Modern Tıp Merkezi

Yaşam Kalitenizi Yükseltin | 0850 259 50 60

http://www.moderntip.com.tr/

676 posts 1,598 followers 729 following

Bedenimizin yükünü en çok dizlerimiz taşır. Yaşlanmaya paralel olarak yıpranan bu eklemlerimizde zamanla bazı ağrılar ortaya çıkmaya başlar. Dizlerimizdeki problemlerin büyüklüğüne bağlı olarak  ağrılar artar ve yaşam kalitemiz bozulmaya başlar.  En etkili tedavi yöntemlerinden biri olan Ozon tedavisi; diz eklemi içerisine doğal bir tedavi olarak ozon gazının enjekte edilmesi ve özellikle bunun haftada bir, bir kaç kez uygulanması başlangıç döneminde merdiven inip çıkamama, dizlerini kıramama gibi şikayetleri olan hastalarda fevkalade yararlıdır. Hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Ozon bilindiği gibi aktif oksijendir. Eklem içerisine verilen bu aktif oksijen ağrıyı ve enflamasyonu giderir, diz içerisinde ciddi oksijenlenme oluşturur ve diz hareketleri açılır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #fiziktedavi #ftr #ozonterapi

0💬

Günümüzde yeni doğan bebeklerin ilk altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi önerilmektedir. Anne sütü bebek için en sağlıklı olan besindir. Uygun koşullarda gereksinim duyulduğu anı beklemektedir. Isıtma, soğutma, depolama, mikroptan arındırma için özel aletlere, biberon, emzik vb. aracılara ve temiz su kaynağına bağımlı değildir. Anne sütünde mikrop üremez, bozulmaz, hastalık kaynağı olmaz. Anne sütü özel yapıda, sindirimi kolay ve enfeksiyondan koruyucu nitelikleri zengin bir protein içeriğine sahiptir.
Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #annesütü

0💬

Loading...

Kanal tedavisi oldukça fazla hasar görmüş ya da iltihaplanmış bir dişi onarmak ve kurtarmak için yapılan bir tedavidir. Tedavi, dişin hasar görmüş bölümünün (dişin özü - pulpa) çıkarılması, temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve tekrar doldurularak kapatılmasını içerir. Pulpaya bu denli hasar veren nedenlerin en yaygın olanları çatlamış ya da kırılmış diş, çürüğün çok derin olması ya da aynı dişe birçok kez tedavi uygulanmış olmasıdır. Kanal tedavisi terimi, söz konusu tedavide dişin köklerinin içindeki kanalların temizlenmesi durumudur.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #kanaltedavisi

0💬

Sağlığımızı emanet ettiğimiz, tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik  #14mart #tıpbayramı

0💬

Kemik erimesi, kemik kitlesinin içindeki mineral ve kalsiyum gibi besin ögelerinin zamanla azalması sonucu meydana gelebilir. Kemik yapısındaki bu bozulma sebebiyle de kemikler güçsüzleşip, daha çabuk kırılabilir. Kadının menopoza girmesi sonucu vücudundaki östrojen hormonu azalmaktadır. Vücuttaki östrojen hormonunun azalmasına bağlı olarak kadında kemik erimesi riski artmaktadır. Kemikler, kadınlar için özellikle 35 yaşından sonra içerdiği kalsiyum miktarını kaybetmeye başlar. Bu durum menopoz döneminde meydana gelen hormonal durumlar sebebiyle hızlanır. Ayrıca kadınların kemik erimesi ile karşılaşma riski, erkeklere oranla daha fazladır. Bu durumun sebebi, menopoz sonrası dönemde östrojen hormonunun salgılanmasının azalmasıdır. Östrojen hormonunun azalması kadınlarda, kemik erimesinin temel nedenidir. Ancak dengeli beslenme, hareketli yaşam tarzını benimseme ve sigara kullanmamak gibi faktörler kemik erimesi riskinin azalmasını sağlamaktadır.
Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #menopoz

0💬

Loading...

Kireçlenme; eklemlerde, dejenerasyonla ilerleyici ve işlev bozukluğuna yol açan bir hastalıktır. Kireçlenmenin tanısı röntgen filmi çekilerek ve hasta muayene edilerek kolayca konulabilmektedir. Genelde erkek ve kadınlarda eşit sayıda ortaya çıkmaktadır. Erkeklerde daha çok kalça ve belde görülür. Kadınlarda ise kullanıma ve zorlanmaya bağlı olarak küçük eklemler dediğimiz el-parmak eklemleri, boyun ve dizde kireçlenme şikayeti daha çok yaşanmaktadır. Kireçlenmeyi öncesinde önlemek mümkün değildir. Ancak ağırlık veren işlerden kaçınmak biraz olsun kireçlenmenin oluşmasını engelleyebiliyor. Kireçlenmeler çalışma şekline bağlı olarak değişik eklemlerde kendini gösteriyor. Örneğin; çiftçilerde kalçada, matkapla çalışan işçilerde dirsekte, hamallarda sırt ve belde, futbolcularda diz ve ayakta, bilgisayar ya da tezgahta uzun saatler çalışanlar da boyun ve sırtta öncelikli olarak ortaya çıkmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #ftr #kireçlenme

0💬

Krup özellikle 6 ay-3 yaş arası çocuklarda sonbahar, kış ve bahar aylarında görülen, virüs ya da bakterilerin yol açtığı alt solunum yolu enfeksiyonudur. Gırtlak çevresini tutan, ön planda ses teli bölgesini ve ses tellerinin hemen altındaki havayolunun en dar bölgesini ilgilendirir. Krup belirtileri çok ani başlangıçlıdır. Hastalık öncesi çocukta üst solunum yolu rahatsızlıkları mevcuttur. Çocuk gece ani başlayan, havlar tarzda kaba bir öksürük ile uykudan uyanır. Soluk alma sırasında tipik bir ses duyulur, sesi kısık, boğuk ve kabalaşmıştır. Çocukta nefes almada güçlük, hızlı nefes alma, huzursuzluk, ağız etrafında, dudak ve tırnaklarda morarma görülür. Ateşin varlığı şart değildir. Belirtiler genelde gece çocuk yatar pozisyondayken ağırlaşır. Krup, yüzde 5 ile10 hastada hastanede tedavi görmeyi gerektirmektedir.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #krup

0💬

Diş etleri yumuşak dokudan oluşur. Dişlerinizin alt kısmını (diş kökü) çevreler. Dişetlerine bakmak, dişlere bakmak kadar önemlidir. Diş eti problemi diş etlerinin iltihaplanmasıdır. Dişler ve diş etleri üzerinde biriken yapışkan bir film olan bakteri plağından kaynaklanır. Bakteri plağı, diş etlerinin kızarmasına, şişmesine ya da kanamasına neden olan asit ve toksinler üretir. Zaman içerisinde, Diş eti problemleri diş etlerinin dişlerden çekilmesine neden olabilir. Bunun sonucunda dişler ile diş etleri arasında cepler oluşur. Bu ceplere mikroplar dolar ve dişlerin etrafındaki kemiğin zayıflamasına neden olur. Diş eti problemi yaygındır. Pek çok kimse, iyi bir ağız bakımı ile tedavi edilebilecek, erken aşamada bir diş eti problemi yaşamaktadır. Ancak diş eti problemini görmezden gelirseniz, dişin etrafındaki kemik zayıflar, dişin sallanmasına ve nihayetinde düşmesine sebep olur. Çoğu kimse diş eti problemi olduğunu bilmez. Temizlik ve kontrol amacıyla diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmek bu nedenle önemlidir.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #dişeti #estetik

0💬

Loading...

Migren, hastanın günlük yaşamanı etkileyebilen, gün içerisindeki gerçekleştirdiği aktivitelerde kısıtlılık yaratabilen bir baş ağrısı tipidir. Genellikle ense, şakak veya göz çevresinde başlar ve ağrının çeşitine göre hareket ettikçe kötüleşebilir. Ağrıya çoğu zaman ışığa ve sese hassasiyet, bulantı, kusma gibi durumlar eşlik edebilir. Hastaların ışık almayan bir oda da uyumak istemeleri veya kusma hissi migren atağını hafifletmeye veya sonlanmasına destek olur. Bu ataklar kişilerde farklılık gösterebilir örneğin; aralıklarla yaşanan migren atakları “episodik migren” olarak adlandırılır. Ataklar son üç aylık süre içinde ayda on beş gün ve üzerinde oluyorsa buna “kronik migren” denir. Kronik migrene genellikle kaygı bozuklukları, depresyon ve uyku sorunları eşlik edebilir. Kronik migren tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #migren #kronikmigren

0💬

Kestane tam bir lif, mineral, iyi yağ asitleri, vitamin, besleyici ve antioksidan madde deposudur. Kestane, lif zengini olduğu için diyabetin önlenmesinde ve yönetilmesinde çok etkilidir. Zira kestane gibi lifli yiyeceklerin glisemik endeksi düşüktür. Bu da kan şekerinin daha yavaş yükselmesini sağladıkları anlamına gelir. Kestanenin yapısında bulunan C vitamini ve diğer antioksidanlar, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için birebirdir. C vitamini beyaz kan hücrelerinin üretimini desteklemesinin yanı sıra, vücuttaki serbest radikallerin etkisiz hale getirilmesinde de önemli rol oynar. Bu da bağışıklık sisteminin patojenler üzerine odaklanmasına ve hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #beslenme #kestane

0💬

Loading...

Mükemmel görünümlü bir cilt için işe kahvaltı yapmayı aksatmamakla başlayın. Güçlü bir kahvaltı, sağlık ve güzellik için en önemli öğün olma özelliğini taşıyor. Kahvaltıda tüketilen bal, kahvaltı gevrekleri, meyveler, meyve suyu ve süt cildi, maruz kaldığı olumsuz dış etkenlere karşı güçlendirmenin yanı sıra nemlendirip besler. Ayrıca sabahları aç karnına içilen su, cildi içerden besleyerek nemlendirir, bol sıvı almak cildin kurumasını önler.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #cilt

0💬

Geriatrik rehabilitasyondan amaç yaşlının fonksiyonel kapasitesini, belirlenen gerçekçi bir hedefte mümkün olan en üst düzeye çıkarmak ve bunu korumaktır. Kişinin kalan ömründe yaşam kalitesini artırmak amacıyla uygulanan etkin rehabilitasyon programı yaşlı bireyin daha bağımsız ve sosyal olmasına yardımcı olacaktır. Geriatrik rehabilitasyon sayesinde kişinin; kas ve kemik kitlesi artar, mental zindelik sağlanır, kırık riski en aza indirilir; aynı zamanda, obezite, diyabet ve hipertansiyon, hiperlipidemi üzerinde olumlu etkileri de bulunmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #ftr #fiziktedavi #geriatrik

0💬

Loading...

Farenjit, boğazımızın yutma noktasının arka duvarındaki dokuda meydana gelen iltihaplanmadır. Tahriş olmadan veya bakteri enfeksiyonundan ileri gelebilir. Aniden oluşursa akut farenjit, uzun süre sonra ortaya çıkarsa kronik farenjit denir. Ağızdan nefes alma bu hastalığa yakalanma riskini arttırır. Alerji, burun kemiğinde eğrilik, geniz eti gibi doğuştan gelen bir takım özellikler hastalığa yakalanmayı kolaylaştırır. Bunların dışında diş ve bademcik iltihapları, boğazda oluşan gıcıktan dolayı boğazı temizleme isteğinin fazla olması, stresli bir yaşam sürmek, düzensiz yaşamak, spordan uzak kalmak, sigara kullanmak, uyku bozukluğu, bu hastalığa yakalanma ihtimalini artırır. Farenjitte, boğazda yanma, kuruluk ve ağrı, yutkunurken zorlanma, ses kısıklığı, öksürük, toz ve yiyeceklere karşı hassasiyet, ateş, halsizlik gibi şikayetler ortaya çıkmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #farenjit

0💬

Yaprak porseleneler, dişeti ile son derece uyumludur ve dişetine zarar vermez. Bu uyum sayesinde diş taşı birikmesini de engeller. Ayrıca yaprak porselen yapılmış dişlerde dişeti çekilmesi, doğal dişlere göre daha azdır. Eğer yaprak porselen uygulamasından sonra dişeti çekilmeleri görülüyorsa, bu tamamen fırçalama hatasına bağlı olarak gelişmiş bir dişeti çekilmesidir.
Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #lamina

0💬

Salep, kış aylarında tüketimi artan sıcak içecekler arasında ilk sırada gelmektedir. Burada vücut ısısını artırarak, soğuktan korumasının büyük rolü vardır. Ayrıca soğuk havalarla birlikte artış gösteren grip ve nezle gibi kış hastalıklarının tedavisinde de etkindir. Bu hastalıkların sık görülen şikayetlerinden öksürüğün azalmasına yardımcıdır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan salep, göğsü yumuşatır ve boğaz ağrısına iyi gelir. Hastalık belirtileri vücutta hissedildiğinde sıcak bir salep içmek şikayetlerin önemli ölçüde azalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda; 1 bardak salep, yaklaşık 200 kaloridir, tarçın eklenerek tüketildiğinde kan şekerinin dengelenmesini yardımcı olur ve daha uzun süre tokluk sağlar.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #beslenme #diyet #salep

0💬

Loading...

Kuruyan tırnaklarda ince dikey çizgiler, tırnak uçlarında kat kat ayrışma ve kırılmalar en sık rastlanan şikayetlerdir. Tırnak bakımı tıpkı deri gibi nemlendirme ile başlar. Akşamları yatmadan önce lanolinli bir nemlendirici tırnak çevresine hafifçe masaj yaparak uygulanabilir. Şeffaf dokulu kalsiyum içeren tırnak cilaları, tırnak üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturup tırnağı zararlı çevresel faktörlere karşı koruyacaktır. Tırnak sağlığı için beslenmeye de dikkat etmek gerek. Bu dönemde havuç, pazı gibi sebzeler ve balık, biotin bakımından zengin gıdalar olduklarından kış sofralarından eksik edilmemelidir.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #tırnak #tırnakbakımı

0💬

İnsan omurgasına yandan bakıldığında tam düz değildir. Boyun ve bel bölgesinde hafif çukurluk ve sırt bölgesinde hafif kamburluk vardır. Arkadan bakıldığında ise tam düz olmalıdır. Skolyoz (omurga eğriliği) omurganın, sağ ya da sol yana doğru eğrilmesi anlamına gelmektedir. Skolyoz aslında bir hastalık değil bir bulgudur. Nasıl ki farklı hastalıklara bağlı olarak ateş ya da ağrı gibi bulgular ortaya çıkabiliyorsa, çeşitli hastalıklar da skolyoza neden olabilir. Bu nedenle skolyoz, sağlıklı bir omurga yapısında oluşan biçimsel bir deformite olarak tanımlanabilir. Skolyoz, birçok hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi, farklı yaşlarda ve omurga yapısının çeşitli bölgelerinde görülebilir. İki farklı kişide aynı sebeple ortaya çıkan skolyoz, aynı şekilde seyir göstermez. Skolyozun kişilere göre değişen kendine özgü tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #ftr #fiziktedavi #skolyoz

0💬

Bademcik iltihabı bağışıklık sistemimizin bir parçası olan bademciklerde, yok edilemeyen bakteri ve virüslerin çoğalarak iltihaplanma meydana getirmesiyle oluşur. Bakteri ve virüsler bademciklerde büyüme, kızarma ve bazı hallerde beyaz sarı iltihap birikimine neden olur. Daha çok çocuklarda rastlanan bir durumdur. Bu rahatsızlığın insandan insana bulaşma özelliği de bulunmaktadır. İltihaplanma kulağa da vurabilen boğaz ağrısı, yutkunmada zorlanma ve ağrı, vücutta ağrı, halsizlik, boyunda lenf bezlerinde ağrı ve şişme, ağız kokusu ve ses değişikliği gibi belirtilerle gösterir. Bu rahatsızlığın tedavisi, başka organlarda meydana getireceği komplikasyonlar nedeniyle ihmal edilmemelidir. Tedavideki amaç, enfeksiyonun yok edilerek belirtilerin ortadan kaldırılması ve olabilecek komplikasyonların önüne geçmektir. Tedavi sırasında sıvı alımının yeterli düzeyde olması ve ağız bakımının yapılması önemlidir. Ağız bakımını sağlamak için antiseptik gargara yapılması yeterli olacaktır.
Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #bademcik

0💬

Diş teli lastiği, diş teli tedavisi gören hastalarda alt ve üst çeneyi birbirine düzgün temas ettirmek amacıyla takılan lastiklerdir. Diş teli lastikleri türüne göre değişse de oldukça küçük ve ince olduğundan hem takılması zor olabilir hem de hasta ağzını fazla açtığında lastiğin kopması söz konusu olabilir. Diş teli lastikleri elle oldukça zor takıldığı için diş hekimleri hastaya lastiklerin daha kolay takılmasını sağlayan bir aparat verirler. Bu aparat sayesinde çok zorlanmadan diş hekiminin önerdiği şekilde lastikler takılabilir.  Diş teli lastikleri esasında oldukça sağlam lastikler olmasına karşın bazı durumlarda kopması söz konusu olabilir. Hasta aşırı güldüğünde, yemek yerken çıkarmadığında diş teli lastiği kopabilir ve bu da acı verici olacaktır. Bu yüzden hem hasta lastiklerine dikkat etmeli hem de yemekten önce lastikler çıkarılmalı ve yemekten sonra ise eskisi atılıp yeni lastik takılmalıdır. Yeni lastik takılmasının sebebi hem hijyen açısından değiştirilmesi gerekliliği  hem de lastiklerin zamanla gevşemesinden kaynaklanmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #dişteli

0💬

Sevgililer Günü hediyeniz Modern Tıp'tan olsun! Kampanyalı hizmet / paketlerimiz aşağıdadır, ücret & randevu bilgisi için 0850 259 50 60 nolu ücretsiz sağlık hattımızı arayabilirsiniz.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon + Kontrol + Ücretsiz Diyetisyen Muayenesi + Tek Bölge Hediye

Botoks Uygulaması + Diyetisyen Muayenesi Hediye

10 Seans Diyet Paketi + Bölgesel Zayıflama Hediye

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıpestetik #moderntıp #estetik #güzellik #beauty #sağlık #healthy #ataşehir #botoks #dolgu #medikalestetik #prp #mezoterapi #ciltbakımı #diyet #lazer #epilasyon #botoks

0💬

14 Şubat Sevgililer Günü. "En büyük mucize aşktır!" diyen herkesin sevgililer günü kutlu olsun.

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #14şubat #sevgililergünü #valentinesday

0💬

Kış aylarının en çok tüketilen meyvelerinden portakal, C vitamini yönünden oldukça zengin. Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur. Portakal içerdiği A, B1, B2, P vitaminleri, potasyum, kalsiyum ve magnezyum yönünden de zengindir. Vücudunuzdaki tüm damarları güçlendirerek kalbi korur. Kanı temizler, uykusuzluğu giderir, cildi güzelleştirir. Hazmı kolaylaştırır. Kanın pıhtılaşmasını engeller ve mide - pankreas kanserini önlemeye yardımcı olur. Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Yine kış ayarının vazgeçilmez meyvesi olan Mandalina; zengin C vitamini içeriğiyle vücudunuzun soğuk algınlığına, nezle ve gribe karşı savunma mekanizmasını güçlendirir. Ayrıca bazı besinlerden aldığınız aktif olmayan demiri aktif hale getirerek bilişsel performansınızı da artırır. Kış meyvelerinden nar ise; Kolajen üretimini artırır, kan damarlarını korur, cildi yeniler. Kanser gibi bağışıklık sisteminin zayıf düştüğü hastalıklara karşı vücudun direncini artırır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #cvitamini #portakal

0💬

Serebral palsi; doğum öncesinde, doğum sırasında ve doğum sonrası erken dönemdeki, beyin hasarı sonucu ortaya çıkan, ilerleyici olmayan ancak yaşla birlikte değişebilen, hareketi kısıtlayıcı, kalıcı motor fonksiyon kaybı, postür ve hareket bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Serebral palside, beyinde oluşan hasar ilerleyici değildir. Serebral Palsi bulaşıcı, kalıtsal ve hayatı tehdit eden bir durum değildir. Motor geriliğine; duyusal, bilişsel, iletişim, algılama, epilepsi, davranış bozuklukları ve ikincil olarak gelişen kas iskelet sistemi sorunları eşlik eder. Serebral Palsili çocukların büyük bir kısmı zamanla daha iyi duruma gelirken, bir kısmı da gelişebilecek ek sorunlar nedeni ile daha kötü bir tablo sergileyebilir. Oluşacak ek sorunları engellemek ve çocukların yaşam kalitelerini artırmak için, mümkün olan en erken yaşta tedaviye başlamak gerekir.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #serebralpalsi

0💬

"Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı" isminin baş harflerinden oluşan kısaltılmış bir hastalık ismi olan KOAH uzmanlara göre dünyada en sık ölüme yol açan 4'üncü hastalıktır. İlerleyici ve tam olarak geri dönüşümü olmayan, buna karşılık önlenebilir ve tedavi edilebilir bir akciğer hastalığıdır. KOAH havayollarını daraltır, solunumu güçleştirir. Genellikle kronik bronşit (fazla miktarda mukusun oluştuğu sürekli öksürük durumudur) ve amfizem (kana oksijen taşınmasını sağlayan hava keseciklerinde harabiyete neden olan bir hastalık) zemininde gelişen KOAH’da hastalar, öksürük ve balgamdan kısa mesafeli yürüyüşte bile oluşan nefes darlığına kadar değişik semptomlara sahiptirler. KOAH için en önemli risk faktörü sigara içimidir. Pipo, puro ve birçok ülkede yaygın olan tütün tüketiminin diğer yolları da risk faktörüdür. Sigaraya pasif maruziyet de solunumsal semptomlara ve KOAH gelişimine katkıda bulunur. KOAH’nin diğer kanıtlanmış nedenleri; iş yeri ortamındaki tozlar ve kimyasal maddeler (buhar, iritan maddeler, dumanlar) ve iyi havalanmayan evlerde yemek pişirme ve ısınma amacıyla kullanılan organik yakıtların (odun, tezek vb.) yol açtığı iç ortam hava kirliliğidir.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #koah

0💬

Dişte implant ameliyatından sonra ağrı oluşması nadiren de olsa rastlanabilen bir durumdur. Başarıyla uygulanmış bir implant tedavisinden sonra ağrı oluşması beklenmez. Fakat küçük çaplı ağrılar normal karşılanmaktadır. Cerrahi bir operasyon olan implant uygulamasında dişeti hafifçe açılarak çene kemiğine implanta uygun yuva açılmaktadır. Bu durum az da olsa çene kemiğinde küçük bir tramvaya neden olur. Anestezi etkisini kaybettikten sonra hafif bir ağrı beklenir. Bu durumda diş hekimi antibiyotik yanında ağrı kesici ilaç da vermektedir. Bu sayede tedaviden hemen sonra oluşacak hafif ağrıların önüne geçilmiş olur.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #implant

0💬

Maydanoz güçlü bir idrar, balgam ve safra söktürücüdür. Günde yalnızca 25 gramlık maydanoz alımı, bedendeki aşırı sıvı birikimlerini yok eder. Bu işleviyle maydanoz gut hastalığı tedavisi ile böbreklerin yavaş çalışmasının hızlandırmaya yardımcı olur. Maydanoz, C vitamini ile A vitamini kaynağı betakaroten gibi antioksidan maddeler yönünden çok zengindir. Bu nedenle maydanozu bolca tüketen kişilerin kanser, kalp hastalıkları ve katarakta yakalanma; aynı zamanda felç olma riskini azalmaktadır. Maydanoz, içerdiği yüksek orandaki demir, folik asit ve C vitamini ile kansızlığı önler, bedeni güçlendirici etkiler yapar. Maydanoz çok zengin ve doğal bir kalsiyum kaynağıdır.

Detaylı bilgi ve randevu için;
0850 259 50 60 | www.moderntip.com.tr

#moderntıp #tıpmerkezi #sağlık #healthy #healthcare #doktor #teşhis #tedavi #ataşehir #istanbul #diş #estetik #beslenme #diyet

0💬