيقي براي غصب #خلافت كشيده بودند و بعد از رحلت پيامبر، همان نقشه‌ها عملي گرديد.
در خطبة غدير پيامبر اكرم (ص) چندين بار در سخنشان، متوجه منافقين و كارشكنان شده و كوشيدند چهرة واقعي آنان را براي عموم مسلمانان معرفي نمايند. تحليل وضع مسلمانان پيش از واقعة غدير مي‌تواند روشنگر زمينه‌هاي حوادث پس از رحلت پيامبر اكرم (ص) باشد. در طول 13 سال دعوت پيامبر اكرم (ص) در مكه مسلماناني كه به پيامبر گرويدند، تعداد اندكي بودند اگرچه بسياري از كساني كه در آن دوران به پيامبر (ص) گرويدند به دور از مطامع دنيوي بود اما بعضي از آنان نيز با اغراض جاهلي و به نيت خنثي كردن اقدامات پيامبر اكرم (ص) به صفوف مسلمانان پيوستند. بعد از هجرت پيامبر اكرم (ص) به مدينه، تعداد ايمان آورندگان به حضرت افزوني يافت و اين در حالي بود كه اينها به چند گروه تقسيم مي‌شدند.
1- برخي به تبعيت از رؤساي قبال خود 2- گروهي به قصد شركت در جنگها و بدست آوردن غنائم 3- به منظور حفظ جان و مال خود و 4- گروه بسيار اندكي كه حقيقتاً از روي اعتقاد و اخلاص ايمان آوردند.
پس مي‌توان اين طور نتيجه گرفت كه گروه عظيمي كه با اميرالمؤمنين در غدير بيعت كردند از همين گروهها بودند. چنانچه بعد از سه روز تعدادي كه از قبايل اطراف پيوسته بودند به محل زندگي خود بازگشتند و عده‌اي از ساكنان مدينه به شهر مدينه آمدند و در ساعتهاي پاياني عمر مبارك پيامبر به توطئه و تشكيل شوراي خلافت مشغول شدند. به عبارتي بيعت ايشان با #علي (ع) بيعتي منافقانه بود و خود را ملزم به اطاعت به فرمان پيامبر نمي‌دانستند. و همين منافقان بودند كه با ايجاد رعب و وحشت و با زور، از بسياري، از باصطلاح صحابة پيامبر براي خليفة اول بيعت گرفتند

0💬

#خستم از دست #آدما که همو #اذیت میکنن
میتونید بفهمید؟

3💬

در گیر و دار دعوای فلسفی آقایان در موضوع #اجبار یا عدم اجبار در فرستادن مردم به #بهشت حادثه دلخراش #تصادف و #فوت جمعی از #دختران این دیار دل بسیاری از ایرانیان را در روز عید #قربان به درد آورد. دخترانی که هر یک #آینده ساز آرزوهای کوچک و بزرگ خود و خانواده شان بودند اما قربانی بی مسوولیت تثبیت شده ی شدند که سالهاست بر ما مستولی شده. بماند که تکرار این #جنس از حوادث در کشور ما همیشگی است و انگار #قوانین و #مقررات و مسوولیت پذیری همه ما از قانون گذار گرفته تا پایین ترین سطح اجرای آن متعهد به بهشت فرستادن مردم از این طریق یا مشابه آن شده است.
ای کاش میفهمیدیم #مردم #جامعه وقتی #الهی می شوند که همه ی مسوولین و #نخبگان آن #علی وار گونه به #جهاد با #ریا و #دورویی و #تزویر و #سیاست بازی و #فقر و #دروغ و #تهمت بروند و زمینه #زندگی بهتر دنیای مردم را ایجاد کنند تا این مردم با #فراغ بال به امور اخروی بپردازند .
خدایا به بازماندگان این #حادثه و خانواده این عزیزان #صبر و به ما #فهم درست از #دین و #جامعه عطا فرما و کمک کن مسوولین ما به جای #صرف حداکثری وقتشان در دعواهای جناحی و حزبی و فلسفی و ... وقتشان را صرف رتق و فتق امور مردم و رفع نیازهای حداقلی آنها که پایه و اساس یک #جامعه الهی است نمایند. آمین

6💬

تا #دیر نشده به خود آییم
#جامعه ما #خانواده ماست
#فرزند ان این #ملت را دریابیم
#سردار #سلیمانی

0💬

خدايا!

به که واگذارم مي‌کني؟

به سوي که مي‌فرستي‌ام؟

به سوي آشنايان و #نزديکان؟ تا از من ببرند و روي بگردانند؛

يا به سوي #غريبان و غريبه‌گان تا گره در #ابرو بيافکنند و مرا از خويش برانند؟

يا به سوي آنان که #ضعف مرا مي‌خواهند و خواري‌ام را طلب مي‌کنند؟ ... من به سوي ديگران #دست دراز کنم؟ در حالي که خداي من تويي و تويي کارساز و زمامدار من. ...اي #توشه و توان سختي‌هايم!

اي #همدم تنهايي‌هايم!

اي فريادرس غم‌ها و غصه‌هايم!

اي ولي نعمت‌هايم‌! ...اي پشت و پناهم در هجوم بي‌رحم مشکلات!

اي #مونس و مأمن و ياورم در کنج عزلت و تنهايي و بي‌کسي! اي تنها #اميد و پناهگاهم در محاصره اندوه و غربت و خستگي! اي کسي که هر چه دارم از توست و از #کرامت بي‌انتهاي تو! ...تو #پناهگاه مني؛

0💬

#خبر آمد که برگشت .زودتر از آنچه فکر میکردیم. #اسطوره ای از تبار معدود #شیعه ماندگان علی (ع) ،از دیار #پارس، که زبانزد عام و خاص شد .با یک نگااه
نگاهی که دل دشمنش را از #ترس لرزاند و ما را از #شرم..
شرم از #دنیاطلبی و #خودپرستی و شهوترانی و #ریا یی که ما را در بر گرفته. راستی معنای #معجزه را الان درک میکنم .وقتی با یک نگاه دل ملتی را لرزاندی.
و اما اکنون چه حکمتی است برگشت تن بی سرت . #غوغا به پا میکند در این دیار جسم پاکت.تو سردار تر از هر #سردار این دیاری که در یادها به خاطر مانده .تو #تلنگر حقیقتی به این جامعه ی فرو رفته در #باطل . تو معنای واقعی معجزه ای
کاش دست مرا هم بگیری.

0💬

یکی از اعضای دفتر استفتائات آیت الله العظمی #خوئی(ره) در خاطراتش می‌نویسد: ایشان در جلسه‌ای به‌‌شوخی فرمودند: «ما دو گونه #واجب داریم: آنچه #خدا واجب کرده است و آنچه #مردم واجب می‌دانند. اگر با واجبات خدا مخالفت کنید، چون خدا #مهربان است، به بخشایش او #امیدوار باشید. اما اگر با واجباتی مخالفت کنید که مردم آنها را واجب می‌دانند، اولا از همه چیز #ساقط می‌شوید و ثانیا هیچ امیدی نداشته باشید که آنها شما را ببخشند. چون مردم بیشتر از خدا در دین #تعصب دارند!» انگیزه‌های اهل علم برای مخالفت با آنچه مردم واجب می‌دانند اما در واقع نه واجب است و نه جایگاهی بلند در دین خدا دارد، هر روز کمتر می‌شود؛ گاهی نیز با توجیه و استدلال به کمک #مردم می‌آیند و افزوده‌ها را بنیان مرصوص می‌کنند. پس از چندی، دیگر رسما جزء واجبات اصلی و حتی مقدم بر واجبات خدا می‌شود. خدا در #قرآن کریم می‌گوید: «ای اهل کتاب، در دین‌تان #غلو نکنید»(نساء/171) اما جامعۀ دینی ما در غلو و افراط، با یکدیگر مسابقه گذاشته‌اند و هر کس به واجبات و محرمات بیشتری اعتقاد داشته باشد و دایرۀ دین را فراخ‌تر كند و هر افراطی را تفریط بداند و تا می‌تواند بر شدت و غلظت دين بيفزايد، در نظر ما دیندارتر است.
به نقل مضمون از محمدرضا زائری

0💬

هيچ بنده اي #عالم نيست ، مگر اينكه نسبت به بالا دست خود ، #حسادت نورزد ، و #زيردست خود را #خوار نشمارد . 
بحارالانوار ، دار احياء الترا العربي ، ج 75، ص (173)

0💬

قالَ #جواد علیه السلام : مَنِ انْقادَ إ لَى الطُّمَاءنینَةِ قَبْلَ الْخِیَرَةِ فَقَدْ عَرَضَ نَفْسَهُ لِلْهَلَكَةِ وَالْعاقِبَةِ الْمُغْضِبَةِ. فرمود: هركس بدون #تفّكر و #اطمینان نسبت به #جوانب (هر كارى ، فرمانى ، حركتى و...) #مطیع و پذیراى آن شود، خود را در معرض #سقوط قرار داده ؛ و نتیجه اى جز #خشم و #عصبانیّت نخواهد گرفت .

0💬