مجید محمدرضاخانی

کارشناس ارشد مدیریت سیستم های اطلاعات

http://shereno.com/profile.php?uid=34154

176 posts 155 followers 120 following

جدا از همه ی مباحثی که در مورد #فلسطین در کشور ما وجود داره #قدس بیش از شش دهه است که بعنوان نماد #مسلمانان ازاده در مبارزه با #استعمار و #استکبار و حمایت از #مظلوم تبدیل شده است. بعید است با همه ی تلاش بی عقلی مثل #ترامپ و البته خیانت کاران #عرب این #نماد از بین برود. به امید آزاد سازی قدس و فلسطین و همه ی سرزمبن های تحت اشغال مستکبرین در سراسر دنیا

0💬

سه شیوه #پیامبر(ص) در برخورد با #مخالفان و کافران:
🔹#استدلال و #برهان؛ #موعظه حسنه و جدل استدلالی است

0💬

حضرت آیت الله #جعفری یکی از پیشتازان انقلابی و #یاران امام ره بودند که از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون بعنوان #امام_جمعه #کرمان انجام مسوولیت می نمودند ایشان بعنوان یکی از روحانیون مقبول مردم شهر و استان کرمان همواره سعی نمودند در مسیر اهداف جمهوری اسلامی قدم بردارند و نمادی از #وحدت و فرای دسته بندی های سیاسی قدم بردارند . اکنون که به دلایلی از امامت جمعه شهر کرمان استعفا دادند مردم شهر کرمان از وجود پربرکت ایشان بی بهره خواهند ماند.

0💬

Loading...

از #شیخ هادی #نجم آبادی پرسیدند:
کدام #موسیقی #حرام است؟
وی جواب داد:
آن موسیقی حرام است که از صدای کشیده شدن #کفگیر بر ته #دیگ #پلو #همسایه #غنی برخیزد و به #گوش #اطفال #گرسنه همسایه #فقیر برسد!

2💬

امروز صبح با خبر #زلزله ۶ ربشتری #کرمان از #خواب پاشدم دلشوره ی عجیبی گرفتم بعد از تماس متوجه شدم خدارو شکر به خیر گذشته و خانواده و اقوام در سلامتن . به هر حال ی #فاجعه دیگه مثل هموطنانمون در #کرمانشاه تکرار نشد . خدا رو شکر . فقط کاش این #زمین با #مردم این #مملکت مهربانتر باشه.

2💬

#نقد و بیان مشکلات #جامعه و کوتاهی های مسوولین و ارایه #راهکار برای رفع #مشکلات به نفع #جامعه و #نظام است #گفتمان #نقد و #اصلاح و در واقع همان امر به #معروف و نهی از #منکر مسوولان و دست اندر کاران #مدیریت جامعه است که اگر #منصفانه و به تبعیت از روش و #سنت #اهل_بیت و به دور از #دروغ و #تهمت و بی احترامی باشد #پشتوانه سلامت و استواری هر حکومتی خواهد بود.

0💬

Loading...

برخی #مجالس #وهن‌آمیز که به اسم #تشیع در خانه‌ها و حتی دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود که برگزار کننده همین #مجالس ساده و به ظاهر مخفیانه!! خسارت بزرگی به #مکتب راستین #اهل بیت(ع) وارد کرده و مسئولیت خون هزاران شیعه مظلوم . را به گردن می‌گیریم. 
تجربه نشان داده که هیچگاه #دشنام گفتن به مقدسات دیگران موجب #هدایت گمراهان نمی‌شود بلکه برعکس آنان را به #لجاجت و مقابله به مثل وادار می کند از این رو اهل بیت(ع) به شیعیان یادآور می شدند که خداوند از دشنام گفتن حتی نسبت به بت‌های #مشرکان نهی فرموده است. 
خداوند می فرماید « به معبود کسانى که غیر خدا را مى‏خوانند دشنام ندهید، مبادا آنها(نیز) از روى(ظلم و) جهل، خدا را دشنام دهند »[أنعام/108] بنابراین پرهیز از دشنام یک اصل #قرآنی و اسلامی است. 
کدام یک از آموزه های قرآن یا #عترت یا #عقل سلیم به آدمی اجازه می دهد براساس یک #حدیث_جعلی اینچنین دل حضرت #فاطمه س را به درد آورد؟

5💬

#علامه جعفری از معدود #علمای عصر حاضر بود که در لباس روحانیت هم در #فلسفه هم #جامعه شناسی هم #روانشناسی زبانزد عام و خاص بود او ارادت خاصی به #مولوی داشت و همیشه در سخنرانی هایش از ابیات و اشعار مولوی بسیار استفاده می کرد. ایشان #نهج البلاغه را به غایت عالی تفسیر مینمود .هیچوقت یادم نمیره دوران جوانی که گاه پای تلویزیون صحبت های ایشون رو گوش میدادم واقعا #اموزنده و لذت بخش بود مثل زندگی پر نشیب و فراز ایشون.خداوند رحمتشون کنه .

0💬

چند روز پیش که برای سرماخوردگی دخترم به #درمانگاه مراجعه کردم خانوم مسنی رو دیدم که در حال التماس به #منشی درمانگاه بود جلو رفتم تا ببینم موضوع چیه متوجه شدم بنده خدا #بیمه سلامتی در دست داره که به گفته منشی محترم دیگه فاقد اعتباره . یادم میاد اویل سال نو دو سه بیمه همگانی #سلامت به عنوان یکی از برنامه های خوب #دولت برای تحت پوشش گرفتن همه اقشار مردم تعریف و اجرا گردید بدیهی است افرادی که به بیمه‌ی سلامت به عنوان تنها پشتیبانی تأمینی وابسته‌اند در زمره‌ی ضعیف‌ترین و آسیب‌پذیرترین ا#قشار شناخته می‌شوند و سیاست‌گذاری‌ها در رابطه با آنان باید با دقت بسیار زیادی صورت گیرد. اما مانند اکثر طرح های مدیریتی که جنبه تبلیغاتی ان بر وجه علمی و مطالعاتی و اجرایی ارجح تر است بدون در نظر گرفتن زیرساخت های مالی و #منابع مورد نیاز و از طرفی سو #مدیریت منابع اکنون بجایی رسیدیم که دولت با یک طرح شکست خورده ای مواجه شده که بار #اجتماعی سنگینی به همراه دارد.
اگر چه با این مدیریت های #اقتضایی و بی برنامه ی متداول گفتن و نوشتن این مطالب کوبیدن #هاون بر سنگ سخت است اما حداقل شاید کمترین توقع نگاه #غمگین پیرزن و پیرمرد محتاجی است که #ملتمسانه دنبال راهی برای تامین هزینه ی یک #ویزیت ساده میگردد.

3💬

Loading...

گزیده ی پیام مقام معظم رهبری :
#سردار پر افتخار #اسلام و #مجاهد فی سبیل‌الله آقای سرلشکر حاج #قاسم سلیمانی دام توفیقه
خدای بزرگ را با همه‌ی وجود سپاسگزارم که به #مجاهدات فداکارانه ی شما و خیل #عظیم همکارانتان در سطوح مختلف، #برکت عطا فرمود و #شجره‌ی خبیثه‌ئی را که به دست #طواغیت جهان غرس شده بود، به دست شما #بندگان #صالح در کشور #سوریه و #عراق ریشه کن کرد.
♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ ... حاج قاسم سلیمانی یکی از مردان بزرگیست که ما #کرمانی ها بعنوان همشهری افتخار داریم که سالهای سال بعنوان #فرمانده ای #لشکر ۲۴ ثارلله بعد از شهادت سردار #نصرالهی ره برعهده گرفت و #صلابت و #هوش و #ایمان ایشان چه در دوران جنگ تحمیلی و چه پس از آن بخصوص در دوره مبارزه با قاچاقچیان و گروهک هایی که در اوایل دهه ۷۰ در استان های شرق کشور ناامنی برپا کرده بودند بر ما عیان تر گشت .امیدوارم خداوند ایشان را برای جهان #اسلام و #شیعه و کشور عزیزمان حفظ نماید. کاش لیاقت سربازی این #سردار را داشتیم

1💬

حضور مستقیم مقام معظم #رهبری در بین #زلزله زدگان عزیز کرمانشاه در نقطه #صفر مرزی #تلنگر بزرگی است به سیاستمداران و برخی سیاست بازان این مملکت. حضور ایشان با رعایت #حداقل وضعیت #امنیتی مقامات نظام ،و همراه کردن فرزندان خود در این بازدید در منطقه ی صفر مرزی و در وضعیت کنونی که امنیت منطقه در پایینترین سطح ممکن است به خوبی نشان میدهد که از دیدگاه ایشان نباید بین #مسوول و #مردم فاصله بیفتد که اگر #فاصله بیفتد باید #فاتحه آن حکومت را خواند .کاش همه مسوولین از دولت و مجلس گرفته تا وزیر و وکیل و فرمانده و امام جمعه و ... با #عمل نه فقط با #کلام به رهبر خود تاسی کنند و فاصله بین خود و #مردم را واقعی و نه ریاکارانه بردارند تا هم در تصمیم گیریها به درستی عمل کنند و هم از ظرفیت های بالای این ملت به بهترین وجه در مسیر #سازندگی این مرز و بوم و افزایش ظرفیت #مردم_سالاری نظام بهره ببرند

1💬

امام #رضا ع :بدانید که پس از #ایمان به خدا و پذیرش #حقوق اولیای او از آل محمد (علیه السّلام)، هیچ عملی شکرآمیز نزد خداوند متعال محبوب تر از یاری رسانی در امور دنیوی #برادران مؤمنتان نیست، چه اینکه #دنیا برای آنان راهی به سوی بهشت پروردگارشان است. بی شک آن که چنین کند از خاصّان درگاه خداوند تبارک و تعالی می باشد

0💬

Loading...

دو جور #دزد داريم؛ دزداي #خطرناك! كه به خاطر دزدیدن نيم كيلو گوشت #زندان مي رن! و دزداي #خوب كه جوری دزدی میکنن (مثلا از نوع #اختلاس چند میلیاردی) که كسي كارشون نداره و تازه #محافظ هم ازشون محافظت مي كنن! 🤔

0💬

به نظرم #مظلومترین #امام در بین پیشوایان ما امام #حسن ع است .امامی که نه تنها دربین مردم تنها بود حتی در #خانه هم #تنها بود .ببینید چه دردیست با قاتلت چهارده سال در یک خانه زندگی کنی و بدانی در #دل او چه میگذرد . چه دردیست که بزرگترین #سردارش به او #خیانت میکند و تنهایش می گذارد. چه دردیست که هیچکس او را نفهمید و نفهمیدند #میراث #کرامت پیامبر ،چگونه از خود گذشت تا سیره نبوت باقی و #انسانیت زنده بماند.

0💬

سلام بر #محمد ص #پیامبر_مهربانی - #صلح و #انسانیت سلام بر پیامبری که #ضعفا را در کنار #قدرتمندان نشاند #عدالت و #برابری را در میان #جهل روزگار تبیین کرد جایگاه #زن را ارتقا بخشید و نشان داد که دین #اسلام نجات دهنده انسانها از قید همه ی #ظواهر خود بافته ی دنیوی است .سلام بر آن که #اهل_بیت او مظلومانه نشان دادند هیچگاه #دنیا ، #قدرت ، #خانواده ، مقام و ... تغییر دهنده مسلمان راستین نیست و راه و روش حقیقت اسلام همان حفظ #کرامت انسان است. کرامتی که در قالب راستی ، نوع دوستی ، دوری از دروغ و ریا و مقام پرستی توجه به زیر دست و #عشق تعریف می شود.سلام بر پیامبر مظلومی که مدعیان پیروی اش کوچکترین توجه ای به #سنت و روش و #ایین او ندارند به راحتی دروغ میگویند تهمت میزندد #فساد می ورزند #دزدی می کنند و انسانیت را با همه ی زوایایش زیر پا می گذارند . در میان این پیروان امثال تندورهایی داخلی و خارجی مانند #طالبان و #داعش و صدها گروهی سر بر میاورند که دین خدا را به بدترین وجه تحریف می کنند تا به زعم خود #خلاقت امت را به دست گیرند و یا منحرفینی کوته نگر سر بر میاورند که به اسم #روشنفکری قوانین و اصول اسلام را جور دیگر تحریف می کنند . واما صد افسوس که از اسلام فقط نامی مانده و کتابی در بین پیروان آن . به امیدآن زمان که اسلام واقعی به مسلمانان ارائه شود و حقیقت جای #تزویر و #ریا حاکم بر جوامع اسلامی گردد . سالروز #وفات پیامبر اکرم س تسلیت

0💬

Loading...

در ادامه پست قبلی نگاهی کردم به چشم انداز بیست ساله ابلاغی مقام معظم رهبری :
جامعهٔ ایرانی در افق این #چشم‌انداز چنین ویژگی‌هایی خواهد داشت:
#توسعه‌یافته، متناسب با مقتضیات فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی خود و #متکی بر اصول اخلاقی و ارزشهای اسلامی، ملی و انقلابی با تأکید بر: #مردم‌سالاری دینی،#عدالت اجتماعی، آزادیهای #مشروع، حفظ #کرامت و حقوق انسانها و بهره‌مند از امنیت اجتماعی و قضایی.برخوردار از #دانش پیشرفته، توانا در تولید علم و فناوری، متکی بر سهم برتر منابع انسانی و #سرمایه اجتماعی در تولید ملی.امن، مستقل و #مقتدر با سامان دفاعی مبتنی بر بازدارندگی همه‌جانبه و پیوستگی مردم و حکومت.برخوردار از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تأمین اجتماعی، فرصتهای برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم #خانواده به دور از #فقر، فساد، #تبعیض و بهره‌مند از محیط زیست مطلوب.فعال، مسئولیت‌پذیر، ایثارگر، مؤمن، رضایت‌مند، برخوردار از وجدان‌کاری، انضباط روحیهٔ تعاون و سازگاری اجتماعی، #متعهد به انقلاب و نظام اسلامی و شکوفایی ایران و مفتخر به ایرانی بودن.دست یافته به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقهٔ آسیای جنوب غربی (شامل آسیای میانه،قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه) با تأکید بر جنبش نرم‌افزاری و تولید علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی، ارتقاء نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به #اشتغال کامل.الهام‌بخش، فعال و مؤثر در جهان اسلام با تحکیم الگویمردم‌سالاری دینی، توسعهٔ کارآمد، جامعه اخلاقی، نواندیشی و پویایی فکری و اجتماعی، تأثیرگذار بر همگرایی اسلامی و منطقه‌ای براساس تعالیم اسلامی و اندیشه‌های #امام خمینی (ره).دارای تعامل سازنده و مؤثر با جهان براساس اصول عزت، حکمت و مصلحت.

حالا جای سوال مشخص اینست :چقدر با این #سیستم های مدیریتی موجود در دستگاههای #اجرایی و #قانون گذاری و #فرهنگی قابلیت دست یابی به این #اهداف وجود دارد . ایا موقع به روز رسانی و بازنگری این سیستم ها نیست؟

2💬

امروز وقتی دیدم #روحانی مدعو یکی از برنامه های تلویزیونی #زلزله امروز و امثال این اتفاق را مایه ی #عبرت مردم میداند و بعد در فضای مجازی می بینم فرد معلوم الحالی که نجاست کلام و کردارش بعنوان یک #خواننده زیرزمینی همه جا گیر بوده از این اتفاق در پوستش نمی گنجد و انرا عبرت میداند برای #مردم که در #انتخابات به فلانی رای دادند و جای دیگر مجموعه ای از منافقین قصه های تخیلی برای زلزله میسازند و بعد اخبار شبکه های اجتماعی را میبینم که بخاطر #ضعف مدیریت مردم این دیار با کلی زیر ساخت #فرسوده و نابسامان مواجه شده اند و لحظه به لحظه جان عزیرانشان را می گیرد از #بیمارستان منهدم شده تا ساختمان #نوساز اوار شده از شبکه اب و برق و مخابرات قطع شده تا کمبود امکانات برای ارسال به مناطق بحران زده از کمبود #هلیکوپتر و هواپیما تا ماشین الات عمرانی مورد نیاز و ... فقط به خودم می گویم کاش عبرتی در کار بود عبرتی در این موزه . #موزه ایران .البته نه برای مردم مظلوم این دیار بلکه برای سیستمهای مدیریتی ناکارامد دستگاههای سیاست گذاری و اجرایی که نه #پاسخگو هستند و نه #کارا.

1💬

واقعا #ناراحت کننده ترین #اخبار وقوع اتفاقاتیه که توی اون هموطنانمون جونشون رو از دست میدن #زلزله دیشب یکی از بدترین اون اخبار بود خدا به #بازماندگان #حادثه #صبر بده و به امید روزی که ساختمانهای این #مرز و بوم #سپری #محکم باشه جلوی هر لرزش و زلزله ای نه باعث #مرگ و #مصدومیت

2💬

Loading...

آیت‌الله #بروجردی به استاد ما مرحوم آیت‌الله #حق‌شناس گفته بود: «یادت باشد که هیچ تلاش نکن مردم را #مومن بکنی، فقط کاری کن که از ایمانشان #کم نشود! همین که در این #لباس باشی و بتوانی #حرمت و اقتضائات آن را حفظ کنی #دین مردم هم حفظ می‌شود. همین قدر که از ما رفتار و کرداری سر نزند که از داشته‌های #مردم کم شود، کافی است»

0💬

#فرزند آیت الله $سلطانی: به پدر گفتم
اگر بنا باشد شما به من فقط یک #نصیحت بکنید، چه می گویید؟
ایشان سرشان را #پایین انداخته، تأملی کردند؛
سپس سرشان را بلند کرده فرمودند:
#آبروی کسی را #مبر!

0💬

فرق بین #عدالت و # برابری

این عکس رو با شعری از زنده یاد ملک شعرا بهار تکمیل میکنم:

من نگویم که مرا از #قفس آزاد کنید/ قفسم برده به باغی و دلم شاد کنید
فصل #گل می گذرد هم نفسان بهر خدا/ بنشینید به باغی و مرا یاد کنید
عندلیبان گل سوری به #چمن کرد ورود/ بهر شاباش قدومش همه فریاد کنید
یاد از این #مرغ گرفتار کنید ای مرغان/ چو تماشای گل و لاله و شمشاد کنید
هر که دارد ز شما مرغ اسیری به قفس/ برده در باغ و به یاد منش آزاد کنید
آشیان من بیچاره اگر سوخت چه باک/ فکر ویران شدن خانه صیاد کنید
شمع اگر کشته شد از یاد مدارید عجب/ یاد پروانه هستی شده بر باد کنید
بیستون بر سر راه است مبادا از شیرین/ خبری گفته و غمگین دل فرهاد کنید
جور و بیداد کند عمر جوانان کوتاه/ ای بزرگان وطن بهر خدا داد کنید
گر شد از #جور شما خانه موری ویران/ #خانه خویش محال است که آباد کنید
کنج ویرانه زندان شد اگر سهم #بهار/ شکر #آزادی و آن #گنج خدا داد کنید

0💬

چقدر بی‌تابی #دخترم! این همه دلشکستگی چرا؟ مگر دست‌های کوچکت در امتداد #نیایش #عمه، تنها از خدا آمدن #بابا را طلب نکرد؟
اینک آمده‌ام در #ضیافت شبانه‌ات و در آرامش خرابه‌ات. کوچک دلشکسته‌ام! پیش‌تر نیز با تو بودم و می‌دیدمت. #شعله بر دامان و سوخته‌تر از #خیمه آه می‌کشیدی و در آمیزه خار و #تاول، آبله و اشک، صحرای گردان را به امید سر پناهی می‌سپردی. 
#مهربان دلشکسته‌ام! صبور #صمیمی! #مسافر غریب و کوچک من! 
مگر نگفتی که بابا که آمد، آرام می‌گیرم. این همه ناآرامی چرا؟ مگر نگفتی بابا که آمد سر بر دامانش می‌گذارم و می‌خوابم؟ نه …، نه دخترکم نخواب! می‌دانم اگر بخوابی، دیگر عمه نمی‌خوابد. 
می‌دانم خواب تو، #خواب همه را آشفته می‌کند. 
نه … نخواب دخترم! 
دخترم! بگذار لب‌های #چوب خورده‌ام امشب #میهمان #بوسه‌ای باشد از پیشانی #سنگ خورده‌ات؛ از گیسوی پریشان چنگ خورده‌ات؛ از شانه‌های #معصوم تازیانه دیده‌ات؛ از صورت رنگ پریده #سیلی خورده‌ات. بگذار امشب، مثل شب آرامش #تنور بر زانوان #زهرا آسوده بخوابم. 
نه دخترم! نخواب! بگذار بابا بخوابد.

5💬

به مناسبت #شهادت حاج اقا #مصطفی یاد بندی از نوشته های امام در صحیفه افتادم که در اون پیش بینی آتشی رو میکردند که بعد از فوت ایشون حاج #احمد اقا، فرزندان،یاران و دوستانشون رو بگیره که اینجا می نویسم .البته هر کسی در برداشت از این مطلب آزاده .
"اینجانب هیچ گاه میل نداشته و ندارم که درباره نزدیکان خود سخنی بگویم یا دفاعی کنم. لکن علاوه بر آنکه در پیشگاه مقدس #حق - جل و علا - مقصر و مجرمم و از درگاه متعالش امید عفو و بخشش دارم و تمام سرمایه‌ام اعتراف به تقصیر و عذر از آن است و در نزد مسلمانان و #ملت عزیز نیز اعتراف به قصور و تقصیر و از آنان امید #عفو و طلب آمرزش دارم، در پیش گروه‌هایی و اشخاصی گناهانی نابخشودنی دارم و احتمال قوی می‌دهم که پس از من برای #انتقام جویی از من به بعض #نزدیکان و #دوستانم #تهمت ها که من آنها را #ناروا می‌دانم بزنند و به آتشی که باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیاناً به صورت دفاع از من انتقام مرا از آنها بگیرند."
صحیفه امام #خمینی جلد ۱۷ صفحه ۹۰

0💬

این متن ازاحسان محمدی جالب بود:
1️⃣ دهه هفتاد وقتی #خشایار_اعتمادی "من بهارم تو زمین" را خواند و #شادمهر_عقیلی با «اگر روزی رسد دستم به دامانت، کنم جان را به قربانت، ولی بی لطف و احسانت چگونه…» دل از ما ربوده بود، قاسم افشار هم از راه رسید. یک جورهایی #ابی مناطق محروم بود.
این ترانه اش را #تلویزیون چند میلیون بار پخش کرد: چرا باید بمیرن از تشنگی/ماهیهای کوچیک سرخ و آبی!
2️⃣ هفته نامه ای از او پرسیده بود هر کس از خانه پدرش قهر می کند می رود خواننده می شود و موسیقی پاپ خراب شده. نظر شما چیه؟ جواب افشار خوب یادم مانده است:
_  وقتی یک شیر آب را بعد از مدتها باز می کنید اولش آب، زرد و جِرم گرفته است. طول می کشد تا صاف و زلال بشود.
3️⃣ آن روزها ما موجودات ناسپاسی بودیم و با خوش باوری فکر می کردیم بالاخره #یه_روز_خوب_میاد و دنیا قرار نیست به مسخره بازی هایش ادامه بدهد اما ادامه داد!
4️⃣ این روزها اینستاگرام برای من دانشگاه جامعه شناسی است. شاید این حرف اغراق آمیز به نظر برسد اما هر روز از این کهکشان چیزهای تازه ای یاد می گیرم. هر روز مثل آن مرد از اصحاب کهف که با سکه های سیصد سال پیش تر آمده بود شهر نان بخرد، شگفت زده می شوم و هی به خودم می گویم بالاخره این آبِ زرد رنگ و جِرم گرفته باید زلال شود و... نمی شود!
انتظار ندارم همه در اینستاگرام از هگل و نیچه بنویسند اما وقتی می بینم کسی صفحه ای ساخته و سه، چهار عکس از پای زنی گذاشته و چندصدهزارنفر آن را فالو کرده اند و صدها نفر کامنت گذاشته اند حیرت می کنم!
4️⃣ آدمها البته آزاد هستند که عکس های شست پا، ابروهای کُتلتی و لب های اُردکی و دماغ خوکی یا سایر برجستگی های مجاز و غیرمجاز را دنبال کنند یا ویدئو منتشر کنند "از این به بعد همه هزینه ها برای تو میشه!..جووون!" اما وقتی سطح دغدغه تا سرحد مارک شورت بیرون زده پسرها و سیکس پک و "سلام به همه تودلیا! پروتزیا! عسیسم دندوناشو لمینت کرده" سقوط می کند،می شود پرسید: ما داریم به کجا می ریم؟
5️⃣ شبی که ترامپ نگفت خلیج فارس، جمعی از مردان هموطن با تمام خاندان مونث زنده و مُرده او وصلت کردند(با ذکر جزییات محل!). به پیج چند نفر از آنها سر زدم، فوق العاده بود. هم عکس عزاداری محرم داشتند، هم فحاشی به عرب سوسمارخور که به ایران آریایی حمله کرد، هم فحش به ایرانِ "خراب شده"، هم پرچم شیر و خورشید و عکس شاه، هم هشتگ #سپاهی_هستم!
لامصب ها روحی با این درجه از کشسانی را از کجا خریده اید؟
6️⃣ این آزادی اندیشه نیست، آشفتگی اندیشه است. جوگیری فصلی است. اعتقاد نداشتن به هیچ چیز و همه چیز! رقصیدن با هر بادی.

3💬

▪️انتصاب وزیر هوش مصنوعی در "دولت استارتاپی"! ✍️ دکتر علیرضا قنادان

این متن برخلاف روال رایج در سایر نوشته‌هایم خیلی جنبه آموزشی ندارد اما انگیزه نگارش آن با دیدن یک خبر ایجاد شد. شاید در ابتدا شوخی به نظر برسد اما در لابلای اخبار بین‌المللی دیدم که شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نوزدهم اکتبر (27 مهر ماه)، یک جوان 27 ساله را به عنوان اولین وزیر هوش مصنوعی کشور امارات متحده عربی منصوب کرده است. این سمت به عمر سلطان العلما اعطا شده که پیش از این معاون دفتر آینده (Future Department) در دولت امارات بوده است. رییس دولت امارات پس از این انتصاب در توئیتی عنوان کرده است که: "موج جهانی آتی، هوش مصنوعی است و ما می‌خواهیم امارات برای آن آماده باشد". همزمان با این انتصاب، وزیر دیگری با عنوان "وزیر علوم پیشرفته" (Minister for Advanced Sciences) منصوب شده است. سارا الامیری نیز به عنوان وزیر علوم پیشرفته تنها 30 سال سن دارد.

تمامی این تحولات در راستای برنامه ملی 100 ساله امارات است که طی آن در پی ساخت مسکن در کره مریخ و انتقال گروهی از شهروندان خود به آنجاست.
فارغ از سطح اجرایی بودن این برنامه و نیت‌ پشت آن، درباره این خبر چند نکته به نظرم رسید:

1- وقتی صحبت از مدیریت برند می شود همه بحث‌ها چه در سطح فردی (شخصی)، چه شرکتی و چه ملی قابل تعمیم است. ببینید که چنین حرکت هوشمندانه‌ای در کنار پروژه‌های دیگر از این نوع چه تصویری از برند ملی امارات در ذهن جهانیان خواهد ساخت و چه فرصت‌های عظیمی را در اختیار آنان خواهد گذاشت. خیلی بیراه نیست اگر بگوییم دولت امارات در جهتی حرکت می‌کند که من اسمش را "دولت استارتاپی" می‌گذارم.
2- این خبر را بگذارید در کنار اخبار انتخاب روسای جدید دولت‌های اروپایی که یک به یک از بین جوانان زیر 35 یا حتی 30 ساله انتحاب می‌شوند و مقایسه کنید با میانگین سنی مدیریت دولتی در کشور خودمان!
3- در کشوری مثل کشور ما که حداکثر توان بازآفرینی ساختار دولت به ادغام یا جداسازی تکراری چند وزارت‌‌خانه‌ و سازمان ختم می‌شود و فارغ از اینکه چه دولتی با چه گرایشی روی کار است، اغلب قریب به اتفاق فرآیندها کاملا ناکارآمد هستند، شنیدن این اخبار در سطح دولت‌ها بیشتر به خواب و رویا شباهت دارد. ای کاش که بالاخره یک دولت شجاعت، خلاقیت و جسارت کافی برای چنین تحرکاتی را بیابد!
اگر تا بحال از فصل جدید در فضای مدیریت کسب‌وکارها صحبت می‌کردیم از این به بعد باید از فصل جدید در فضای مدیریت دولت‌ها سخن گفت. فضایی که کشور ما نیز با وجود این همه منابع وسیع و جوانان توانمند باید برای ان فکری کرد

1💬

برای یادآوری #ترامپ : سنگ #قبر #سرباز آمریکایی که روی آن درج شده #خلیج_فارس

0💬

التماس #دعا برای #رونیکا ی عزیزم

23💬

پنجاه سال از #غدیر بیشتر نگذشته که حادثه #کربلا به پا میشود . کاش #خائنین به پیامبر آن سه نفر میدانستند #حب #دنیا و #ریاست طلبی شان چه بلایی سر #اسلام و مسلمین می آورد.
از #خون #دختر و فرزندان رسول خدا تا میلیون ها نفر مسلمانی که بابت #نامردی و #خوخواهی آن سه در طول این هزار و چهارصد سال جانشان را از دست دادند.
آیا آن #حکومت چند روزه دنیا به #لعن و #نفرین دنیا و آخرتشان می ارزید؟

0💬